Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 49
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-09-2004
  Postime
  253
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Fjalor Shqip - Gjuh t huaja

  pershendetje,
  kam nje program shqiptar, nje fjalor pese gjuhesh i cili nuk regjistrohet pa paguar, as me kodin e dikujt tjeter. Lexoni skedari ngjitur per me teper info.
  me duket CD-ja kushtonte 30$.
  Di ndonjeri prej jush ndonje forum te huaj ku pranojne kerkesa dhe do ishin te interesuar per ti bere nje crack!
  Ndryshuar pr her t fundit nga edspace : 18-12-2006 m 19:10

 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  mos u lodh fare me ate program
  fjalori qe thua nuk eshte futur ne internet per prove,ska as emer
  nuk jep as volumin sa fjale perkthen
  me siguri do jete i vjedhur dhe bere reverse inxhinjeri
  shiko mos gjen Systran translator multilingual 5 nga
  kazzaa ose E mule
  provo njehere nje adrese rusesh fido7ru
  aty merren me diskutime crakimesh
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 13-11-2004 m 00:26
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e namik
  Antarsuar
  28-10-2004
  Vendndodhja
  Sa andej sa ketej!
  Mosha
  32
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Me qe eshte hapur tema e fjaloteve ju lutem munt te me tregoni ndonje adrese ku mund te downlodoj nje fjalo anglisht shqip dhe e anasellta.Jam fillestar nuk i di mire se ku mund te gjej

 4. #4
  Open your mind now! Maska e besart
  Antarsuar
  11-11-2002
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  33
  Postime
  480
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ke fjalor tek:

  http://www.ectaco.com

  ose

  Ketu

  Apo nese don me trego emailin dhe do ta dergoj versionin e plot.
  Ligji i aksionit dhe reaksionit sht universal. Keni kujdes!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-11-2004
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Persa i perket fjalorit intein desha te sqaroj dicka:
  Eshte nje nga fjaloret me te fuqishem te prodhuar deri me sot ne shqiperi.
  Ky fjalor komunikon me nje numer serial te kompjuterit i cili eshte i ndryshem ne cdo kompjuter dhe do te kerkoje kode te ndryshme per ta instaluar nga njeri tek tjetri.
  Keshtu qe i dashur shko e blije se ja vlen ta kesh!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-09-2004
  Postime
  253
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  as qe me shkon nedermend ta blej ate apo fjalore te tjere edhe sikur te benin 3$ e jo 30, thjesht isha kurioz.
  Babylon Dictionary plotson me kohe te gjitha kerkesat e mia per fjalore.

 7. #7
  Mi lav ja. Maska e Eminemka
  Antarsuar
  27-06-2004
  Vendndodhja
  Boston,Ma ( me white-shefqetin--shadow))) :)
  Mosha
  12
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  hey edhe une e kisha inteinin po me lodhi sepse ai kerkonte vazhdimisht celsa per sa here i hidhje windowsin!!!!!
  Sometimes it's the smallest decisions that can change your life forever.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-11-2004
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Te kerkon kode te ndryshme sepse mund ti kesh shtuar ndonje pjese tjeter kompjuterit ose ram memorjen por ne qoftese ti e instalon ne te njejtin kom.. nuk ka asnje problem.Bye

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-10-2005
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Intein Fjalor 5 gjuhesh

  Tung pershendetje anetar te forumit a e ki dikush rasisht te instaluar ne PC te vet ket fjalor intein fjalor 5 gjuhesh me licens e nese e ka dikush a kish pase mundesi mi mare krejt failat qe i ka ne program files te keti fjalori edhe mi bane upload dikun me win rar apo win zip se me interesoj diqka ja u ndi per ndere tung kaloni bukur....

 10. #10
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  Fjalor ne kete faqe.3miljon fjale ne 31 gjuhe.
  http://www.logos.it/
  Fut nje fjale ne kerkusin.Te rezultatet kliko ne butonin perkthim(translation).Te jepet perkthimi ne 31 gjuhe.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-10-2005
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Hey a kerkush nuk e ka ket fjalor me licens aaaa???????
  nese e ka dikushe le te poston siq e ceka ma lart ju lutem!!!!!

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2006
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Smile Fjalor ITALISHT - SHQIP

  Ju lutem A mund te me ndihmoje ndonjeri per ndonje fjalor Italisht - shqip dhe shqip - italisht. faleminderit shpresoj te ma gjeni

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-02-2006
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Question Prkthim greqisht-shqip

  ju uroj shendet te gjithve eksperteve
  nje ndime dua te dij a ka ndonje menyre(systran)qe te perkthej faqet e inter.nga greqishtja ne shqip?

 14. #14
  Argjentinas Maska e ArberXYZ
  Antarsuar
  05-05-2005
  Postime
  867
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  nga greqishtja ne shqip jo, po nga greqishtja ne anglisht po, shko te http://world.altavista.com/

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-02-2006
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  plako flm.po une dua shqi-greqisht e anasjelltas

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e by_durrsaku
  Antarsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Mosha
  37
  Postime
  112
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  fjalor italisht shqip egziston vetem si liber. si software nuk egziston akoma.
  SPIRIT OF ALBANIAN(asd)

 17. #17
  Nr. 1 Maska e marius
  Antarsuar
  21-08-2005
  Vendndodhja
  Diku afer ferrit...
  Postime
  43
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga by_durrsaku
  fjalor italisht shqip egziston vetem si liber. si software nuk egziston akoma.

  epo ka nje menyre merr nje fjalor anglisht - italisht edhe pastaj fjalen anglisht perktheje ne shqip me ane te nje fjalori tjeter.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e che_guevara86
  Antarsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  verdalle anej ktej
  Postime
  641
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Fjalor t italishtes

  Nese ndonjeri di se ku mund te gjej nje fjalor shqip italish ose italish italish . Kete teme e kam hapur dhe me pare megjithate ne pamundesi qe ndonjeri te me jepte nje mendim te qarte se ku mund te gjeja ndonje fjalor te siperpermendur me siper qe te jete dhe pak i mire . Kush do me ndihmoj thnx. Bye all

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e cikita
  Antarsuar
  12-05-2006
  Postime
  117
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  shqip- italisht ke fjalorin ectaco ....

 20. #20
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,504
  Faleminderit
  68
  179 falenderime n 165 postime
  Faqe qe perkthen nga italishtja ne shqip dhe gjuhe te tjera
  http://www.logosdictionary.com/pls/d...onary.dic.main

  Kjo eshte faqe e bukur
  http://www.sapere.it/gr/DictionarySe...DS_action=Init

  http://www.demauroparavia.it/ Nuk gjendet fjalori i ketij as ne Limewire.
  http://64.233.179.104/translate_c?hl...lr%3D%26sa%3DX

  Giacomo Devoto - Gian Carlo Oli Dizionario della lingua italiana (Il) 3mije 188 faqe http://64.233.161.104/search?q=cache...s&ct=clnk&cd=7
  http://www.internetbookshop.it/ser/s...=JHT6L11TFM9UF
  Faqe qe perkthejne fjale nga anglisht ne italisht dhe e kunderta
  http://www.wordreference.com/enit/
  http://www.logos.it/lang/transl_it.html
  Pako me gjuhe perkthime nga italishtja ne gjuhe te tjera.Nuk besoj ta kete te perfshire shqipen.Kjo eshte pakoja me e madhe per perkthime nga italisht ne gjuhet e tjera te europes dhe e kunderta. Te faqet klik ne linkun e kuq"get your file here" Ne faqen tjeter shiko sekondat ne zbritje nga 30 sek deri zero per te marre linkun.
  http://www.oxyshare.com/get/48605326...tinum.001.html
  http://www.oxyshare.com/get/81610598...tinum.002.html
  http://www.oxyshare.com/get/74403885...tinum.003.html
  http://www.oxyshare.com/get/13430773...tinum.004.html
  http://www.oxyshare.com/get/96479009...tinum.005.html
  http://www.oxyshare.com/get/94416761...tinum.006.html
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 30-06-2006 m 22:59
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Vargje nga mrgimtari Xh.Ferizi
  Nga angert n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 754
  Postimi i Fundit: 06-04-2010, 03:08
 2. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-09-2006, 12:40
 3. fjalore
  Nga njeriu2006 n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-02-2006, 11:45
 4. fjalore
  Nga njeriu2006 n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-12-2005, 06:06
 5. Kulmi - nj keqinterpretim i madh.
  Nga qerosi n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-05-2004, 08:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •