Close
Faqja 0 prej 12 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 229
  1. #1
    MeLoDi e EmBeL Maska e Sweet Brunettee
    Anėtarėsuar
    08-07-2002
    Vendndodhja
    Ju es ej
    Postime
    52

    Question Per cfare ju ka marre malli te hani?!

    Mua do me pelqente qe te kisha ndonje pjate "Trahana Shqiptare" sikur na ka marre malli!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sweet Brunettee : 01-08-2002 mė 11:05
    Jeta....
    Ne preherin e saj te magjishem te pranon
    Pastaj.....eh pastaj..
    me piramiden e vdekjes te ngushellon!!

  2. #2
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Umm sweet pse ma kujtove.....trahanane. Kur e hanim ne dimer ah sa e mire ishte.

    Me ka marre shume malli per gjizen, ftuan, kasatat, karabobet, manat, fiqte e bardhe, mish zogu hmm..,

    Po me nxjerr goja leng..

  3. #3
    Administratore Maska e Fiori
    Anėtarėsuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Nuk e di si e kishit ju. Po atje ku jam rritur une kishte trahana te embel qe behej me grure te bluar e me qumesht, dicka e tille. Dhe trahana e tharte, qe ishte nje si perzjerje pluhur, me speca te vegjel djeges dhe pastaj behej me buke si pershesh.

    Trahana te tharte, vetem per lezetin me thane qe do me dergonin nga Korca. Ndersa per trahana te embel ka ketu ne USA, vetem se ketu e quajne oatmeal. Shko ne cdo family dinner dhe e gjen

    Gjize ben mami i nje shokut tim ketu te lepish gishtat, vetem nga zorri nuk e ha gjithe pjaten kur ma nxjerr perpara Perzjerje kosi, djathi e ca gjera te tjera qe nuk i thote ajo.

    Fiqte mos mi kujtoni se jane fruta ime e preferuar dhe ketu dalin shume rralle.

  4. #4
    MeLoDi e EmBeL Maska e Sweet Brunettee
    Anėtarėsuar
    08-07-2002
    Vendndodhja
    Ju es ej
    Postime
    52

    Eliona per kasatat dhe mua ( ato qe shiteshin ne plazh) (So good)

    Fiori, po motra ka ne Usa trahana, po s'eshte e mire ( pa shije fare) ..Shqiperia ca gjera i ka te mira, dhe qe te shijojne. Amerikanet dhe fasulet i bejne me sheqer.
    Jeta....
    Ne preherin e saj te magjishem te pranon
    Pastaj.....eh pastaj..
    me piramiden e vdekjes te ngushellon!!

  5. #5
    ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    TIRANE
    Postime
    439

    Tave me Kos

    LoL
    2 here jam matur per te gatuar me eshte djegur tenxherja, po sjemi ne djemte per te gatuar :P
    C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Tironce_Moderne
    Anėtarėsuar
    25-07-2002
    Vendndodhja
    Nga "Ha mer dhe ika"
    Postime
    109

    oooo dardha me kujtove taven me kos

    muaaaaaaaaaaa me ka mare malli per byrek me djath. Eshte ekstra fare.

  7. #7
    Shqipo koke e kembe Maska e Elia
    Anėtarėsuar
    28-07-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    73
    ah mos ma kujtoni gjellen shqipetare se po vdes fare tani,mua me ka marre malli per hurma, djathe te bardhe qe eshte pa ere, jo si ky Greku qe shitet ketu me kutia te vogela e ta kercet ne koke me cmimin qe ka po nejse, kjo cottage cheese qe i thone keta hajt me sa ta shtysh, por ama me ka marre malli per trahana tamam shqipetare, lakror, fiq, speca turshi ose gogozhare si i themi neve andej nuk kam gjetur ketu fare...
    The teeth are smiling, but is the heart???

  8. #8
    Shqipo koke e kembe Maska e Elia
    Anėtarėsuar
    28-07-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    73
    uuuuu se harrova...buke shqipetare te skuqur me veze...gjoja e bejne tek shkolla ime buken Amerikane te skuqur me veze, por buka e tyre eshte kaq e bute dhe shkermoqet as shija nuk i del si e jona, apo nuk hahet e mire ajo me djathe te bardhe upupupup lere lere fare se mu hap oreksi dhe ne ora 2 te mengjesit
    The teeth are smiling, but is the heart???

  9. #9
    Moderatore
    Anėtarėsuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Kur pyet nje shqiptar se cfar te hahet, pergjigjja eshte: fasule. Kjo eshte gjella tradicionale me e preferuar.
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  10. #10
    Shpirt i Lirė
    Anėtarėsuar
    15-04-2002
    Postime
    898
    hahaha Mina, fasulet i kam ngrene dhe ketej ne kurbet jo per gje po jane te mirat, kot s'thone "fasulja eshte mishi i fukarait"

    Mua me ka marre malli per fergese tirone mer jahu, apo se qaj ne te gatuar, por ēe do s'kam gjize ketej, por se ē'jane ca perzierje bulmetrash qe te shpifet kur e hedh ne tigan, prandaj, kam hequr dore nga perpjekja per te bere fergesen.

    Por amo sa te shkoj ne Tirane, s'kam per t'ju nda fergeses, po me shkon goja leng

    ēa na kujtuat e ju!!!

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Denisa
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    43
    mua me ka shkuar mendja per fergese tironse, me gjize me speca, te jete e gatuar ne tave dheu edhe ta ha me capa avash-avash.

    Mina,grosh ka ktu ku jam un sa te duash, ma jep adresen edhe po ti bie 5 kanoce,ti hash e te kenoqesh, po jo tani se eshte vape edhe te del fruthi, ne dimer.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Denisa : 31-07-2002 mė 15:14
    If you ReAlLy LoVe SoMeThInG sEt iT fReE, iF iT cOmEs BaCk iT's YoUrS, iF iT dOeSn'T iT wAs NeVeR MeAnT tO Be

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Tironce_Moderne
    Anėtarėsuar
    25-07-2002
    Vendndodhja
    Nga "Ha mer dhe ika"
    Postime
    109

    ahhhhhhhhh

    o eni c'na kujtove fergesen mer lol

    ikaaa une marova, c'na hapet oreksin juve! S'jemi as ne shqiperi qe juve te na i kujtonit, une ti gatuaja

    hey si quhet ajo qe i hidhej palltixhaneve ca gjera mrena, beheshin si te trazuara ato ahhhhh te kenaqnin , si te pjekura.
    Mu me ka marre malli dhe per ato gurabite ,i keni parasysh?- qe blenim ne kohen e enverit, 5 lekshe

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e forever
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    396

    imam ballajdi

    ajo gjeja me patllixhane eshte immam ballajdi ose tave me patellxhane..une nje here ne jave e kam racion se vdes per te..duhet te jete receta diku ketu ne forum tek kuzhina shqiptare apo e ka vene Eni pak me poshte,
    une kam marre nje liber kuxhine shqiptare me vete keshtu qe pyesni nese doni ndonje recete..ose shif botimet me kuzhine greke kam nje liberth te vogel qe i ka te gjiotha tipiket e shqiperise se jugut dhe ca te se mesmes, libri eshte ne anglisht dhe quhet kuzhine mesdhetare e greke ..
    sa per ate terhanane e tharte lere fare...gogozhare gjen ketu ndonjehere jo patellxhani po speca te kuqe ka...une djath kackavall dua.. me i aferti qe kam gjetur eshte vermont sharp extra dry cabout po prape se si eshte.....ketu skapen kollaj fiqte.....tjeter lakror e provova te gatuaj ehhh gjame u be.. mender ate erezen nuk e gjej dot

    po me hahet tashi ika
    Liebe! liebe, lass mich los!

  14. #14

    na hapet oreksin

    mu me ka mare malli per bakllava shqiptare mer jahu. Amon me ato petet e bera vet, sic i bejne grate shqiptare se me keto te gatshmet del kot fare

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e forever
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    396
    e ke provu me filot greke? i gjen edhe ne wal-mart, jane shume te holla po del mire nuk eshte keq fare
    Liebe! liebe, lass mich los!

  16. #16
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623

    Re: Eliona per kasatat dhe mua ( ato qe shiteshin ne plazh) (So good)

    Postuar mė parė nga Sweet Brunettee
    . Amerikanet dhe fasulet i bejne me sheqer.
    hahahah shume e vertete sweet

    Fiori, Nuk e dija qe oatmeal ishte trahana.. Hmm c'fare do haje neser une per dreke. lol

    U kenaqa sot une. Po harruat kastravecat, domatet dhe specat e reqme. Ti hash pak me kos hhmm sa te mira behen..
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga s0ni : 31-07-2002 mė 19:38

  17. #17
    Shqipo koke e kembe Maska e Elia
    Anėtarėsuar
    28-07-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    73
    une e kam provu dhe byrekun me ato filot...hahet nuk eshte dhe aq keq...
    The teeth are smiling, but is the heart???

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Tironce_Moderne
    Anėtarėsuar
    25-07-2002
    Vendndodhja
    Nga "Ha mer dhe ika"
    Postime
    109

    hehehehe

    po ato, karkanaqet shqiptare ju mahen mend? sa te mira qe ishin

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e karamelja
    Anėtarėsuar
    06-06-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    211
    byreku me ato filot haet.shume i mire me duket mua.ne usa ka disa gjera qe jane me sheqer.te shkosh e te blesh nje vazo me krastaveca te del me sheqer.duhet ta lexosh mbrapa e te thote "with salt".lol
    per fasulet dihet jane me te mirat.....te kesh nje pjate fasule me mish dhe me spec djeks...lol...
    Ku ka si ushqimi i vendit tend!!!!

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e karamelja
    Anėtarėsuar
    06-06-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    211
    po si domatet e kripura,patllixhanet e kripura qe i mbushnin me ereza dhe beheshin per qef,specat,etj etj.
    ka ketu ne usa por sjane aq te mira.

Faqja 0 prej 12 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •