Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Lorencone
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  E di vete ti ska nevoje ta them une :)
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  NASA: Shikimi i planeteve nga komputeri

  http://space.jpl.nasa.gov/ mund te shikoni te gjithe planetet gjithashtu edhe token nepermjet Fotografive satelitore

 2. #2

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Sa cool.....site i mire Lorencone
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 3. #3
  ...gjenķ... Maska e mad
  Anėtarėsuar
  18-03-2004
  Vendndodhja
  Prage [EU]
  Mosha
  34
  Postime
  1,322
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kisha qef te shikoja Phobos...dhe ja ku eshte!~  {^_^}
  ::|maDes!gn © 2009|::

 4. #4
  ...gjenķ... Maska e mad
  Anėtarėsuar
  18-03-2004
  Vendndodhja
  Prage [EU]
  Mosha
  34
  Postime
  1,322
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Edhe Europa.....  {^_^}
  ::|maDes!gn © 2009|::

 5. #5
  ...gjenķ... Maska e mad
  Anėtarėsuar
  18-03-2004
  Vendndodhja
  Prage [EU]
  Mosha
  34
  Postime
  1,322
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Edhe e fundit per sot.....  {^_^}
  ::|maDes!gn © 2009|::

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-11-2004
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Wink

  Lorencone

  adrese shume interesante kjo qe ke shkruajtur. Personalisht ndenja rreth 1 ore duke pare planetet njeri pas tjetrit.
  Nese jeni te interesuar te shikoni pamje nga planetet, sidomos nga Saturni dhe Marsi jane edhe keto dy linket

  http://marsrovers.jpl.nasa.gov/home/index.html
  http://saturn.jpl.nasa.gov

  Tek linku i pare mund te gjeni dhe fotografi 3d te truallit marsian, por per ti pare si 3d duhen nje pale syze me njerin xham te kuq dhe tjetrin blu. Nuk besoj qe te kete ne Shqiperi sepse une i kam marre jashte, por nese i gjeni pamjet jane fantastike.

 7. #7
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  669 falenderime nė 475 postime
  Po ashtu pervec links mund te shkarkoni nje program qe eshte falas ne internet dhe qe quhet Celestia I ngjashem me google earth por kjo eshte per gjithe sistemin diellor, galaktiken tone, te tjerat dhe gjithe universin. Program shume interesant dhe eksplorim shume eksitues i universit. Te interesuareve ja u keshilloj me force qe ta shkarkojne.

Tema tė Ngjashme

 1. Shikimi i dashurisė!
  Nga DI_ANA nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 56
  Postimi i Fundit: 11-10-2015, 09:46
 2. A dobėsohet shikimi, nga leximi me orė tė gjata?
  Nga Davius nė forumin Mjeku pėr ju
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 29-07-2006, 08:11
 3. Femra dhe komputeri.
  Nga Estella nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-10-2002, 08:37

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •