Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 22
 1. #1
  ("ANDREA" ZEMRA BABIT) Maska e Genti^Itali
  Antarsuar
  19-09-2003
  Vendndodhja
  Itali ''Venezia''
  Mosha
  36
  Postime
  635
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Atentat ndaj Lame dhe Ngjeqarit n Tiran

  Ngjarje e rnd n qendr t Tirans. Plagosen presidenti i federats s boksit dhe inxhinieri i njohur

  Atentat plagosen Lame e Ngjeqari

  Dilnin nga emisioni Zon e Lir e Arian anit, qllohen me breshri automatiku

  Aleksandra Bogdani

  TIRAN- Atentat t ftuarve t Arian anit n emisionin Zon e Lir. Vetm pak minuta pasi ka prfunduar emisioni, drejtuesi ani, biznesmeni i njohur, Vajdin Lame dhe i ftuari i prjavshm n Zon e Lir, Xhevahir Ngjeqari kan dal nga godina e TV Arbris, pr t pir nj kafe n bar Europa. Burime t policis s Tirans pohojn se n rrugicn e ngusht atyre u kan zn prit persona t armatosur, t cilt kan hapur zjarr sapo i kan par prpara bar Lux-it. T shtnat jan dgjuar n t gjith zonn e 9-katsheve, por kan tmerruar m shum punonjsit e TVA, t cilt kan dal me vrap jasht pr t par ndodhte. Plumbat kan plagosur rnd inxhinierin Xhevahir Ngjeqari dhe biznesmenin e njkohsisht presidentin e federats s boksit, Vajdin Lamen. Ndrsa drejtuesi i emisionit Zon e Lir sht dmtuar leht n kmb.


  Atentati
  Ngjarja e rnd ka ndodhur mbrm, rreth ors 23. 30 minuta n zonn e quajtur 9-katshet. Pak minuta pas t shtnave, n vendngjarje kan mbrritur forca t shumta t policis s Tirans dhe komisariatit numr 1, t cilt kan shoqruar t gjith dshmitart n vendngjarje. Njerzit q ndodheshin aty kan shoqruar pr n spital t plagosurit VIP, Lame, Ngjeqari dhe ani. Burimet e msiprme pohojn se Xhevahir Ngjeqari sht m i dmtuari i atentatit. Ai ka marr plag t rnda n trup dhe gjendja e tij shndetsore ishte m e rnd. I plagosur rnd sht edhe Vajdin Lame, por jasht rrezikut pr jetn. N mjediset e spitalit ushtarak t Tirans ka marr ndihmn mjeksore edhe gazetari i njohur, Arian ani, pasi burimet sqarojn se sht dmtuar n kmb nga rikosheti i nj plumbi.


  Hetimet
  Zyrtart e policis s Tirans kan qen t rezervuar n dhnien e informacionit pr kt atentat n qendr t Tirans. Burimet sqarojn se deri n ort e para t mngjesit, nuk ishte prcaktuar ende se cili ishte objektivi i atentatit q plagosi tre njerzit e njohur. Hetimet kan vazhduar prgjat gjith nats, ku jan mbledhur dshmi t dshmitarve, por edhe t dmtuarve. Ngjarja e rnd ka ndodhur pak minuta pas emisionit t drejtuar nga Arian ani, ku Vajdin Lame ishte ftuar t diskutonte pr problemet e federats s boksit, ndrsa Xhevahir Ngjeqari, i njohur si personazhi i prhershm i ktij emisioni denoncoi edhe nj tjetr her ministrin e Transporteve, Spartak Poi n lidhje me Korridorin tet. Nuk dihet ende nse autort e ktij atentati q ngriti n kmb punonjsit e policis s Tirans jan identifikuar, ashtu si nuk sht prcaktuar qart se cili prej tre t plagosurve VIP ishte n objektiv t atentatorve.  16/10/2004

  N foto: Inxhinieri i njohur, Xhevair Ngjeqari, i cili u plagos dje rnd pas nj atentati n qendr t Tirans
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  LINDI EDHE "ANDREA"

 2. #2
  Dr
  Antarsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  ne perendim
  Postime
  338
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  gjynaf per ate inxhinjerin e shkrete, po kriminela si vajdin lame as mebehet vone fare. <afia po lajn hesapet me njeri tjetrin.

 3. #3
  Mi lav ja. Maska e Eminemka
  Antarsuar
  27-06-2004
  Vendndodhja
  Boston,Ma ( me white-shefqetin--shadow))) :)
  Mosha
  12
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Unhappy sa gjynah inxhinieri

  sa gjynah dhe per ca perpiqet per te mbrojtur vendin e vet atdhetaret e tij kurse disa te tjere sic jane socialistet perpiqen ta vrasin.per mua spartak poci duhet te japi doreheqjen se besoj se ata persona jane derguar nga ai per te plagosur inxhinierin....po keshtu duhet te ndodhe qe populli te vendose njehere e mire te shporre socialistet qe tere jeten e tyre duan te zaptojne sa me shume prona dhe te mbyllin biznese per ti marre per vete.....eshte koha e maskarenjve por shqipria eshte e shqipetareve......"bota dridhet e perdridhet por do vije nje dite do te zgjidhet"I UROJ SHERIM TE SHPEJTE ZOTIT XHEVAHIR NGJEQARIT DHE DUA TA SHOH PERSERI TEK ZONE E LIRE EDHE ME PATERICA UNE E DI QE AI DO VIJE GJITHMONE PER TE VENE DREJTESI..........

 4. #4
  Mi lav ja. Maska e Eminemka
  Antarsuar
  27-06-2004
  Vendndodhja
  Boston,Ma ( me white-shefqetin--shadow))) :)
  Mosha
  12
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ATENTAT NE QENDER TE TIRANES BIZNESMENIT LAME DHE ING NGJEQARIT

  Perfundoi pa viktima atentati i mbremshem ne Tirane, ku persona te paidentifikuar, qelluan mbi presidentin e Federates se Boksit, bisnezmenin Vajdin Lame e ing. Xhevahir Ngjeqari. Dy personat kane qelluar nga nje makine me targa te huaja, ndersa Lame e Ngjeqari dilnin nga redaksia e TVA. Keta te fundit jane plagosur lehte dhe jane derguar ne spital. I kontaktuar ne telefon Lame, ka deklaruar se ka besim ne autoritetet e policise per te zbardhur kete ngjarje ndersa u ben thirrje mediave te tregohen me korreke me lajmet dhe te mos nxitohen ne konkluzionet lidhur me motivet. Ne vendgjarje jane gjetur me shume se 25 gezhoja automatiku, ndersa shume plumba kane perfunduar ne xhamat dhe shkallet e nderteses se bibliotekes kombetare. Me shume se sa autoret per policine rendesi ka patur transportimi i te plagosurve ne spitalin ushtarak, cka ka bere qe autoret te largohen lehtesisht nga vendi i ngjarjes edhe pse patrullat e policse kane qene ne te kater anet e rruges qendrore. Agjente te policise dhe prokurore te krimeve te renda kane marre persiper barren e hetimeve per te zbuluar autoret e kesaj ngjarje te rende. Deri tani hetuesit pohojne zyrtarisht se nuk kane konkluduar ne nje piste hetimi. Mbreme pas ngjarjes policia ka gjetur ne afersi te shkolles se kuqe nje automjet tip opel, te djegur pjeserisht, cka shton shpresat qe permes shenjave te gishtrinjeve te identifikohen autoret e ngjarjes.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-03-2003
  Vendndodhja
  Oakland, CA
  Mosha
  43
  Postime
  738
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  mu me vje keq per kte inxhinjerin qe e ka honger kot por per plera si lame as me bohet von. e qujn dhe vip pale. atentati do ja ken organizu lames dhe ky tjetri e ka honge kot. lame osh i korruptum ne kulm, drogaxhi ene te gjitha pislliqet i ka se e njof mire una qe nga koha kur isha ne tiron. munds ka qen, vetem mundje dite truri vet, smerrte vesh me shume. e solli sala nga tropoja ene u bo shef komisarjati ne tiron, shiste pashaporta e bote i qind pislliqe ne polici. plus trafik droge. boni lek ene boni restorante , juveniljen, plus radion top albania e me vone tv top channel etj. nipi vet krimiel, boni disko krokodilin. plus qe edhe vriste, pranej esht ne burg tani per na 3 vrasje (e mani mend vrasjen te shkolla vasil shanto?) ja ky o vaedini qe erdhi nga mali pa i lek ne xhep ene sot quhet vip me paret e droges dhe te vrasjeve. a kur se vrane pleren.

 6. #6
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 19 postime
  Inxhinjer Xhevair Ngjeqari eshte nga Berati. Ka qene qysh ne monizem tek dega e institutit te ujrave atje, dhe mbahet mend qysh ne ate kohe qe kane qene shume aktiv bashke me ISPH-ne e prishur tashme per projekte mbi lumin Osum etj.
  Eshte kritikuesi ME I ASHPER i Spartak Pocit. Cfare nuk i ka thene per tenderat qe ai kryen dhe qe nuk ja ka idene, dhe per firmat qe ven lart e poshte. Siduket do i kete shkare shume goja keto kohet e fundit qe mafia qeveritare vendosi ta heqi qafe. Ne Berat jane te gjithe ne ankth per jeten e ketij njeriu qe gjithmone ka menduar per t'i bere mire Shqiperise.
  Atenatati me shume mundesi mund te kete qene dhe per vete Canin qe i nxorri te palarat te gjitheve. Ishalla sherohet sa me shpejte, por plaga qe mbetet ne boten intelektuale te vertete ne Shqiperi eshte shume e rende. Do maten 2 here njerezit perpara se te flasin te verteten, ose duhet te behet nje rrevolicion i tere kundra segmenteve te qeverise. Duket qe ketu eshte dora e shtetit se ky i ziu ska as prona, asgje fare, thjesht flet me shifra e me numra, i di afatet se sa do nje rruge te mbarohet, sa do nje veper ujesjellesi te mbarohet etj etj, ndersa Poci nuk ja ka idene, jo vetem ai por dhe ata karroqet qe kane qene para tij, qe kan shku me vjedh atje e jo me bere dicka te hajrit.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 7. #7
  Dr
  Antarsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  ne perendim
  Postime
  338
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Rendi e akuzoi Lamen pr Petrit Lleshin


  A. Bogdani

  TIRAN - Emri i Vajdin Lames sht lakuar n nj konferenc pr shtyp t Ministris s Rendit Publik, ku biznesmeni i njohur s bashku me ish-drejtorin e policis s Tirans, Pjerin Ndreun, akuzoheshin pr tentativ vrasjeje t Petrit Lleshit. N lidhje me kryekomisar Pjerin Ndreun jan referuar 4 kallzime n Prokurorin e Prgjithshme. Njra akuz sht vrasje me dashje, e mbetur n tentativ, n lidhje me nj krim tjetr, n bashkpunim me Vajdin Lamen,-thuhet n deklaratet e asaj kohe t Ministris s Rendit. Kjo akuz sht drguar m 21 prill t vitit 2004 nga Ministria e Rendit Publik n Prokurorin e Prgjithshme. Pjerin Ndreu dhe Vajdin Lame jan akuzuar pr tentativ vrasjeje t Petrit Lleshit, n fshatin Domje t Tirans, gjat arrestimit t tij nga forcat e RENEA-s. N lidhje me kt akuz, Lame ka dhn dshmin e tij n Prokurorin e Krimeve t Rnda, e cila vetm pak jav m par ka pushuar procedimin penal t filluar pr kt shtje. Prokuroria e ka cilsuar t pabazuar n prova akuzn e Ministris s Rendit, duke pushuar kshtu procedimin penal t filluar n ngarkim t ish-kreut t policis kryeqytetase dhe biznesmenit t njohur n Tiran, Vajdin Lame.


  DSHMIT

  Biznesmeni i njohur kryeqytetas, Vajdin Lame, ka pohuar pr Top Chanel se ka besim tek policia pr zbardhjen e ngjarjes. Ai u ka br thirrje mediave t mos nxitohen n dhnien e pistave pr atentatin e mesnats s t premtes

  Inxhinieri Xhevahir Ngjeqari, i njohur m s shumti pr prezencn n Zon e Lir ka pohuar se ai sht nj viktim rastsore e atentatit. Ai ka thn pr Shekullin se autort nuk kan pasur n objektiv pr t vrar at  17/10/2004

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  nga qenka ky Lame..?

  e solli sala thot Manoklla nga tropoja..

  Kush e njef le te na thote ..

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  Dshmitart okular kan thn se kan par dy persona me motor dhe me kaska n kok. Autort, ende t paidentifikuar

  Fier, ekzekutohet pronari 28-vjear i nj lokali


  Vladimir Muaj

  FIER- Ekzekutohet n rrethana misterioze pronari i nj lokali n qytetin e Fierit. Ngjarja ka ndodhur n mesnatn duke u gdhir dita e djeshme, n lagjen Liri, n dalje t qytetit Fierit n vendin e quajtur Sharra. Viktim e ktij krimit sht Aurel Hoxha, 28 vje, i pamartuar, i cili ka gjetur vdekjen nga disa plumba . Policia ka shkuar menjher n vendngjarje ku dhe ka gjetur t pajet trupin e 28-vjearit. Burime t policis than se ende nuk kan dal me nj version zyrtar lidhur me kt ngjarje, ndrsa dyshohet se ndaj 28-vjearit sht qlluar pr motive hakmarrjeje ose pr shtje femrash. Gjithsesi kto pista jan vetm n kuadrin e dyshimeve, pasi autort e krimit ende nuk jan identifikuar.
  Ngjarja
  28- vjeari Hoxha punonte s bashku me baban e tij Azizin, n lokalet pron e tyre q ndodhen n lagjen Liri. Ata kishin modifikuar ish- banesn e tyre, (apartament n katin e par) n dy ambiente q funksiononin si pik shitje mishi dhe tjetra bar Neoni. Ktu punonin s bashku bab e bir, ndrsa jetonin me qera n lagjen 8 Shkurti. Sipas hetimeve t para t policis, para se t ekzekutohej 28-vjeari ka uar nnn n shtpi dhe m pas ka marr rrugn e kthimit pr n lokal, ku dhe qndronte gjat nats n ruajtje t tij. Por pa arritur aty, rreth 250 metra larg lokalit, ai ka rn pre e nj atentati. Sipas hetimeve t deritanishme t ekspertve t kriminalistiks fillimisht 28-vjeari sht plagosur n kmb. Ashtu ai ka vrapuar n t djatht t lokalit t tij, prgjat rrugs kryesore, por atentatort kan qlluar pa ndrprerje n drejtim t tij, duke i shkaktuar vdekjen e menjhershme. Krismat e arms jan dgjuar nga banort aty afr, ndrsa patrulla e policis ka shkuar menjher n vendngjarje. Nj banore q nuk dshiron t identifikohet ka deklaruar se nga ballkoni ka par dy persona, t cilt kan qen me veshje n kok por ajo nuk prcakton nse kan qn mbrojtse e motorit (kokore) apo maska. Viktima ishte vlla i tre vllezrve dy prej t cilve jetojn n ishullin Hios t Greqise, kurse vllai tjetr Behari sht i divorcuar dhe banon m vete n lagjen Liri. Msohet se 28-vjeari i ekzektuar jetonte me prindrit e tij.
  Policia
  Nj grup ekspertsh t drejtoris s policis kan punuar gjat gjith nats pr zbardhjen e rrethanave t ktij krimi, por ende nuk kan dal me nj version zyrtar. Burimet than pr gazetn se n komisariat jan shoqruar tet persona, por t gjith jan liruar, pasi asnj prej tyre nuk ka rezultuar si i implikuar n kt krim. Msohet se t gjith t shoqruarit kan qn bujtsit e fundit t lokalit Neon. Sipas gzhojave t gjetura n vendngjarje rezulton se 28-vjeari sht qlluar pr vdekje me arm t tipit pistolet. Ndonse drejtoria e policis s Fierit nuk ka dal me nj komunikat zyrtare lidhur me kt ngjarje, burimet e rezervuara than se po punohet n dy pista, n at t hakmarrjes dhe t ndonje ngatrres pr shtje femrash. Po ashtu burimet e policis theksuan se zbardhja e ngjarjes bhet e vshtir pasi viktima dhe familja e tij njiheshin si njerz q shihnin punn e tyre dhe asnjher nuk kan qn t skeduar nga policia. Shum banor kan shprehur keqardhjen pr vrasjen e 28-vjearit duke u shprehur se kjo familje sht nj ndr m t mirat n lagje. Deri n ort e vona t dits s djeshme policia nuk kishte rn n gjurm t autorve t mundshm t ksaj vrasjeje.  18/10/2004

  Persona t paidentifikuar vrasin kambistin Bardhyl Keno. Largohen n drejtim t paditur pa i marr lekt

  Kambisti 55-vjear vritet pas prleshjes me grabitsit


  Jorgjeta Gjani

  KOR- Ekzekutohet n ort e vona t dits s djeshme nj kambist n qytetin e Kors, ndrkoh q autort e ktij krimi ende nuk jan identifikuar nga policia. Burime t policis s Kors than pr gazetn se Bardhyl Xhevit Keno, 55 vje, banor i lagjes nr.9 t qytetit t Kors sht vrar n lulishten q ndodhet pran kishs s Shn Mris, n qendr t qytetit t Kors. Sipas policies, motivi i ksaj ngjarjeje mendohet t jet grabitja, megjithse viktims nuk i jan marr lekt q kishte me vete. Policia tha se mendohet se kambisti 55-vjear sht prleshur me autort e krimit, pasi ai ka shenja q e vrtetojn kt. N prleshje e sipr autort e kan qlluar me arm kambistin 55-vjear dhe m pas jan larguar, pa i grabitur shumn e lekve q ai kishte me vete. Burime t policis s Kors than pr gazetn se 55-vjeari Keno kishte me vete 1 milion lek shqiptare dhe 125 euro, t cilat jan gjetur n trupin e tij, t paprekura. Fill pas krimit n vendngjarje kan shkuar forca t shumta t policis s Kors, por pa mundur t kapin autort, t cilt kan arritur t largohen. Msohet se n komisariat jan shoqruar disa persona, t cilt po pyeten rreth ngjarjes. Disa prej t shoqruarve kan qn kalimtar t rastit dhe disa t tjer kontigjent t policis. Megjithat policia ende nuk kishte vn gishtin mbi ndonjrin prej tyre si autor i dyshuar n krim. Kambisti Keno punonte prej vitesh si kambist n qytetin e Kors. Por dje teksa kthehej nga puna ai ka rn pre e grabitsve t cilt n prleshje e sipr e kan vrar at pa i grabitur shumn q kishte me vete. Nj grup hetimor i policis s Kors po punon intensivisht pr zbardhjen e ktij krimi dhe pr identifikimin dhe kapjen e autorve t mundshm.  18/10/2004


  shekulli..


  hajde Palermo..

 10. #10
  Dr
  Antarsuar
  09-06-2003
  Vendndodhja
  ne perendim
  Postime
  338
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  vajdin lame eshte nga dibra, ka qene ke beksat pasaj ne shkollen e bashkuar per oficer. Ka qene i perfshire ne sportin e mundjes me partizanin.
  Karrieren kriminale e ka fillu duke u vjedh kosovareve ne hotel arbana me zor leket. Me vone u perfshi ne levizjen e fuqishme te demokracise duke sherbyer si bodi gard dhe matrapacz paz\ri droge, armesh prostitutash qe benin demokratet e rinj. Per arsye te rezultateve te mira ne pune, u gradua ne shef policie, ku kuptohet, pislliqet i ngriti ne nivel zyrtar. Fakin bastard, po se gjeti kesaj rradhe do e gjej me vone, sa me shpejt biles, plera.

 11. #11
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime n 92 postime
  Citim Postuar m par nga rachi
  vajdin lame eshte nga dibra, ka qene ke beksat pasaj ne shkollen e bashkuar per oficer. Ka qene i perfshire ne sportin e mundjes me partizanin.
  Karrieren kriminale e ka fillu duke u vjedh kosovareve ne hotel arbana me zor leket. Me vone u perfshi ne levizjen e fuqishme te demokracise duke sherbyer si bodi gard dhe matrapacz paz\ri droge, armesh prostitutash qe benin demokratet e rinj. Per arsye te rezultateve te mira ne pune, u gradua ne shef policie, ku kuptohet, pislliqet i ngriti ne nivel zyrtar. Fakin bastard, po se gjeti kesaj rradhe do e gjej me vone, sa me shpejt biles, plera.
  ...Ka edhe m !

  Por nuk sht zgjidhje ekzekutimi. Vajdin & Company duhet t dalin para drejtsis.
  Po nipi i tij, Altin krimineli, gjall sht?
  Where does a thought go when it's forgotten?

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  Me sa kam ngue une ky altini akuzohet si vrases i djali te prof Kudret Celes.
  qenka mik me edvin ramen.. e paska biznisa neper tiran..


  rachi vazhdo e na trego se jan interesante kto gjera..

  korason.. uellkomen ne politik..

  vec kujdes se politika asht e vshtir..
  une jam ba armik me 95 % e forumit sepse po me pelqen e verteta..
  budallakia nuk ka brina..lol.

 13. #13
  ......................... Maska e Pogradecari
  Antarsuar
  15-10-2002
  Vendndodhja
  a
  Postime
  542
  Faleminderit
  6
  9 falenderime n 7 postime
  Vajdini eshte mashkull qe nuk i bie njeriu ne qafe por nuk le asnjenjeri "kushdoqofte" ti bjere ne qafe
  po ka mbaruar shkollen e bashkuar
  ka qene dhe mundes dhe kampion i padiskutuar
  eshte tip i ftohte me ata qe nuk i njef por djal persembari me ata qe njihet

  por une nuk ngarkoj me faj asnjerin/asnjeren per keto budallalliqe qe thoni ne andrese te Vajdinitsepse nuk eshte faji juaj eshte kufizimi juaj
  ju akoma jetoni ne socializem ku fukarallaku quhet ndershmeri
  po ne kapitalizem fukaralleku ka vetem nje emer "BUDALLALLEK

 14. #14
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime n 92 postime
  Citim Postuar m par nga Brari

  korason.. uellkomen ne politik..

  vec kujdes se politika asht e vshtir..
  une jam ba armik me 95 % e forumit sepse po me pelqen e verteta..
  Brar djali,
  Mund t zihesh me 99.99% t forumit, por jo me mua. Sepse....
  Un t hap rrug... (lol)
  Kshtu q fli rehat.

  Edhe mos ia hidhni t gjitha fajet Sals, pr kriminelt
  q "shin lom" , n vitet e pushtetit te tij.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 15. #15
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-04-2003
  Postime
  1,348
  Faleminderit
  0
  12 falenderime n 12 postime
  Me sa di une eshte kuksian, (ndoshta dibran). Ka punuar per ca kohe si oficer ne kufi. Levizi ne Tirane diku aty nga vitet 90, ku solli edhe gjithe sojin e sorollopin, nja 6 vellezer qe u ngulen ne Kamez. Mes tyre edhe nipcen kriminel, Altinin qe u rrit dhe u kalit nen kujdesin e xhaxhait, Vajdinit. Mbaj mend nje here se si Altini 18 vjecar ne ate kohe, 95, kishte shkuar per te pire tek disko Albania, ku pasi u be tape, me nje thike ne dore filloi ti zeje me rradhe dhe ti ngacmoje duke i prekur me dhune te gjitha femrat e shoqeruara me meshkuj, (disa edhe te fejuara) dhe kush guxoi ta kundershtoi perfundoi tek gropa e Hajdin Sejdise. Ate dite mbaj mend se kemi harxhuar nje shishe me vodka, qe e perdorem si alkool per te ndihmuar ata qe u cane nga te rrahurat e atyre kafsheve. Keto skema i kam pare me syte mi, pasi punoja aty ate jave.

  Vajdin Lame eshte simboli me i paster i pervertesise se 92-97. Shef policie ne kohen e Sales ai pushtoi me lokale parkun Rinia me te cilin u be milioner.

  Sa ironike, kur mendon se si njerez si Prof. Dr Farudin Hoxha njeri prej arkitekteve kryesore te hidrocentraleve mbi Drin, futej ne burg, dhe i hiqej licenca per te ushtruar aktivitet privat, se si Edi Rames i thyheshin brinjet, se si Selami, e Brozi degdiseshin ne mergim, se si Pashkos i perdhunohej goca nga keta muhaxhadine. Sa ironike kur mendon se si mijera intelktuale te shkolluar ne shkollat me te mira, brenda e jashte shqiperise, papritur u konsideruan si ish-te privilegjuar te komunizmit, si mbeturina te se kaluares dhe perfunduan trotuareve duke shitur cokollata Hilal apo Banane, kurse, burgaxhinjte dhe arinjte e maleve, me 4 klase shkolle qe u kishte dhene Hoxha ne emer te meshires, dhe 30 vjet burg u ben shefa administratash. U hoq nje byro e u vu nje byro 10 here me dangalle.

  Keshtu eshte kur rivleresimi i vlerave kthehet ne pervertesim te vlerave. Xhahili, injoranti, i pashkolluari dhe llumi hipen ne maje. Asnje sistem nuk mund te qendroje ne kembe kur forma me inferiore e tij kerkon te qeverise. Ja kjo ndodhi ne shqiperi gjate 92-97, dhe ne e pame fundin.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Zarathustra. : 19-10-2004 m 00:40

 16. #16
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 19 postime
  Farudin Hoxhes mire ju be qe ju hoq licenca sepse eshte nje hajdut intelektual dhe jo intelektual i mirfillte. Nen Enver Hoxhen, e shume te tjere ai merrte meritat e qindra inxhinjereve qe punonin si qener nat e dite per te bere vepra si Komani, Bushati, Vau Dejes etj etj. Pas 90 as nuk u ndje fare, ra shtuk, dhe kenaqesia e tij me e madhe ishte te shikonte nen germadhe institutet Shqiptare te projektimeve, edhe pse ato vazhduan me fondet e tyre te bejne projekte, ndersa Farudini mundoheshe te lidheshe me KESH-in per te mos ngelur jashte rrethit intelektual. Mire ju be qe ju hoq licensa, ndersa per Edi Ramen eshte muhabet tjeter.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 17. #17
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-04-2003
  Postime
  1,348
  Faleminderit
  0
  12 falenderime n 12 postime
  Farudin Hoxha mori meriten e inxhinereve? Po ai ishte shefi i tyre o karafil, si na qenka Farudini pa merita. Mbas 92 Farudini iku ne Bullgari ku rregullonte infrastrukturen dhe urbanistiken e Bullgareve se ne i kishim hyre ndertimit te getove alla-Buhara ku ngopej me para Vajdin Lame.

  Pthrrrr s'na the gje.

 18. #18
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Antarsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 19 postime
  Pthhhhrrr sna the gje ? Normale qe ste kam thene gje ty si komunist qe je, dhe vetem lavdi thurr per ate sistem dhe per vazhen qe eshte tani. Nuk te kam pare njehere te kritkosh qofte dhe nje vendim qe merret tani e jo mo te kritikosh ato qe jane marre atehere. Kshu qe gje te re sna the ti e jo une.

  Leshator, kushdo qe njef Farudin Hoxhen ne rrethet Intelektuale e tall dhe e perbuz. Kjo per shume aresye, pasi ai ka shkaterruar me qindra familje kohen e monizmit duke i cuar inxhinjerat lart e poshte, jo vetem kaq por pa asnje dite ne projekt-zbatim ka marre meritat e atyre projekteve. Per kuriozitet ne kohen e Sales, kur u be mbledhja e intelektualve per heren e pare, ishin fillimet e Demokracise, te gjith Inxhinerat nga Gjeodezia, ISPH e deri tutje brohoriten per Salen. Keta nuk ishin turma te pashkolluara, keta ishin gjenerata te tere inxhinjerash e intelktualesh. Nen drejtimin e Egon Gjadrit, qe dhe shume faj nuk kishte, Farudin Hoxha morri cdo lloj merite per gjithshkah qe dilte nga ISPH ato kohe. Egon Gjadri qe njeri i madh, i ati vet eshte me fame boterore per formulat ne llogaritjet e ndertimeve, por megjithate nuk mund ta ndalonte Farudin Hoxhen te bente cte deshte sepse kishte mbeshtetjen e forte te qeveriut Farudini. Ti Leshator qe e mbron kete person, forcon me teper idete e mia per personazhin tend ne kete forum, nje personazh qe pervec propagandes nuk je ne gjendje te besh azgje tjeter. Ka disa PD-ista ketu te thekur qe te pakten kritikojne, ka dhe ca kritika boshe, te tepruara e pavend, por deri diku jane kritika, ndersa ti kur futesh ne forum, vene grushtin siper edhe Rrofte PPSH-ja.

  Hajde se keshtu te do partia qerrata.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Hyllien : 19-10-2004 m 01:16
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-03-2003
  Vendndodhja
  Oakland, CA
  Mosha
  43
  Postime
  738
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Vaedin zhulsi u bo cub ne kaohen e sales kur gjithe malsia zbarkoi ne tirane. Erdhi me soj e sorollop ne Kamez. Vaedini filloi biznesin dhe vjedhjen te Hotel Arbana, ja mbulonte pislliqet miku i vet Sadedin Balla. Masnej si fshatar i forte qe ishte marre me mundje dhe kala dibrance filloi te merrej me federata gjasme, nderkohe qe bere piceri juveniljen ne mes te parkut rinia. 15 meter me larg beri disko krokodilin nipi vet Altini, akoma me kriminel dhe xhahil ky tjetri. Ndrkohe Sal Kelmendi i thonte 'bravo djema, sdo i lam tiransat ne me u marr me biznes'.Tek juvenilja dhe krokodili klientela ishte 90% bathoraxhie. Aty mblidhej ajka kanibaliste-agresive e tropojes dhe diber-loces dhe plaste sherri per gjerat me te paimagjinueshm, pse me shef e te tilla... Vaedini na u bo shef policie ku mund ti bente pislliqet zyrtarisht, hapi top albanian me nje zhuls tjeter (tani) dhe hapi juveniljen 2tjeter te liqeni, ku 30 meter me larg nipi vet Altini hapi pasticeri Venecian. Altini vrau te shkolla vasil shanto 3 veta dhe alban celen tek blloku ne qershor te 2000, nga nje vw golf, qelloi me kallash 30 sekonda dhe plumbat plagosen dhe ca klienta qe po shifshin kampionatin boteror me i lokal ngjit. Ne makinen benc te albanit sapo kishte zbrit inis gjoni, motra e ingridit qe ishte dashorja altinit. Alban Cela ishte shok i ngushte me Denis Ginen ish dashnorin e Rudina Magjistarit, e Denisi ishte vra nga Albani e shoket e vet se keta me pare kishin vra per pune droge te bar Rovena te blooku Eraldin, shokun e ngushte te albanit (te gjith kta cunat ishin shoke te rruga e durrsit, i di shume mire un kto). Altinit i bon atentat te lavoglia po shpetoi per paq nderkohe qe vaedini qe kishte bere shume armiq ruhej shume nga atentatet, sidomos kur pd iku nga pushteti. kaq..te tjerat kur te kem kohe...

 20. #20
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime n 92 postime
  M udit nj fakt...
  N kto restorante nuk mblidheshin vetm "malokt e Sals" si e keni thn m sipr, por mblidheshin kriminel nga t dy partit,,,PS & PD ...Po flas pr periudhn 95-96. I shikoja krah pr krah me njri tjetrin , me thika e revolver n brez, q nga Juvenilja, Dajti, Las Vegas, Berlini, Ballkan..e kush ua mban mend emrat tani...Q aty u duk se dika do ndodhte...E n m pak se dy vjet , n 97 ndodhi tradhtia e madhe.

  Dhe fajin e ka Sala, h? ....Ndrsa tradhtart po shpallen heronj pr ca plumba byave.
  Por populli thot : " I duruari , i fituari. "
  Ktu do jemi, e do shohim.

  M nuk shkruaj tek politika, se m hypin nervat...
  Le q me fillu me shkrujt un ktu , falimentojn disa gazeta.

  P.S. Tironc Kuqezi , qnke i tmerrrrshhhm ti !!! (lol)
  Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Lista e 813 personave n krkim nga Interpoli
  Nga Albo n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 54
  Postimi i Fundit: 29-12-2014, 09:16
 2. Polifonia Popullore
  Nga Eni n forumin Folklori shqiptar
  Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 18-07-2012, 15:27
 3. Libra te rinj
  Nga dodoni n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 89
  Postimi i Fundit: 11-01-2012, 20:14
 4. Kishat dhe Misionet e Veprimit Katolik ne Shqiperi
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-04-2006, 16:50
 5. Romani shqiptar numeron 500 tituj ne 130 vjetorin e tij.
  Nga macia_blu n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 23-09-2002, 22:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •