Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 146
 1. #21
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Antarsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  edhe une (.....
  nuk po harrij ta besoj akoma

 2. #22
  ("ANDREA" ZEMRA BABIT) Maska e Genti^Itali
  Antarsuar
  19-09-2003
  Vendndodhja
  Itali ''Venezia''
  Mosha
  36
  Postime
  635
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Fatkeqsisht lajmi esht i vertet
  Kengetarja e madhe Anita BITRI vajza dhe nena e saj i gjeten te vdekura ne banesen e tyre "shkaku ishte gazi"

  Edhe njeher ngushellimet e mija familjes...

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-10-2004
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Lajmi eshte mese e i vertete. Eshte nje fatkeqesi. Ngushollojme familjen dhe ju Shqiptar

 4. #24
  vowel Maska e liliella
  Antarsuar
  19-04-2002
  Vendndodhja
  ny
  Postime
  490
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  kjo po bente dhe nje video klip per nje kenge te re!!!

  humbje e madhe komunitetit ne NY pasi ishte e preferuar ne dasma.
  Who am I to judge a vowel more alluring than the words it generates ?

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  Sa gjynah, nje grua e re dhe e talentuar te vdesi ne kete menyre, sidomos vajza 7 vjecare. Ngushellimat e mia....me vertet nje fatkeqsi
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Antarsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 13 postime
  Me vika shume keq! Per here te fundit e pashe Aniten ne top form ne Essex street ne shtator. Po bente nje video se kishte sjelle kamera me vete, po nuk kendoi. Akoma me dhimbshme qe kane vdekur edhe e ema dhe e bija. Ngushellimet e mia familjes.
  Ndryshuar pr her t fundit nga D&G Feminine : 19-10-2004 m 15:15

 7. #27
  ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
  Antarsuar
  09-08-2004
  Vendndodhja
  ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
  Postime
  503
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Oh my god..... spo me besohen syte..
  shume shume gjynaf...
  Ngushellimet e mija...me vertete mu rrengjeth mishi
  ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

 8. #28
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Ngushellimet me te sinqerta gjithe njerezve te saj te dashur.
  Eshte me te vertet nje lajm i hidhur.
  Shkofshin ne paqe!
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  Lajm i tmerrshem..

  U qofte i lehte dheu e u prefshin ne atdhe, ne Vloren e tyre te bukur..

  Ngushellime familjes e te njohurve te tyre e gjithe Vlonjatve ne vecanti..

  Te paharruara qofshin keto tre Shqiptare te mira..!

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e BabyTearz
  Antarsuar
  11-10-2004
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ua sa e tmerrshme!!!!! Nuk me besohet. Sa gjynah dhe vajza e saj. PO cfare eshte ne shqip ky carbon monoxide, dhe nga vjen?

  "To be or not to be" that's the question.

 11. #31
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Vdiq sot ne mengjes nga nje aksident tragjik ne Staten Island te Nju Jurkut, kengetarja e mirenjohur shqiptare Anita Bitri.Sherbimet e policise nga Staten Island e Nju Jorkut bejne te ditur se Anida Bitri, mamaja e saj 60 vjecare dhe e bija 7 vjecare vdiqen sot ne mengjes ne shtepine e tyre ne Staten Island si pasoje e nivelit te larte te gazit karbonik
  Kur zjarrfikesit hyne ne shtepi sot ne mengjes rreth ores 8.30, zbuluan qe niveli i dioksidit te karbonit ishte teper i larte si aresye e difektit te sitemit te ngrohjes me gaz.
  Kjo eshte nja tragjedi e rende qe i ka prekur te gjithe. Tre jete u rrembyen nga gazi ne menyre te qete. Te marten ne mengjes zjarrfiksit zbuluan te emen,te bijen dhe nipin. Te gjithe te vdekur nga dioksidi i karbonit. Kur skuadra e urgjences shkoi ne shtepine e Anita Bitrit ne Oqean Avenue ne nje lagje te Nu Jrkut, niveli i gazit karbonik ishte mbi 1000 pjese per nje milion, nderkohe qe niveli i lejuar e shte 0-9
  Shefi i zjarrfikeseve Tomas Haring tha qe : ne kete nivel, me pak frymarje mund te vdesesh ne vend
  Nje nag viktmat ishte 38 vjecarja Anita Bitri, kengtare e njohur nga Shqiperia. Njekohesisht me te vdiq edhe nena e saj 60 vjecare dhe vajza shtate vjecare. Familja u transferua nga Bronx i Nju Jorkut ne Staten Island te Nju Jorkut ne filllim te ketij viti. Bashkeshorti i Bitrit ka vdekur nag kanceri
  Chief Thomas Haring, FDNY: "With those numbers, within a few breaths you could be unconscious."
  Leoora Ruci, komshije,thoteve: une i shikoja cdo dite.Pija kafe me ta.Kjo nuk eshte e besueshme!

  Marre nga 24 ore online
  Ndryshuar pr her t fundit nga Larsus : 19-10-2004 m 16:04

 12. #32
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime

  Interviste e te ndjeres....

  Dhe te mendosh qe para c kohesh humbi te shoqin nga kanceri..

  "Cdo gje eshte e mundur", eshte titulli i albumit muzikor qe e ka kthyer Anita Bitrin pas nente vjetesh ne Shqiperi. Emocionet e kengetares se festivaleve te dikurshme u shtuan edhe me kur pa pritjen e ngrohte te njerezve dhe mediave qe ne momentin e pare te mberritjes ne aeroport.
  "Emocioni ka qene shume i madh, kam pare reagimin e publikut, madje edhe nga ata qe nuk e dinin qe une do te vija. Tirana ishte transformuar nga ajo Tirane qe kam lene une, pa fasada te larta dhe rruge te bukura e te gjera. Me ra shume ne sy menyra e lyerjes se pallateve, dukej qe ishte nje dore piktori. Ndala makinen dhe eca ne kembe anes Lanes". Mjaftuan vetem dy-tri ore qe Anita te ndihej sikur nuk ishte larguar kurre nga Shqiperia.
  Anita Bitri


  do gj sht e mundur, sht titulli i albumit muzikor q e ka kthyer Anita Bitrin pas nnt vjetsh n Shqipri. Emocionet e kngtares s festivaleve t dikurshme u shtuan edhe m kur pa pritjen e ngroht t njerzve dhe mediave q n momentin e par t mbrritjes n aeroport. Emocioni ka qen shum i madh, kam par reagimin e publikut, madje edhe nga ata q nuk e dinin q un do t vija.

  Tirana ishte transformuar nga ajo Tiran q kam ln un, pa fasada t larta dhe rrug t bukura e t gjera. M ra shum n sy mnyra e lyerjes s pallateve, dukej q ishte nj dor piktori. Ndala makinn dhe eca n kmb ans Lans. Mjaftuan vetm dy-tri or q Anita t ndihej sikur nuk ishte larguar kurr nga Shqipria. N fillim t '96-s, kontrata gjasht mujore me nj grup t muziks popullore t Tropojs, bri q t merrte nj viz amerikane si kngtare profesioniste. Nuk u desh shum q t vendoste pr t qndruar prfundimisht n Amerik. Lindja e vajzs, Sibora dhe trazirat e '97-s n qytetin e saj t Vlors, bn q ajo t mos e kthente m kokn pas. Por edhe realitetit amerikan nuk ishte nj fush me lule pr Anitn, s cils i jan dashur vite t tra npr gjyqe pr t fituar t drejtat e nj shtetaseje amerikane. Askush nuk duhet t mendoj se n Amerik t hapen portat, aq m tepr kur je vetm si puna ime.

  E vetmja gj q m ka mbajtur moralin sht se un aty jetoj me profesionin tim. Q prej tre vjetsh nuk vazhdon t kndoj m n lokale, por sht br m e pranishme n gzimet familjare dhe koncertet e ndryshme q organizon komuniteti shqiptar n Amerik. Por ajo thot se edhe pse e ka gjetur veten n Amerik, shpirtin duhet ta ket n Shqipri. Jeton n Nju-jork me vajzn, Siborn 8 vje dhe nnn. Prve talentit q m ka dhn, falnderoj Zotin dhe pr nnn, t ciln e kam pasur gjithmon krah n do moment e do sekond. Jeta e artistit sht shum e vshtir, aq sa sht dhe e bukur. Bj nj jet shum t thjesht, jam nj amvis shum e mir, sa q pjesn m t madhe t fitimeve e financoj n shtpi, edhe pse mungesa e dokumentave ka br t humbas shum shanse dhe ka qen faktori im m negativ. Por tani q m n fund mund t lviz lirshm, Nju-jorku nuk do t jet m aq larg Tirans. Menjher sa mora dokumentat, fola me vllan, Benin dhe thash q s'ka m kuptim t rri m tepr, do t kthehem n Shqipri. Benin e zgjodha si manaxher sepse n rradh t par besoj n aftsit e tij dhe gjithmon ka qen shum kritik ndaj meje, ndoshta m tepr se 'duhej.

  Si n jetn personale ashtu dhe n at profesionale nuk m ka vn asnjher notn dhjet. Nprmjet telefonit i vija t dgjonte kngt dhe n moment tha Bingo, o.k Anita kt her do t jem un menaxheri yt. Ka filluar t punoj pr albumin e saj para dy vjetsh pr t qen m pran publikut shqiptar, sepse e di q mungesa e gjat mund t t l n harres. Kushdo q do t dgjoj albumin do t gjej nuancat dhe timbrin e nj Anite q ka qen 20 vje, por m t fuqishme, m t sigurt dhe m me prvoj. Kngt do t'i prkasin muziks s leht me nuanca moderne, n disa prej tyre do t shoqrohet nga vajza dhe nga nj grup kngtarsh repi. E veanta ime sht se prvese kngtare un jam dhe violiniste. T jesh dhe muzikante dhe kngtare t bn ta shoh n mnyr tjetr at q krijon.

  Vizita e Anits n Shqipri u mundsua nga biznesmeni vlonjat Sulo Shehu, por qytetit t saj Vlors do ti rezervonte vetm nj dit. Do t kisha dshir t jepja nj koncert t shpejt, por programi im i ngjeshur nuk ma lejon kt. Ajo Anit e dikurshme q ka qen zri i Vlors, ajo Anit do t jet dhe tani. Dshira ime pr kt vit sht t marr pjes n Festivalin Kombtar t Radiotelevizionit shqiptar, q mendoj se do t realizohet sepse tani rrugt jan t hapura. Anita thot se tani do t jet m e pranishme n muzikn shqiptare e q me padurim po pret t filloj koncertet e saj recitale, ku do t mund t testoj dhe t masi pulsin e publikut tim. Ata q m kan dashur, prsri do ti dua.  (Publikuar me 17 Gusht 2004 19:51)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Larsus : 19-10-2004 m 16:13

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e BabyTearz
  Antarsuar
  11-10-2004
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Carbon Monoxide is produced by the incomplete combustion of the fossil fuels gas, oil, coal and wood used in boilers, engines, oil burners, gas fires, water heaters, solid fuel appliances and open fires.

  Dangerous amounts of CO can accumulate when as a result of poor installation, poor maintenance or failure or damage to an appliance in service, the fuel is not burned properly, or when rooms are poorly ventilated and the Carbon Monoxide is unable to escape.

  Having no smell, taste or colour, in todays world of improved insulation and double glazing it has become increasingly important to have good ventilation, maintain all appliances regularly and to have absolutely reliable detector alarms installed giving both a visual and audible warning immediately there is a build up of CO to dangerous levels.

  "To be or not to be" that's the question.

 14. #34
  Heartless Maska e White_Angel
  Antarsuar
  11-01-2004
  Vendndodhja
  Kristal......
  Postime
  1,293
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga BabyTearz
  Ua sa e tmerrshme!!!!! Nuk me besohet. Sa gjynah dhe vajza e saj. PO cfare eshte ne shqip ky carbon monoxide, dhe nga vjen?

  ohh sa keq nuk me besohet . ngelem duke degjuar vetem vdekje kete muaj dhe kete vit . vetem shqipetare te vdekur kudo. Ja cfare jemi ne kete bote miza dheu. Gjithe ajo karriera e saj dhe gjithe ajo fame ja cfare po venitet .


  Shume keq me vjen per Anita Bitri nuk me besohet. Tre xhenaze nga nje shtepi . Tre te vdekur do shkojne atje ne shqiperi.

  P.c . BabyTearz zemra ime je ti? Sa keq e mban mend mi kam qene tek fejesa e Genit ku ka pas kenduar Anita . ?
  O Zot per vete sdua gj jo...por pr prindrit nje dhndr t bukur!

 15. #35
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  eshte me te vertete per te ardhur keq ..nje fatkeqesi e madhe !!!
  gjynah te shkretat se kane kuptuar se ka pas rrjedhje te gazit ..

  shume keq po me vjen

  ngushellime familjes
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 16. #36
  .
  Antarsuar
  27-05-2004
  Postime
  965
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Me vjen shume keq!!

 17. #37
  Titulli Personal Maska e ujkuarixhi
  Antarsuar
  01-12-2003
  Vendndodhja
  No, I don't think we'll be telling them that.
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Anita & Sibora


 18. #38
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  E pra, sa ishte rinuar. Une e pashe para nja 3 javesh ne nje dasem dhe s'ngjante kurrkund me ate Aniten e festivaleve 10 vite e ca para qe mbaja mend.

 19. #39
  Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
  Antarsuar
  02-05-2002
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  fatkeqsi ... ngushullime
  RIPPR

 20. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-07-2003
  Mosha
  34
  Postime
  82
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Te vdesesh fizikisht mjafton vetem 1 moment; te jetosh ne kulturen e nje populli dhe vendi zgjat perjetesisht...

  Anita Bitri,e paharruar ne kujtesen tone!

  ANDi
  bingo !!!

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Do t ndahet Maqedonia?
  Nga Alienated n forumin Shqipe nga Maqedonia
  Prgjigje: 67
  Postimi i Fundit: 12-02-2016, 11:56
 2. Danaj: Maqedonia do t ndahet
  Nga babadimri n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 57
  Postimi i Fundit: 29-04-2010, 18:22
 3. Ndahet nga gruaja me SMS
  Nga AjSi n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 13-04-2009, 10:46
 4. Ndahet nga jeta diplomati Vladimir Prela
  Nga Brari n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-02-2009, 15:14
 5. Ndahet nga jeta Gjenerali Augusto Pinochet Ugarte
  Nga murik n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-12-2006, 16:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •