po ne shqiperi kush do mbetet
po ne shqiperi kush do mbetet
pse yllo te pelqenPostuar mė parė nga Zemrushja
Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit
^_BIM_BUM_BAM_^ te rafte llotaria ty jarebi ahahha
#VamosArgentina
thkethi nuk bije rufeja ne ale jo re ca ku me bije muaPostuar mė parė nga thekthi
llotaria te len keta re aman keta te mbejn me zor ketu re aman
hahahahaha
Ajde ketu moj....mua nuk me iken dhia ne maje te malit...do me ikesh ti ne buze te trotuarit
dua te plotesoj formularet per te aplikuar ne AMERIKE
pse kane filluar te behen llotarite e reja???
dont worry be happy
Po une qe nuk dua ta fitoj si i behet hallit, ma hedh motra viti per vit, po une them do zoti nuk me del
Per te gjithe te perveluarit per te ardhur ne Amerike, kjo eshte lista e fituesve te rinj te llotarise Amerikane
fituesit e rinj tė Llotarisė Amerikane
Zbardhen emrat e fituesve tė rinj tė llotarisė ameri
kane tė cilėt janė pėrzgjedhur pėr tė fituar Green
Card. Posta e Shqipėrisė ka bėrė tė mundur publikimin
e rreth 150 emrave tė rinj nga tė gjitha rrethet
evendit tė cilėt kanė fituar tė drejtėn qė tė shkojnė nė
kontinentin e largėt, pas aplikimeve tė tyre paraprake.
Ky ėshtė njė tjetėr grup fituesish pas atyre qė ne kemi
dhėnė mė parė pėr tė gjithė ata qė kanė mundur tashmė
tė udhėtojnė pėr nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės
FIER
1. Arbėr Kacilla Duda fshati Frashėr,
Komuna Zharrėz
2. Entela Agim Lamaj lagja 1 Maji
Rrg. K. Marku Patoz
3. Artur Kapaj lgj Naftėtari patos
KAVAJĖ
1. Elvira Koci Saliasi, lgj2 Sallbeg,
Kavajė
2. Enkeleda Shkurti, lgj 1, Sallbeg
3. Diana Gungashi, lgj 2
VLORĖ
1. Dritan Shehaj lgj 10 Korriku, rrg
Perlat rexhepi pall 484
2. Eljona Sehaj, lgj Osman Haxhiu
rrg Demokracia pall 1282
3. Mirela Mystehal Dekaj lagja Osman
Hoxha, pall 595
KUCOVE
1. Arta Muhamet Nishani lagja Llukan
Prifti
2. Mirjeta Kasem Teneqexhiu, lagja
Llukan Prifti
3. Miranda Sabri Dragoti lagja 11 shkurti,
rruga rinia
ELBASAN
1. Veli Tosku, lagja skėnderbej, autostrada
pranė kalcetos
2. Bujar Musta, gjykata e rrethit, lagja
5 maji
3. Drita Toromani, lagja Partizani, pall
650 ap 6
4. Edlira Ajazi, lagja Dylbi Haxhiraj
pall 402
5. Ledion Veshi, lagja Luigj Gurakuqi
pall 54 hyrja c ap 2
6. Merjana Ceco, lagja Brigada e 17
sulmuese, rr. Cerciz Topulli ap 107
BERAT
1. Donika Vangjel Bitri, lgj Dėshmorėt
e Kombit, pall Konuda Kati 2
2. Ermelinda Janaq Ostrovica, lgj,
kushtrimi , g.81
3. Emiljano Dulu Ago, lagja 30 vjetori
Pallati 205
4. Silvana Bedri Koka, lagja Jani Vruho
pall 21 ap 20
5. Shpėtim Caushaj Uznovė
6. Ornela Zonja Lagja Dėshmorėt e
Kombit pall 12
7. Xhemal Adem Hima Dyshnik
8. Altin Thimi Kamanti Lagja Mangalem
9. Drita Reka Vodes Berat
BILISHT
10. Erigerti Donglli Menkulas
11. Eda Avni Sino Menkulas
12. Sajmir Sefer Alickolli Kapshticė
DEVOLL
1. Albana Kastriot Duci Kapshticė
Devoll
2. Elona Ylli Kardolli Devoll
3. Hanor Demce Afėr shkollės 8 vjecare
Bilisht
GJIROKASTĖR
1. Klement Veizaj, Arjan Ligu, Lagja
18 shtatori
PEQIN
1. Nexhat Dakja, lagja Ēezmje
SHUMENXE
1. Gazmir Zeneli
KLOS
1. Xhelal Hoxha
SKRAPAR
1. Behar Syrja, Feime, Lagja 5 shtatori
PERRENJAS
1. Viktor Balla
2. Klodian Polisi, Lagja 1, pallati 12
BAJRAM CURRI
1. Din Hysenukaj
PĖRMET
1. Pirro Kale, Lagja Sede
SHKODĖR
1. Fatmir Gjetaj, lagja Partizani, rrg:
Tofik Lopēi
2. Zef Franja, Rrenc-Gur i Zi
3. Mirsad Isufi Lagja Vojo Kushi, rrg.
Nazmi Kryeziu
4. Pjetėr Ndou, Bleran Bardhaj, komunė
rrethina
GRAMSH
1. Genc Ajazi, Lagja Sporti, Pallati
173
LEZHĖ
1. Landi Prekė Makaj, Gocaj, Balldre
2. Eduard Nikolli, Spiten
3. Fran Dod Kola, lagja e Spitalit
4. Bernardin Turkaj, Shtėpia e Turkajvje
LUSHNJE
1. Orgest Rama, Agim Rama, Lagja
Xhevdet Nepravishta
2. Ergent Meco, lagja Ēlirim Pallati
10
DURRĖS
1. Erinti Cela, L.5, rruga Maliq Muēa,
Pall i Hillit
2. Sonila Zajmi L.9 Rruga A.Goga,
nr 155
3. Rakip Veshi Xhafzotaj, Rrashbull
4. Theodhoraqi Vasillaq Napoloni,
Rr.Koēo Kazanxhi, lagja 16, pall 909
5. Bledar Tosha, Lagja 12, Rr Koco
Kazanxhi Pall 614 shk.1
6. Berti Sinani fshati Sukth, komuna
Katund i Ri, Durrės
FIER
1. Ylber Myftar Becolli L.8 shkurti,
blloku i pjeshkėve
2. Fatmir Harizaj, Lagja 1 Maji,
Rr.T.Dema, Fier
3. Florent Bari Dervishi, Lagja 15
tetori, rruga Mujo Ulqinaku pallati 55
4. Arjan Niko Lagja Kongresi i
Pėrmetit, rruga Jakov Xoxa
5. Roberta Pilo Shyta, lagja Sheq i
Madh Fier
6. Fatbardha Sabri Saliaj Lagja K.
Fierit, Rruga D.Kalenja Pall 115, Fier
7. Nikolla Poli Profka Lagja Apollonia
P.52 Rruga Muharrem Agolli
8. Dhimitraq Nikolla Noka Lagja
Kastriot Rruga Nuredin Aliu
9. Miola Sitaj, lagja 11 janari, rr.Ramiz
Aranitasi Pall 22, shk 1 ap 1
10. Fatos Gezdar Muka Lagja 8 shkurti,
rruga thoma Kapace parafabrikati
14
11. Mirka Abedin Dariu, lagja 8 shkurti,
rruga Thoma Kapace, pall 12
12. Xhezmi Merkaj lagja 15 tetori
rr.H Dishnica
13. Celjeta Mihail Sulo, l.liri gero
rr.Tomor Dizdari parafabrikat 5
14. Agron Miti Lako, Pojan
15. Marjola Pėllumb Nexhipi l. 16
prilli, rr.J Cakroni nr 15
POGRADEC
1. Nesti Gjoka, l.1 rr e Korcės, pall
104
2. Brisida Kroi, rruga 10 dėshmorėt
e Pojskės, lagja 1
3. Luan Seitllari, Gėshtenjas
4. Petrit Diko Lumi i Terhanit
5. Mimoza Diko, Lumi i Terhanit
6. Remonda Spirollari L.1, Rr Reshit
Collaku tek kisha, pallati i Shyqos
7. Sokol Lushllari, Lin
8. Mimoza Aga, rrg. 10 korriku Pallati
197, ap 6
9. Edison Nusollari, L.2. rrg Unaza
e re
10. Manjola Begallari l.2. rrg Rinia
Pall 147
11. Sokol Mancellari, Rrg Gani Hamcani,
l.4
12. Erjon Llazi Lagja 2 Rrg. Gani Bertka
pall 64
13. Stefan Bardhi Grabovicė
14. Denisa Alickolli Lagja 2 rrg Reshit
Collaku pll 72
15. Brikena Mingo, L.1 Rr Industriale
16. Elona Hafizllari Verdove
17. Bashkim Mukollari L.5, rrg Islam
Dani pll 191
18. Ornela Cela Lagja 1, rrg Reshit
Collaku
19. Erjona Kerthi, Lagja 3, rrg Naim
Frashėri
20. Vjosa Mimini Memlisht
21. Dorina Guxholli, lagja 2, rruga Rinia
pallati 161
22. Fanika Gjika rruga Ceta e
Mokrės, lagja 4
23. Nikolla Ismolli, lagja 1, rruga e
Korcės
FIER
1. Arbėr Kacilla Duda fshati Frashėr,
Komuna Zharrėz
2. Entela Agim Lamaj lagja 1 Maji
Rrg. K. Marku Patoz
3. Artur Kapaj lgj Naftėtari patos
KAVAJĖ
1. Elvira Koci Saliasi, lgj2 Sallbeg,
Kavajė
2. Enkeleda Shkurti, lgj 1, Sallbeg
3. Diana Gungashi, lgj 2
VLORĖ
1. Dritan Shehaj lgj 10 Korriku, rrg
Perlat rexhepi pall 484
2. Eljona Sehaj, lgj Osman Haxhiu
rrg Demokracia pall 1282
3. Mirela Mystehal Dekaj lagja Osman
Hoxha, pall 595
KUCOVE
1. Arta Muhamet Nishani lagja Llukan
Prifti
2. Mirjeta Kasem Teneqexhiu, lagja
Llukan Prifti
3. Miranda Sabri Dragoti lagja 11 shkurti,
rruga rinia
ELBASAN
1. Veli Tosku, lagja skėnderbej, autostrada
pranė kalcetos
2. Bujar Musta, gjykata e rrethit,
lagja 5 maji
3. Drita Toromani, lagja Partizani, pall
650 ap 6
4. Edlira Ajazi, lagja Dylbi Haxhiraj
pall 402
5. Ledion Veshi, lagja Luigj Gurakuqi
pall 54 hyrja c ap 2
6. Merjana Ceco, lagja Brigada e 17
sulmuese, rrg Cerciz Topulli ap 107
BERAT
1. Donika Vangjel Bitri, lgj Dėshmorėt
e Kombit, pall Konuda Kati 2
2. Ermelinda Janaq Ostrovica, lgj,
kushtrimi , g.81
3. Emiljano Dulu Ago, lagja 30 vjetori
Pallati 205
4. Silvana Bedri Koka, lagja Jani Vruho
pall 21 ap 20
5. Shpėtim Caushaj Uznovė
6. Ornela Zonja Lagja Dėshmorėt e
Kombit pall 12
7. Xhemal Adem Hima Dyshnik
8. Altin Thimi Kamanti Lagja Mangalem
9. Drita Reka Vodes Berat
BILISHT
1. Erigerti Donglli Menkulas
2. Eda Avni Sino Menkulas
3. Sajmir Sefer Alickolli Kapshticė
DEVOLL
1. Albana Kastriot Duci Kapshticė
Devoll
2. Elona Ylli Kardolli Devoll
3. Hanor Demce Afėr shkollės 8 vjecare
Bilisht
TIRANĖ
1. Vigan Avxhi Rr.Ferit Xhajko Pa
61\6 Ap 91
2. Albana Vrapi Rr.M.Tutulani Nr.7 Tiranė
3. Albana Hoxha. Rr.Ferit Xhajko, Pa
59\8 Shk.2 Kat 3
4. Migena Ngjeci Rr.Riza Cuka, Pa.6,
Shk 4, Ap 6 Tiranė
5. Bektash Tuda Rr.K.Pėrmetit, Shkolla
Partisė Laprakė
6. Fari Toska Rr.5 Maji, Pallati ri te
Nishkimikja
7. Artur Dardha Rr.Mine Peza, Pa
200, Shk2, ap 9 Tiranė
8. Gazmend Daci Rr.Musa Agolli,
Nr.43 Tiranė
9. Erjona Tartaraj Rr.Pal Mlyshi Nr.24
Tiranė
10. Alfred Vata c\o Niko Prifti Rr. Shyqyri
Ishmi. Pa.43, Ap 18 Tr
11. Ermira Alfred Take Rr.Siri Kodra.
Pa.59 shk.2 Ap.16 Tiranė
12. Eliano Kalemi Rr.I.Qemali. Pa.2K
group 3\4 Tiranė
13.Pėrparim Bici Rr.Jordan Misja, Lgj
4, Njėsia 9 Tr
14. Rozeta Gjyli Rr.durrėsit, Pa Hawai
Tr
15. Pashkė Dushaj, Kodra Kuqe
Babrru Tr
16. Kastriot Muharremi Rr.Arkitekt
Kasemi Pa1\1 Shk.3 Ap.24
17. Nevina Hidri, Dobrosh, Komuna
Bėrzhitė Tr
18. Enida Dacka Rr.Budi Nr.8 Tr
Gentian Buzi, Rr.Dibrės Pa.80, Shk.1
Ap.14 Tr
19. Flutura Cenaj Rr.Ali Demi Pa.80
SHk.1 Ap.14 Tr
20. Enkelejda Guzja Rr.Qazim Vathi
PA 72\1 Shk.1 Ap2 Tr
21. Alberta Mema Rr.Mihal Grameno
Pa.1 Shk.1 Ap.4 Tr
22. Albert Beba Rr.Bilal Golemi, shkolla
Feniks Lgj.8 Tr
23. Fatmir Thomaraj Rr.Q.Stafa. Pa.2
Shk.6 Ap.60 Tr
24. Tahsim Sejko Rr.Muhamet Gjollesha,
Pa.39 Shk3 Tr
25. Entela Jakova Rr.M.Shyri, Pa.8
SHk.2 Ap.17 Tr
26. Suela Gjonaj. Rr.Q.Stafa, Pa.395
Shk.1 Ap.8 Tr
27. Elkan Tozaj Rr.M. tutlani, Pa.6
kati 7 Tr
28. Fitnete Lagji Rr.Karl Gega, Pa.1
Ap.15 Tr
29. Erti Nikolla Rr.Kavajės Pa.207
Shk.6 Ap.42 Tr
30. Elda Ashiku Bul.B.Curri Pa.21
Shk.42Ap.9 Tr
31. Manjola Tozlluku Rr.A.Kasemi
Pa.40\1 Ap5 Tr
32. Ariona Agolli, rrg Dibrės, pall 333,
shk 3 ap 16, TR
33. Luciana Ahmeti, rrg Sadik petrela,
porcelan TR
34. Ludmilla Papa, rrg Muhamet
Gjollesha, Blloku Vasil Shanto ap 14
35. Nazmi Cekrezi, ministria e
Mbrojtjes Bul Dėshmorėt e Kombit
36. Abdurraman Gjana rr M.gjollesha,
pall 64, shk 4 ap 30
37. Fatmir Cocoli, rrg Konf e Pezės,
magazina e Esk UT TR
38. Alfons Kaso, rrg. Salaudin Zorba,
nr 228 tr
39. Arjan Zhilla Bregu i Lumit TR
KORĒĖ
1. Valentina Domeniku Rr. Koli
Tupa; lagjja 1; nr.14; Korēė
2. Ranela Reshat Liēo Rr. Alush
Koprenca lagjia 7; nr.21; Korēė
3. Gani Jani Rr. Viktor Eftimiu; Pallati
52; Lagjja 16; Korēė
4. Enis Pema Rr. Kiēo Greco; Pallati
L/c/5; Lagjja 9; Korēė
5. Berti Beqo Korēė-Libonik
6. Gjergj Korumi Rr. Midhi Kostani;
Lagjja 9; Pallati 5 A/3; Korēė
7. Erion Beqirllari Rr. Spiro Ballkameni;
Lagjja 5; Pallati 4/12 Korēė
8. Leonidha Koleci Rr. Petraq
Shomi; Lagjja 18; Pallati 19 A/15
Korēė
9. Gjergji Polena Rr.Jani Dud;
Lagjia 1; Nr 11; Korēė
10. Elvis Demollari Rr. Ajet Gjindolli;
Lagjia 17; Pallati 16; Korēė
11. Julian Floriri Rr.Perlat Rexhepi;
Lagjia 11; Nr 29; Korēė
12. Sonila Kape, Porodinė
13. Frida Thanas Napucaj rr. Gaqi
Korroveshi lagja 3 nr 13 korcė
14. Evelina Licenji, rr. Skėnder Caci,
nr 11, lagja 7
15. Eduard Kadi lagja 6, rrg 29 nėntori,
pall xhengos, ish parku I industrisė
16. Viron Lera, rr Vasil Torovara, lagja
12, nr 60 \
17. Mariglen Mulla, rr, mehmet Afezolli,
lagja 17 pall 6/A
18. Shqiponja Shkėmbi, rr. Branko
Kadia, lagja 6 nr 17
19. Olsa Sofir Rrėmbec
20. Qazim Pinderi, rruga Koco Tupa,
lagja 4 pall 47
21. Bledar Dervishi Mborje Korcė
Marre borxh nga Gazeta Shqiptare date 8 Shtator 2007
ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)
ore po lista e dyte kur del ???
kush mundet mem tregu se qfar eshte ka ndodh me mue qe ende nuk me ka ardh ndonje konfirmim , prej se kam dergu dokumentat qe me kan kerku me i plotcu bashk me to edhe mbushjen e aplikacionit te llotaris. ?
duhesh me prit se mu nuk duhen ushtar ne irak
"Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....
ja po mundohem te te tregoj nga ajo qe kam hulumtuar une :
1 . pasi qe veq emerohet llotari, nuk do te thote qe mund te jesh fitues,
2. nga mbare bota , ne llotarine amerikane perfitojne vetem 50 000 njerez ne vit.
3. sipas statistikave me te reja , ne bote aplikojne mbi 375 000 000 njerez per green card .(cdo vit)
4. te gjithe njoftuesit lajmerohen me kohe qe te rregullojne dokumentet shtese,
Pėr t'i njohur tė tjerėt
mė parė ,duhet ta njohėsh vehten.
Kur publikohen fitueset e 2007? ... edhe fituesit dmth ..
ya 7abebe 3rab laya
tadmak badya
enta b't3ref ana sho ba7ebak
we adesh galee 3leya
Ja disa emra te rinj te llotos Amerikane:
Zbardhen emrat e fituesve tė rinj tė llotarisė amerikane tė cilėt janė pėrzgjedhur pėr tė fituar Green Card. Posta e Shqipėrisė ka bėrė tė mundur publikimin e rreth 150 emrave tė rinj nga tė gjitha rrethet evendit tė cilėt kanė fituar tė drejtėn qė tė shkojnė nė kontinentin e largėt, pas aplikimeve tė tyre paraprake. Ky ėshtė njė tjetėr grup fituesish pas atyre qė ne kemi dhėnė mė parė pėr tė gjithė ata qė kanė mundur tashmė tė udhėtojnė pėr nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.
Tiranė
1. Armand Kapinova, Rr.Shyqyri Islami, Pallati 43, Ap.18
2. Ermir Alldervishi, RR.Mustafa Lleshi, Pallati 3, shkll.3
3. Arben Shala, Rr.Tele Ndini A1 Tiranė 355
4. Agim Rexhepi, Rr.Aleksandėr Mojsiu Pallati 18/6 Ap.1
5. Gėzim Sheme Cenaj, Rr.Gani Domi Lagjia NR. 1 Pallati 4 Shkll.5 Ap.73
6. Suela Sami Ēela, Rr.Dumalla NR.505
7. Amelia Bejleri, Rr.Aleksandėr Moisiu Pallati 66 Shkll.12 Ap.5
8. Suzana Fuēia, Rr.Gani Domi Pallati 1 Shkll.1 Ap.1
Pogradec
1. Andon Shkurti, Rr.Naim Frashėri Lagjia 3
2. Kristina Todolli, Rr.Kajo Karafili Lagja 3
Fier
1. Teuta Ajdori, Rr.R. Arvanitasi, Pallati 12 Shkll 2
2. Rudina Miti Tico, Rr.Samanit, Lagja Apollonia
3. Olsi Verxhin, Lino Rr.Todi Shkurta, Lagja 15 tetori shtėpi 9
Berat
1. Marino Haki Veleshnja, Lagja 30 Vjetori
Devolli
1. Daniel Niko Zeka, Bilisht
Lushnjė
1. Blerina Rustem Qosja, Raaiffaizen Bank, Braush Lushnjė
Krujė
1. Skėnder Blushi, Lagjia 4, Pengilaj Krujė
Vlorė
1. Haxhiaj Blerta, Lagja Pavarėsia, Rr.Pelivan Leskaj Pallati Alliraj
ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)
brooklyn2007
aman lal se dua nje emer amanet icik elbasanin dhe korcen
ma thuaj icik dhe mua kete gazeten ku i shef ti hedh dhe une nje sy .
Hahaha, gazeta Shqiptare. Ajo genjen me shume nga te tjerat
ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)
Krijoni Kontakt