Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 49
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e che_guevara86
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    verdalle anej ktej
    Postime
    641
    Benseven te faleminderit shume ndersa cikita po pate mundesi nese e ke ectaco sepse ne shqiperi ja kisha marre nje shoku ndersa ketu ne itali nuk po e gjej dot ...

  2. #22
    If i ruled the world... Maska e GinoTheGodFather
    Anëtarësuar
    01-02-2004
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    313
    Nese e ke fjalen per mua une e kam fjalorin qe kerkon italisht anglisht dhe jo italisht shqip. Megjithate une po ta dergoj tek adresa jote email @yahoo.com se ndoshta te hyn ne pune. Italisht shqip deri tani nuk kam patur ne dore ndonje megjithate do interesohem.

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e che_guevara86
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    verdalle anej ktej
    Postime
    641
    Jo une ne fakt nuk e di kujt ja kam marre ne shqiperi ate fjalori italisht shqip . Megjithate rrofsh Erion . Ne fakt perderisa nuk ka fjalor italisht shqip .
    Po nj fjalor italisht italisht ku mund ta gjej mundesisht te jete shume i madh ...
    Flm te gjitheve .. Benseven mun te rigjenerosh linkun e dyte qe ke dhene me siper se e kane fshire .. Shnet gjitheve .....

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e arianit_real
    Anëtarësuar
    07-08-2006
    Postime
    134

    Red face Si me gjet fjalorin shqip - gjermanisht

    Hej a mund te me ndihmoj najkush si mund ta gjej fjalorin shqip - gjermanisht dhe e kunderta se pom nevojitet per shkolle se jam ka e mesoj gjuhen gjermane , sikur psh qe ka qene livingsoft 2006 fjalori english-shqip qeshtu diqka por ban edhe ndryshe . Me respekt

  5. #25
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Ke nje fjalor"frazebook" te lingvosofti.Fjalor te mire shqip gjermanisht ke "Albanian to German Dictionary"739 faqe krijuar nga Fiedler Buchholz Ne warez nuk e gjen kete fjalor.Fjalor gjermanisht shqip ke nje nga Ali Dhrimo 60 mije fjale.
    Edhe nje eshte ketu gjermanisht shqip 45 mije fjale.http://www.amazon.de/W%f6rterbuch-De...24002516/sr=1-
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    02-10-2005
    Postime
    26
    OP bash na kishit pshtu me na gjete naja veq jo online fjalor po .exe fjalor qe instalohet en pc

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e arianit_real
    Anëtarësuar
    07-08-2006
    Postime
    134
    hej a mundeni me naj gjet kete bre se .exe me instalu ne pc

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e arianit_real
    Anëtarësuar
    07-08-2006
    Postime
    134

    Red face Non-Stop Translator

    Hej njerz eshte duke me nevojitur nje fjalor veq le te ket shqiptimin me ze ne gjermanisht ska lidhje qfare fjalori psh english-german apo diqka tjeter veq le ta ket edhe shqiptimin me ze sepse frike ne shkolle ja kum nise me msu gjermanisht por sun po i theksoj fjalet , dhe besoj se do me kishte ndihmuar ky fjalor . Nese dikush mund ta gjej full le ta poston . Flm per mirekuptim . Respekt nga arianiti

  9. #29

  10. #30
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Nje faqe flalor gjermanisht anglisht 420 mije fjale.http://odge.info/german/
    Nje fjalor elektronik 605 mije fjale me ze shume shtrenjte.
    http://www.amazon.com/German-English.../dp/B000F4O7PU
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e arianit_real
    Anëtarësuar
    07-08-2006
    Postime
    134

    flm

    hej flm njerz a

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e arianit_real
    Anëtarësuar
    07-08-2006
    Postime
    134
    hej njeri a ban passin e rarit tek nonstop translator

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e LOGIC
    Anëtarësuar
    22-01-2006
    Postime
    730

    Question Fjalori Babylon

    Kam degjuar per nje fjalor quhet "Babylonwrote" eshte i integruar ne office 2003, d.m.th. mund ta perdorim si AS 2.0 per ne, dini diqka per te ku mund ta shkarkoj ndonje link apo diqka..faliminderit per mirkuptim

  14. #34
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Nuk ka babylon wrote program.Shiko per babilon pro 6 rc2.Mund te besh perkthime dokumentash te ms office duke e perdorur babilonin i plugin ose me klik te djathte te fjales dhe zgjedh perkthe me babilon.
    http://rapidshare.com/files/822001/B....xx-UnREal.rar
    Password: stonerwarez.info
    --
    Nje program tjeter eshte @Prompt ose shiko per wordpoint, 26 fjalora: English-French, French-English, English-Spanish, Spanish-English, English-German, German-English, French-German, German-French, German- Spanish, Spanish-German, English-Italian, Italian-English, English-Portuguese, English-Dutch, English-Danish, English-Swedish, English-Russian, English-Polish, English-Czech, English-Hungarian, English-Slovenian, English- Greek, English-Turkish, English-Hebrew, Hebrew-English, and English-Arabic. 500,000 fjale dhe shprehje
    Vendos miun mbi ndonje fjale qe do perkthesh,dhe programi te nxjerr nje etikete me perkthimin e fjales.
    wordpoint2000 52.7mb
    http://rapidshare.de/files/19615413/...orldw.info.rar
    Pass:WW Admin
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e LOGIC
    Anëtarësuar
    22-01-2006
    Postime
    730

    Smile Faleminderit për ndihmën.

    Benseven flm shum ai eshte qe kerkoja babylon, gjithe te mirat

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e macipaci
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Postime
    98
    Citim Postuar më parë nga LOGIC
    Kam degjuar per nje fjalor quhet "Babylonwrote" eshte i integruar ne office 2003, d.m.th. mund ta perdorim si AS 2.0 per ne, dini diqka per te ku mund ta shkarkoj ndonje link apo diqka..faliminderit per mirkuptim
    Babilonin e kam une e kam "crack"...me kthe pergjigje dhe te theme se si mund te ta dergoj

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e LOGIC
    Anëtarësuar
    22-01-2006
    Postime
    730

    Ok

    Citim Postuar më parë nga macipaci
    Babilonin e kam une e kam "crack"...me kthe pergjigje dhe te theme se si mund te ta dergoj
    oki ama ate "crack" qe mundesh, ose posto ne forum ose dergoma ne email r_blero@yahoo.com,tung kalo mire

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e macipaci
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Postime
    98
    Citim Postuar më parë nga LOGIC
    oki ama ate "crack" qe mundesh, ose posto ne forum ose dergoma ne email r_blero@yahoo.com,tung kalo mire
    ne adresen tend te mail-it do te vij nje njoftim nga www.yousendit.com kjo eshte nje faqe ku mund te dergosh dhe download-esh file-e deri ne 100MB, ne fillim antarsohu dhe pastaj downloade file-in qe te kam derguar, po te dergoj dhe nje "read me "- file . Perpara se te instalosh babylon-in lexo me kujdes filin dhe ndiq cdo hap te udhesuar..shpresoj tia dalesh me sukses
    Ndryshuar për herë të fundit nga macipaci : 02-11-2006 më 05:18

  19. #39
    Team UARE
    Anëtarësuar
    23-11-2006
    Vendndodhja
    Bathore
    Postime
    19
    Citim Postuar më parë nga fotjon
    pershendetje,
    kam nje program shqiptar, nje fjalor pese gjuhesh i cili nuk regjistrohet pa paguar, as me kodin e dikujt tjeter. Lexoni skedari ngjitur per me teper info.
    me duket CD-ja kushtonte 30$.
    Di ndonjeri prej jush ndonje forum te huaj ku pranojne kerkesa dhe do ishin te interesuar per ti bere nje crack!
    Grupi yne "KraX/UAC Team" e ka thyer kete program dhe do ta botoje krakun pasi te perfundoje faza e testimit pas rreth 2 javesh.

    United Albanian Crackers

  20. #40
    Për një Shqipëri të madhe Maska e ment
    Anëtarësuar
    14-06-2004
    Postime
    202
    a ka mundesi dikush te me ndihmoj qe te gjej nje fjalor udherrefyes shqip anglisht por me duhet si text me nevojitet shum ne qoft se ka mundesi me ndihmoni ju lutem me nevojitet shum.
    Ju Faleminderit

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Vargje nga mërgimtari Xh.Ferizi
    Nga angert në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 754
    Postimi i Fundit: 06-04-2010, 03:08
  2. Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 04-09-2006, 12:40
  3. fjalore
    Nga njeriu2006 në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 04-02-2006, 12:45
  4. fjalore
    Nga njeriu2006 në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 31-12-2005, 07:06
  5. Kulmi - një keqinterpretim i madh.
    Nga qerosi në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-05-2004, 08:27

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •