Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 70
  1. #1
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882

    Per cilen arsye do braktisnit dike

    Me vjen kjo pyetje krejt papritur ne mendje per te pare sa te mire do tregohemi ne forumistet dhe sa me vlera. Per te paren here ju kerkoj Sinqeritet nese mundeni.
    Pra pyetja konsiston: Per cilen arsye do braktisnit te dashurin apo te dashuren tuaj.
    Sic e do zakoni po jap vete pergjigjen i pari.

    Braktis per kto arsye
    1) Tradhetine.
    2) Mosvleresimin.
    3) hipokrizine.
    4) injorancen.

    Atehere une dhashe kater versionet e mija jepni dhe ju tuaja-t.

    Dito.

  2. #2
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Mosdurim te jetes afer me te.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  3. #3
    ...........
    Anėtarėsuar
    24-12-2002
    Vendndodhja
    home
    Postime
    678
    Citim Postuar mė parė nga StormAngel
    Mosdurim te jetes afer me te.
    Jam me nje mendim me ty, (copycat mendimesh :P)
    What we do does not define who we are. What defines who we are, is how we rise when we fall!!

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    po mos te me respektoj prindrit.

  5. #5
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Ka persona qe s'i braktis kurre.
    Te tjeret... ndoshta edhe i lija sikur te me dilnin perpara me nje stil flokesh qe s'me pelqente. Tough crowd...
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  6. #6
    GuEsS...? Maska e Leandra
    Anėtarėsuar
    24-10-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    185
    Citim Postuar mė parė nga Odeon_relax
    Me vjen kjo pyetje krejt papritur ne mendje per te pare sa te mire do tregohemi ne forumistet dhe sa me vlera. Per te paren here ju kerkoj Sinqeritet nese mundeni.
    Pra pyetja konsiston: Per cilen arsye do braktisnit te dashurin apo te dashuren tuaj.
    Sic e do zakoni po jap vete pergjigjen i pari.

    Braktis per kto arsye
    1) Tradhetine.
    2) Mosvleresimin.
    3) hipokrizine.
    4) injorancen.

    Atehere une dhashe kater versionet e mija jepni dhe ju tuaja-t.

    Dito.
    Heren e fundit e bera per arsyen 2 dhe 4.....
    Une me ty pata fillu
    vec ta bej tjetrin xheloz,
    e tash me ty jam dashuru,
    ...kjo pune me ben nervoz....

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e dEvoLLiU
    Anėtarėsuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    ketu ku nuk mungon rakia ,dhe me fund pihet dollia :)
    Postime
    41
    ehe pyetje me vend
    po mir po ju pyes un ju do ta lint per keto arsye po e pysni njer veten
    se per cfar arsye po ju len ose ju kan len
    pergjigjia dihet ( ic se mora vesh si me la se kuptova mbase nuk me deshte me etj)
    nejse nese do ta doja sic duhet nuk do ta braktisja asnjer

  8. #8
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Do e lija per te gjitha arsyet e mesiperme,qofte dhe po te shfaqej vetem njera
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e LeNNoN
    Anėtarėsuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    Bucharest
    Postime
    359
    1 ; 4
    pra per tradheti dhe injorance




    LeNNoN !
    You don't lead by hitting people over the head-that's assault, not leadership.

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,896
    Citim Postuar mė parė nga Odeon_relax
    Me vjen kjo pyetje krejt papritur ne mendje per te pare sa te mire do tregohemi ne forumistet dhe sa me vlera. Per te paren here ju kerkoj Sinqeritet nese mundeni.
    Pra pyetja konsiston: Per cilen arsye do braktisnit te dashurin apo te dashuren tuaj.
    Sic e do zakoni po jap vete pergjigjen i pari.

    Braktis per kto arsye
    1) Tradhetine.
    2) Mosvleresimin.
    3) hipokrizine.
    4) injorancen.

    Atehere une dhashe kater versionet e mija jepni dhe ju tuaja-t.

    Dito.
    pervec ketyre qe ke vendosur ti odeon do vendosja edhe keto arsyet e mija

    mungesen e devocionit
    dembelizmin
    genjeshtren
    dhe nese do ishte frikacake ne jete

    ka edhe te tjera por duke qene se dua te shikoj edhe temat e tjera po i vendos nje here tjeter
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 29-11-2004 mė 12:44

  11. #11
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Gjithsecili prej jush ka ne mendje arsyet e veta, mos ju referoni arsyeve te ngritura nga hapesi i temes pasi ato shprehin vetem pjesen e tij.
    Pra preferencen tuaj te arsyeve pa cituar askend.

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,896
    problemi eshte se keto vitet e fundit kam njohur disa femra qe po shikoje nga jashte ishin jashte mase te vendosura ne jeten e tyre dhe ne vendimet e tyre
    por...

    kur vinte fjala per te mare vendimet si p.sh. per te krijuar nje lidhje me te forte ose per ta konkretizuar lidhjen , ose per ta bere solide dhe te qendrushme ,
    o zot cfare zhgenjimi .....

    qurraviteshin nga te mundnin dhe gjithe ajo ndjenje e madhe dashurie qe une kisha drejtuar tek ato femra , shkonte per lesh sepse ato nuk ishin aq te forta perpara meje per te ardhur dhe jetuar me mua ,ose anasjelltas kur merrja une vendimin per te shkuar dhe per te jetuar tek ato

    te gjitha pa perjashtim qerkonin qiqrra ne hell ose per ta thene shqip kerkonin sigurine absolute gje qe nuk ekziston ,jo vetem tek aruni por tek asnje mashkull
    ne bote nuk e gjen dot sigurine absolute

    kjo eshte edhe arsyeja qe e vendosa edhe friken ne ate temen e odeonit
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dito : 30-11-2004 mė 16:53

  13. #13
    Injoranca (apo diferenca ne mendim) eshte e pranishme dhe ne momentin kur vendos e lidhesh me dike...njeriu sado te ndryshoje, te njejtin limit mendimi do kete perhere. Dmth te lesh te dashurin per kete arsye, pasi e ke pranuar njehere keshtu, mua do me dukej hipokrizi. (nejse, mendimi im ky...)
    Nuk dua te perdor termin braktis. Po do largohesha prej tij vetem nqse gjate kohes vija re, qe nuk ishte i perqendruar tek une. Dmth meshkujt qe shohin anes kam ate deshiren e zjarrte ti "shkarkoj ne detyre" ne momentin me te pare.
    Gjerat e tjera nuk me bezdisin. Per me teper kur e ke pranuar te tille...

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,896
    Po do largohesha prej tij vetem nqse gjate kohes vija re, qe nuk ishte i perqendruar tek une. Dmth meshkujt qe shohin anes kam ate deshiren e zjarrte ti "shkarkoj ne detyre" ne momentin me te pare.
    ne qoftese ka mundesi shpjegohu me qarte me kete frazen tende se jam shume kurioz mos valle kerkon qe i dashuri yt te qendroje 24 ore non stop mbas teje dhe te mbaje shikimin vetem tek ty ,si ai kali karroces qe nuk shikon dot as majtas dhe as djathas sepse nuk e lejne ato yzengjite apo nuk e di se si quhen ndryshe

    apo ke dashur te thuash ndonje gje tjeter me frazen tende , nese ka mundesi shpjegohu me qarte se jam vertet kurioz per ta ditur mendimin tend

  15. #15
    Perjashtuar Maska e korcaprincess
    Anėtarėsuar
    24-10-2002
    Vendndodhja
    Detroit MI
    Postime
    510
    per te gjitha ato arsye qe permend ti do ndahesha me dike. Tradhetia esht numer 1 iher, ate nuk e fal kurre, po edhe te tjerat ama nuk ngelen mbrapa lol

  16. #16
    ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
    Anėtarėsuar
    09-08-2004
    Vendndodhja
    ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
    Postime
    503
    Citim Postuar mė parė nga Odeon_relax
    Braktis per kto arsye
    1) Tradhetine.
    2) Mosvleresimin.
    3) hipokrizine.
    4) injorancen
    .

    Per te gjitha keto do ta braktisja dike
    por me e madhja do ishte "tradhetia"
    qe me vertete do me lendonte shume here
    me shume se keto te tjerat.....
    ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

  17. #17
    "Kali i karroces" (mgjse ky emer eshte i pakuptimte) le te shohe majtas e djathtas po ka menyra e menyra te pari. Ka nga ato qe duken qe jane te shkujdesura, ka dhe nga ato qe tregojne mos-perqendrim e qe te vene ne pozite. Edhe kjo e dyta per mua eshte turn-off i fuqishem. Gusto gusto jane keto pune.

    cheers
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dito : 03-12-2004 mė 16:38

  18. #18
    <-----
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Postime
    985
    Citim Postuar mė parė nga Odeon_relax
    Me vjen kjo pyetje krejt papritur ne mendje per te pare sa te mire do tregohemi ne forumistet dhe sa me vlera. Per te paren here ju kerkoj Sinqeritet nese mundeni.
    Pra pyetja konsiston: Per cilen arsye do braktisnit te dashurin apo te dashuren tuaj.
    .
    Nese i vjen era gojes..
    ...

  19. #19
    E Lirė! Maska e KaLTerSi
    Anėtarėsuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    Mu mblodh fytyra si limon per nje moment Naqe dhe leshova nje yuck nga shpirti. Mgjth kesaj i ben derman, i blen nje solucion enkas per halitosis ne farmaci ose ja porositen tek dentisti dhe i jep drejtim muhabetit. E ke vene re qe per cdo 'problem' qe ke pasur ti Naqe te kam dhene zgjidhje, ose te pakten sugjerime te mirfillta, ja si tani

    Injorance per cfare Odeon? Se tani dhe une jam injorante nga fusha sportive dhe nuk kam ndermend te edukohem per ate pune... e mgjth kjo qe thua ti dmth injoranca me duket si shume klishe mua... duke mare parasysh shkollimin masiv pak a shume njohurite e individit shtrihen ne shume fusha.

    Personalisht nuk e toleroj dot hipokrizine. Nuk rroj dot me skepticizem, me dyshime dhe me ankth perbrenda... ti besoj a te mos i besoj. Nuk mund te jem ne nje lidhje(qoft dhe shoqerore) ku ndihem e abuzuar ne besimin tim, ne asnje menyre. Hipokrizia eshte drita kuqe per mua.
    Toleranca, eleksiri i lirisė.

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,896
    "Kali i karroces" (mgjse ky emer eshte i pakuptimte) le te shohe majtas e djathtas po ka menyra e menyra te pari. Ka nga ato qe duken qe jane te shkujdesura, ka dhe nga ato qe tregojne mos-perqendrim e qe te vene ne pozite. Edhe kjo e dyta per mua eshte turn-off i fuqishem. Gusto gusto jane keto pune
    po nese i dashuri yt eshte grindur ne pune dhe atje i kane dhene nje paralajmerim te forte qe te jete me i kujdesshem ne te ardhmen
    dhe ai i varfri ne vend qe te perqendrohet tek ty , ose me sakte syte i ka tek ty por mendjen e ka tek puna ,

    ose kur skuadra e tij e tij e zemres ne futboll, basketboll ,etj , ka humbur dhe ai i dashuri yt ne vend qe te perqendrohet tek ty , ose me sakte syte i ka tek ty por mendjen e ka tek humbja e skuadres se zemres , si i behet hallit mos valle ne raste te tilla , do ti jepje dalje ti?? ose do ta braktisje ???

    gusto gusto mos valle degradimet ne mendim, ne kendveshtrimin e femres se sotme ti e quan gusto gusto, dhe kur te troket divorci tek dera pastaj per shkak te ketij kendveshtrimi te gabuar qe kane shume femra , fillon ta quash nje divorc te tille nje mode te re ???

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. A do ta braktisnit njeriun tuaj tė dashur nė ēastet e vėshtira?
    Nga kolombi nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 46
    Postimi i Fundit: 26-11-2011, 15:55

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •