Close
Faqja 9 prej 12 FillimFillim ... 7891011 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 229
  1. #161
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    mish dele pasterma (te thare), me fasule ose te pjekur ne prush...yummy


    Citim Postuar mė parė nga Julie
    Ke te drejte Diikush per shampanjen dhe per sufllaqet dhe personalisht asnjeher si kam permend, por sa per taven e dheut, me sa di une vetem Tirona e ka tradite ne Shqiperi te mesme, kurse ne jug e ne veri nuk njihet. Nqs gabohem ju lutem flisni ju durrsaket, elbasanllinjt....apo kushdo tjeter nga Shqiperia e mesme.
    Ciao
    nuk besoj se me kuptove me shembujt qe dhashe

    Tirana e ka tradite, po kjo sdo te thote qe ata qe sjane nga Tirana nuk e kane provuar (apo dhe gatuar) dhe nuk e shijojne apo nuk i ze malli per te, njesoj si mund ti zere malli per sufllaqe njerzit pa qene nevoja te jene greker, etj etj, kapish? lol

  2. #162
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    30-11-2004
    Postime
    1,506
    Mua me ka marre malli per ca kermij te mire... mmmmmmm... sa shume i ha more aman, vdes per to ! Edhe nje gje tjeter qe kam vite pa e provuar, iriq deti, edhe ky ishte shume i mire...

    Perndryshe, veē ta kisha diēka nga dora e nenes sime, more po le te ishte ēfaredo, ja per kete me ka marre malli

  3. #163
    Citim Postuar mė parė nga diikush
    mish dele pasterma (te thare), me fasule ose te pjekur ne prush...yummy


    nuk besoj se me kuptove me shembujt qe dhashe

    kapish? lol
    Nje profesor qe kam pasur me pare, asnjehere nuk thonte: Me kuptuat? Po thonte: U shpjegova mire (sigurisht nuk ishte shqiptar) dhe tingellonte shume bukur.

    mgjth kot e zgjasim, malli na paska marre te dyve per tave dheu, ty edhe per pasterma kjo ka rendesi

    ...Italishten e paske bo uje fare
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Julie : 11-01-2006 mė 21:01
    Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

  4. #164
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    epo profesori jot ta thoshte ty kete personalisht, apo klases ne pergjithsi?

    P.s. kapish natyrshem qe e shkrova kshu per humor, jo per te demonstruar perfeksionimin e gjuhes taliane.

    U shpjegova mire o njerez? lol

  5. #165
    zbulojeni vete Maska e camomilla
    Anėtarėsuar
    22-10-2005
    Vendndodhja
    firenze
    Postime
    63
    Citim Postuar mė parė nga IL__SANTO
    Ore mileti paska plas Virusi i Trahanas keteja.Mua personalisht me ka vajt mendja per SUFLLAQE se ketu ne Itali nuk i shef ne enderra jo me ne realitet.Rrofte mishi i pjekur ne Llogora
    o santoooooooo po si ore nuk paske pare kurre sufllaq ose kebab(keshtu e quajne ne itali) ketu ne itali.po gjen sa te tuash more. mjafton te shkosh ne dyqanet arabe, marokine, turke dhe han deri sa te plasesh.
    SA PER VETE ME KA MARRE MALLI TE HA TERHAN, MOS E NGATERRONI ME TRAHANANE. ESHTE TJETER GJE.SA PER TRAHANANE, MUA ME PELQENTE ME SHUME KUR E BENTE NENA ME MIELL(KUR MBARONTE TRAHANAJA) SESA ME TRAHANA

  6. #166
    . Maska e delisa
    Anėtarėsuar
    27-10-2002
    Vendndodhja
    Ncuk Ketu !
    Postime
    248
    Mua s'me ka marre malli per ndonje ushqim te vecante.. jo per gje po sapo u ktheva nga memedheu dhe mora goxha trahana me vete :P lol..
    e kam mbajt trahanane ne valixhe me friken me te madhe, hajt tua shpjegoje ne aeroport se cfare ishte trahanaja pastaj... E kalova pa problem

    ndersa per gjerat e tjera ... rrofte mami

  7. #167
    bitter girl Maska e marsela
    Anėtarėsuar
    11-06-2002
    Postime
    1,163
    Po e kerkoni me lufte PDg me duket e..Me paqsor, me paqsor:-)..
    Une isha para pak kohesh ne Shqiperi e hengra shume gjera per te cilat me kishte cuar mendja po ja qe per ca gjera te merr malli gjithmone

    Tani psh. me ka cu menja per tave dheu, tave peshku, tave kosi me mish qingji, byrek me qepe e me mish (nga ai i mamit time:-)), hashure (edhe kjo nga e mamit se kto ktu sme pelqejn hiiic:-(, petulla me mjalte, dhe se fundi, po jo me pak per buke me vaj kripe e domate..lol
    Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

  8. #168
    x Maska e Juvi
    Anėtarėsuar
    20-07-2005
    Vendndodhja
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Postime
    354
    du me honger imam bajalldi
    mos ja u pafsha surratin ordinereve te forumit

  9. #169
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    per 1 cope mishi qe eshte shume tender dhe ka ngjyre roze si te kuqerremte dhe qe eshte gjithashtu i lengshem/juicy ...
    me pelqejne te gjitha, po mundesisht te ishte biftek Filet Mingnon Medium Rare



    Citim Postuar mė parė nga delisa
    Mua s'me ka marre malli per ndonje ushqim te vecante.. jo per gje po sapo u ktheva nga memedheu dhe mora goxha trahana me vete :P lol..
    e kam mbajt trahanane ne valixhe me friken me te madhe, hajt tua shpjegoje ne aeroport se cfare ishte trahanaja pastaj... E kalova pa problem

    ndersa per gjerat e tjera ... rrofte mami
    na shpjegon njeri si mund te behet mire terhani tharet ketu ne kurbet? se e kam harruar si behet dhe po shkon jabana kjo qe ma kane derguar

    flm

    se me ca e benin ne Shqiperi me piper e gjalp siper, dicka e tille... ishte shume shijshem...

  10. #170
    . Maska e delisa
    Anėtarėsuar
    27-10-2002
    Vendndodhja
    Ncuk Ketu !
    Postime
    248
    Citim Postuar mė parė nga diikush
    per 1 cope mishi qe eshte shume tender dhe ka ngjyre roze si te kuqerremte dhe qe eshte gjithashtu i lengshem/juicy ...
    me pelqejne te gjitha, po mundesisht te ishte biftek Filet Mingnon Medium Rare

    na shpjegon njeri si mund te behet mire terhani tharet ketu ne kurbet? se e kam harruar si behet dhe po shkon jabana kjo qe ma kane derguar

    flm

    se me ca e benin ne Shqiperi me piper e gjalp siper, dicka e tille... ishte shume shijshem...

    Sa per Filet Mignon, ke sa te duash ne cdo steakhouse qe te shkosh.. sidomos aty ne qender ku je ti :P

    sa per receten e trahanase :P s'e them se e kam sekret

    P.S kur te vete ne shpi do pyes dhe t'jau them se te jete per mua kam frike mos ju ze noi helmim ushqimi :P

  11. #171
    i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
    Anėtarėsuar
    05-05-2004
    Postime
    432
    diikush ,ne ne shtepi e kemi ngrene vetem me vaj ulliri.
    Asnjehere me gjalp.Thjesht,uje, trahana ,buke dhe vaj ulliri.
    Gjyshja ime e fuste ne darke 3-4 luge trahan nenje tas me uje dhe e linte deri ne mengjes.
    Pastaj i shtonte uje ,kripe dhe e ziente.Nuk kishe nevoj ti rije ne koke dhe ta mix-je.
    Buka eshte mire te jete e zeze dhe e forte.Pak e veshtir te gjesh ne USA buke te tille,por shiko tek ndonje Italian Bakery se ata kan disa lloj bukesh qe u afrohen atyre te Shqiperise.

    Provoje nje here keshtu.



    Filet Mingnon Medium Rare
    Nje te tille kam ngrene ne Boston, ne Top of the HUB ne Prudential .
    Asnjehere tjeter skam ngren aq gje te shijshme .
    Vetem qe ishte shume cope e vogel dreqi.As ke nje dhemb ste hynte lol.

    Aman c'na hapet pune me keto temat e gatimit.Jemi dhe ne diet pale

  12. #172
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    flm per terhanane, por un ene fakt e kam qejf me piper etj , pikante

    Citim Postuar mė parė nga ~D~
    ...Nje te tille kam ngrene ne Boston, ne Top of the HUB ne Prudential .
    Asnjehere tjeter skam ngren aq gje te shijshme .
    ...

    nje e tille haet kudo, ne maje te Hub-it, buze detit, etj etj

  13. #173
    i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
    Anėtarėsuar
    05-05-2004
    Postime
    432
    Ore shoku pikant po nuk e gatuajne te gjithe njesoj de.
    Nganje here vetem emrin ka te tille( Filet Mingnon )
    Jo po qe ta dishe

  14. #174
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Po kaq te varfer keni qene dikur ne skiperi sa qenkeni shqep ne trahana ? Sa akoma ju shkon mendja dhe sot ? lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  15. #175
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Citim Postuar mė parė nga delisa
    ...sa per receten e trahanase :P s'e them se e kam sekret

    P.S kur te vete ne shpi do pyes dhe t'jau them se te jete per mua kam frike mos ju ze noi helmim ushqimi :P
    meso te gatuash terhana vete moj (pa pyetur mamin) se do ngelesh pa martuar, se sidomos andej nga e ke shpine ti me sa di une cunat e kane prioritet gatimin si kriter


    Citim Postuar mė parė nga ~D~
    Ore shoku pikant po nuk e gatuajne te gjithe njesoj de.
    Nganje here vetem emrin ka te tille( Filet Mingnon )
    Jo po qe ta dishe
    ndaj thashe une 'nje te tille' duke pare parasysh qe ty te rridhte leng nga goja kur e kujtoje, gje e cila supozonte qe ishte e mire



    Citim Postuar mė parė nga PINK
    Po kaq te varfer keni qene dikur ne skiperi sa qenkeni shqep ne trahana ? Sa akoma ju shkon mendja dhe sot ? lol
    epo tek blloku se kemi pas shpine ti Pinku...ty kaq shume te beka pershtypje, duke konsideruar qe je shqiptare supozoj... lol

  16. #176
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-09-2002
    Vendndodhja
    Myslym Shyri
    Postime
    644
    Byrek (ashtu sic e bonte nona) me mish/qep/domate (me duket se ishte) lol. Se kam provu noiher, like that.

  17. #177
    i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
    Anėtarėsuar
    05-05-2004
    Postime
    432
    Citim Postuar mė parė nga PINK
    Po kaq te varfer keni qene dikur ne skiperi sa qenkeni shqep ne trahana ? Sa akoma ju shkon mendja dhe sot ? lol
    PINK moj PINK
    Po dita e diel ka qene dita zyrtare e trahanse moj Cupe .
    Pastaj pse gjalpi me recel te bente te pasur??
    lol
    Te gjithe prisnim me luge ne dore.Dhe une me vellain ziheshim se te dy e donim vetem me kore.

    Per monetin ngopeshe dhe te ngrohej barku,por per 1 ore ishe esell.

  18. #178
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Gjalp me recel the ?
    yammmmy .. ka pas qene sidomos recel qershie ... dhe e lyeje komplet feten e bukes 50 -ce dhe sa dilje perjashta fillonte te kullonte neper gishta .. dhe ku ta lepije me pare ... lol

    Tani qe ma kujtove po shkoj ta nje bej ne fete ... dhe nje gote qumesht mbrapa . lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  19. #179
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Sikur s'na shijon me asgje tani. Te velur jemi. Enveri na beri te gjitheve diete. T'ia dime per nder se po te vinte Kate Moss ne Shqiperi s'do ia varte asnjeri. 80% e grave si ajo ishin.
    Ignore List: Den Bossi

  20. #180
    . Maska e delisa
    Anėtarėsuar
    27-10-2002
    Vendndodhja
    Ncuk Ketu !
    Postime
    248
    Citim Postuar mė parė nga diikush
    meso te gatuash terhana vete moj (pa pyetur mamin) se do ngelesh pa martuar, se sidomos andej nga e ke shpine ti me sa di une cunat e kane prioritet gatimin si kriter

    ku e paskam shpine une mo se na habite qe e kane prioritet gatimin ?
    pastaj kush do bej aplikim per ate pune duhet te vije me guzhinjer personal :P hahaha


    meqe me kujtuat recelin... recel kumbulle .. yummy

Faqja 9 prej 12 FillimFillim ... 7891011 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •