Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 29
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Nogi PR
  Antarsuar
  12-12-2002
  Vendndodhja
  Zrich
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Unhappy Tema studimi pr diplom n informatik e inxhinieri

  Ju pershendes te gjithve
  Kam nevoj per informata lidhur temes qe kam per punim semestral. Perndryshe jam student i Informatik-Biznes(Wirtschaftsinformatik) dhe banoj ne Cyrrih te Zvicres.
  Tema eshte: "Perdorimi(futja) i/e multimedias ne web faqet e firmave" ose gjer.: Einfhrung von Multimedia in Firmenwebseiten.
  Ju lus per tip apo keshill se ku mund te mledh info lidhur me kete teme apo cilat kompani mirren me keto pune.

  Ju pershendes te gjithve dhe ju falemnderoj qe tani.

  Me nderime Agroni
  Duani popullin shqiptar sa here te zgjoheni nga gjumi me shume e me shume.
  A.A

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-06-2002
  Vendndodhja
  PACA, France
  Mosha
  36
  Postime
  35
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Provohe te kerkosh tek www.google.com, eshte motor kerkimi shume i fuqishem.Kerko egzakt temen qe te duhet, ose fjale kyce nga tema.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Nogi PR
  Antarsuar
  12-12-2002
  Vendndodhja
  Zrich
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Tung Dea

  Falemnderit per keshillen me google.com por, eshte e para gje qe e kam bere kjo me google.com porse nuk jep ate qe mua me duhet. Mendimi im eshte qe studentet tane qe e kan studiar apo jan akoma ne studime te informatikes kan njohuri me keto tema dhe shpresoj qe do te jap dikush nje ide te mire.

  Me nderime

  Nogi PR
  Duani popullin shqiptar sa here te zgjoheni nga gjumi me shume e me shume.
  A.A

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-11-2004
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Tema studimi pr diplom n informatik e inxhinieri

  ju lutem kush me jep nje ide interesante per teme diplome ?! (dega informatike)

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e zeus
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Ktu
  Mosha
  41
  Postime
  927
  Faleminderit
  3
  2 falenderime n 2 postime
  ---------------------------------------------------------------

  "Njohja e shkrimit t dors"

  (Handwritten character recognition)

  Kjo mund te jete nje tem interesante pr nj informaticien!

  ---------------------------------------------------------------
  N bot ka 10 lloje njerzish: ata q kuptojn sistemin binar, dhe ata q nuk e kuptojn!

 6. #6
  mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
  Antarsuar
  17-05-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  837
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  "speech recognition" perkthimi i zerit ne nje format te kuptueshem nga kompjuteri besoj kjo eshte me interesantja e te gjithave pasi eshte nje teme akoma jo shume e njohur nga te gjithe

 7. #7
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Antarsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,486
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  web crawling of image and pages in collaboration with distributed p2p agents for audio/vide, of course with xml data dissemination .. in assembly. enjoy!
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 8. #8
  63n700 Maska e werewolf
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Rome
  Mosha
  34
  Postime
  164
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  shko ketu , ke nja nje thes me tema.....
  teza te brendeshme( te dhena nga dipInfo): http://w3.uniroma1.it/dipinfo/lauree/tesidipititolo.asp


  teza te jashtme(nga ndo1 kompani & co):
  http://w3.uniroma1.it/dipinfo/lauree/tesiestetitolo.asp
  Ndryshuar pr her t fundit nga werewolf : 23-11-2004 m 17:46
  The truth may be out there, but lies are inside your head.

 9. #9
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,514
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  ca ide
  nanoteknologji projekt,(krijim i pajisjeve dixhitale shume shume te vogla gjithashtu edhe i kompjuterit ne nivel madhesie disa qindra atome)
  Aplikimet e nanoteknologjise sot
  Inisiative dhe projekt qe perfshin shume vende te botes,organizata shtetrore,shendetsore,te ushqimit,industri,Nasan Cia-n etj
  http://nanocomputer.org/index.cfm?content=75&Menu=26
  ===
  robotika dhe kompjuterat fushe shume e gjere mund te gjenden tema dhe aplikacione shume interesante
  nje shembull
  http://www.ece.mtu.edu/ee/faculty/jitan/web/robotics/
  ===
  aplikacione kompjuterash imazhi dhe zeri qe gjejne zbatim ne mjekesi ne diagnostikim
  aplikacione programe qe perdoren ne fushen e biologjise molekulare ,biokimise,fiziologjise
  dhe gjenetikes
  ===
  projekte kerkimore ne farmaceutike, inisiativa aplikacione kompjuterash qe perdoren ne fushen e studimit analizes dizenjimit dhe zhvillimit te ilaceve te reja
  ===
  aplikacione dhe studime ne fushen e ekspertizes dhe forensics te kompjuterave
  http://www.computerforensics.net/forensics.htm
  ===
  aplikacione skanimi biometrike qe te shoqeruara me hardware speciale identifikojne zerin,imazhin,identifikojne syte e personit(iris skaner),gishtat etj
  si dhe per sigurine e faqeve,nje rrjeti
  nje shembull
  http://www.eyenetwatch.com/biometric...pplication.htm
  ====
  motorre kerkimi vizuale ne flash
  nje shembull www.kartoo.com
  ===
  aplikacionet e kompjuterave dhe Moda stili,veshjet(fashion design)
  http://www.capterra.com/fashion-desi...ction-software
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-12-2004
  Mosha
  31
  Postime
  11
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  a mund kush te me gjej material rreth nje teme te diplomes dega informatik qfare mendoni se ja vlen sepse une skom kurfar material:S

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e isabel
  Antarsuar
  08-01-2003
  Vendndodhja
  nuk e di
  Mosha
  36
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Senior Project

  Pershendetje.
  Jam ne vit te katert per inxhinieri kompjuterike dhe kete simester me duhet te zhvilloj nje projekt per te drejte diplome. Jam ne nje gjendje shume te keqe sepse nuk kam asnje ide. Me teper kam kerkuar mbi teknologjite "mobile". Nuk dua te bej ndonje projekt lidhur me database apo webpage. Dua dika ndryshe por qe te jem ne gjendje ta zhvilloj dhe ta perfundoj ne tre muaj.
  A mund te me ndihmoni me ndonje ide???
  Faleminderit

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-09-2004
  Postime
  253
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  teme per diplomen

  teme per diplomen
  Kerkoj ndonje mendim per temen e diplomes,ne inxhinieri informatike(kompjuterash).
  Tema duhet pergjithsisht e tipit pershkrues 30-40 faqe. Po patet dicka me ktheni
  pergjigje, flm.

 13. #13
  Liburne Maska e Urijan
  Antarsuar
  16-07-2004
  Vendndodhja
  United States of Albanian
  Mosha
  39
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Post Punime Diplome

  Kush nga ju do te mundete te me ndihmonte me ndonje LINK ose ne nje menure tjeter qe te gjeje Punime Diplomash (tema diplomash) per Fakultetin e Shkencave Kompjuterike ose cfaredo teme qe ka lidhej me Informatiken (Kompjuterin)
  E kerkoj kete sepse nuk mundem te percaktohem se cfare teme te punoj ...
  Flm......

 14. #14
  Liburne Maska e Urijan
  Antarsuar
  16-07-2004
  Vendndodhja
  United States of Albanian
  Mosha
  39
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  pershendetje

  Kush do te mundeshte te me gjente nje punim diplome ne lemin e QARQEVE KOMPJUTERIKE ose DIZAJNIMIN E QARQEVE KOMPLITERIKE (Computer Logic Design)
  Fakulteti i Shkencave Kompjuterike
  Ose ndonje material ne kete lemi
  Do i jem shume mirenjohes....

  Te pershendetur nga Urijani
  Ndryshuar pr her t fundit nga Urijan : 22-10-2005 m 21:11

 15. #15
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Lidhja e qarkut nje me Qarkun 2 nepermjet Qarkut 3 dhe Percimi Qarkor Maksimal nepermjet tre qareve.

 16. #16
  Liburne Maska e Urijan
  Antarsuar
  16-07-2004
  Vendndodhja
  United States of Albanian
  Mosha
  39
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Po edhe aje e mire eshte
  pert keto teme ma duhet material:
  1. Numerusi
  2. Mbledhesi
  3. Qarqet sinkrone

  etj.

 17. #17
  Shqiptar Maska e EdiR
  Antarsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  Madison, WI, U.S
  Postime
  963
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O cuna,
  Po si ore keni studiuar 3-4 vite Informatike dhe Inxhinieri dhe keni vevoje prej nesh per ide. Nuk e di se si mund dikush te te ndihmoje perkete sepse po nuk e ke per zemer nuk mund te besh asgje ose qe dikush te te ndimoje duhet te dije me shume per njohurine dhe pasionin tend.
  Nejse, une ju uroj fat dhe mbaresi kudo qe te jeni por kerkojeni brenda vetes c'fare mund te beni.
  Kalofshi mire dhe suksese ne shkolle.
  Ed

 18. #18
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Antarsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime n 10 postime
  shume mire informatike po ne ca prespektive
  hardware
  software
  programing
  security
  networking
  designe
  performance
  etj

  Nese je ne shqiperi ideja me e mire per mua do ishte ndertimi e designe i nje sistemi per qeverine shqiptare edhe ndermarjet shqiptare (policia etj) kjo do ishte nje sistem i mire per te mbrojt diplomen
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 19. #19
  Liburne Maska e Urijan
  Antarsuar
  16-07-2004
  Vendndodhja
  United States of Albanian
  Mosha
  39
  Postime
  104
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O EdiR
  Nuk do te thote asgje nese mere nje mendim pa mare parasysh nga kush qofte edhe nga ndonje fullestar ne kete lemi seps esecili e ke logjiken e vet dhe kende veshtrimin e vete se si e shikon nje problem, po une deshiroj te kam sa me shume mendime, sygjerime dhe kritika dhe pa mare parasysh se kush mi dergonen.
  Ne jete mund te mesosh edhe nga ai qe nuk dinen ........

 20. #20
  Shqiptar Maska e EdiR
  Antarsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  Madison, WI, U.S
  Postime
  963
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Shume dakord me ato qe ke thene pak me lart por une qendroj pas fjaleve te mia. Nese ke studiuar deri tani pak si vone te mesosh nga te tjeret se cfare duhet te besh sidomos punim diplome.
  Nese do te kopjosh dike atehere puna jote por nese do te besh dicka dhe te mesosh prej saj duhet ta kesh te qarte se cfare duhet te besh pa ndihmen e dikujt. Dhe nga i padituri mund te mesosh "common sense" jo Logic and Computer Design.
  Secili ka menyren e tij une te uroj qe te gjesh sa me shume ndihme.
  Kalofsh mire,
  Ed

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Universiteti, 38 degt pa konkurs
  Nga shtrigaa n forumin Mentori akademik
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-02-2012, 11:30
 2. Informacione pr mnyra specializimi pr mjeksi n Franc.
  Nga pseudo n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 15-03-2009, 13:20
 3. Vdes inxhinieri nga tensioni i lart
  Nga Brari n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 07-08-2006, 06:46
 4. Studimi, sherebela shqiptare z 57 pr qind t tregut amerikan
  Nga ganoid n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-11-2004, 10:01
 5. Studimi: Nj ndr dhjet shqiptar sht pijanec
  Nga ALBA n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-06-2004, 16:30

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •