Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 21
  1. #1
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882

    Reagimi juaj ndaj nje Zhgenjimi

    Normalisht besoj gjithkush prej jush ka njohur zhgenjimin dhe per kete une desha tju pyes ju forumist e forumiste. Si do reagonit ju nese nje person ju zhgenjen mbi nje veprim, ndienje, premtim. Une personalisht ndjehem i lenduar nga ky fakt dhe reagoj qete, por brenda meje vlon dicka tjeter qe mbase nuk e shpreh dhe kete se di perse! Ju vete cmendim keni si do reagonit?

    Odeon.

  2. #2
    Mi lav ja. Maska e Eminemka
    Anėtarėsuar
    27-06-2004
    Vendndodhja
    Boston,Ma ( me white-shefqetin--shadow))) :)
    Postime
    464
    Une!!!!!hic Do Rrija E Qete Dhe Ate Njeri Sdo E Pirfillja Fare !!!!!dhe Do Mesoja Se Asnjehere Nuk Duhet Te Kemi Besim Tek Nje Njeri I Cili Para Kraheve Te Mburr Dhe Mbrapa Kraheve Te Shan!!!!!!!1thjesht Nuk Me Kane Zhgnjyer Shume Here !!!!!!!!!!!!!!!!
    “Sometimes it's the smallest decisions that can change your life forever.”

  3. #3
    bitter girl Maska e marsela
    Anėtarėsuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    varet se c'lloj zhgenjimi eshte..
    ne shumicen e rasteve shtoj dozen e mosbesimit tek njerzit,veprimet,forcat e mia..edhe pse edi qe me ben keq ..
    rralleher "hakmarrje"e fare me rralle e harroj shpejt sikur asgje te mos kish ndryshuar,ndodhur.
    Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

  4. #4
    udhetare.... Maska e Klaraaa
    Anėtarėsuar
    29-08-2003
    Vendndodhja
    NY
    Postime
    181
    varet cfare lloj Zhgenjimi, por ne pergjithesi, eshte i hidhur...

    cfare do te veproja? mmmmm, do ta mbaja brenda vetes,(une kuptohem kollaj kur merzitem) do merzitesha shume, do largohesha, dhe kur te vinte dita qe ta shihja ate person, do ti thoja ca fjale dhe kaq......kurre falje!
    Enya-Adiemus

  5. #5
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Gjej vend dhe hapesire per te menduar,dhe pasi qe ta kem analizuar situaten komplet apo rastin e dhene,e shof qe me nuk jam i merzitur edhe kaq.
    Dmth,zhgenjimet me kane ndodhur shpesh por i kam pranuar si normale dhe kam vazhduar.Ne te shumten e rasteve nuk kam marre masa per te be dicka me shume,i thojne kesaj "What was meant to be,was meant to be".
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  6. #6
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    29-09-2004
    Postime
    1,466
    veprimet dhe menyra se si flas do ta benin te ditur reagimin tim ndaj nje zhgenjimi

  7. #7
    Nqse zhgenjehem prej dikujt, natyrshem krijohet nje hendek midis meje dhe atij apo asaj. Thjesht nuk ndjej me per ta si me pare, zbresin shkalle me poshte ne konsideraten apo dashurine time, apo dhe zhduken fare si flluska uji.
    Mgjte nuk e vuaj me zhgenjimin. Ai si koncept dhe fitimi i imunitetit karshi tij i perket moshes kur njeriu formohet apo fillon te njohe veten (adoleshences). Nqse e vrasim mendjen aq shume me dicka qe u provua te jete "skarco" humbasim gjera te tjera vertet me vlere, qe na shfaqen para syve, humbasim njerez qe me te vertete na meritojne cilido qofte raporti me ta.
    Jeta e gjithe eshte nje prove e madhe. Dhe ata qe do na duan me te vertete dhe tek te cilet do mund te mbeshtetemi pa hezituar do jene te pakte. E per ti gjetur duhet kerkuar dhe marre "zhgenjimi" si dicka krejt natyrale ne procesin e seleksionimit.

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,896
    [QUOTE=Odeon_relax]Normalisht besoj gjithkush prej jush ka njohur zhgenjimin dhe per kete une desha tju pyes ju forumist e forumiste. Si do reagonit ju nese nje person ju zhgenjen mbi nje veprim, ndienje, premtim. Une personalisht ndjehem i lenduar nga ky fakt dhe reagoj qete, por brenda meje vlon dicka tjeter qe mbase nuk e shpreh dhe kete se di perse! Ju vete cmendim keni si do reagonit?

    mendimi im eshte ky

    mvaret se cfare qellimesh ke pasur ti me personin qe je njohur, dhe ajo qe eshte me kryesorja se kush eshte fajtor per kete zhgenjim qe te ka sjelle pershtypje apo ndjenja jo te mira

    nga ato qe kam perjetuar vete dhe nga ato qe kam degjuar nga histori te treguar nga miq dhe shoke , tregojne se kur ke dhene gjithshka ne nje njohje apo relacion , dhe shikon qe zhgenjehesh , dhimbja eshte e madhe pa dyshim, tjeter pune eshte se kush e shfaq me shume femra apo mashkulli, kjo nuk ka rendesi shume ketu, por ai qe ka qellime te pastra dhe ai qe jep me shume , sigurisht qe edhe zhgenjimin do ta kete me te madh kur zhgenjehet, dhe per pasoje edhe dhimbjen do ta kete me te madhe


    si reagoj une?

    se pari- ne fillim duke i thene te verteten, nese nuk e ben nje gje te tille eshte me mire te mos dashurosh fare , mendoj se te thuash te verteten duke ja perplasur ne fytyre, mendoj dhe jam i bindur se eshte detyre ne te tilla raste

    se dyti- duke besuar plotesisht ne ate thenjen e e urte se ZOTI gjithshka e ben per mire , pra besoj se cdo gje ka nje domethenje te caktuar si ne rastet kur jemi te suksesshem ne ceshtjet sentimentale, por edhe ne rastet kur nuk i realizojme
    keto plane ndjenjash ne jeten tone

    se treti- duke pritur qe te me vije nje rast tjeter akoma me i mire se ai paraardhes, dy njohje-zhgenjimet e mija i kam pasur nje ne tirane dhe nje ketu ne emigracion , ai rasti parafundit atje ne tirane me refuzoi shume me kokefortesi , dhe une kuptohet qe nuk u demoralizova , dhe e rresktova ate vajze kokeforte, edhe pse ajo nuk donte ti merte parasysh qellimet dhe ndjenjat e mija te pastra, ndersa rasti tjeter ketu ne emigracion eshte nje rast qe nuk dua ta tregoj se eshte nje njohje on line , zhgenjimi ishte i madh , por perseri une besoj se ZOTI mbas ketyrte rasrteve qe nuk u realizuan do te sjelli nje rast tjeter akoma me te mire , keto jane gjera te provuara , nuk kam asnje pike dyshimi, ZOTI gjithshka e ben per mire sado qe ne nuk jemi ne gjendje te kuptojme per momentin se nuk nA len sedra apo dhimbja e zhgenjimit qe kemi ne ato momente, por besomeni ZOTI GJITHSHKA E BEN PER MIRE
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 25-10-2004 mė 04:34

  9. #9
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    zhgenjim ??

    une personalisht .. sdo ja lija pa ja thene 2 fjale ..dhe ne fund ( nje shumezim me 0 ketyre personava te papergjegjshem ..) dhe bye bye
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e ALBA
    Anėtarėsuar
    21-05-2002
    Vendndodhja
    Gjermani (Dortmund)
    Postime
    2,609
    Citim Postuar mė parė nga Odeon_relax
    Normalisht besoj gjithkush prej jush ka njohur zhgenjimin dhe per kete une desha tju pyes ju forumist e forumiste. Si do reagonit ju nese nje person ju zhgenjen mbi nje veprim, ndienje, premtim. Une personalisht ndjehem i lenduar nga ky fakt dhe reagoj qete, por brenda meje vlon dicka tjeter qe mbase nuk e shpreh dhe kete se di perse! Ju vete cmendim keni si do reagonit?

    Odeon.
    Eshte vertet fakt se kur njeriu zhgenjehet nga nje person ku ke krijuar aq besim dhe dashuri lendohesh ne shpirt , dhe shpesh here pyet veten se si ka mundesi qe me zhgenjeu !?. Tani varet nga fakti se si te ka zhgenjyer , cfare e ka shtyre , ndoshta e ka bere pa qellim , ose ndoshta ka reaguar pa llogjikuar , mendoj se ne keto rase duhet ti jepet nje shanc i dyte nese personin ne fjale e ke shoqe apo shok te ngusht apo te dashur .

    Por nese personi qe te ka zhgenjyer e ka bere qellimisht atehere mendoj se eshte shume e veshtire per ti dhene shancin e dyte , megjithate njeru me shpirt te madh edhe pse i lenduar e fal dhe ja jep kete shanc .

    Alba
    "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
    .

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e inspektori
    Anėtarėsuar
    28-12-2003
    Vendndodhja
    korce
    Postime
    79
    eshte shume e veshtire te them te drejten te zhgenjehesh nga dikush te cilit ti aq shume i besoje,dhe sot te mos reagoje ndaj atyre qe i thua sikur te mos kete ndodhur gje fare.
    te them te drejten ndihem shume i lenduar nga kjo gje ndaj megjithse jam perpjekur ti kerkoj shpjegime skam marre asnje pergjigje..e nese do te vazhdoje keshtu me vjen keq por nuk mundem ta fal.
    akoma sarrij ta besoj pse e beri kete ,dhe pikerisht me mua?
    mendoj se i kam dhene shanse te shpjegohet,se di ne do ta beje nje gje te tille..
    nga ai zhgenjim ,dhe sot spo mundem te ndjehem i qete megjithse perpiqem.
    se di ne do kish menyre tjeter tja shpjegoja..veē nga ketu desha ti them:
    PSE PİKERİSHT ME ZGJODHE MUA!?
    a te duket kjo menyra me e drejte,dhe a ndihesh e qete kur dikush tjeter vuan nga veprimi yt!!!!!!!
    me ben te mendoj mendimi,ne me mendon ti sa te mendoj dhe une...

  12. #12
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Mund te zhgenjehesh edhe pa dashjen e personit! Premtimi, ndjenja etj, mund te mos realizohen per shkak te faktoreve te ndryshem. Duhet ta gjykosh tjetrin edhe nga rrethanat. Une ndihem keq kur zhgenjehem nga persona qe e kane hobi.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  13. #13
    Citim Postuar mė parė nga Mina
    Mund te zhgenjehesh edhe pa dashjen e personit! Premtimi, ndjenja etj, mund te mos realizohen per shkak te faktoreve te ndryshem. Duhet ta gjykosh tjetrin edhe nga rrethanat. Une ndihem keq kur zhgenjehem nga persona qe e kane hobi.

    Mina jam shume dakort me ty , por do te shtoja se ndonjehere njeriu zhgenjehet dhe me veten , duke mbajtur shpresa tek nje dashuri e paarritur , ku shpreson , dhe ndjenjat e tua te zhgenjehen . Sikur me ate lulen qe i kepusim petalet , me do s'me do , me do s'me do ,e shtijm fall me ane te lules . Per mendimin tim disa keqkuptohen me zhgenjimin .

    Lexusja
    Pėrmbi za, qė lėshon bylbyli,
    Gjuha shqipe m'shungullon,

  14. #14
    www.trebit.com Maska e Xemlo
    Anėtarėsuar
    20-09-2004
    Postime
    460
    Une boj sikur ska nodh gjo. Po me pas rastin ja kthej si ma ka bo. Ska rruge te ndermjetme, ashtu sfalet.

  15. #15
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga Xemlo
    Une boj sikur ska nodh gjo. Po me pas rastin ja kthej si ma ka bo....

    Aman, se ju tė shkrini...

    Sa tė sinqertė janė disa...lolololol..."boj sikur s'ka nodh gjo, thotė ēuni babės vet..."
    Where does a thought go when it's forgotten?

  16. #16
    I learn from it ..............
    !!!

  17. #17
    e kithtė Maska e Rebele
    Anėtarėsuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    kulpėr
    Postime
    1,088
    kur zhgenjehem me duket vetja si...si ai njeriu qe fryhet sa fryhet nga shpresat dhe pastaj plas

  18. #18
    www.trebit.com Maska e Xemlo
    Anėtarėsuar
    20-09-2004
    Postime
    460
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON
    Aman, se ju tė shkrini...

    Sa tė sinqertė janė disa...lolololol..."boj sikur s'ka nodh gjo, thotė ēuni babės vet..."
    Rri se je me buena suerte sot prandaj spo te ngacmoj.

  19. #19
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Pas gjithe ketyre posteve vertet kam nje mendim me te qarte dhe per kete ju falenderoj te gjitheve. Sinqerisht nuk jam per ta lenduar ate qe me zhgenjeu por per ti dhene nje mesim te mire qe mos zhgenjeje te tjere.

  20. #20
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Normalisht ne kete bote te gjithe jemi zhgenjyer,kush me shume dhe kush me pak,nga miq,shoke,te dashur/a qofte edhe nga vete jeta.
    E rendesishme eshte qe pas cdo zhgenjimi njeriu te gjeje force dhe kurajo te rilindet,te riperterihet dhe jo te shkaterrohet.
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Zhgėnjimi nė shoqėri
    Nga london_girl_02 nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 30
    Postimi i Fundit: 21-10-2006, 21:50
  2. Reagimi i djemve perballe nje rrefuzimi erotik
    Nga joanna nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 38
    Postimi i Fundit: 19-10-2004, 23:56
  3. Zhgėnjimi
    Nga remzi nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 29-01-2003, 10:12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •