Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  Prishtina Maska e bAsKiA
  Anėtarėsuar
  17-08-2004
  Vendndodhja
  Chicago
  Mosha
  30
  Postime
  75
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Question Problemet e adoleshentėve

  e kam nji pyetje.. pse ne tinejgjeret jane shume individuala qe marrin shume shanca edhe hyn ne rruge pa kthim dhe nuk i shikojn pasojat para se me i be ate qe dojn si psh me pru alkohol ne shkoll apo maruane.. apo nuk po di qka.. nji send qe nuk eshte e lejushme.. PSE?

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime nė 14 postime
  se ashtu duam dhe llogari si japin njeriut!
  sepse bota rotulluhet reth neve
  sepse jemi me te zgjuar nga te gjith dhe dim me shume nga prindrit tan dhe nga me te riturit (pfff prinder! ju duket sikur jan me te zgjuar nga ne)
  sepse veza e beri pulen dhe jo pula vezen
  and sepse kur na intereson jemi te vegjel dhe gabimet na falen se nuk kishim pjekurin e duhur per te kuptuar gabimin.

  ps. do bej ndo nje studim fantastikofilozofoshkensor te pergjigjem me me shume details.

 3. #3
  e kithtė Maska e Rebele
  Anėtarėsuar
  22-07-2004
  Vendndodhja
  kulpėr
  Postime
  1,088
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga bAsKiA
  e kam nji pyetje.. pse ne tinejgjeret jane shume individuala qe marrin shume shanca edhe hyn ne rruge pa kthim dhe nuk i shikojn pasojat para se me i be ate qe dojn si psh me pru alkohol ne shkoll apo maruane.. apo nuk po di qka.. nji send qe nuk eshte e lejushme.. PSE?
  mos ke dashur te thuash: pse ne adoleshentet jemi shume individualiste . . . etj etj

  e po ja eshte kombinim hormonesh kercyese, kuriozitet pa samar , dhe borderline personality disorder

  hajt ma se mire e thash

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  Per tinejgjeret (u kthye ne shqip kjo fjale ) qe vejn veten ne rrezik dhe nuk mendojn per konsekuencat e bejn per nje arsye:

  -besojn ne personal fable---qe nuk do ti ndodhet ndonjegje

  Per adoleshentet qe rrebelojn, ose merren me drog apo alkohol
  - shume faktore indikojn per veprimin e tyre si pshm:
  1) familja
  2) rrethanat
  2) gjendja e tij- psychologically
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 5. #5
  New member Maska e Virtuali
  Anėtarėsuar
  26-10-2004
  Mosha
  30
  Postime
  60
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  o bo edhe ju ''te pjekurit '' po na i shpalosni vetem devijimet , s'kemi kualitete ne jo ?
  Nėse e shikoni Borėbardhėn nga mbrapa, bėhet fjalė pėr njė femėr qė e kupton ku e ka vendin.

 6. #6
  -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
  Anėtarėsuar
  11-07-2004
  Vendndodhja
  [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
  Mosha
  33
  Postime
  1,043
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  po pse duhet ti themi tinejxherat kur mund ti themi te rinjte shqiptare ose thjesht adoloshentet.....??

Tema tė Ngjashme

 1. Problemet e femijeve Shqipetar
  Nga MIRLINDA nė forumin Pyetni psikologun
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 04-04-2009, 10:52
 2. Problemet e urbanizmit nė rajon!
  Nga Davius nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-06-2006, 19:22
 3. Problemet e ekonomise Shqiperise
  Nga niku-nyc nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-03-2005, 08:26
 4. Jeta dhe problemet e gruas shqiptare
  Nga Albo nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 05-11-2004, 05:01
 5. Problemet nė rivierėn e Himarės
  Nga dodoni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-03-2003, 21:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •