Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 79
 1. #21
  ♪ @)-/-- ♪ Maska e Kėrēovare1
  Anėtarėsuar
  20-07-2005
  Vendndodhja
  ...aty afėr...
  Postime
  222
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Cancer News from Johns Hopkins No plastic containers in micro.

  No water bottles in freezer.
  No plastic wrap in micro.

  Johns Hopkins has recently sent this out in its newsletters. This information is being circulated at Walter Reed Army Medical Center. Dioxin chemicals cause cancer, especially breast cancer. Dioxins are highly poisonous to the cells of our bodies. Don't freeze your plastic bottles with water in them as this releases dioxins from the plastic.

  Recently, Dr. Edward Fujimoto, Wellness Program manager at Castle Hospital, was on a TV program to explain this health hazard. He talked about dioxins and how bad they are for us. He said that we should not be heating our food in the microwave using plastic containers. This applies to foods that contain fat. He said that the combination of fat, high heat, and plastics releases dioxin into the food and ultimately into the cells of the body.

  Instead, he recommends using glass, Corning Ware, or ceramic containers for heating food. You get the same results, only without the dioxin.

  So such things as TV dinners, instant ramen and soups, etc., should be removed from the container and heated in something else. Paper isn't bad but you don't know what is in the paper. It's just safer to use tempered glass, Corning Ware, etc. He reminded us that a while ago some of the fast food restaurants moved away from the foam containers to paper. The dioxin problem is one of the reasons.

  Also, he pointed out that Saran wrap is just as dangerous when placed over foods to be cooked in the microwave. As the food is nuked, the high heat causes poisonous toxins to actually melt out of the plastic wrap and drip into the food. Cover food with a paper towel instead.

  This is an article I believe you should forward to your family and friends -- anyone who is important in your life!


  Ja edhe nė Shqip:

  Mbrojtje nga Kanceri

  Mos i ngrini shishet e ujit!
  Mos pėrdorni prodhime tė plastikės nė mikrovalė!

  Fleta Lajmėruese John Hopkins e lėshoi kėtė njohtim i cili po qarkullon edhe nė Qendrėn Shėndetėsore "Walter Reed Army." Kemikalet diokside shkaktojnė kancer, dhe sidomos kancer nė gjigj. Dioksided janė tejet tė rrezikshme ndaj qelizave tė trupit. Prandaj mos i ngrini shishet e plastikės me ujė nė ta, meqė nė kėtė mėnyrė shkaktohet lėshimi i dioksideve nga plastika.

  Dr. Edward Fujimoto, manaxher i Programit pėr Mirembajtje nė Spitalin Castle, ishte nė njė emision televiziv pėr tė shpjeguar kėtė rrezik ndaj shėndetit. Ai foli pėr dioksided dhe dėmin e tyre ndaj nesh. Ai tha qė ne s'duhet as ushqimet qė t'i ngrohim nė mikrovalė duke pėrdorur enė plastike. Kjo vlen sidomos pėr ushqimet qė pėrmbajnė yndyrė. Ai ceku qė kombinimi i yndyrės, temperaturės sė lartė, dhe plastikės lėshon diokside nė ushqime, tė cilėt pastaj depėrtojnė menjėherė nė qelizat e trupit.

  Nė vend tė plastikės, ai rekomandon qė pėr ngrohjen e ushqimit, tė pėrdoren enėt e qelqit, qeramikės (apo enė tjera qė s'pėrmbajnė plastike.) Rezultatet janė tė njėjta vetem pa diokside nė kėtė rast.

  Dmth qė ushqime tė gatshme apo supa tė ndryshme, duhet tė largohen nga plastika dhe tė ngrohen nė ndonjė enė tjetėr. Letra nuk ėshtė keq tė pėrdoret, por s'mund ta dish ēfarė pėrmban ajo saktėsisht. Prandaj ėshtė mė mirė qė tė pėrdoren enėt e qelqit, qeramikės etj. Ai gjithashtu pėrmendi qė edhe restorantet "fast food" nga ky shkak kanė kaluar nė pėrdorimin e enėve tė letrės qė me kohė.

  E njėjta gjė vlen edhe pėr mbuluesat e plastikės (saran wrap,) te cilat janė po aq tė dėmshme nėse pėrdoren pėr tė mbuluar ushqimet nė mikrovalė. Nxehja e ushqimit shkakton shkrirjen e helmeve nga plastika tė cilėt mė pas pikojnė drejt nė ushqim. Mund tė pėrdoren mbuluese letre nė vend tė plastikės.

  Ėshtė mirė qė kėto lajme t'i pėrcillni te familja juaj, shoqėria apo gjithkush qė ėshtė i rėndėsishėm nė jetėn tuaj!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 20-11-2007 mė 00:03 Arsyeja: bashkim postimesh

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-09-2005
  Postime
  118
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  O miq! A eshte bere ndonje eksperiment me gjarperin ne lidhje me kancerin ? Dmth a semuret gjarperi nga kanceri?
  Diku ne nje fshat ne Shqiperi dikush ka verejtur se ne pranvere gjarperi ha levoren (diku midis rrenjes dhe kercellit) e nje bime te quajtur pelin. Eshte nje bime barishtore dhe teper e hidhur. perdoret edhe nga njerez te ndryshem ne forme caji.
  A ka ndonje lidhje?

 3. #23
  Shife icik ket..timin Maska e miko
  Anėtarėsuar
  05-04-2003
  Vendndodhja
  Nė botėn e ēudirave
  Postime
  755
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Me zor e gjeta kėtė temė kėtu ku kishte pėrfunduar.

  Faktikisht duhet tė ishte nė faqen e parė tė kėtij nėnforumi pėr shkak tė pėrhapjes sė tij me hapa marramendės.Do thoni ju,Hė mo miki pse more mundimin ta gjesh kėtė temė e tė shkruash.Nė rradhė tė parė dua tė them qė vitin qė kalova kam mėsuar kaq shumė (nė krahasim me sa dija) sa nė tėrė jetėn time.Mė bėn ēudi qė kohėt (vitet) e fundit ėshtė pėrhapur shumė Kanceri i Mushkėrive.

  Nja dy shembuj tė njohur mė sė fundi janė Dr.Rrugova e i Madhi Vath Koreshi.


  Shumė e shumė anonimė pėr ne vuajnė a mbyllin sytė nga ky Gjarpėr i Njerėzimit e qė kur dėgjon rastet e tilla tė pikėllon zemra pėr faktin qė pjesa mė e madhe ka qenė nėn moshėn 50 vjeē.

  Nuk desha ta bėja publike,por fatkeqėsisht kam humbur dhe unė njė njeri shumė tė dashur timin,nė njė moshė shumė tė re.Dhe mė e pabesueshmja ėshtė qė kjo sėmundje e mallkuar nuk tė jep asnjė mundėsi pėr tė shpresuar nė kurim.... nqs e kap nė fazė mė pak tė zhvilluar,me anė tė Kimioterapisė tė jipet mundėsia tė tė zgjatet jeta me disa ditė e ndoshta ndonjė muaj e asgjė mė tepėr.Ėshtė pėr tu habitur gjithashtu shpejtėsia e pėrhapjes e saj dhe nė pjesėt e tjera tė trupit (kokė,yorrė e trashė etj etj).Problemi ėshtė qė ky virus kur ėshtė nė fazė tė zhvilluar nuk tė jep mundėsinė ta honepsėsh qė diēka e tillė ka pėr tė ndodhur,gjėrat ndodhin kaq shpejt saqė thjesht pranon realitetin pa gjetur njė pėrgjigje llogjike..
  Personalisht jam sensibilizuar shumė mbas "eksperiencės" fatkeqe,dhe tashmė jam nė rrugėn pėr tu bėrė pjesė e njė organizate nė luftėn ndaj kėtij virusi kaq tė ēmendur.Qėllimi im i vetėm ėshtė sensibilizimi i shoqėrisė ku jetoj pėr mundėsitė mbrotjes e pėr mė shumė,pėr tju gjetur familjeve qė kalojnė nga kjo dramė.Ėshtė nė tė vėrtetė njė dramė....

  Jam konsultuar me shumė mjekė (specialistė,Prof.Universitarė etj..) dhe kam arritur tė kem njė tė ashtuquajtur Edukatė nė mbrojtjen ndaj kėti virusi (gjė qė e cila pėrsėri nuk ėshtė efiēiente).Do tė desha tė shikoj sa nga ju njihni diēka konkrete rreth kėsaj Kuēedre tė Njerėzimit.Dhe nja dy pyetje si mė poshtė.

  Cili ėshtė opinioni i specialistėve nė forum ?

  Cili ėshtė opinioni juaj,dhe si mund tė ndihmojmė njeri tjetrin nė sensibilizimin e shoqėrisė shqiptare rreth kėtij rreziku kaq madhor ?

  Shoqėrisht : Duhani Vret
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga miko : 05-02-2006 mė 07:31 Arsyeja: Ortografike
  .........................

 4. #24
  Kercimtari numer NJO Maska e cool_dancer
  Anėtarėsuar
  03-08-2003
  Postime
  179
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  me vjen gjynah shume kur ndegjoj se dikush ka kancer
  ishalla zoti i ndihmon personat me kancer

  gjyshja ime kishte pas kancer ne gji (breast) por luftoj, dhe nuk ka kancer mo
  June 16, World cup 1st round: ARGENTINA-surbia 6:0

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-09-2005
  Postime
  118
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Desha te shtoj dicka. Ne fakt pak nga ky shkrim e kisha vene ne nje teme tjeter, por ne fakt nuk pati pergjigje rreth tij. Desha te dij nese eshte bere ndonje eksperiment me gjarperin ne lidhje me kancerin ? Dmth a semuret gjarperi nga kanceri?
  Diku ne nje fshat ne Shqiperi dikush ka verejtur se ne pranvere gjarperi ha levoren (diku midis rrenjes dhe kercellit) e nje bime te quajtur pelin. Eshte nje bime barishtore dhe teper e hidhur. perdoret edhe nga njerez te ndryshem ne forme caji. Dmth fakti qe gjarperi perdor kete bime a ka ndonje ndikim?
  Dhe e dyta kam nje tjeter fakt per te cilin jam vete deshmitar. Ekziston nje lloj caji popullor e pregatit dikush qe une e njoh dhe ai ka rezultuar shume efektiv(vite tashme) ne luftimin e kancerit te gjirit te grate, por para momentit te kryerjes se operacionit. Sepse me pas nuk jep efekt. Sa mire do ishte me gjetur si funksionon ky lloj caji.

 6. #26
  Far away! Maska e Eraaa
  Anėtarėsuar
  02-02-2003
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pse nuk ben efekt pas operacionit ky lloj caji? Ku qendron ndryshimi? Nese e dua kte lloj caj ku mund ta gjej?
  Ndonje informacion me i zgjeruar do na bente ndere
  Live your beliefs and you can turn the world around.

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e FENIXI
  Anėtarėsuar
  13-01-2006
  Postime
  27
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  menyra me e mire per ta luftuar kancerin eshte ta parandalosh ate
  trajtimet per te jane nderhyrja kirururgjikale,kimioterapia,rrezet... po punohet akoma ne fushen e kancerit ka shpresa te bioteknologjia,kanceri shfaqet gjate ndarjes qelizore kur qeliza ka gabime ne dyfishimin e ADN-se kthehet ne qelize jo normale(kancerogjene),normalisht keto qeliza vriten nga limfocitet dhe nuk arrijne te shumohen perseri per te dhene qeliza te tjera kancerogjene po kur ato nuk vriten vazhdojne te shmohen dhe te japin qendra te tjera(metastaza)kur arrin kete faze !!!!!!!!!! zoti te ndihmofte!
  te shpresojme se do te kete nje zgjidhje

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
  Anėtarėsuar
  25-06-2002
  Postime
  773
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Kanceri eshte nje semunjde gjenetike. Shkaktohet per te njejtat arsye qe sollen evolucionin e njeriut nga majmuni apo te cdo gjallese tjeter nga gjallesa prehistorike. Kanceri eshte menyra qe natyra perdor per te evoluar dhe ndryshuar. Njerzit e kan me te veshtir ta perballojn kancerin per arsye se kan kapacitet sentimental. Kanceri NUK KA SHERIM. Ne vitet e fundid jan ber hapa te medha per tjajtimin e te semurve duke ju zgjatur jeten dhe duke ju dhe nje jet disi normale. Ka shum teste qe behen ne spitale kudo, jan teste te thjeshta gjaku qe mund te tregojn predispozicionin per kancer ne brezin e ardhshem. pra nese doni te keni nje femij mund te beni nje test, nese predispozicioni eshte i lart per kancer duhet te vendosni nese do merrni rrezikun per ta ber femijen apo jo. Kjo eshte dicka personale dhe shumica e njerzve duke qen optimist e marrin kete rrezik.

 9. #29
  alpha dominant Maska e D@mian
  Anėtarėsuar
  20-09-2005
  Vendndodhja
  Boston, MA
  Postime
  1,171
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga elbed
  Dhe e dyta kam nje tjeter fakt per te cilin jam vete deshmitar. Ekziston nje lloj caji popullor e pregatit dikush qe une e njoh dhe ai ka rezultuar shume efektiv(vite tashme) ne luftimin e kancerit te gjirit te grate, por para momentit te kryerjes se operacionit. Sepse me pas nuk jep efekt. Sa mire do ishte me gjetur si funksionon ky lloj caji.

  Ka shume besytni te perhapura prej dr. Adhamudhave "popullore", me barishte e "receta empirike popullore" per te "luftuar" kancerin ose semundje te tjera. Shumica jane dokrra.

  Megjithate, kjo qe thua edhe mund te kete deri diku nje baze vertetesie. Ekzistojne bime, sidomos disa lloje mesdhetare, te cilat permbajne sasi te konsiderueshme te nje kategorie molekulash qe quhen Phytoestrogens. Keto molekula nderveprojne me Receptoret e Estrogjeneve ne qelizat e kancerit te gjoksit, me rrjedhoja te ndryshme. Ekziston nje literature e gjere shkencore per efektet e mundshme parandaluese te phytoestrogjeneve ndaj kancerit te gjoksit, megjithese ceshtja eshte ende ne studim e siper. Por, te pakten une, s'kam lexuar gjekundi per mundesi therapeutike, sic shprehesh ti ne postimin tend. Njoh institute kerkimore-shkencore, academy dhe kompani farmaceutike qe merren me izolimin e phytoestrogjeneve nga bime te ndryshme, qe nga Paqesori deri ne Mesdhe, per perdorim eventual kundra kancerit. Nqs ke mundesi, a mund te na thuash se si quhet ajo bima nga e cila nxirret ai caji qe permende?

 10. #30
  alpha dominant Maska e D@mian
  Anėtarėsuar
  20-09-2005
  Vendndodhja
  Boston, MA
  Postime
  1,171
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga friendlyboy1
  Kanceri NUK KA SHERIM.

  Me duket se e ke gabim. Shume forma kanceri jane tashme plotesisht, ose ne nje mase te madhe, te sherueshme. Leucemia, kanceri i gjoksit etj kane nje perqindje teper te larte suksesi ne terapi kurse ne kancere te tjere, sic eshte ai i mushkerive, ky sukses eshte akoma shume i vogel. E vertete eshte se rendesi te madhe ka faza e zbulimit te semundjes ne trup.

  Perdorimi i metodave bioteknologjike per shpikjen e prodhimin e barnave te reja jep shume shpresa per te ardhmen.

 11. #31
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Eshte e veshtire faktikisht te flasesh per kete semundje pasi dhe une
  si shume ju kam humbur njerez nga kanceri. Keto kohet e fundit kam degjuar
  shume per kancerin ne pankreas..?? A din dikush me gjate te me tregoje..??
  Disa njerez qe i kam njofte i ka kape tak-fak dhe i kane dhane pak muaj jete.
  Tashi prap kam dy njerez ne fis qe po e vuajne, s'do zgjasin shume asnjeri
  astjetri...gjynah se jane ne moshen 50-60 vjecare te dy, jo me shume.
  I kam pak te largte dhe ndjej dhembshuri te madhe per to, imagjino ta kesh
  brenda familjes tende....do ishte tmerr i vertete. E pabesueshme.
  Prandaj duhet me thane sa here cohena ne mengjes, zot na ruj shendetin
  se cdo gje tjeter rregullohet ne kete jete.

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-09-2005
  Postime
  118
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  E shikon D@mian qe edhe insitute shkencore qenkan ne nje linje me ate qe thame ne. Ne fakt per sa i perket bimes qe thashe kjo eshte mese e vertete (kuptohet brenda caktimit te Zotit qe ka gjithcka ne dore perfshi ketu edhe sherimin) Rastet qe jane sheruar njerez jane te shumte. Une vete nuk e di si quhet ajo bima apo ato bime, por ndoshta do ishte mire qe institutet te gjenin nje zgjidhje. Per sa i perket terapise une se kam permendur kete fjale, thjesh thashe qe njerez qe i kane ekzaminuar me kancer kur kane pire kete lloj caji jane sheruar. Me sa duket mund te jete mekanizmi qe shpjegon ti.
  gjithsesi te pershendes per informacionin.

 13. #33
  -=- HoNeY -=- Maska e honeyy
  Anėtarėsuar
  28-02-2006
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje Rexhina


  Te lutem nese ke mundesi postoje webin ne te cilen mund te lexoj diqka me shume per kancer, lexoj shume tema ne lidhje me kete semundje pasi qe e kam zemren e prekur ( babai ka kete semundje), eshte ende me terapi dhe jemi duke shpresuar me te miren per te...( e dim qe eshte e veshtirr po shpresa nuk ka vdekur ende)
  HoNeY

 14. #34
  Far away! Maska e Eraaa
  Anėtarėsuar
  02-02-2003
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Honeyy me vjen keq dhe uroj qe cdo gje ne lidhje me semundjen te dali me sukses. Shpresa vdes e fundit ,e me kte fjal i jap fuqi dhe vetes time
  Une informacionet per vete i mora tek ky linku (pervec ndihmave te shoqerise) qe shpresoj te te hyj ne pune dhe ty..

  http://www.cancersociety.com/index.cfm
  Live your beliefs and you can turn the world around.

 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  Citim Postuar mė parė nga honeyy
  Pershendetje Rexhina


  Te lutem nese ke mundesi postoje webin ne te cilen mund te lexoj diqka me shume per kancer, lexoj shume tema ne lidhje me kete semundje pasi qe e kam zemren e prekur ( babai ka kete semundje), eshte ende me terapi dhe jemi duke shpresuar me te miren per te...( e dim qe eshte e veshtirr po shpresa nuk ka vdekur ende)

  Ishalla Zotit te sherohet babai Honey
  shumicat e gjerave qe kam shkruar jan bazuar tek libri i Biologjis, por do mundohem tani te shikoj disa website, nese do...kjo qe postoj Era is really good, por nese do te lexosh te tjera, i will be more than willing to post.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga *~Rexhina~* : 12-05-2006 mė 16:25
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  besoj se di anglisht? nese jo mund te ta perkthej

  http://www.kidshealth.org/kid/health...er/cancer.html

  kurse ky website flet per simptomat, jep shume te dhena,
  besoj se do te pelqej

  http://www.cancer.org/docroot/CRI/co..._of_cancer.asp
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 17. #37
  Perjashtuar Maska e diikush
  Anėtarėsuar
  12-07-2003
  Vendndodhja
  konaku i ri
  Postime
  2,073
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  gjithashtu nje website tjeter mjaft i detajuar per kancerin (ne anglisht) eshte http://www.cancer.org

 18. #38
  femmedecarriere Maska e Visage
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  LarG ... aty ke veriu i veriut
  Postime
  590
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Honey,
  ne radhe te pare me vjen shume keq per gjendjen ne te cilen gjendesh. Po kurre mos i humb shpresat, sepse ne shume raste kanceri kurohet, sigurisht, varet nga shkalla dhe tipi e cancerit.
  Honey, me kontakto ne privat, se sa per info te jap sa te duash, specifike per kancerin e babait tend. Mund te te pergatis nje package te tere per cancerin, trajtimin, ushqimin, etj etj.

 19. #39
  gone Maska e helene
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  914
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Shfaqja e tumoreve per arsyet e ndryshme te permendura me lart, varet dhe nga njefare predispozicioni gjenetik, dhe rrjedhimisht nese njerezit ne pergjithesi duhet te bejne kontrolle te shpeshta per te kapur qe ne fazat e para shfaqjen e tyre, akoma me teper duhet te kene kujdes ata qe kane dike te semure ne fis.
  Kjo eshte arsyeja kryesore per te cilen disa pijne cigare gjithe jeten dhe mburren qe s'kane pasur asnje problem ndersa disa te tjere semuren qe ne moshe te re. Kesaj i shtohen streset dhe ndotja e ambientit ,smogu ,regjimi i keq i te rinjve qe dobeson shume mbrojtjen e organizmit nga shfaqja e qelizave neoplastike.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga helene : 13-05-2006 mė 06:55

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  71 falenderime nė 56 postime
  Kam pyetur shume persona askush nuk di te me kthej nje pergjigje. Perse ky fluks i madh i kesaj semundje ne Shqiperi? Kush eshte shkaku?
  Nje 'burim' a shkak, jane ushqimet e skaduara apo te kontaminuara me elemente te tille toxike te cilat per arsye 'te perveēme' lol nuk mund (apo s'duhet lol) te kontrollohen nga Ministria e Shndetesise (like it even exists, or it ever did lol).
  Nje tjeter shkak eshte ajri i qelbosur me lloj, lloj kontaminantesh nga ata vdeksat deri ata me te rrezikshmit, ku dallohen mbetjet si rezultat i karburantit te pa djegur mire...ndertimet pa kriter dhe pasojat ne ndotjen e ajrit, si rrjedhim etj, etj...

  E qe te jetosh me mendje te qete, a do te mund t'i shmangesh dot drites se diellit, ajrit dhe ushqimit, per te evituar...?! (Now, you rest assured cause shkencaret jane duke punuar e studiuar edhe kete ceshtje per te miren e te gjitheve...lool)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga EXODUS : 13-05-2006 mė 13:28

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-08-2011, 14:26
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2009, 13:41
 3. Ne treg vaksina kunder kancerit te mitres!
  Nga YaSmiN nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-01-2007, 00:57
 4. SPIRITUALITETI: Kapitulli VII - Sėmundja, vuajtja dhe vdekja
  Nga Albo nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-10-2006, 02:05

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •