Close
Faqja 11 prej 21 FillimFillim ... 910111213 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 201 deri 220 prej 404
 1. #201
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Anėtarėsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  954
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Urimeee fitorja pra kudo qe te jeni shqiptar

 2. #202
  Perjashtuar Maska e Manci
  Anėtarėsuar
  22-01-2006
  Postime
  562
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Krasniqi: Dėshiroja tė boksoja nė 10 raunde

  Shtatė muaj pas humbjes sė sfidės pėr titull tė botės, Luan Krasniqi ėshtė kthyer me urtėsinė e tij nė skenėn e peshave tė rėnda tė boksit profesionist. Pėrballė kėrkesave tė shumta pėr njė fitore para kohe, ai ka preferuar tė boksojė 10 raunde pėr tė mposhtur faktorin psikik, se ai nuk ėshtė nė krizė dhe ėshtė i gatshėm sė paku edhe pėr njė sfidė tė titullit tė botės. Fitorja dhe vetė paraqitja e tij ndaj amerikanit David Bostice e ka pasur vlerėn e madhe, pasi shumė boksierė, pas njė humbjeje, kanė humbur edhe vetėbesimin pėr duelet e tjera nė vazhdim.

  Njė ditė pas duelit, Krasniqi i kthyer nė shtėpinė e tij nė Rottweil tė Gjermanisė, ka pranuar tė flasė ekskluzivisht pėr "Sportin shqiptar". Ai nuk ka pranuar qė dueli i sė shtunės tė quhet kthim, sepse nuk e ka konsideruar veten tė larguar nga boksi. "Duelin e konsideroj shumė pozitiv. Ai nuk ishte pėr titull, prandaj edhe motivi nuk ishte nė nivelin e duhur. Kam kėrkuar vetė qė tė boksoj nė 10 raunde, kjo ka qenė me tendencė nga ana ime qė tė shihet nėse jam nė krizė apo ajo ėshtė kaluar. Kam pranuar edhe disa goditje tė fuqishme qėllimisht. Mendoj se ishte njė pėrballje e fortė, por kam dashur ta kontrolloj duelin dhe kundėrshtarin. Dihet se njė humbje eventuale do tė ishte shumė e vėshtirė, pėr kėtė ishte ngarkesa mė e tepėrt nė aspektin psikik. Pastaj dy javė mė parė kam pasur njė grip dhe i ndėrpreva ushtrimet pėr shkak se po merrja antibiotikė. Kur i shikoj tė gjitha, jam i kėnaqur me paraqitjen, sidomos tani qė ėshtė fjala pėr 10 raunde. Dueli ishte pėrgjigjja mė e mirė pėr ekspertėt dhe mediat, qė thonin se ēfarė do tė bėnte Luani nėse ai po kalon njė krizė,"- tha Krasniqi.

  Titulli WBO, ku tani Luani zė pozitėn e parė tė sfiduesve, gjendet nė duart e bjellorusit Sergej Lijakoviē i cili javė mė parė mposhti amerikanin Lamon Brjuster. Sipas mediave amerikane, pritet njė rimeē mes tyre.

  "Ne nuk e dimė se si ėshtė kontrata ndėrmjet tyre. Ne dimė se Brjusteri ka kėrkuar nga WBO t'i lejohet njė rimeē, pasi ai e sheh veten fitues, duke akuzuar se i ėshtė bėrė gjykim i padrejtė. Dhe menaxheri im, Klaus Peter Kohl, ka thėnė se pas sqarimit tė kėsaj ankese do tė dihet pėr sifdantin tim. Nė fakt, nuk pres qė Brjusterit t'i lejohet njė rimeē me rregullat qė ka WBO ja, prandaj me sqarimin e kėsaj pozite do tė vendoset gjithēka. Brenda 90 ditėve Lijakoviēit do t'i duhet t'i ofrojė duel sfiduesit tė parė, qė tani jam unė. Se ku do tė mbahet dueli, nuk brengosem shumė, me rėndėsi pėr mua ėshtė qė ai tė zhvillohet sa mė shpejt,"- tha kosovari 34 vjeēar me shtetėsi gjermane.

  Nė Tiranė ėshtė ndjekur dueli i Krasniqit dhe ėshtė festuar nė rrugė kthimi i tij me fitore. Ja si shprehet vetė boksieri kur mėson kėtė fakt:

  "Kjo ėshtė njė kėnaqėsi mė vete. Pa marrė parasysh se ku festojnė tifozėt shqiptarė, ne motivohemi, jam i kėnaqur shumė me kėtė fakt. Kjo festė e tifozėve shqiptarė nė pėrgjithėsi po i befason tė gjithė nė Gjermani. Tė them tė vėrtetėn, kjo ėshtė shndėrruar nė njė armė tė rėndėsishme pėr mua. Me vjen keq qė nuk isha nė mesin e tyre pėr tė festuar, ndoshta njė herė tjetėr,"- tha Luan Krasniqi.

  Agim Krasniqi: Njė duel nė Tiranė?... Jemi gati
  Pyetjes nėse do tė pranonte tė organizohej njė duel eventual i tij nė Tiranė, vėllai i Luan Krasniqit, Agim Krasniqi, i cili ėshtė pjesė e stafit tė ngushtė tė tij dhe i angazhuar edhe nė pjesėn menaxheriale, i pėrgjegjet pozitivisht.
  "Nuk e di saktėsisht se sa mundėsi ka qė tė realizohet kjo tani. Ne jemi shumė tė fokusuar pėr titull tė botės. Nė qoftė se do tė ishte ndonjė ide e dikujt apo e vetė organeve tė Shqipėrisė, do tė ishte diēka e mrekullueshme qė Luani tė organizonte njė duel nė Shqipėri. Do tė ishte kėnaqėsi e madhe. Pra, ajo qė mund tė themi ne ėshtė se ekziston njė gatishmėri nga ana jonė pėr tė ardhmen qė tė realizohet diēka e tillė,"- tha Agim Krasniqi.
  æQuién ganarį la Champions? = BARĒA

 3. #203
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  33
  Postime
  11,988
  Faleminderit
  1
  20 falenderime nė 20 postime
  Liahoviē, kundėrshtari i radhės pėr Krasniqin

  Fitorja e Luan Krasniqit ndaj David Bostisit me pikė pas 10 raundeve, i ka dhėnė kosovarit ngritjen e dėshirueshme nė rang-listėn botėrore. Krasniqi, nė listėn aktuale botėrore tė World Boxing Organization, nga pozita e dytė ėshtė ngritur nė vendin e parė.

  Kjo ngritje e 35 vjeēarit ėshtė rezultat e suksesit tė tij dhe rezultat i faktit se Vladimir Kliēko, i cili nė listėn paraprake ndodhej nė pozitėn e parė, ndėrkohė ėshtė shpallur kampion botėror i njė organizate tjetėr tė boksit, pėrkatėsisht i IBF-sė, dhe kėshtu ėshtė larguar nga ĖBO. Aktualisht, kampion zyrtar nė ĖBO ėshtė Sergej Liahoviē nga Bjellorusia. Liahoviēi, i ashtuqujturi "Ujku i bardhė", mposhti ish-rivalin e Krasniqit, amerikanin Lamon Brjuster.

  Pritet qė gjatė kėsaj vere Luan Krasniqi zyrtarisht tė shpallet kundėrshtar i ardhshėm i bjellorusit Sergej Liahoviē, i cili mban rripin e titullit kampion nė verisonin ĖBO, pas largimit nga kjo kategori e rusit Vladimir Kliēko. Bjellorusi Liahoviē ka njė karrierė tė pasur nė ringun profesionist. Ai numėron 22 fitore dhe vetėm 1 humbje. Nga 22 fitoret e tij, bjellorusi Liahoviē 14 prej tyre i ka me knock-out. Tashmė pritet qė tė zyrtarizohet dhe tė pėrcaktohet data e duelit nga ĖBO, dueli mes Luanit shqiptar dhe "Ujkut tė bardhė" bjellorus.
  My silence doesn't mean I am gone!

 4. #204
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,913
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime

  Thumbs up

  Ky po qe eshte tamam LUANI SHQIPTAR.

  Me kete krenohet Shqiperia. Bravo Luan dhe suksese te metejshme
  Feel the pump √

 5. #205
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  33
  Postime
  11,988
  Faleminderit
  1
  20 falenderime nė 20 postime
  ME 16 SHTATOR NUK DO TE KET MEĒ
  Edhe pse ai me 16 shtator nuk do tė ngjitet nė ring, Luan Krasniqi, ėshtė i qetė: “Ne kemi biseduar pėr kėtė termin por lidhur me disa ēėshtje nuk kemi arritur marrveshje. Kjo ėshtė e tėra”.

  Mendim ky qė i pėrket qėndrimit tė rėndomtė tė partnerėve tė kontraktuar dhe nė tėrė Gjermaninė ngjan dhe ngjet ēdo ditė. Megjithatė, njė fjalė, boksieri i kategorisė sė rėndė nga Rottweili, nuk dėshiron ta dėgjoj: “Une nuk kam dhėnė pėlqimin, ndaj nuk mund tė flitet pėr ndonjė refuzim”.

  Por pak sa i pikėlluar ai megjithatė ėshtė, kur mendon se nuk do tė startoj nė Stuttgart: “Unė e dėshiroj titullin e kampionit botėror dhe se unė dua tė boksoj. Unė dėshiroj qė kjo shans tė mė ofrohet”.

  luankrasniqi.com
  My silence doesn't mean I am gone!

 6. #206
  JUVENTUS 4 EVER THE BEST Maska e bessycool
  Anėtarėsuar
  04-09-2006
  Vendndodhja
  Ferizaj
  Mosha
  30
  Postime
  417
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  LuAn KrAsNiQi

  Krasniqi, sytė nga Evander Holifild

  Boksieri shqiptar konfirmon rikthimin nė ring mė 17 mars
  Luan Krasniqi do tė rikthehet nė ring mė 17 mars. Pasi kishte planifikuar njė ndeshje me Lemon Brjuster, nga i cili ėshtė mundur nė finalen e titullit WBO, tashmė boksieri shqiptare ka hedhur sytė nga njė tjetėr ish-kampion bote, Evander Holifild. Megjithatė, Krasniqi pohon se emri i kundėrshtarit nuk pėrbėn asnjė shqetėsim, pasi qėllimi i tij i vetėm ėshtė fitimi i titullit kampion i botės.

  E pėrditshmja "Hamburger Abendbaltt" ka raportuar se kundėrshtarėt e mundshėm tė boksierit shqiptar, qė pėrfaqėsojnė Gjermaninė, janė dy amerikanėt, Evander Holifild dhe Lemon Brjuster. Krasniqi tani e ka kaluar plotėsisht dėmtimin nė gju, qė e detyroi tė anulonte sfidėn e 2 dhjetorit tė vitit tė kaluar. Ai po vijon pėrgatitjet intensive pėr duelin qė do ta rikthejė nė ring pas rreth 11 muajsh, ku objektivi i vetėm ėshtė fitimi i titullit tė peshave tė rėnda, WBO. Pas spekulimeve do tė pėrballet sėrish me Brjuster, i cili e kishte mposhtur nė duel pėr kampion tė botės mė 28 shtator tė vitit 2005. Mediat gjermane kanė bėrė tė ditur se ka mė shumė gjasa qė Krasniqi tė pėrballet me njė tjetėr ish-kampion bote, Holifildin. Ndėrkaq, data e rikthimit nė ring duket tė jetė tashmė e sigurt. Boksieri 35-vjeēar ka shprehur edhe njė herė dėshirėn qė sa mė parė tė luftojė pėr titullin kampion, duke theksuar se ėshtė i gatshėm qė pėr tė arritur kėtė synim tė luftojė nė ēdo vend dhe kundėr kujtdo kundėrshtari. Nė njė prononcim pėr gazetėn "Hamburger Abendbaltt", i pyetur rreth kundėrshtarėve tė mundshėm dhe rikthimit nė ring, boksieri kosovar ka thėnė se "di vetėm se do tė kthehem pėr tė boksuar pėrsėri mė 17 mars". Ndėrsa mė pas: "Luftoj nė ēdo vend kundėr ēdo kundėrshtari, sepse dua qė pėrfundimisht tė bėhem kampion bote", ėshtė shprehur Krasniqi, duke shprehur besimin se promotori i tij, Klau-Peter Kohl, do tė gjejė njė kundėrshtar tė denjė pėr duelin e 17 marsit.

  Tė dy kundėrshtarėt e mundshėm tė Krasniqit janė ish-kampionė bote tė njė prej katėr versioneve mė tė rėndėsishme tė boksit, por momentalisht asnjėri nuk mban titull. 44-vjeēari Holifild i ėshtė rikthyer boksit me fitore kundėr Jeremi Bits, nė gusht tė vitit qė shkoi, ndėrsa nė muajin nėntor humbi sfidėn me Fres Okuendon. Ai zė vendin e 12 nė renditjen e versionit ĖBO, pikėrisht aty ku Krasniqi synon tė bėhet kampion. Dhe me kėtė rast, nėse do tė fitonte junikasi do tė pėrmbushte kushtin pėr tė luftuar pėr titull tė botės, pasi i duhet tė luftojė me njė boksier qė renditet ndėr 15 tė parėt, ndėrsa pėrballja vlerėsohet si e leverdisshme edhe pėr menaxherėt e tij, pėr shkak tė famės qė Holifild ka nė botėn e boksit. Ndėrkohė, pėrballja me Lemon Brjuster duket mė pak e mundshme, pasi momentalisht boksieri ka ndėrprerė kontratėn me Don King dhe ėshtė pa menaxher. Edhe pse kjo pėrballje duket tė jetė mė pak e mundshme, gjithēka pritet tė sqarohet gjatė ditėve nė vazhdim.
  I will always remember the girl next door .........!

 7. #207
  i/e regjistruar Maska e CENI_DE
  Anėtarėsuar
  11-06-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Luan Krasniqi do te bokson kunder Vladimir Virchis (kampion evropian) me daten 17.03.2007 ne Hamburg!

 8. #208
  azagori Maska e Korca_Reli
  Anėtarėsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Chicago U.S.A.
  Mosha
  40
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Luan Krasniqi - Brian Minto

  Nga sa di une ne daten 17 Mars 2007 bokson Luan Krasniqi me Brian Minto.
  Eshte i lutur kush di se si mund ta shikoj kete deshje ne U.S.A. te me tregoje menyren.
  Jam i sigurt se jane te shumte ata qe duan ta shikojne.
  Cfare mendimi kini per rezultatin
  Faleminderit.

  LUAN KRASNIQI
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Korca_Reli : 06-03-2007 mė 13:10

 9. #209
  azagori Maska e Korca_Reli
  Anėtarėsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Chicago U.S.A.
  Mosha
  40
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Korca_Reli
  Nga sa di une ne daten 17 Mars 2007 bokson Luan Krasniqi me Brian Minto.
  Eshte i lutur kush di se si mund ta shikoj kete deshje ne U.S.A. te me tregoje menyren.
  Jam i sigurt se jane te shumte ata qe duan ta shikojne.
  Cfare mendimi kini per rezultatin
  Faleminderit.

  LUAN KRASNIQI
  A mund te me ndihmoje njeri per ato qe shkruhen me siper????????????

 10. #210
  azagori Maska e Korca_Reli
  Anėtarėsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Chicago U.S.A.
  Mosha
  40
  Postime
  355
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Korca_Reli
  Nga sa di une ne daten 17 Mars 2007 bokson Luan Krasniqi me Brian Minto.
  Eshte i lutur kush di se si mund ta shikoj kete deshje ne U.S.A. te me tregoje menyren.
  Jam i sigurt se jane te shumte ata qe duan ta shikojne.
  Cfare mendimi kini per rezultatin
  Faleminderit.

  LUAN KRASNIQI
  .................................

 11. #211
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  34
  Postime
  709
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Besojme ne Fitoren e Luanit.
  Fitore fitore!
  Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

 12. #212
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,180
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Luani ndeshet shum rralle dhe me kete kaliber oponentesh nuk ka per te boksu per naj titull boteror pa i mush 60 vjec.

  Ishalla fiton, megjithse besoj qe fitoren e ka te sigurt, ket minton kish me erreh cika evogel 13 vjece e muhamed alise.

 13. #213
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,455
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime

  “Luani” dhe “Bisha”: Ēdo ndeshje ėshtė si ndeshje e fundit  Nga Altin Manallari


  “Nata e kampionėve tė universit” tė shtunėn nė “Hanns-Martin Schleyer-Halle” nė Shtutgart do tė sjellė pėrveē shumė evenimenteve tėtjera edhe njė ndeshje boksi krejt tė veēantė: Nė shtėpinė e tij boksieri i peshės sė rėndė Luan Krasniqi, alias “der Löwe” (“Luani”) do tė ndeshjet nė kategorinė ndėrkombėtare WBO kundėr amerikanit Brian Minto. 32-vjeēari nga Butler shtetit tė Pensylvanisė me emrin e boksit “The Beast” (“Bisha) u bė i njohur para katėr muajsh pas fitores sė qartė kundėr Axel Schulz nė Gjermani. Sigurisht Luan Krasniqi, “matadori” nga Rottweil, i cili lėshoi shumė terren me humbjen dramatike nė ndeshjen pėr titullin botėror nė 2005-ėn kundėr Lamon Brewster, pikėrisht ditėn e 100 vjetorit tė Max Schmeling, ka sqaruar nė njė intervistė ekskluzive pėr redaktoren e “GEA”, Gabriela Thoma, se me njė fitore ndaj Mintos, ai do tė synojė sėrish ngjiten drejt luftės pėr titull.

  A jeni i befasuar nga interesimi i madh i tifozėve? Mbi 5 000 bileta pėr ndeshjen tėnde janė shitur tashmė. Po shiten thuajse tė gjitha.

  Luan Krasniqi: Jo, ju dihet ta dini qė “Schleyer-Halle” ėshtė shtėpia ime. Sa herė qė unė kam boksuar kėtu ajo ka qenė gjithmonė plot. Unė jam shumė i gėzuar, qė rikthehem sėrish nė Shtutgart pas humbjes dhe pas dėmtimit. Sigurisht qė unė shikoj pėrpara: mė nė fund dhe njė ndeshje!

  Si duket pėrgatitja juaj pas njė pushimi prej rreth 11 muajsh pa u ngjitur nė ring?

  Gjatė gjithė kohės jam stėrvitur, gjithnjė e mė shumė me fuqinė, shpejtėsinė dhe rezistencėn. Si para ēdo ndeshjeje, nė tre javėt e fundit tė pėrgatitjes unė ka zhvilluar njė stėrvitje tė ashpėr nė sparing me dy tipa boksierėsh tė ngjashėm si Minto. Gjatė kėsaj kohe kam rigjeneruar ndjenjėn time tė agresivitetit. Gjatė kėsaj jave unė po stėrvitem vetėm njė herė nė ditė deri nė ditėn e ndeshjes.

  Ēfarė strategjie taktike keni planifikuar tė pėrdorni kundėr Mintos?

  Minto ka njė vullnet tė fortė dhe sigurisht njė kundėrshtar pėr t’u patur nė konsideratė, i cili nga 28 ndeshje, 27 i ka fituar. Unė duhet tė jem i kujdesshėm, dhe ta ndėrtoj boksitin tim hap pas hapi.

  A ndiheni i karikuar veēanėrisht pas kėtij pushimi tė gjatė?

  Unė jam i karikuar para ēdo ndeshjeje, dhe karikimi nė vetvete ėshtė njė lloj nervoziteti normal. Dhe nėse unė nuk do ta kisha kėtė lloj ndjenje, nėse frika nuk do tė ekzistonte, atėherė do tė duhej tė hiqja dorė nga boksi.

  A ėshtė Brian Minto kundėrshtari qė ju do tė dėshironit?

  Nė tė vėrtetė unė do tė doja kisha si kundėrshtar Lamon Brewsterin. Sigurisht qė skena e boksit nuk ėshtė njė koncert i dėshirave. Unė nuk mund tė zgjedh vetė kundėrshtarėt e mi. Megjithatė Minto nuk ėshtė njė boksier i lehtė. Ai mund tė jenė njė kockė e fortė. Kjo do tė jetė njė ndeshje e vėshtirė, pasi edhe ai ka shanset e tij, pėr tė synuar drejt ngjitjes nė renditjen botėrore. Ai do t’i kėrkojė tė shfrytėzojė shanset e tij kundėr meje.

  Nė kėto momente njė ndeshje e peshave tė rėnda po ndjek tjetrėn. Si do ta gjykonit ju njė situatė tė tillė?

  Pėr mua si sportist profesionist ėshtė e vėshtirė, pėr t’u pėrgjigjur, pasi edhe unė i pėrkas kėsaj skene. Por unė mendoj se mund tė them, qė pėr momentin nė botė nuk ekzistojnė kampionė absolutė tė peshave tė rėnda si pėr shembull nė kohėt e Tajsonit, Lennox Lewis apo Evander Holyfield. Por Vladimir Klitschko ėshtė tashmė pėr mua njė nga mė tė mirėt. Se sa i shpejtė dhe i rafinuar ėshtė kėtė e tregoi edhe ndaj Ray Austinit tė shtunėn e fundit.

  A do tė ishin ju i kėnaqur nėse Don King do t’ju ofronte njė ndeshje pėr tė sfiduar kampionin e botės?

  Natyrisht, por do tė doja tė bėjė njė premtim, nėse unė nuk do tė mund tė bėj asnjė marrėveshje pėr ndeshje tė tjera, nėse unė nuk do tė duhet tė nėnshkruaj asnjė dhe pėr kėtė as tė mos fitoj para. Qėllimi im ėshtė shumė herė mė i madh, dua tė sfidoj kampionin botės nė WBO, Shannon Briggs. Atėherė unė do tė mund tė lirohem nga promotori im Klaus-Peter Kohl dhe do tė duhet tė paguaj njė tjetėr menaxher.

  E marrim tė mirėqenė fitoren ndaj Mintos, a do t’ju bėnte kjo nė mėnyrė automatike numrin “Njė” tė federatės sė boksit ĖBO dhe kėshtu tė keni shanse pėr t’u bėrė sfidanti pėr titull?

  Pėr mua sė pari ėshtė rėndėsishme vetėm njė fitore pėr dua tė bindur nė kėtė ndeshje qė e meritoj atė. Pastaj do tė pėrzihen sėrish kartat e federatės, dhe do tė shikohet, ēfarė do tė dalė nė treg. Unė jam sportist dhe besoj, mbėshtetem te suksesi dhe tė njerėz tė pėrgjegjshėm dhe tė rėndėsishėm. Qė unė do ta marr dhe njė tjetėr shans pėr tė sfiduar kampionin si kundėr Brewsterit, ky ėshtė qėllimi im i madh, pasi unė dua tė bėhem kampion bote. Kjo ėshtė ajo qė unė besoj me siguri.

  Por a kishte nė vjeshtė njė atmosferė shqetėsuese, tė turbullt mes teje dhe promotorit tėnd, tė kushtėzuar nga dėshtimi i mbrėmjes sė boksit nė “Porsche-Arena”?

  Unė nuk dua ta thelloj mė tej kėtė temė, pasi kjo i pėrket njė kaluare tė largėt. Por ajo qė vlen ėshtė, qė ne sėrish vazhdojmė pėrpara bashkė. Nėse unė do tė fitoj tani, besoj se Klaus-Peter Kohl, do tė ketė argumente tė mira pėr tė vazhduar tratativat. Ai zotėron njė industri tė madhe dhe do tė mė japė mua njė shans tė ri pėr tė luftuar pėr titullin kampion bote, pasi njė gjė e tillė ėshtė edhe nė interesin e tij.

  A ju duket e hidhur zhurma pėr rikthimin e Henry Maskes, i cili mund tė ndikojė nė mos zhvillimin e ndeshjes sė ardhshme nė Gjermani?

  Unė mund tė flas vetėm pėr vete. Unė do tė provoj tė ofroj sportin e bukur. Qė Maske po rikthehet, nuk ėshtė pikėrisht vetėm faji i tij. Shpresa duket se e ka forcuar atė. Por, qė ai ka humbur njė ndeshje para 10 vjetėsh dhe kėtė llogari kėrkon tė hakmerret pas njė kohe kaq tė gjatė, duket sikur nuk ėshtė linja e duhur. Unė dyshoj qė ai ėshtė rikthyer pėr shumė prej 500 000 eurosh. Nėse ai do tė thoshte, se e provokon shuma prej 3,5 milionėsh, sepse dėshiron tė pėrmirėsojė konton e tij, atėherė do tė ishte mė i sinqertė dhe mė i qartė. Gjithsesi pėr tė shtuar kėtu, sipas meje Maske e ka bėrė boksin mė tėrheqės dhe atij i duhet dhėnė njė identitet. Pėr kėtė unė i jam mirėnjohės.

  Ta marrim njėherė tė mirėqenė, qė ju e humbni ndeshjen kundėr Mintos, a do tė ishte ky fundi pėr ju? Tani ju gjithashtu jeni 35 vjeē ...

  (Qesh) Pėr njė boksier tė peshave tė rėnda ėshtė gjithmonė ēdo ndeshje, si ndeshja e fundit. E zėmė se unė do tė bie “Knock-out”, megjithatė ky nuk ka pse tė jetė fundi pėr mua. Unė kam nė karrierėn time plot 32 ndeshje si profesionist dhe vetėm dy humbje nė tė cilat nuk kam ngrėnė shumė grushta. Unė dėshiroj tė qėndroj edhe pėr disa kohė nė boks. Jam akoma i freskėt dhe dua tė shkoj akoma dhe mė pėrpara. (GEA)  Axel Schulz: Nuk e kam ndjenjėn e hakmarrjes  Ai nuk dėshiron tė ngjitet nė ring, por nuk ėshtė e thėnė qė ai nuk ka asnjė interes, pasi ėshtė krejt normale qė ai tw shtunėn tė gėzohet bashkė me gruan e tij Patricia. Ky ėshtė Axel Schulz qė tė shtunėn nė mbrėmje do tė ndjekė, se si Luan Krasniqi do tė provojė tė marrė hakun e tij, ku do tė ndeshjet me Brian Minton, pikėrisht njeriun qė ka ndėrprerė nė mes karrierėn e Axel Schulz mė 25 nėntorin e vitit tė kauluar. Schulz nuk eka haruar atė ditė, kur do tė binte “Knock-out” nė raundin e gjashtė. “Por nuk ėshtė e vėrtetė qė unė dua tė hakmarrje nė kėtė ndeshje, - shton Schultz. - Unė e di qė Minto ka dobėsi tė mėdha. Mbrojtja e tij ėshtė e mangėt dhe nuk ka teknikė tė mirė. Prandaj Krasniqi ka shanse ta mundė".

  www.albania-sport.com

 14. #214
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,455
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Kransiqi: "Fitore dhe per Pavarsine e Kosoves"

  Nga Gjermania, Sami Baēaj


  “Minto nuk eshte shume i degjuar por ka nje bilanc te mire dhe ka sitilin e nje mexikani dhe une duhet te ruhem nga ai se ai eshte nje KO schläger (godites)”, keshtu eshte shprehur per kanalin shqiptar “Supersport”, Luan Krasniqi. Boksieri shqiptar thekson se pergatitjet kane shkuar shume mire ai i ka zbatuar te gjitha obligimet dhe ka qen shume i desiplinuar dhe ndihet shume ne forme. “Nuk do hyj ne ring per te fituar me KO por do e vezhgoje kundershtarin dhe pastaj po qe se do i jepet shanci do e perfundoje ndeshjen para kohe”. Krasniqi per kete vit ai premton tifozave shqiptar se do jete viti i fitoreve dhe deshiron dhe shpreson qe kete vit edhe kosova do e fitoje pavarsine. Ne lidhje me titullin kampion bote, Krasniqit shprehet: “Do te fitoje ndeshjen sot dhe pastaj do shikojme dhe eshte i bindur se ne fund te vitit do dylutoje pe titullin Kamipon bote”.

  Tek mberrijme ke salla e stervitjes se Luan Krasniqit shohim para deres se kesaj salle, makinen moderne te tij, nje Xhip te tipit Porshe. Ne ringun e salles se stervitjes, te cilen Luani e ka ndertuar dhe rregulluar vet, shikojme Luanin dhe trajnerin e tij, gjermanin Torsten Schmidt te cilet shkembejne grushta paqesore me njeri tjetrin dhe trajnjeri njep njekohesisht edhe udhezimet e tij te fundit. Tashme kane perfunduar te gjitha seancat pergatitore dhe stervitjet kane kaluar ne si jo me mire. Ne sallen e stervitjes ishte i pranishem dhe grupi i xhirimit te televizionit shteteror gjerman ZDF, shok dhe miq e Luanit si dhe vellai i tij Agimi, i cili nuk eshte vetem spektator, por ai eshte njekohesisht dhe ndihmes i trajnerit dhe dora e djathte e Luanit. Agimi thotw: “ Luani ka kohe qe mezi pret te dale perseri ne ring. Duluftimi i tij i fundit ka qene me 28 prill te vitit te kaluar, ku ai fitoi me pike kunder amerikanit Devid Bostic, pikirishte ne Stutgart ne Sallen Hans Martin Schleier Halle, aty ku ai do boksoje edhe me daten 17 mars”.

  I kenaqur me pergatitjet eshte me shume se kurre edhe trajneri Torsten Schmidt:

  „Luani eshte pergatitur per nje kohe te gjate dhe ka qene shume i zellshem. Ai i ka respektuar te gjitha planet e stervitjes si ne sparring ashtu dhe ne pergatitjen e tij fizike. Ai ka qen shume i koncentruar, aq mire sa kurre ndonjehere. Shpresoj dhe besoj se ai keto energji, qe ka grumbulluar gjate fazes pergatitore, ti perdore dhe zhfrytezoje brenda ringut”. Por Luani si dhe trajneri i tij jane te mendimit se tifozat shqiptar luajne nje rol te madh ne suksesin e fitoreve.Torsten Schmidt, gjate karrieres se tij 10-te vjecare si trajner nuk ka perjetuar ngjarje dhe emocione me te medha, si ato me publikun shqiptar: „Vetem ne ndeshjet e Luanit kam pare dhe perjetuar se si bucet dhe tronditet salla e boksit.Keto emocione nuk i kam me boskiere te tjere gjate karrieres sime 10 vjecare si trajner ne boksin profesional. Sigurisht qe publiku shqiptar eshte me i nevojshem per Luanin se sa per muar, por pjestaret na salle jane gjithmon te rendesishem pasi ata e ndezin dhe e mbajne gjalle moskierin me brohorritjet e tyre.

  Ne sallen e stervitjes, takojme dhe mikun e ngushte te Luanit, italianin Mario, i cili eshte pronar i dy restoranteve me te degjuara te qytetit Rottweil, ne restorantin e te cilit Luani ka sjelle shume figura te shquara nga fusha e sportit dhe politikes. Mario shton: „ Luani ka sjelle shume pesonalitete nga fusha e sportit dhe e spektaklit. Ai ka sjelle Promoten e tij Klaus Peter Kohl, Promoten amerikan Don King, Kampionen e Botes Regina Halmich si dhe trajnerin e sotem te Kombetares Gjermane Johachim Löw. Po Luani ka sjelle dhe prominte te ndryshem apo politikane. Ai ka sjelle dhe doren e djathte te kanzelares zonjes Merkel….“,,,,

  Mario eshte gjithmon i emocionuar pasi i ka ndejkur live te gjitha ndeshjet e Luanit, Ai eshte nje tifoz dhe mik i tij. Mario u ben thirrje tifoza shqiptar per ta pershendetur ate:

  „ Luani nuk eshte vetem tifoz i shqiptareve ai eshte tashme nje figure e madhe dhe eshte nje nder i madh si per ju shqiptaret ashtu dhe per ne italianet, prandaj i ftoj tifozat shqiptar ta mbeshtesin ate ne rrugen drejt fitimit te titullit Kampion Bote…“  KUSH ESHTE LEGJENDA SHQIPTARE

  Ai rrjedh nga njė familje e thjeshtė kosovare dhe ėshtė fėmija mė i vogėl prej 8-tė fėmijėve tė familjes Krasniqi. Ai ka kaluar njė fėmijėri tė bukur nė Junik, ku ai pėrfundoi shkollėn fillore dhe 8-tė vjeēare. Luan Krasniqi u stacionua nė qytetin e Gjermanisė Rottweil, ku ai aty hodhi hapat e para nė ringun e boksit duke pėrfunduar njėkohėsisht maturen dhe shkollėn e tregėtisė. Ai merr pjesė nė shoqatėn e boksit BSV Rottweil duke u stėrvitur nga njė trajner i lartė boksi si Theo Korekesch.

  Luan Krasniqi jeton ne Rottweil, eshte nje qytet i vogel ne landin Baden-Wütenberg te Gjermanise dhe rruga per ne kete qytet, eshte e shoqeruar me shume kodra e pyje te dendure, sa qe kjo zone njihet ne Gjermani me emrin „Schwarzwald“ qe ne gjuhen shqipe do te thote: „Pylli i zi“. Rottweil eshte nje nga qytetet me te vjetra te landin Baden-Wütenberg dhe ndodhet ne nje distance 90 Km ne jug te qytetit Stuttgart. Qyteti eshte i ndertuar me objekte te shumta, qe nga koha romake deri ne mesjetene vonshme.

  Pikerisht ne kete qytet te vogel, Junikasi Luan Krasniqi, ne vitin 1987 ne moshen 16 vjecare, sebashku me familjen e vet, largohet nga Kosova dhe bashkejetojne me babane e tyre, i cili kishte emigruar pikerisht ne kete qytet te vogel malor qe ka shume ngjashmeri me bjeshket e Junikut, qe prej vitit 1970.

  Puna e fortė e tij dhe bashkėpunimi i ngushtė me trajnerin nuk ka rreshtur edhe nė ditėt e sotme. Ai sė bashku me familjen e tij gėzoi tė drejtėn e shtetėsisė gjermane. Pėr hėrė tė parė ai pėrfaqėson Gjermaninė nė boks nė turneun ndėrkombėtar nė Liverpool ku ai aty arriti tė fitojė medaljen e artė. Nė tė njėjtin vit, ai vazhdon rrugėn e fitoreve duke fituar pėrsėri njė tjetėr medalje tė artė nė Kampionatin e Boksit gjerman nė Berlin. Po nė qytetin e Berlinit ai nė Kampionatin Botėror, mbajtur nė vitin 1995, arriti tė fitonte medaljen e argjėndit. Mė pas ai humbi me pikė me boksierin e famshėn kubanez Felix Savon por po atė vit ai e mbylli me marrjen e medaljes sė artė nė Kupėn ndėrkombėtare Chemi nė Halle.

  Pas tre fitoreve tė shkėlqyeshme ai i drejtohet Lojrave Olimpike ne Atlanta nė vitin 1996. Ai me shpejtėsi kaloi deri nė gjysėmfinale kur aty pasi ishte lėnduar poshtė syrit tė djathtė, i kėshilluar edhe nga mjeku, u detyrua tė mos diltė nė ring, gjė qė ndikoi nė mos realizimin e ėndrrės tė tij pėr tė luftuar pėr medaljen e artė. Ai kthehet nė Gjermani duke i dhuruar asaj pėr herė tė parė, qė prej vitit 1976, njė medalje bronxi pėr peshėn e rėndė nė Boks. Atlanta per Luanin ka edhe nje mbrese tjeter. Ai aty takohet me idhullin e tij, boksierin mė tė madh tė tė gjitha kohrave me Muhamed Al. Ky takim ka mbetur I paharuar per Luanin….

  Pasi hodhi hapat e parat plot sukses ai kalon tek ekipi i boksit Panix Promotion ku nė kėtė ekip ishte edhe Lennox Lewis. Mė 2 shtator te vitit 1997 ai fiton pėr kėtė ekip kundrejt boksierit Harry Senior vetėm me anėn e njė gjysėm pike. Kjo ishte koha kur ai konsolidohet si boksier dhe cilėsitė e tij ngriheshin dita - ditės duke ecur gjithmonė drejt rrugės sė profesionalistit dhe progresit. Muskujt e tij vinin duke u zmadhuar pa humbur atė shkathtėsinė dhe refleksivitetin e tij. Mė pas ai ftohet nė Angli nga Big Bear Lake duke ushtruar me boksierin e famshėm botėror Lennox Lewis, i cili pėrgatitej njėkohėsisht pėr dyluftimin ndaj boksierit Golota. Aty Luani tregoi se mund t`i pėrshtatej atij niveli dhe kjo ishte edhe arsyeja qė ai ka qėnė edhe tre herė atje.

  Ndėrkohė qė Lewis pėrgatitej pėr dyluftimet me Briggs, Mavroviē und Holyfield, ai ishte njėkohėsisht sparring-partner mė i mirė pėr Luanin. Kėshtu kapėrceu Luani pengesat e para pėr tė hyrė si "fillestar" nė gjirin e boxierėve profesionalistė. Ai zhvilloi 15 dyluftime pėr Panix Promotion dhe nė vitin 2000, kur Lennox Lewis u largua nga ky ekip, Luanit i duhej tė shikonte tjetėr alternativė. Nė muajin Shkurt 2000 kaloi nė Hamburg pranė Universum Box-Promotion, ku ai aty fitoi disa dyluftime. Ne Janar 2001 ai nėnshkruan njė kontratė 3-vjeēare me Universum Box-Promotion. Pika kulminante e karrierės sė tij ishte data 5 Janar 2002 ku ai nė Magdeburg te Gjermanisė fitoi titullin Kampion i Evropes kunder Rene Monse. Ai ėshtė kampioni i parė i Evropės pėr Gjermaninė, qė prej 29 vitesh.

  Pas nje gjysem viti Luani ja dhuroi rripin Kampion I Evropes, polakut Przemyslaw Saleta, ku ai i hodhi dorezat e boksit ne raundin e nente edhe pse kryesonte me pike. Me 14 shkurt 2004 ai e rifiton titullin Kampion I Evropes ne Stuttgart kunder kollegut te tij, turkut Sinan Samil Sam. Pasi e mbrojti titullin me sukses me 31 Korrik te atij viti, kunder Rene Monse ai do doli ne ring kunder gjermanit Timo Hoffman, ndeshje qe per cudi, doli barazim….

  Me 28 Mai ai fitoi me KO kunder amerikanit Lance Whitaker. Boksieri i peshes se rende me origjine kosovare, Luan Krasniqi eshte ngjitur 32 here ne ringun e boksit profesionist ku ai ka fituar 29 dyluftime, nje barazim dhe dy humbje. Plot 14 here ka fituar ai me KO. Ndeshja me kulminante dhe me e rendesishme e tij ka qene me 28 shtator 2005, pikerisht ne 100 vjetorin e boksierit legjendar gjerman Max Schmeling, te cilin Luani e ka takuar ku ai ishte gjalle dhe ka deshiruar te sjelle mbas me shume se 30 vjetesh ne Gjermani rripin e Kampionit te Botes

  www.albania-sport.com

 15. #215
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  34
  Postime
  709
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  KRASNIQI KUNDĖR MINTO  Luan Krasniqi, mė 17 mars do tė boksoj nė Stuttgart kundėr Schulze-Bezwinger Brian "The Beast" Minto.

  Brian Minto, 32-vjeēar nga Butler i i Pennsylvanis sė SHBA i cili nė ring paraqitet me pseudonimin "The Beast" dhe se nė ranglistėn mė tė re tė WBO ndodhet nė pozit ėn e 15-tė, nė Gjermani u bė i njohur me fitoren e qartė kundėr Axel Schulz, tė arritur nė nėntorin e vitit tė shkuar.

  Fakti se Luani do tė luftoj kundėr boksierit i cili nė nėntor tė vitit 2006 e ngadhnjeu nė raundin e gjashtė Axel Schulzin, boksierin nga Rottweili nuk e shqetėson fare: „Mė 17 mars Minto do tė takohet me mua dhe se unė mund tė premtoj se pėr te kjo do tė jet njė detyrė krejtėsisht tjetėr".

  Krasniqi, i cili nga trajningu nė Mallorca sėrish u kthye nė Rottweil, i gėzohet meēit kundėr amerikanit:

  „Pėr mua ėshtė me rėndėsi tė boksoj pėrsėri. Unė kam thėnė gjithnjė se do tė boksoj kundėr secilit qė mė mundėson tė shkoj pėrpara. Meqė fjala ėshtė pėr Brian Minto atėherė nuk kam asgjė kundėr."

  Lėndimin e gjunit Krasniqi e ka tejkaluar dhe detyrės qė e pret nė mars i ēaset nė mėnyrė optimiste: „Unė jam nė formė teet tė mirė. Pas lėndimit, tė gjitha bazat themelore i kemi pėrpunuar me qėllim qė tė foksuohem mėtej. Ndaj, Minto mund tė vjen. Unė gėzohem qė do tė kam mundėsinė ta pėrshėndes nė Stutgart."

  Luani, mėtej thot: „Ishte kjo njė pėrgatitje nga mė tė gjatat qė kisha deri mė tash. Edhe pėrkundėr shtyerjes sė terminit dhe lėndimit qė pata , isha i pėrqėndruar nė kėtė meē dhe se tashti ndihem jashtėzakonisht i pėrgatitur. Pėrgjigjen e duhur finale, simpatizuesėve tė mi dhe Brian Mintos, do tua jap mė 17 mars!"
  Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

 16. #216
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  34
  Postime
  709
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  SHIKIM TUNELI  Ai qe e pėrjetoi Luan Krasniqin nė trajningun e demostruar para pėrfaqėsuesėve tė mediave, mund tė vėrente se: Sportisti nga Rottweili po fokusohet gjithnjė e mė shumė pėr meēin e tij tė 17 marsit kundėr Brian Minto.

  Krasniqi e quajti kėtė „Shikim tuneli“. Koncentrimi ėshtė pėrqėndruar tek kundėrshtari, i cili me plot gojė deklaroi se dėshiron qė Krasniqin ta fitoj me K.O. Kėto ditė para mecēit, Krasniqi po thellohet gjithnjė e mė shumė nė punėn qe e pret tė shtunen nė ring, sa qė rrethi qė e rrethon, ėshtė preokupim anėsor i tij.

  Gjithashtu ai, si gjithmonė e kishte njė buzėqeshje pėr aderuesit e tij tė shumtė tė cilėt e ndoqėn trajningun publik. Pas kėtij trajningu ishte e qartė se pse Krasniqi ėshtė aq i dashur. Ai ėshtė njė yll i pashoq i cili jep autograme dhe pėr sesicilin gjen nga njė fjalė tė pėrzemėrt.

  Tė shtunen, pėr te numėrohet vetėm fitorja, me tė cilėn ai dėshiron ti mundėsohet rekomandimi i mėtejshėm pėr njė rast tė ri pėr titullin e kampionit botėror. Edhe kėtu, dėshmohet Krasniqi me vlerėn e tij sprej portisti. Me respekt por sypatrembur flet ai pėr kundėrshtarin e tij, natyrisht pa e anshkaluar njė prognozim. Vetėm aq premton ai : „ Nėse mė jepet rasti, luftėn do ta pėrfundoj para kohe“.

  Kėshtu, pėrsėri Krasniqi prezentohet si sportist korrekt, i cili nuk flet shumė por qė nuk i lė asgjė rastit pėr tė fituar.

  Njė yll ky, qė me tė dy kėmbėt i pathyeshėm ka qėndruar mbi sipėrfaqe.
  Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

 17. #217
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-06-2006
  Postime
  369
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Shpresoj qe Luani do te na gezoi sonte me nje fitore.
  Per fat te keq, ai ka shansa te vogla per te mberri edhe njehere ndonje titull me vlere dhe kjo per arsye te moshes se tij.
  Kam bindjen qe Luani do te duhej te arrinte me shume ne karrieren e tij.Kete e them duke patur parasyshe aftesine e tij si teknik dhe shpejtesine e tij.Sipas mendimit tim, meqi me bindes i tij ka qene ai i humburi… kunder Brewsterit.Ne ate meq Luani pat tregue trimeri
  dhe pat humb si burrat.
  Siq dihet, deri ne momentin kur mori nokdaun,diku ne runden e tete, Krasniqi ishte qarte ne epersi me pika.
  Ne te vertete,kjo lufte e humbur e pershkruan Luanin me se miri si bokser.

  Perkunder teknikes se pamohuar dhe shpejtesise qe ka,Luanit gjithnji i ka munguar „diqka“ per te arrite te kulmi.Me „diqka“ mendoj ne nje lloj pjekurie per te qene ne cdo moment te luftes vigjilent(„i koncentruar“) dhe per ta vene epersine e tij te qarte,te treguar ne shume luftera, ne veper.Kjo s`eshte aspak e lehte per t`u arritur e sidomos jo ne kategorine e rende, ku e ashtu quajtura „goditja e fatshme“ e perfundon cdo gje.

  Te rrallet i kane qe te kater vetite e domosdoshme per te qene kampion i vertete : tekniken, shpejtesine,qendrueshmerine ndaj te renave dhe pjekurine per te qene ne cdo moment vigjilent.

  Sido qofte,une besoj ne fitoren e Luanit sonte.

 18. #218
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  34
  Postime
  709
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Fitore e merituar e Luanit!
  Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

 19. #219
  revolucionar Maska e bOndi_oo7
  Anėtarėsuar
  18-10-2005
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  34
  Postime
  709
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Luan Krasniqi kampion interkontinental!
  Nga 12 raundet Luani i mori 10 dhe vetem 2 ia fali kundershtarit te dobet.
  Bravo Luan - krenaria e shqiptarise
  Punė, djersė, dashuri mes njerėzve dhe ndaj atėdheut.

 20. #220
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Anėtarėsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,696
  Faleminderit
  7
  11 falenderime nė 11 postime
  Urime fitorja Luanit - Krenaris te sportit shqiptar

Faqja 11 prej 21 FillimFillim ... 910111213 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
  Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 219
  Postimi i Fundit: 21-12-2014, 16:32
 2. Vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit..
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 04-10-2010, 04:41
 3. Nikė Gjeloshi vs Mark Krasniqi
  Nga dodoni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 03-11-2009, 10:07
 4. Maskaradė e PSHDK nė Kosovė
  Nga Llapi nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 58
  Postimi i Fundit: 03-02-2009, 13:16
 5. Luan Krasniqi: Nė shtator dy gėzime, pavarėsi dhe kampion bote
  Nga Irfan nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-06-2005, 02:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •