Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 29 prej 29
 1. #21
  i/e larguar
  Antarsuar
  30-05-2004
  Vendndodhja
  Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
  Postime
  1,499
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga isabel
  Pershendetje.
  Jam ne vit te katert per inxhinieri kompjuterike dhe kete simester me duhet te zhvilloj nje projekt per te drejte diplome. Jam ne nje gjendje shume te keqe sepse nuk kam asnje ide. Me teper kam kerkuar mbi teknologjite "mobile". Nuk dua te bej ndonje projekt lidhur me database apo webpage. Dua diçka ndryshe por qe te jem ne gjendje ta zhvilloj dhe ta perfundoj ne tre muaj.
  A mund te me ndihmoni me ndonje ide???
  Faleminderit
  kam dhene nje shembull ne database. Ti shtoje kete jo me file por me field ne database e cila numeron ditet e perdorimit. bej applikim per dyqanet. ti zgjidh!

  http://www.forumishqiptar.com/showth...01#post1001501

  ne teknologjite mobile "hot" eshte H.264/AVC/MPEG-4 per komunikacionet mobile. Populli do te shikoje video nga mobile me shume dhe me mire. nese nderton nje program te encrypt/decrypt video nga mobile nepermjet ketyre je super por mund te zgjase me teper se 3 muaj.

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-09-2004
  Postime
  253
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  prezantimi i temes se diplomes qe mbrojta kete jave (viti 3, ing-informatike):
  http://rapidshare.de/files/6868530/N...ation.ppt.html

  s`eshte ndonje gje e madhe po sa per kuriozitet.
  kush e do temen ne doc apo pdf mund ti bej upload po te serveri me siper.

 3. #23
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Antarsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime n 10 postime
  Ne kohen qe ekzistojme kjo eshte nje mbrojtje diplome shumeprimitive edhe e shume e ceket ka shume fusha te tjera ku mund te ndertosh nje mbrojtje diplome me standarte edhe me shume te kohes ... ke permendur blutooth po ama ke shpjeguar shume pak ... ke anashkaluar pa permendur infrared qe eshte gjithashtu nje pjese e wireless shume e perhapur gjithashtu vetem wireless ka shume ndarje qe mund te kapesh edhe te rish tere diten duke i shpjeguar une perseri i qendroj nje mbrojtje diplome me aktuale edhe me shume ne nevoje te shqiperise per te bere nje pershtypje ne komisjon pastaj nese do dicka shume "fancy" me mire te kalosh ne artificial inteligence ne shkolle kam punuar ne nje projekt te tille per ndertimin e nje prigrami qe korigjon veten ne cdo llogaritje qe ben nese do dokumentacjon per te me thoni ne privat edhe ato cka mund tju dergoj jane shume pak sa per ide sepse dokumentacjoni eshte klasifikuar si i mbrojtur nga ligjet amerikane per autoresine

  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-09-2004
  Postime
  253
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Mjaftonte nje teme e tipit pershkrues edhe me 30-40 faqe.
  Per bluetooth apo infrared apo cdo teknologji tjeter wireless mund te ndertohet nje teme e vecante edhe me 100 faqe.
  Ndoshta titullin e kam zgjedhur gabim,po pak rendesi ka tani.
  (Po ja mora prezantimin ndonje shoku qe ka marre dhe vlersimin maksimal do ta postoje prape, do shikosh se diferenca do jete e dukshme)

 5. #25
  Liburne Maska e Urijan
  Antarsuar
  16-07-2004
  Vendndodhja
  United States of Albanian
  Mosha
  39
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje "fotjon"
  Si do mundet me ma derguar kete punim qofte PDF ose DOC
  tugn

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-12-2004
  Mosha
  32
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  hey

  Citim Postuar m par nga Urijan
  Kush do te mundeshte te me gjente nje punim diplome ne lemin e QARQEVE KOMPJUTERIKE ose DIZAJNIMIN E QARQEVE KOMPLITERIKE (Computer Logic Design)
  Fakulteti i Shkencave Kompjuterike
  Ose ndonje material ne kete lemi
  Do i jem shume mirenjohes....

  Te pershendetur nga Urijani

  Ke ketu rreth qarqeve digitale gjera te tilla por jane ne italisht ne se e kupton shikoi se ka gjera kryesore.

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime n 54 postime
  Doni nje ide?

  Kerkoni keshille profesoreve tuaj, me siguri do ju japin nje drejtim me te sakte nga c'mund ta merrni ketu.

 8. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-09-2005
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Teme diplome

  A mund te me ndihmoje ndonjeri me ndonje link ku te kete tema diplomash te gatshme.
  Ose te me japi ndonje ide.

 9. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-09-2004
  Postime
  253
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  _http://www.fie.upt.al/~sif2006/menu3.html

  Ke disa prezantime per te krijuar ndonje ide.
  ....

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema t Ngjashme

 1. Universiteti, 38 degt pa konkurs
  Nga shtrigaa n forumin Mentori akademik
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-02-2012, 11:30
 2. Informacione pr mnyra specializimi pr mjeksi n Franc.
  Nga pseudo n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-03-2009, 13:20
 3. Vdes inxhinieri nga tensioni i lart
  Nga Brari n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 07-08-2006, 06:46
 4. Studimi, sherebela shqiptare z 57 pr qind t tregut amerikan
  Nga ganoid n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-11-2004, 10:01
 5. Studimi: Nj ndr dhjet shqiptar sht pijanec
  Nga ALBA n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-06-2004, 16:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •