Close
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 147 prej 147
  1. #141
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anëtarësuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667
    Fillojme seancen...

    Postimi im i pare dhe ky i cili je duke lexuar nuk permbajne "ofendime" te tipit zhbirues me te cilat me je drejtuar tek te "dy" postimet e mgjth une perseri e kam kontrolluar me rreptesi temperamentin dhe ja tek po te sqaroj serish o rob prej lecke.

    Shiko se si eshte muhabeti Zoteria juaj! Ato cka ke shkruar atje pak me lart rrjedhin si rezultat, i cka ke menderosur qe prej shkrimit te pare tek kjo teme dhe une me njerez te tille me "ego te urritur" si puna juaj vecse "defrehem ne pambarim." akoma me teper, sidomos me shkrimet me te cilat ke pasuar argumentat me te fundit. (lol)

    A nuk e ke kuptuar ende se une permes MP-se "arrita qellimin per te cilin u perdor mjeti." Ti dukesh si tip i kapshem, por ne kete rast me duket se "dezertove apo sabotove nga bashkepunimi me veteveten." Cdo te thote kjo? E analizojme si me poshte...

    Ta bera te ditur ne MP se UNE jam KY, ai qe ti e quan me plot goje i kulturuar (E VERTETA KJO, e cila do te vertetohet pak me poshte) dhe ti u dehe nga keto fjale, ndonese nga ana tjeter ti i kishe shkruar me mendje esëll (vetdije) ato gjykimet e shume ngjyrta te shkrimeve te mia (ku permes tyre shkele rregullin dhe e ofendove anetarin pa te drejte dhe per kete meritove nje shpulle virtuale te cilen e more pak me siper dhe tani po merr edhe nje tren me "shpulla" te tjera çobanshe) cka ndezen zjarrin, sidomos pasi ti more "persiper" te fshije ato cka i kishe shkruar me "koshience te plote" edhe pse i nxitur nga egoja e semure e cila si gjithmone ka ne shenjester goditjen per shfarosjen e perparimit te nje individi aftesite e te cilit ndjellin tek ju "te paarritshmen".

    Nga krahu tjeter i muhabetit une u perpoqa te te ktheja viziten, per te te vertetuar menyren ballistike permes se ciles ti i rrafshove komentet e mia te para, pa pik substance ne arsyetim dhe permes shkrimit te kaluar u perpoqa qe te ta beja te ditur dhe si perfundim perderisa ti re dakort ti fshije ato cka kishe shkruar atehere ti kundershtove vetveten. Duke rene ne kundershtim me veteveten, bie njekohesisht ne kundershtim me cka ke shkruar ketu me siper. Si rrjedhim...

    Nese ti ke vendosur te nxjerresh MP-ne, as qe me kercet kollodoku, por ama duhet te dish dicka se permes MP-ve ti do e vertetosh me trasparence te plote "budallallikun qe prej kreut e deri kur t'i vije fundi."

    Ti mund te jesh me i rritur se une ne moshe, por ka raste ne te cilat ndryshimet ne moshen fizike nuk perkojne me ato mendore dhe ti je nje shembull tipik, ku permes postimit te pare tek kjo teme dhe te dytit vertetove se "cili ishte qellimi jot primar" ne thelbin e komenteve permes te cilave ju drejtove komenteve te mia dhe personalitetit tim.

    Mua me ke ne gafishmeri te plote, nese ke nevoje qe une te te vertetoj edhe njehere "harbuterine me te cilen e nise udhetimin tek kjo teme dhe po e mbaron njekohesisht!

    Mire u "vertetofshim" ne te ardhmen!
    Ndryshuar për herë të fundit nga EXODUS : 21-11-2004 më 01:52

  2. #142
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Mesazhet ne privat nuk do ti nxjerr ne forum sepse do qeshnin mahallja me juve. Me pelqen qe gjerat e cmuara si ky humori qe me dhurove ti dhe si njohja e u bej njerezve te krekosur dhe me shume ngjyra, ti mbaj vec per vete dhe te mos i ndaj me te tjeret. Pak here ne jete te jepen shance te tilla. Ky ishte nje nga keto.
    Nuk te pergjigjem me sepse me postimin e fundit qe ti paske bere ke vertetuar gjithcka qe une kam thene per ty me lart. Problemi i madh fare eshte se ti nuk arrin dot ta kuptosh sesa gjel koteci i pispillosur me parfum grashe qe dukesh ne forum ose me mire ne syte e nje personi qe te njohi edhe ne mezashe private, sepse ti ke ate perden e vetpelqimit dhe te fodullikut qe te ka errur syte. Jam i bindur qe duke folur me nje individ firrifiu si puna jote nuk bej asgje tjeter vec humb kohen dhe ul veten, prandaj po largohem duke te te lene te qete. Shaj sa te duash me shprehje spurdhjakesh tiranasesh dhe perdor epitete sa te duash, se une nuk te lexoj me.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  3. #143
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anëtarësuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667
    Zoti Vasillaqis, ju per hir te moshes madhore me te cilen e distanconi largpamesine tuaj ne shkrimet e meparshme, perkrah botkuptimit tuaj paralel me arsyetimin finok, deshtoni te gjykoni nen prizmin e individit "te (pa) pjekur" sipas te cilit e shpallni veten, kur ne te njejten kohe, qendrimi metamorfik i stërmaskuar nuk pershtatet aspak me ate cka e mbani veten, e vertetuar kjo nga natyra e mendimeve me te cilat po me jep shembellimin plot pershtypje te stolisura, sikur kendoni dhe vallezoni me presh....

    Kjo eshte mese e qarte nisur drejpersedrejti nga natyra e komenteve te mesiperme, tek te cilat bie ne sy ekspansioni imoral i nje individi te cilin e ka roberuar gjykimi neandertalist i epokes se njeriut ne zbutje e siper...

    Te prifte e mbara ne shfarrosjen e mendjes prapa'ngecese.

    Kur e cilesojne veten per njerez edhe mendje kalburit e mos mbet'të rob mbi dheh!

  4. #144
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anëtarësuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667
    Une jam burr dhe nuk ma ben syri as tërr e as vërr dhe i plas muhabetet sheshit me karta te hapura kat e kat mer njeri fallco.
    Ja tek i ke mesazhet qe te kam derguar dhe tani mundohu te me njohesh se kush jam ne te vertete qe ta dine edhe mehalla e botes dhe jo vecse e forumit...

    E pranoj qe te kam ofenduar por jo ne shkallen qe me ke ofenduar ti permes postimit me te pare...atehere...!!!

    -------------------------------------------------------------------------------------
    Meazhi No (1) ora 02:01

    Shkruar nga Exodus

    Shiko te te them 2 fjale...me vjen keq por menyra se si je shprehur ne lidhje me rendesine e postimit tim eshte mjaft fyese dhe nuk i takon rangut me te cilin je prezantuar tek mesazhi i fundit.

    Une nuk e kam zakon te ofendoj pa hesap dhe nuk jam tirons...

    Mgjth do beje mire nese do i fshije ato komente tek ajo tme per mua, pasi une jam perpjekur qe te argumentoja menyren se si eshte shprehur ai, shkrimin e te cilit e shpalle "petlla me uje" dhe une kam bere me shume se 1 postim tek ajo teme dhe jam perpjekur te mbeshtes argumentin se femija nuk duhet dhunuar..gjithashtu edhe une do te kerkoja ndjese per cka te kam thene..

    -Me respekt, mqs je me i madh ose me mire te them u shprehe ne ate menyre permes mesazhit te fundit...

    Cdo te mire
    -Elvisi


    ------------------------------------------------------------------------------------

    Mesazhi No (2) ora 2:16am

    Une nuk marr pjese ne kete forum te flas brockulla apo pordhalitete tiransi por jam mese serioz dhe ti dukesh mjaft i ri ne kete forum...prandaj mos i gjyko njerezit nga menyra se si i shprehin mendimet e tyre por mesazhi qe ata kane ndermend te percjellin...

    Une, duke cituar shkrimin e Lexusja_1963, ti duhet ta kishe kuptuar se une po perpiqesha te argumentoja por duke mos dale nga shinat ne te cilat kalonte shkrimi i Lexueses...

    Menyra se si une shprehem eshte disi e dekoruar por ne kete menyre une thurr sarkazmen ndaj atyre qe e meritojne te cilet perpiqen te hedhin poshte nje mendim racional...

    Prandaj si perfundim, jeni ju ai i "moshuari" qe me trajtuat mua si spurdhiak dhe nuk e di se ca moshe keni ju se ndoshta mund te jeni me i vogel se une..

    Une jam 24vjec dhe e respektoj ate qe me respekton ashtu sikunder ju, ma ha mendja se mund te veproni!

    Besoj se nuk kam lene vend per keqkuptim dhe besoj njekohesisht se jeni njeri me moral.

    -------------------------------------------------------------------------------------

    Mesazhi No (3) ora 02:32

    Une te te them te drejten u nxeha pak (jo e zakonshme ne personalitetin tim), pasi mendova (u keqkuptova) se ishit ju ai qe po me gjykonit sikur une te isha ndonje njeri pa vlere, sikur shkrimet e mia, vine era por'dhalitet, kur une perpiqem qe te argumentoj me debatuesit ne menrye te tille qe ata te kuptojne thelbin e ceshtjes pa kaluar ne sofizma te panevojshme...besoj se me kupton pasi dukeni njeri me nivel.

    Pasi te kesh lexuar Elvisin (EXODUS) e vertete permes ketyre mesazheve, po te kete mundesi, ndryshoheni postimin ne te cilin ju me ofendoni ne menyre qe edhe une te mendoj se "shfryeja" e pa zakonte me te cilen t'u drejtova ishte krejtesisht e pa baze dhe jashte intelektit tim...e mgjth kekuptime ndodhin dhe mgjth fale arsyes ne te gjykuar ne kemi mundesi te shmangim cdo lloj keqkuptimi, duke i hapur udhe mirekuptimit
    Te flm para kohe...me respekt - Elvisi!

    Kerkoj ndjese serish dhe ja kalofshi mire gjithashtu!

    Me te mira!


    ------------------------------------------------------------------------------------

    Mesazhi i fundit u dergua ne oren 02:32 dhe kishin mbetur ende plot 12min, perdorimi me efikasitet i te cilave do te jepte mundesine e shkrimit te te pakten 100fjaleve dhe jo vecse fshirja e tyre.

    Ja tek ti prura dhe mesazhet mer njeri, pasi isha mjaft i sigurt ne ato cka te thoja dhe tani perpiqu ta luash Napolonin me majen e hundes...


    Shpresoj ta kem permbushur detyren tuaj me duart e mia dhe permes leximit te postimeve te mia te njepasnjeshme ne kete teme pa perjashtuar ket te fundit e cila zbardh gjithcka po e lejoj forumin te me cilesoje ---> SE CILI JAM UNE NE TE VERTETE

    P.S.I kerkoj mundesisht MOD t'i levize (te mos i fshije) postimet, jashte teme tek nenforumi "verejtje dhe keshilla", ne menyre qe kjo ceshtje te ezaurohet derisa te triumfoje arsyeja...
    Ndryshuar për herë të fundit nga EXODUS : 21-11-2004 më 03:33

  5. #145
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Mesazhi i pare qe me dergove ishte ky;

    Hi!

    --------------------------------------------------------------------------------

    Po ti mer kaqol ca ka'rin ke qe kruan taven kot s'koti...?!


    Mesazhi qe te ktheva une ishte ky;

    Për: Hi!

    --------------------------------------------------------------------------------

    Citim
    Postuar më parë nga EXODUS




    Po ti mer kaqol ca ka'rin ke qe kruan taven kot s'koti...?!




    Mua me thua kaqol ti ore spurdhiak tiranas ? Po ti qenke si ato tenoret pordhacake te operave o djal. Si nuk te vjen turp dhe hidhesh perpjete direkt duke share keshtu nje bashkatdhetar tendin ?! Zor te te vije nga vetja ty dhe zor ti vije prindit qe te rriti pa te mesuar qe ta mbash gjakun tend afer. Po na shtypin bota dhe duhet te jemi te bashkuar.

    Po kot te them ty une. Ti paske qene me te vertete ashtu sic te gjykova ne forum. Spurdhiak qe me fryhesh si gjel koteci.Qenke i vogel ne moshe por nqs te takoj ate babain tende do ja them dy llafe. turp te kesh

    Pastaj cove te tjeret ti. Edhe pastaja une te nisa kete;

    Për: Dicka me teper...

    --------------------------------------------------------------------------------

    Citim
    Postuar më parë nga EXODUS




    Une nuk marr pjese ne kete forum te flas brockulla apo pordhalitete tiransi por jam mese serioz dhe ti dukesh mjaft i ri ne kete forum...prandaj mos i gjyko njerezit nga menyra se si i shprehin mendimet e tyre por mesazhi qe ata kane ndermend te percjellin...

    Une, duke cituar shkrimin e Lexusja_1963, ti duhet ta kishe kuptuar se une po perpiqesha te argumentoja por duke mos dale nga shinat ne te cilat kalonte shkrimi i Lexueses...

    Menyra se si une shprehem eshte disi e dekoruar por ne kete menyre une thurr sarkazmen ndaj atyre qe e meritojne te cilet perpiqen te hedhin poshte nje mendim racional...


    Une jam 24vjec dhe e respektoj ate qe me respekton ashtu sikunder ju, ma ha mendja se mund te veproni!





    As une nuk u nisa me te keq, por ngaqe ti me shave u preka pak moralisht. Po e ze sikur nuk ka ndodhur fare ky keqkuptim mes nesh. Uroj ta kaloni mire Elvis.
    __________________
    Abbot Vasilios of Iveron Monastery in Hymn of Entry, p. 103 Those who have been cleansed through following the path of stillness (hesychis) are counted worthy to see things invisible..., undergoing, as it were, the way of negation and not forming ideas about it. (citing St Gregory Palamas)

    Pastaj ja dhe mesazhi jot tjeter;

    PËR: Dicka me teper...

    --------------------------------------------------------------------------------

    Une te te them te drejten u nxeha pak (jo e zakonshme ne personalitetin tim), pasi mendova (u keqkuptova) se ishit ju ai qe po me gjykonit sikur une te isha ndonje njeri pa vlere, sikur shkrimet e mia, vine era por'dhalitet, kur une perpiqem qe te argumentoj me debatuesit ne menrye te tille qe ata te kuptojne thelbin e ceshtjes pa kaluar ne sofizma te panevojshme...besoj se me kupton pasi dukeni njeri me nivel.

    Pasi te kesh lexuar Elvisin (EXODUS) e vertete permes ketyre mesazheve, po te kete mundesi, ndryshoheni postimin ne te cilin ju me ofendoni ne menyre qe edhe une te mendoj se "shfryeja" e pa zakonte me te cilen t'u drejtova ishte krejtesisht e pa baze dhe jashte intelektit tim...e mgjth kekuptime ndodhin dhe mgjth fale arsyes ne te gjykuar ne kemi mundesi te shmangim cdo lloj keqkuptimi, duke i hapur udhe mirekuptimit

    Te flm para kohe...me respekt - Elvisi!

    Kerkoj ndjese serish dhe ja kalofshi mire gjithashtu!

    Une te nisa te fundit;

    Për: Njatjeta!

    --------------------------------------------------------------------------------

    Citim
    Postuar më parë nga EXODUS




    Nuk e di nese e moret mesazhit tim te fundit dhe eshte kjo arsyeja qe ju dergoj kete mesazh.



    U mundova ta bej ate gje por me ktheka pergjigje forumi duke me thene qe nuk keni kohe te mjaftueshme. ka kaluar afati i caktuar per ndryshime etj.

    Do mundohem ti bej kerkese administrades se forumit rreth kesaj ceshtjeje. Shpresoj te mos harroj.

    Uroj ta kaloni dhe ju mire gjithashtu!

    Kurse ti me kishe share prape ne teme, sepse je spurdhjak dhe mendjesemure prandaj. Je nga ato qe te vret naten dhe te qan diten. Paske sjellur mesazhet ne privat te pergjysemuara sepse je i poshter. Kot nuk thashe una. Por kot qe bera gabim dhe u ktheva prape te flas me ju kokemiser.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  6. #146
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anëtarësuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667
    Mesazhet shtese te cilat ke sjelle, nuk munda ti postoja pasi i kisha fshire dhe rendesia e tyre eshte permendur dukshem dhe shprehur njekohesisht tek postimi im i meparshem dmth poshte hundes sate...nese ti ke qejf te besh lojza fjal-togezime eshte tjeter muhabet pasi, tashme po te zbathet menderja....

    Intelektuale dipllomatike te rraces suaj prej te tanzanise antike, une kam njohur me qillo dhe ajo qe me ka bere pershtypje, eshte fakti se te gjithe e kane rrudhatorin te infektuar me egocentrizem te pa sherueshem.

    Edhe dicka tjeter persa i perket angazhimit tuaj te ashtu quajtur per te korrigjuar postimin....
    Ishin rreth 12 min te mbetura te cilat ju premtonin kohen e bollshme per te fshire mesazhin te cilin e pranuat (doemos) se ishte i papershtatshem duke u nisur nga shpjegimi qe te servira ne pjaten e mendjes, por ti duke qene ne teprice joshjeje ne pangopesi egocentrike me komentet "defryese" ne postimin e bere, nuk do e fshije pasi ata qe tashme e kishin lexuar do te mendonin, po "Ky si i fshiu komentet per Exodus, e "tradhetoi" vetja kshtu, apo cfare ka ndodhur..."?!

    Ehu mer laluco, kto zhgaravina beja no i te kalibrit tat se une te mberthej qe ne ajer kur vjen muhabeti tek finoklleqet..

    Ndonese je perpjekur te perlyesh autoritetin tim, permes nje menyre te tille absolutisht te pa justifikueshme, nisur kjo nga komentet me te fundit, nuk ja ke arritur qellimit te pakten ne koshiencen time me ato fjale me te cilat me je drejtuar ne postimin #144 dhe ata vijues, te arrish as edhe nje fije floku te perdhosesh kapacitetin e intelektit tim, permes te cilit ta kam zberthyer trurin dhe produktin e tij ne qindra grimca dhe ta kam gozhduar ne mendje faktin se jeni ju ai qenia shtazore te cilit i perkasin ato komente tashme te shkruara (e perseris tek post#144), e vertetuar kjo ne karta krejtesisht te hapura...
    Ndryshuar për herë të fundit nga EXODUS : 21-11-2004 më 04:39

  7. #147
    i/e regjistruar Maska e ALBA
    Anëtarësuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Gjermani (Dortmund)
    Postime
    2,609
    Meqenese kjo teme e humbi seriozitetin e duhur , me duhet ta mbyll temen .


    Alba
    "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
    .

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Tema të Ngjashme

  1. Vlera e fëmijëve në Islam
    Nga Drini_i_Zi në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 04-02-2009, 19:56
  2. Tradita ilire tek shqiptarët e Maqedonisë
    Nga alibaba në forumin Arkeologji/antropologji
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 19-11-2008, 15:40
  3. Prindi dhe fëmija inatçi
    Nga forum126 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 05-02-2007, 10:19
  4. Martesa
    Nga Albo në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 08-12-2006, 10:20
  5. Kujdesi ndaj femijeve
    Nga london_girl_02 në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 31-07-2003, 08:13

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •