Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400

    Scott Peterson fajtor në vrasjen e gruas e femijës së tij

    Sapo u mor vendimi nga juria, and Scott Peterson, i akuzuar per vrasjen e gruas shtatzane, u gjet i fajshem. Peterson is convicted with first degree murder for his wife, and second degree murder for his unborn childm (first degree murder means that the murder was planned).

    Pritet te merret vendimi nga gjykatesi nese Peterson do marre denim me vdekje, apo burgim te perjetshem (life without parole).

    Ja pra, per mostra te tilla duhet denimi me vdekje, dhe madje ai me i dhimbshmi qe mos ikin pa vuajtur nga kjo bote.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e nursezi
    Anëtarësuar
    21-06-2003
    Vendndodhja
    boston, MA
    Postime
    339
    Do isha cuditur shume sikur ta deklaronin te pafajshem. Tipa si puna e ketij duhen bere shembull se po ndodhin shume raste te tilla.

  3. #3
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    he pra nursezo se ka dale si ne mode keto kohet e fundit .. i vrasin dhe i hedhin ku ti vije !!

    nje denim me vdekje eshte pak per ate ndyresire .. qe mbyti gruan dhe foshnjen e tij .. cfare mund te presesh me shume ??
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  4. #4
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anëtarësuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Citim Postuar më parë nga Pink_Girl
    cfare mund te presesh me shume ??
    Te mbys edhe veten po qe ka guxim qe te vret persona tjere.


    Stormi
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-07-2003
    Postime
    726
    Mua dhe vdekja me duket shume e embel per nje pleher te tille. Nuk mund ta mbajne gjalle dhe ta torturojne cdo dite te jetes se tij. Duken sikur njerez te tille riprodhohen menjehere sa vdesin.
    Be yourself and you will always be in fashion.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e R2T
    Anëtarësuar
    18-04-2003
    Postime
    1,061
    Te gjitha jane "circumstantial evidence". Peterson eshte i pafajshem. Problemi i tj qendroi tek dashnorja, qe kur doli ajo ne skene ndryshoi opinioni i publikut dhe jurise. Nuk ka absolutisht asnje fakt 100% te sigurt ta lidhi Petersonin me vdekjen e Lacy-t.


    Humbje e madhe per drejtesine dhe per gjithe meshkujt me kete vendim. megjithate juria beri nje gabim trashanik qe shpresojme se do shfrytezohet mire ne gjyqin e apelit. Ata e denuan me vrasje ne shkalle te pare (me paramendim) per Lacy-n dhe ne shkallen e dyte (pa-paremendim) per femijen. Duke qene se eshte i njijti akt, bie ne kundeshitm me veten e vet. Le te shpresojme tek drejtesia e gjykates se Apelit.
    Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

  7. #7
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Surprise surprise..
    Mark Geragos humbet nje ceshtje....
    Se i kishte dale legjenda per avokat te pamposhtur. Jam kurioz a do ta denojne me vdekje apo jo se ne Ny ka 16 vjet gati qe ska pasur denime kapitale.
    Nejse justice is done.
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-03-2003
    Vendndodhja
    Oakland, CA
    Postime
    738
    ja futen kot skotit te shkret....

  9. #9
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    30-05-2004
    Vendndodhja
    Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
    Postime
    1,499
    Citim Postuar më parë nga nursezi
    Tipa si puna e ketij duhen bere shembull se po ndodhin shume raste te tilla.
    Kjo eshte e vertete. Jane shtuar rastet. Mund te apeloje me larte por pa ndonje prove teper bindese shtese nuk mund te kthehet vendimi. Shume rralle jane kthyer vendimet e jurive ne Amerike nga gjykatat e larta.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Alket123 : 13-11-2004 më 23:46

  10. #10
    .:.ClaSSy.:. Maska e GoDDeSS
    Anëtarësuar
    27-12-2002
    Vendndodhja
    Detroit, MI
    Postime
    690
    May he burn in hell like a cold-hearted animal that he is. O zot, sa urrejtje kam kundra ketij un. Ishalla e vene ne electric chair dhe ta torturojne deri ne nje vdekje te ngadalte qe ta ndiej dhimbjen qe i ka dhene gruas dhe te birit.

    Jam 100% e sigurt qe ka per te marr Death penalty sepse juria ka thene se nqs gjendet guilty, atehere, sesben ka per te marr vdekje. Nqs nuk merr death penalty kam per ta vrare vet.

    Aman jam a lumtur qe Amerika ka nje justice aq te mire dhe i mbron femrat...se te ishte nje rast i tille ne shqiperi thuaj, nje njeri si scott do kalonte jete te gjate dhe pa burg.

    RIP Laci & Connor
    And all I can taste is this moment
    And all I can breathe is your life

  11. #11
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    30-05-2004
    Vendndodhja
    Ministria e Mbrojtjes Se Republikes Demokratike te Shqiperise
    Postime
    1,499
    Citim Postuar më parë nga GoDDeSS
    May he burn in hell like a cold-hearted animal that he is. O zot, sa urrejtje kam kundra ketij un. Ishalla e vene ne electric chair dhe ta torturojne deri ne nje vdekje te ngadalte qe ta ndiej dhimbjen qe i ka dhene gruas dhe te birit.

    Jam 100% e sigurt qe ka per te marr Death penalty sepse juria ka thene se nqs gjendet guilty, atehere, sesben ka per te marr vdekje. Nqs nuk merr death penalty kam per ta vrare vet.

    Aman jam a lumtur qe Amerika ka nje justice aq te mire dhe i mbron femrat...se te ishte nje rast i tille ne shqiperi thuaj, nje njeri si scott do kalonte jete te gjate dhe pa burg.

    RIP Laci & Connor
    Amerika eshte shteti qe mbron femrat me shume ne bote, duke iu dhene prioritet femrave me shume se mashkulli si seksi me i dobet. Shembull jane ligjet per alimonies, shume diskriminuese per meshkujt. Ne fakt e terheq mbrapa ate qe thashe, drejtesia duhet te mbroje me te dobetin. Duke perfituar nga kjo liri femrat ne Amerike kane harbuar jashte mase.

    Ai ka per te apeluar ne instanca me te larta. Thashe me larte kur vendimi "guilty" jepet nga nje juri, gjykatat e larta pa nje super-prove bindese nuk e kthejne vendimin e jurise. Ka nje arsye politike kjo me teper, ai qe voton ne SHBA mund ta kete mesuar pse'ne.

    Scott Peterson do presi death-row nese denohet me vdekje, 10 vjet mos me teper. Familja e Lacit, si familje e cupes, me mire te kerkonte te transferonte gjyqin ne Texas, tani kur po flasim Scoot, emer i bukur Scoot, do ishte ekzekutuar me kohe.

    shtes.
    Ligjet qe mbrojne meshkujt me shume se femrat, te cilat trajtohen si gruaja nr.6, jane ligjet islame. Ne fakt shumica e femrave myslymane , ne propocion me pjesmarresit ne forum, nuk bejne propagande per islamin ne forum. E cuditshme, apo llogjike?
    Ndryshuar për herë të fundit nga Alket123 : 14-11-2004 më 09:24

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-07-2003
    Postime
    726
    Shume gje habitshme eshte qe dhe kur juria e gjeti te fajshem ai nuk tregoi asnje lloj emocioni ne fytyre. Cfare lloj specie eshte Petersoni?
    Be yourself and you will always be in fashion.

  13. #13
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Amerika sipas nje shokut tim eshte vendi i Grave edhe i qenve..Me kollaj eshte te mbrosh nje grua edhe nje qen se nje mashkull lol.

    Per ata qe duan ti jene prane qofte edhe moralisht familjes Rocha mund te dergoni e-mail ne kete faqe:
    www.lacipeterson.com

    Laci ishte viktime e cmendurise. S'ka as nje pike dyshimi per kete. Ama un do kundershtoja faktin qe drejtesia Amerikane eshte e paster. Mos harroni qe nuk ekziston asnje prove materiale qe verteton fajesine e Scott Peterson. Thjesht ate e perdhosi genjeshtrat qe kishte thene ne telefon me te dashuren e tij te cilen e mbante ne te fshehte ne lidhje me martesen e tij.

    Faktor qe percaktoi ne denimin e Scott-it ishte fakti qe kur u gjet trupi i dekompozuar i Lacit edhe Connor ai kishte ne Benzin e tij 15 000 $ cash edhe ishte ne afersi te kufirit me Meksiken.

    Sidoqofte mbetem i mendimit qe ligjerisht Scott peterson nuk eshte fajtor per vete faktin qe ligji e thote qarte "Beyound the reason of the doubt" pra ka akoma dyshim perderisa nuk eshte gjetur agje qe tregon fajesine e SP.
    Nga ana tjeter nqs nuk ishte ai qe e vrau kush tjeter mund te jete? Asnjeriu nuk i nevojitej vdekja e Lacit me shume se Scott Peterson. Plus detajet e dhena jane pak a shume me teper se nje koicidence.....Dhe tek e fundit ...besojme tek "Justice for all"

    We got him....Now lets cook him i detyrohemi Lacit ..mbi te gjitha i detyrohemi Connorit te vogel qe se pa driten e djellit me sy.

    Prehuni ne paqe Laci & Connor.... U djegsh ne ferr Scott Peterson...
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  14. #14
    süsses Mädchen Maska e Pink^ Pearl
    Anëtarësuar
    01-11-2004
    Vendndodhja
    .
    Postime
    240
    Zakonisht sistemi gjyqtar i usa dhe western countries ne pergjithsi perdor nje metode ne marrjen vendimeve , perdorin sistemin precedent , kur e njejta gje ka ndodhur me pare ne nje court dhe vendimi qe eshte marre atje perdoret per ngjarje te ngjajshme sepse te marresh cdo ngjarje ne gjykim nej per nje nuk eshte e mundur , sepse ska aq kohe te marresh parasysh numrin e madh te case , Une do ta quaja vrasje me arsye insaniteti ...

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    [QUOTE=bayern]Amerika sipas nje shokut tim eshte vendi i Grave edhe i qenve..Me kollaj eshte te mbrosh nje grua edhe nje qen se nje mashkull lol.

    Faktor qe percaktoi ne denimin e Scott-it ishte fakti qe kur u gjet trupi i dekompozuar i Lacit edhe Connor ai kishte ne Benzin e tij 15 000 $ cash edhe ishte ne afersi te kufirit me Meksiken.

    QUOTE]

    po ti qenushke e vogel, i kerkove mbrojtj atij qenit/shokut tend te madh lol?

    Popse c'do me ti, tjetri po te le pendet per ne meksike, ja ujku ti thua jo dua gjurmet une...pastaj mos u qaj hallin meshkujve ne amerike se knej martohen knej kurverohen me ke tu dale para, bejne edhe nga xy kalamaja me te tjera..mire ti behet kokeqenit

  16. #16
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Me kujtove ate barsateten qe e pysin xhajen qe po shiste peshk sa eshte ora edhe i thote 300 lek kilja peshkut.. Kur e pysin prap ja bo plasi menderja se nuk do peshk..Edhe puna jote.. Un nuk jam pro atij lexoje postimin tim deri ne fund .. Thashe madje hajde ta pjekim ama prapseprap ai teknikisht nuk eshte fajtor. Duhet te jete fajtor pa fijen e dyshimit thote ligji.....
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  17. #17
    .:.ClaSSy.:. Maska e GoDDeSS
    Anëtarësuar
    27-12-2002
    Vendndodhja
    Detroit, MI
    Postime
    690
    [QUOTE=Larsus]
    Citim Postuar më parë nga bayern
    Amerika sipas nje shokut tim eshte vendi i Grave edhe i qenve..Me kollaj eshte te mbrosh nje grua edhe nje qen se nje mashkull lol.

    Faktor qe percaktoi ne denimin e Scott-it ishte fakti qe kur u gjet trupi i dekompozuar i Lacit edhe Connor ai kishte ne Benzin e tij 15 000 $ cash edhe ishte ne afersi te kufirit me Meksiken.

    QUOTE]

    po ti qenushke e vogel, i kerkove mbrojtj atij qenit/shokut tend te madh lol?

    Popse c'do me ti, tjetri po te le pendet per ne meksike, ja ujku ti thua jo dua gjurmet une...pastaj mos u qaj hallin meshkujve ne amerike se knej martohen knej kurverohen me ke tu dale para, bejne edhe nga xy kalamaja me te tjera..mire ti behet kokeqenit
    nuk dua te nderhyj un ketu por me duket se nuk e ke kuptuar mire parafolesin. Ai nuk po mbron scott peterson thjesht thot qe prova AKTUALE nuk kane dmth nuk eshte sikur gjeten scott's DNA ne trupin e Laci's qe te konkulsionin ai e ka vrare....apo jo? nejse kjo eshte shume e vertet meqenese, scott ishte budalla. ja mbathi me te katra menjehere. Me duket se e do dhe veten me burg sepse genjeshtrat i kishte te thjeshta.
    Ndryshuar për herë të fundit nga shigjeta : 25-11-2004 më 03:17 Arsyeja: gjuhe e huaj
    And all I can taste is this moment
    And all I can breathe is your life

  18. #18
    Desert Fox Maska e bayern
    Anëtarësuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Ju caktua denimi Petersonit? Me sa di un ishte caktuar dje data?
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  19. #19
    .:.ClaSSy.:. Maska e GoDDeSS
    Anëtarësuar
    27-12-2002
    Vendndodhja
    Detroit, MI
    Postime
    690
    Jo....e nderruan daten per te Marten qe vjen. Se kuptoj pse u duhet kaq shume kohe dhe ketyre....sikur eshte e veshtire

    Shkruani ne shqip
    Ndryshuar për herë të fundit nga shigjeta : 25-11-2004 më 03:12
    And all I can taste is this moment
    And all I can breathe is your life

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-11-2004
    Postime
    6
    Peterson eshte nje shtaze qe s'ndjen asnje emocion -- per te njerezit nuk jane qenie me shpirt, po gjera, sikurse eshte edhe vete. Prandaj nuk e vret ndergjegjja dhe nuk reagon edhe pasi u gjend i fajshem dhe mund te dergohet ne varr ku e meriton te jete tanime. Sinqerisht, avokati qe e mbron Peterson eshte nje pleher dhe nje muthafucka.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
    Nga Brari në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 214
    Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
  2. Përgjigje: 195
    Postimi i Fundit: 08-10-2013, 14:03
  3. Dosja e krimit politik në Kosovë
    Nga kosovar në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 295
    Postimi i Fundit: 09-10-2012, 15:05
  4. Vlera e fëmijëve në Islam
    Nga Drini_i_Zi në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 04-02-2009, 19:56
  5. Tradita ilire tek shqiptarët e Maqedonisë
    Nga alibaba në forumin Arkeologji/antropologji
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 19-11-2008, 15:40

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •