Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 146
    BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
    Antarsuar
    26-08-2003
    Vendndodhja
    nel mio piccolo mondo
    Postime
    683
    Faleminderit
    0
    0 falenderime n 0 postime
    edhe une (.....
    nuk po harrij ta besoj akoma

("ANDREA" ZEMRA BABIT) Maska e Genti^Itali
    Antarsuar
    19-09-2003
    Vendndodhja
    Itali ''Venezia''
    Mosha
    32
    Postime
    641
    Faleminderit
    0
    Fatkeqsisht lajmi esht i vertet
    Kengetarja e madhe Anita BITRI vajza dhe nena e saj i gjeten te vdekura ne banesen e tyre "shkaku ishte gazi"

Edhe njeher ngushellimet e mija familjes...

i/e regjistruar
    Antarsuar
    09-10-2004
    Postime
    4
    Faleminderit
    0
    Lajmi eshte mese e i vertete. Eshte nje fatkeqesi. Ngushollojme familjen dhe ju Shqiptar

vowel Maska e liliella
    Antarsuar
    19-04-2002
    Vendndodhja
    ny
    Postime
    490
    Faleminderit
    0
    kjo po bente dhe nje video klip per nje kenge te re!!!

humbje e madhe komunitetit ne NY pasi ishte e preferuar ne dasma.
    Who am I to judge a vowel more alluring than the words it generates ?

i/e regjistruar
    Antarsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,252
    Faleminderit
    31
    34 falenderime n 17 postime
    Sa gjynah, nje grua e re dhe e talentuar te vdesi ne kete menyre, sidomos vajza 7 vjecare. Ngushellimat e mia....me vertet nje fatkeqsi
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Antarsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,664
    Faleminderit
    0
    Me vika shume keq! Per here te fundit e pashe Aniten ne top form ne Essex street ne shtator. Po bente nje video se kishte sjelle kamera me vete, po nuk kendoi. Akoma me dhimbshme qe kane vdekur edhe e ema dhe e bija. Ngushellimet e mia familjes.
    Ndryshuar pr her t fundit nga D&G Feminine : 19-10-2004 m 15:15

~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
    Antarsuar
    09-08-2004
    Vendndodhja
    ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
    Postime
    503
    Faleminderit
    0
    Oh my god..... spo me besohen syte..
    shume shume gjynaf...
    Ngushellimet e mija...me vertete mu rrengjeth mishi
    ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

Eks-plorator Maska e kolombi
    Antarsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,734
    Faleminderit
    0
    Ngushellimet me te sinqerta gjithe njerezve te saj te dashur.
    Eshte me te vertet nje lajm i hidhur.
    Shkofshin ne paqe!
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

GETE

i/e regjistruar Maska e Brari
    Antarsuar
    23-04-2002
    Postime
    19,346
    Faleminderit
    25
    21 falenderime n 14 postime
    Lajm i tmerrshem..

U qofte i lehte dheu e u prefshin ne atdhe, ne Vloren e tyre te bukur..

Ngushellime familjes e te njohurve te tyre e gjithe Vlonjatve ne vecanti..

Te paharruara qofshin keto tre Shqiptare te mira..!

i/e regjistruar Maska e BabyTearz
    Antarsuar
    11-10-2004
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    3
    Faleminderit
    0
    Ua sa e tmerrshme!!!!! Nuk me besohet. Sa gjynah dhe vajza e saj. PO cfare eshte ne shqip ky carbon monoxide, dhe nga vjen?

"To be or not to be" that's the question.

i/e regjistruar
    Antarsuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    Faleminderit
    0
    Vdiq sot ne mengjes nga nje aksident tragjik ne Staten Island te Nju Jurkut, kengetarja e mirenjohur shqiptare Anita Bitri.Sherbimet e policise nga Staten Island e Nju Jorkut bejne te ditur se Anida Bitri, mamaja e saj 60 vjecare dhe e bija 7 vjecare vdiqen sot ne mengjes ne shtepine e tyre ne Staten Island si pasoje e nivelit te larte te gazit karbonik
    Kur zjarrfikesit hyne ne shtepi sot ne mengjes rreth ores 8.30, zbuluan qe niveli i dioksidit te karbonit ishte teper i larte si aresye e difektit te sitemit te ngrohjes me gaz.
    Kjo eshte nja tragjedi e rende qe i ka prekur te gjithe. Tre jete u rrembyen nga gazi ne menyre te qete. Te marten ne mengjes zjarrfiksit zbuluan te emen,te bijen dhe nipin. Te gjithe te vdekur nga dioksidi i karbonit. Kur skuadra e urgjences shkoi ne shtepine e Anita Bitrit ne Oqean Avenue ne nje lagje te Nu Jrkut, niveli i gazit karbonik ishte mbi 1000 pjese per nje milion, nderkohe qe niveli i lejuar e shte 0-9
    Shefi i zjarrfikeseve Tomas Haring tha qe : ne kete nivel, me pak frymarje mund te vdesesh ne vend
    Nje nag viktmat ishte 38 vjecarja Anita Bitri, kengtare e njohur nga Shqiperia. Njekohesisht me te vdiq edhe nena e saj 60 vjecare dhe vajza shtate vjecare. Familja u transferua nga Bronx i Nju Jorkut ne Staten Island te Nju Jorkut ne filllim te ketij viti. Bashkeshorti i Bitrit ka vdekur nag kanceri
    Chief Thomas Haring, FDNY: "With those numbers, within a few breaths you could be unconscious."
    Leoora Ruci, komshije,thoteve: une i shikoja cdo dite.Pija kafe me ta.Kjo nuk eshte e besueshme!

Marre nga 24 ore online
    Ndryshuar pr her t fundit nga Larsus : 19-10-2004 m 16:04

i/e regjistruar
    Antarsuar
    03-10-2003
    Vendndodhja
    Big Apple
    Postime
    1,256
    Faleminderit
    0

Interviste e te ndjeres....

Dhe te mendosh qe para c kohesh humbi te shoqin nga kanceri..

"Cdo gje eshte e mundur", eshte titulli i albumit muzikor qe e ka kthyer Anita Bitrin pas nente vjetesh ne Shqiperi. Emocionet e kengetares se festivaleve te dikurshme u shtuan edhe me kur pa pritjen e ngrohte te njerezve dhe mediave qe ne momentin e pare te mberritjes ne aeroport.
    "Emocioni ka qene shume i madh, kam pare reagimin e publikut, madje edhe nga ata qe nuk e dinin qe une do te vija. Tirana ishte transformuar nga ajo Tirane qe kam lene une, pa fasada te larta dhe rruge te bukura e te gjera. Me ra shume ne sy menyra e lyerjes se pallateve, dukej qe ishte nje dore piktori. Ndala makinen dhe eca ne kembe anes Lanes". Mjaftuan vetem dy-tri ore qe Anita te ndihej sikur nuk ishte larguar kurre nga Shqiperia.
    Anita Bitri

do gj sht e mundur, sht titulli i albumit muzikor q e ka kthyer Anita Bitrin pas nnt vjetsh n Shqipri. Emocionet e kngtares s festivaleve t dikurshme u shtuan edhe m kur pa pritjen e ngroht t njerzve dhe mediave q n momentin e par t mbrritjes n aeroport. Emocioni ka qen shum i madh, kam par reagimin e publikut, madje edhe nga ata q nuk e dinin q un do t vija.

Tirana ishte transformuar nga ajo Tiran q kam ln un, pa fasada t larta dhe rrug t bukura e t gjera. M ra shum n sy mnyra e lyerjes s pallateve, dukej q ishte nj dor piktori. Ndala makinn dhe eca n kmb ans Lans. Mjaftuan vetm dy-tri or q Anita t ndihej sikur nuk ishte larguar kurr nga Shqipria. N fillim t '96-s, kontrata gjasht mujore me nj grup t muziks popullore t Tropojs, bri q t merrte nj viz amerikane si kngtare profesioniste. Nuk u desh shum q t vendoste pr t qndruar prfundimisht n Amerik. Lindja e vajzs, Sibora dhe trazirat e '97-s n qytetin e saj t Vlors, bn q ajo t mos e kthente m kokn pas. Por edhe realitetit amerikan nuk ishte nj fush me lule pr Anitn, s cils i jan dashur vite t tra npr gjyqe pr t fituar t drejtat e nj shtetaseje amerikane. Askush nuk duhet t mendoj se n Amerik t hapen portat, aq m tepr kur je vetm si puna ime.

E vetmja gj q m ka mbajtur moralin sht se un aty jetoj me profesionin tim. Q prej tre vjetsh nuk vazhdon t kndoj m n lokale, por sht br m e pranishme n gzimet familjare dhe koncertet e ndryshme q organizon komuniteti shqiptar n Amerik. Por ajo thot se edhe pse e ka gjetur veten n Amerik, shpirtin duhet ta ket n Shqipri. Jeton n Nju-jork me vajzn, Siborn 8 vje dhe nnn. Prve talentit q m ka dhn, falnderoj Zotin dhe pr nnn, t ciln e kam pasur gjithmon krah n do moment e do sekond. Jeta e artistit sht shum e vshtir, aq sa sht dhe e bukur. Bj nj jet shum t thjesht, jam nj amvis shum e mir, sa q pjesn m t madhe t fitimeve e financoj n shtpi, edhe pse mungesa e dokumentave ka br t humbas shum shanse dhe ka qen faktori im m negativ. Por tani q m n fund mund t lviz lirshm, Nju-jorku nuk do t jet m aq larg Tirans. Menjher sa mora dokumentat, fola me vllan, Benin dhe thash q s'ka m kuptim t rri m tepr, do t kthehem n Shqipri. Benin e zgjodha si manaxher sepse n rradh t par besoj n aftsit e tij dhe gjithmon ka qen shum kritik ndaj meje, ndoshta m tepr se 'duhej.

Si n jetn personale ashtu dhe n at profesionale nuk m ka vn asnjher notn dhjet. Nprmjet telefonit i vija t dgjonte kngt dhe n moment tha Bingo, o.k Anita kt her do t jem un menaxheri yt. Ka filluar t punoj pr albumin e saj para dy vjetsh pr t qen m pran publikut shqiptar, sepse e di q mungesa e gjat mund t t l n harres. Kushdo q do t dgjoj albumin do t gjej nuancat dhe timbrin e nj Anite q ka qen 20 vje, por m t fuqishme, m t sigurt dhe m me prvoj. Kngt do t'i prkasin muziks s leht me nuanca moderne, n disa prej tyre do t shoqrohet nga vajza dhe nga nj grup kngtarsh repi. E veanta ime sht se prvese kngtare un jam dhe violiniste. T jesh dhe muzikante dhe kngtare t bn ta shoh n mnyr tjetr at q krijon.

Vizita e Anits n Shqipri u mundsua nga biznesmeni vlonjat Sulo Shehu, por qytetit t saj Vlors do ti rezervonte vetm nj dit. Do t kisha dshir t jepja nj koncert t shpejt, por programi im i ngjeshur nuk ma lejon kt. Ajo Anit e dikurshme q ka qen zri i Vlors, ajo Anit do t jet dhe tani. Dshira ime pr kt vit sht t marr pjes n Festivalin Kombtar t Radiotelevizionit shqiptar, q mendoj se do t realizohet sepse tani rrugt jan t hapura. Anita thot se tani do t jet m e pranishme n muzikn shqiptare e q me padurim po pret t filloj koncertet e saj recitale, ku do t mund t testoj dhe t masi pulsin e publikut tim. Ata q m kan dashur, prsri do ti dua.

(Publikuar me 17 Gusht 2004 19:51)
    Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
    Ndryshuar pr her t fundit nga Larsus : 19-10-2004 m 16:13

i/e regjistruar Maska e BabyTearz
    Antarsuar
    11-10-2004
    Vendndodhja
    Michigan
    Postime
    3
    Faleminderit
    0
    Carbon Monoxide is produced by the incomplete combustion of the fossil fuels gas, oil, coal and wood used in boilers, engines, oil burners, gas fires, water heaters, solid fuel appliances and open fires.

Dangerous amounts of CO can accumulate when as a result of poor installation, poor maintenance or failure or damage to an appliance in service, the fuel is not burned properly, or when rooms are poorly ventilated and the Carbon Monoxide is unable to escape.

Having no smell, taste or colour, in todays world of improved insulation and double glazing it has become increasingly important to have good ventilation, maintain all appliances regularly and to have absolutely reliable detector alarms installed giving both a visual and audible warning immediately there is a build up of CO to dangerous levels.

"To be or not to be" that's the question.

Heartless Maska e White_Angel
    Antarsuar
    11-01-2004
    Vendndodhja
    Kristal......
    Postime
    1,293
    Faleminderit
    0
    Falenderuar 1 her n 1 postim
    Citim Postuar m par nga BabyTearz
    Ua sa e tmerrshme!!!!! Nuk me besohet. Sa gjynah dhe vajza e saj. PO cfare eshte ne shqip ky carbon monoxide, dhe nga vjen?

ohh sa keq nuk me besohet . ngelem duke degjuar vetem vdekje kete muaj dhe kete vit . vetem shqipetare te vdekur kudo. Ja cfare jemi ne kete bote miza dheu. Gjithe ajo karriera e saj dhe gjithe ajo fame ja cfare po venitet .

Shume keq me vjen per Anita Bitri nuk me besohet. Tre xhenaze nga nje shtepi . Tre te vdekur do shkojne atje ne shqiperi.

P.c . BabyTearz zemra ime je ti? Sa keq e mban mend mi kam qene tek fejesa e Genit ku ka pas kenduar Anita . ?
    O Zot per vete sdua gj jo...por pr prindrit nje dhndr t bukur!

bubbly
    Antarsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    12,858
    Faleminderit
    40
    89 falenderime n 71 postime
    eshte me te vertete per te ardhur keq ..nje fatkeqesi e madhe !!!
    gjynah te shkretat se kane kuptuar se ka pas rrjedhje te gazit ..

shume keq po me vjen

ngushellime familjes
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

.
    Antarsuar
    27-05-2004
    Postime
    970
    Faleminderit
    0
    Me vjen shume keq!!

Titulli Personal Maska e ujkuarixhi
    Antarsuar
    01-12-2003
    Vendndodhja
    No, I don't think we'll be telling them that.
    Postime
    7
    Faleminderit
    0
    Anita & Sibora

i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Antarsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,399
    Faleminderit
    0
    Falenderuar 1 her n 1 postim
    E pra, sa ishte rinuar. Une e pashe para nja 3 javesh ne nje dasem dhe s'ngjante kurrkund me ate Aniten e festivaleve 10 vite e ca para qe mbaja mend.

Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
    Antarsuar
    02-05-2002
    Postime
    1,039
    Faleminderit
    0
    fatkeqsi ... ngushullime
    RIPPR

i/e regjistruar
    Antarsuar
    01-07-2003
    Mosha
    30
    Postime
    82
    Faleminderit
    0
    Te vdesesh fizikisht mjafton vetem 1 moment; te jetosh ne kulturen e nje populli dhe vendi zgjat perjetesisht...

Anita Bitri,e paharruar ne kujtesen tone!

ANDi
    bingo !!!

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

1. Danaj: Maqedonia do t ndahet
    By babadimri in forum shtja kombtare
    Prgjigje: 57
    Postimi i Fundit: 29-04-2010, 18:22
  2. Ndahet nga gruaja me SMS
    By AjSi in forum Aktualitete shoqrore
    Prgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 13-04-2009, 10:46
  3. Ndahet nga jeta diplomati Vladimir Prela
    By Brari in forum Problematika shqiptare
    Prgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 15-02-2009, 15:14
  4. Do t ndahet Maqedonia?
    By Alienated in forum Shqipe nga Maqedonia
    Prgjigje: 66
    Postimi i Fundit: 16-04-2007, 07:57
  5. Ndahet nga jeta Gjenerali Augusto Pinochet Ugarte
    By murik in forum Problemet ndrkombtare
    Prgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 21-12-2006, 16:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

• Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •