Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 22
  1. #1
    Updating.... Maska e Wordless
    Anėtarėsuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Post Tregoni dicka rreth nje fiksimi qe ju ka mbetur ne mendje

    Dihet qe te gjithe kemi pasur dhe kemi ende fiksime qe na kane mebetur gjate ne mendje dhe ne zemer. thone qe fiksimi ngnjehere eshte me i keq se dashuria.Por dahuria te dhuron ate qe nuk mund te ta dhuroj fiksimi. Dikur dhe une (jo shume larg) kam patur nje fiksim pre 2 vjetesh edhe pse gjate kesaj kohe kam patur disa lidhje. Dhe bera nje marrezi ne pa mundesi per t`ja thene ne sy jo se nuk kisha kontakt me te por te tilla qene rrethanat. Personi ne fjale edhe pse e dinte fare mire se c`ndjeja une per te me dhuroj serish nje nga te shumtat pergjigje JO.Dhe une si i marre i shkrujta nje leter me shume pasion. vijon si me poshte...




    ... ime e dashur! E ime ?! Ndoshta s`ka kuptim te te them keshtu pasi e tille ke qene vetem ne enderrat e deshirat e mia.Cudi se si ti roberove zemren time.zaptove cdo mendim timin, u bere pjese e qenies se time, arsye e egzistences se saj.Cudi ti , sepse ti nuk e njohe dliresine e te tiila ndjenjave. Ti je shume e mbushur me veten tende per te te lene qe dikush te te mbushe ty.Te sjelle ca ne terezi. TI MUND TE ISHE PRINCESHA IME DHE UNE SHERBETORI YT PERJETESISHT BESNIK. Por ti nuk e meriton asnje cik fare. Jo sepse s`me kthen te njejtat ndjenja sepse fundja nuk del dot kundra ligjeve te natyres por nuk e meriton. Pasi luan me kete te pa shprese qe jam une. I tille do te jem edhe per pak kohe sepse une do te clirohem prej teje. Por ty do te ndjeke ngado hija ime. Do te ishe shume fatlume sikur te gjeje dike qe te jape cerekun e asaj qe do te jepja une. Jo sepse une jam perfekt por thjesht te dua me shume se vetja ime. Megjithese vone kuptova qe nuk ja vlen.Ti me siguri nuk do ta kuptosh te tille leter.Kjo sepse je e kufizuar nga ana mendore pervecese mendjemadhe snobe dhe arrogante. Kjo eshte nje leter lamtumire kete ta premtoj ty e mbi te gjitha ja premtoj vetes pasi meritoj shume me teper e do t`ja arrij. Te jeshe e sigurte per kete .Lamtumire dhe pac fat.
    Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

  2. #2

    Pėrshėndetje.

    Personalisht nuk po mė kujtohet ndonjė fiksim ekzistues, por do jepja njė mendim pėr letrėn e mėsipėrme.




    Citim Postuar mė parė nga AUREL -XxX-


    ... ime e dashur! E ime ?! Ndoshta s`ka kuptim te te them keshtu pasi e tille ke qene vetem ne enderrat e deshirat e mia.Cudi se si ti roberove zemren time.zaptove cdo mendim timin, u bere pjese e qenies se time, arsye e egzistences se saj.Cudi ti , sepse ti nuk e njohe dliresine e te tiila ndjenjave. Ti je shume e mbushur me veten tende per te te lene qe dikush te te mbushe ty.Te sjelle ca ne terezi. TI MUND TE ISHE PRINCESHA IME DHE UNE SHERBETORI YT PERJETESISHT BESNIK. Por ti nuk e meriton asnje cik fare. Jo sepse s`me kthen te njejtat ndjenja sepse fundja nuk del dot kundra ligjeve te natyres por nuk e meriton. Pasi luan me kete te pa shprese qe jam une. I tille do te jem edhe per pak kohe sepse une do te clirohem prej teje. Por ty do te ndjeke ngado hija ime. Do te ishe shume fatlume sikur te gjeje dike qe te jape cerekun e asaj qe do te jepja une. Jo sepse une jam perfekt por thjesht te dua me shume se vetja ime. Megjithese vone kuptova qe nuk ja vlen.Ti me siguri nuk do ta kuptosh te tille leter.Kjo sepse je e kufizuar nga ana mendore pervecese mendjemadhe snobe dhe arrogante. Kjo eshte nje leter lamtumire kete ta premtoj ty e mbi te gjitha ja premtoj vetes pasi meritoj shume me teper e do t`ja arrij. Te jeshe e sigurte per kete .Lamtumire dhe pac fat.

    Mua mė ēuditi letra e pasionit tėnd. Aty kishte shumė gjėra por pasion, jo.
    Nuk di ē'ka ndier personi tė cilės/it i ėshtė drejtuar kjo letėr , por unė nė lexim nuk ndieva gjė tjetėr pėrveēse zbrazje. Lind pyetja ē'lloj zbrazjeje:
    - Zbrazje e pasionit apo zbrazje egos?!
    Eh, sikur tė ishte zbrazje e pasionit, personi tjetėr gjatė leximit do ndiente shpirtin ti pėrkundej mes gėrmave e rreshtave. Buzėqeshja do i shndriste fytyrės e lotėt e nostalgjisė do bulėzoheshin rrėzė qerpikėve duke pritur rradhėn e rrokullisjes.Do ishte vėrtet njė letėr shumė e bukur tė ishte e tillė, por gjatė leximit unė thjesht si lexuese ( imagjino personin qė i drejtohej) ndiej nofullat tė mė krispohen nga zbrazja e egos qė ishte shprehur aty.
    Ti shkruan:
    Dikur dhe une (jo shume larg) kam patur nje fiksim pre 2 vjetesh edhe pse gjate kesaj kohe kam patur disa lidhje. Dhe bera nje marrezi ne pa mundesi per t`ja thene ne sy jo se nuk kisha kontakt me te por te tilla qene rrethanat. Personi ne fjale edhe pse e dinte fare mire se c`ndjeja une per te me dhuroj serish nje nga te shumtat pergjigje JO.Dhe une si i marre i shkrujta nje leter me shume pasion. vijon si me poshte...
    qė do tė thotė se ti vetė u dashurove me tė pamundurėn , me atė qė e dije qė s'realizohej, dhe pastaj pėrgjigjes pėrfundimtare negative tė personit tė dytė iu pėrgjigje me njė letėr ku i ngrije mit ndjenjave dashurore tė personit tėnd dhe fajėsoje nė maksimun atė pėr humbjen e njė principimi dashuror.
    Mik i mirė kur dashurojmė, dashurojmė. Dhe ngjyrat nuk humbin pse tjetri nuk ndien njėjtė si ndiejmė ne, por ngushėllohemi shpirtėrisht me atė qė tėrheqja nuk ishte reciproke nga tė dy palėt e tani me duhet tė mbyll zinė e shpirtit.
    Pra, nuk ishte pasion i kristaltė ky ndaj personit tjetėr, por ishte bota qė ti kishe krijuar nė shpirtin tėnd, nė tė cilėn personi i dyti nuk pranoi tė hynte dhe pergjigja tėnde ndaj kėtij refuzimi ishte njė lloj zbrazje e njėtė si ajo qė dhelpra ndjeu kur nuk arriti dot rrushtė.

    Mendimi im ky nė lidhje me ndjesinė qė mė la postimi i mėsipėrm.

    Elna.

  3. #3
    RiFiLLiMi i Ri Maska e shilera
    Anėtarėsuar
    09-05-2004
    Vendndodhja
    TiR
    Postime
    78
    HAAHahhahahahahaahahhah
    ndersa mua kjo letra yte me ngjalli nje emocion qe kisha kohe qe nuk e kisha ngrene Une kisha fiksim te dashurin dhe deri sa ia arrita qellimit per ta bere per vete nuk u ndala e sot e kesaj dite kane kaluar gati 4 vjet ai eshte perkrah me mua ,
    Me do si te ishte dita e pare e takimit
    Ahhahahaahahahhaah
    dashuria ndjenje e marre
    Kushtim : Atyre qe me dhane pak dashuri me gjith shpirtin e tyre dhe atyre qe mezi priten me ma marre.

  4. #4
    Hakmarrese
    Anėtarėsuar
    07-05-2002
    Vendndodhja
    Ne vednin me te pershtatshem
    Postime
    75
    Une jam dakord me ato cka ka shkruar Elna per letren tende Aurel.

    E di cme kujtoi letra jote. Vetem nje ego te semure mashkullore. Egon e dikujt qe nuk eshte i afte te pranoje humbjen dhe refuzimin.

    Por te jap vetem nje keshille Aurel , une nuk e di cfare moshe ke por jeta eshte e gjate dhe mbushur plot me zhgenjme e refuzime, me mire meso dhe rritu me to sesa ti kunderpergjigjesh me egoizem.

  5. #5
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Pershendes hapesi e kesaj teme:

    Si fillim nuk jam njeri i fiksasioneve por mbase pak nostalgjik per ato qe kisha dhe si kam me, si dhe per ato qe s`kam mundur te arrij deri me sot. Shpresoj ne te ardhmen ti arrij.

    Persa i perket letres vertet shoh nje shpirt te vrare. Miku im kurajo dhe degjo daje odeonit dy fjale, Mundohu te arrish anen profesionale piksepari tregoji kundershtarit tend se ti je dikush, tregoji me forcen tende se arrin gjithcka, tregoji fuqishem se ajo svlen me. Kjo do te coje miku im ne piedestalin e nganjidhmtarit mbi gjithcka. Dikur kam hasur problemet e tua, ne forme pak me ndryshe, Braktisa gjithcka qe me refuzonte dhe sot ndjehem i lire, i pa-mposhtur, dominues, pra behu dhe ti si mua nje shpirt i akullt menefregist dhe atehere do me kuptosh idene e nje Odeoni.

    Me respekt Dito.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dito : 23-11-2004 mė 22:28

  6. #6
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300

    Aurel

    Menyra ne te cilen ishte e shkruar me beri te ndiej gjendjen tende kur e shkrove.Shpesh arroganca dhe te qenurit snob i tjetrit na terheq,pa e ditur,ama vetem ne momente deshperimi ja pranojme vetes-gjysme ne perkedheli dhe dashuri ndaj atije njeriu,gjysme te nevrikosur per dhimbjen qe te shkaktoi.
    Mund te te them dicka:"kush s'te do,s'te meriton".
    Dashurite e pamunduara nuk eshte se kerkohen,te gjejne ato,pasi e vetmja gje qe s'komandohet eshte zemra por duhet marre forcen per te shikuar para.

    Citoj Aurelin:
    "Ti je shume e mbushur me veten tende per te te lene qe dikush te te mbushe ty.Te sjelle ca ne terezi."

    Kjo me preku!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Blue_sky : 26-11-2004 mė 16:41
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  7. #7
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    09-07-2004
    Vendndodhja
    angli
    Postime
    48
    frika dhe dyshimet e mia dolen te verteta ! ti je si gjithe te tjeret nje ..................

  8. #8
    ...........
    Anėtarėsuar
    24-12-2002
    Vendndodhja
    home
    Postime
    678
    Buzet dhe syt e nje cuni, do e puthja me sy hapur qe tja shifja syt...dihet qe do ti mbante dhe ai syte hapur.

    U Lutem Shkruani Shqip Here Tjeter!!

    Shpirt Njeriu
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Shpirt Njeriu : 28-11-2004 mė 12:36
    What we do does not define who we are. What defines who we are, is how we rise when we fall!!

  9. #9
    Updating.... Maska e Wordless
    Anėtarėsuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154
    Ju falenderoj qe shkruajtet ne kte teme. edhe pse kishte kritika dhe fjale te mira mua prap me behet qejfi.
    Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-11-2003
    Postime
    337
    Plako,,, pa tjeter qe ka edhe momente dobesie dhe s'eshte gjithnje e zgjuar t'ia tregosh tjetres. Kjo sepse noj her qellon qe ajo, ndoshta, duke qene vete e refuzuar me pare, mezi pret rastin te beje dike te cmendet pas saj.
    Nga njehere ca gjera z'behen me zor, pavaresisht nga fiksimi i njeanshem....
    Ka plot te tjera qe kane nje tjeter bote, ndoshta me te pasur dhe me me teper ngjyra se personi ne fjale....
    hajt pra, pres te na shkruash per nje suxes tendin tashme....

  11. #11
    KARL MARKS Maska e InF-Sm[0]keR
    Anėtarėsuar
    13-08-2004
    Vendndodhja
    GJERMANI :P
    Postime
    228
    Qafsha plakun e lexova ate letren po nuk morra vesh gjo
    Per zotin nuk ju rrej amon mer sqaroni i cik se ca deshte me thone me ate lart se kom 3 here qe e lexoj po akoma nuk po kuptoj asigjo
    Ju lutem me ndihmoni se jam i teri i beri drrruuuuuuuuuuuu fare
    PLEASE

    Rruspekt
    ..si lo ammetto sono sincero
    ma non trovo cosģ assurdo
    se ogni tanto mangio lacrime
    e mi perdo..

  12. #12
    Updating.... Maska e Wordless
    Anėtarėsuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154
    thx qe me shkruat dhe dhate mendimet tuaja, edhe pse pak e komplikuar shpresoj ta kuptoni cfar kam dashur te shpreh me siper.
    Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

  13. #13
    www.trebit.com Maska e Xemlo
    Anėtarėsuar
    20-09-2004
    Postime
    460
    Ti aurel je shprehur shume mire per mendimin tim.Pavarsisht se ka mosperputhje mendimesh me ate tendin me sa lexova me lart, ajo leter mund te kuptohet vetem nga ato njerez qe kane perjetuar dicka te tille....E une jam nje nga ato.Te them te drejten nuk kam ndjere ato qe ke ndjere ti, po fiksimi apo dashuria qe kisha per ate person, ekzistojne akoma dhe sot.Nuk kam nevoje te shfryhem, qofte shfryrje pasioni apo egoje si thote dikush me lart, thjeshte e mbaj brenda vetes si dicka te bukur por qe se arrita kurre.Njerezit ketu thone qe ishe ti ai qe nuk kishe kurajo dhe pranove humbjen pa pyetur me pare ne kishe mundesi te fitoje ate gje....Ne dashuri nuk ka njerez qe humbasin apo fitojne, se dashuria s'eshte lufte.Ne dashuri ka njerez qe ndjejne dhe jane ndjenjat ato qe i japin imazhin dashurise...Por me ndjenje nuk nenkuptohet vetem fjala lumturi.Ndjenje eshte dhe dhimbja, kenaqesia, zhgenjimi, pasioni, urrejtja, deshira....etj etj....C'eshte dashuria? Sbesoj se do kete ndonjehere pergjigje per kete, sepse nuk mund ti japesh pergjigje me fjale....vetem mund ta ndjesh brenda si te ndryshon zemren, si te ve buzen te qeshe kur shikon personin tjeter si te ben te cmendesh kur te vret...Edhe keto fjalet e mija jane ne ajer ndoshta....por aurel, leter shfryrje, leter pasioni, leter e thjeshte, cfaredolloj letre ishte, ishte leter e jotja dhe me te vertete e bukur.

  14. #14
    Updating.... Maska e Wordless
    Anėtarėsuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154
    shyqyr qe doli nje qe kuptoj plotesisht ate qe une doja te thoja
    Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Era1
    Anėtarėsuar
    19-12-2004
    Postime
    1,307
    Kur lexova letren tende mu kujtua novela e Cvajgut " Letra e nje te panjohure".
    Firma ime eshte : SHQIPTARE

  16. #16
    Xhabije-Manchester
    Anėtarėsuar
    24-06-2004
    Vendndodhja
    Manchester, UK
    Postime
    9
    mendoj se eshte e vertete sic tha njeri ketu qe ate letren me lart mund ta kuptojne vetem ata qe e kane perjetuar, une nuk e kam perjetuar plotesisht por por e perjetova pjeserisht dhe jam i gezuar qe nuk e perjetova deri ne fund nuk e di ndoshta mund te isha vrare edhe une po aq sa aureli, me pelqeu Odeoni me guximin qe e merr ceshtjen por ka lloj lloj karakteresh qe e perjetojne ne meyra te ndryshme, dikush me me intensitet e dikush me pak.
    Fiksimi eshte me te vertete fiksim.

  17. #17
    Xhabije-Manchester
    Anėtarėsuar
    24-06-2004
    Vendndodhja
    Manchester, UK
    Postime
    9
    mundoju gjithashtu te arrish qe te mposhtesh fiksimin me logjike mgjths eshte e lehte per tu thene cuditerisht nganjehere nga reaksionet zinxhir qe ndodhin te njeriu nuk arrihet.

  18. #18
    Updating.... Maska e Wordless
    Anėtarėsuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154
    fleminderit ju qe me keni kuptuar dhe ju qe me keni kritikuar.
    Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e blueyes
    Anėtarėsuar
    06-10-2004
    Postime
    203
    Te pčrshendes i dashur Aurel..
    Se pari uroj qe te ndihesh me mire,tani po te jap dhe mendimin tim, u mendova me thene te drejten plus lexova cte kane shkruar...
    Letra jote ka kuptim perderisa ke arritur ta shkruash ne ate menyre,por me nje ndryshim do te ishte e kuptimte per mua personalisht nese supozojme qe ke dashur ate vajze dhe sikur lartprmende ajo i kishte te qarta ndjenjat e tua deri ketu ne rregull....
    pa me thuaj personi ne fjale te ushqeu ndjenja te tilla ne kuptimin qe te la ne ndonje moment te kuptoje qe dhe ti i pelqeje asaj????
    Apo thjesht te respektonte dhe ishe ti i vetmi qe dashuroje????
    Nese ka ndodhur si ne rastin e pare qe citova atehere me te vertete e meriton ate leter dhe nuk meriton dashurine tende...
    Por ne rast se ndodh si ne rastin e dyte atehere me vjen keq por letyra tingellon egoiste dhe mund te them me plot gojen fjalen e urte..
    "Dhelpra kur nuk mundi ti kape rrushte tha qe seshte i pjekur"(pak a shume)

    Ne kete bote apo jete nuk mund te imponojme asgje pervec se respektit komun...

    me respekt AmiŖ!!!!

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    te bej plazh me njeren e kam fiksim
    se di a do mund ta realizoj

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Cili liber iu ka mbetur ne mendje?
    Nga MtrX nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 217
    Postimi i Fundit: 15-07-2021, 03:28
  2. Pėrgjigje: 43
    Postimi i Fundit: 22-05-2013, 16:04
  3. Cili libėr ju ka mbetur nė mendje?
    Nga MtrX nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 25
    Postimi i Fundit: 12-01-2009, 19:44
  4. Ajka e Shqiperise mbetur ne "dhembet"e Amerikes....
    Nga arusha84 nė forumin Mentori akademik
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-02-2003, 06:49
  5. Nuk e di pse mė kanė mbetur nė mėndje...
    Nga dikeafajtore nė forumin Folklori shqiptar
    Pėrgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 29-08-2002, 01:23

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •