Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 117 prej 117
  1. #101
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anėtarėsuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667
    Casablanca, (film te cilin e shkoja neper mend por nuk me kujtohej titulli me saktesi) po ashtu mbetet ne vargun e filmave te paharruar i cili eshte jo vetem nje film madheshtor, por eshte nje art mė vete ku personazhet, rrjedha e ngjarjeve si dhe muzika, jane e nje niveli te pakrahasueshem persa i perket zhvillimit kinematografik te asaj kohe.


    Citim Postuar mė parė nga adis68
    Boll me keto filmat e viteve 80 se na hapet barkun. A e dini cfare viti jemi tani apo jo. Ato filma na benin pershtypje se s'kishim cfare te shifnim. Pa provo ti shohesh tani.
    Gladiatoro, klasikja eshte nostalgji dhe ka lezetin, bukurine, te vecanten e saj, pavaresisht se ca si kallėpi tuaj "gjysem-kendor" jane aq te verber nga zhvillimet fantastiko-shkencoro-perrallore tek disa nga filmat e se tashmes, saqe nuk mund te bejne dallimin me te shkuaren. Dmth puna qendron tek pika ku ate boll-boll-in tend une e shoh si nderhyrje vari llamarinat. Nese te gjithe robt do mendonin si puna jote, gynaf mendja qe i bejne yzmet.

    Kjo teme nuk ka vend per debate te lloj-tipezimit "eshte kshu si them une" dhe perpiqu te RESPEKTOSH mendimin e tjetrit duke shmangur fjalorin me karakteristika mbeturinore!!!

  2. #102
    *AlIdEmSjA* Maska e BlueGirl
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    *over the moon *
    Postime
    10
    Citim Postuar mė parė nga mad
    Po te shohesh Extended Versions te filmit(ave) do te tepelqejne edhe me shume!
    nuk ka shume qe ka dale edhe per Return Of The King, sepse kane qene vetem dy te parat!

    Mua personalisht, The Two Towers, me ka pelqyer, por kur kam pare versionin xtended(te zgjatur) kishte shume me shume skena shtese, dhe eshte shume me terheqes se ai i pari!

    {^_^}
    Extended virsion vetem The Two Towers kam pare dhe vertet ishte shum e bukur dhe terheqese.Te them te drejten as nuk e dija qe kishte dalur extended virsion e Return of The King. so flm per info.
    StormAngel: Thorns goes along with the rose always,Trying to break them apart will only bleed us.

    Nene Tereza: A sacrifice to be real must cost, must hurt, must empty ourselves. The fruit of silence is prayer, the fruit of prayer is faith, the fruit of faith is love, the fruit of love is service, the fruit of service is peace

  3. #103
    i/e regjistruar Maska e tironcja05
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Vendndodhja
    Boston,ma
    Postime
    11
    film te paharruara per mua jane
    american history x film persmari fare edhe
    A bronx tale

  4. #104
    Citim Postuar mė parė nga EXODUS
    Gladiatoro, klasikja eshte nostalgji dhe ka lezetin, bukurine, te vecanten e saj, pavaresisht se ca si kallėpi tuaj "gjysem-kendor" jane aq te verber nga zhvillimet fantastiko-shkencoro-perrallore tek disa nga filmat e se tashmes, saqe nuk mund te bejne dallimin me te shkuaren. Dmth puna qendron tek pika ku ate boll-boll-in tend une e shoh si nderhyrje vari llamarinat. Nese te gjithe robt do mendonin si puna jote, gynaf mendja qe i bejne yzmet.

    Kjo teme nuk ka vend per debate te lloj-tipezimit "eshte kshu si them une" dhe perpiqu te RESPEKTOSH mendimin e tjetrit duke shmangur fjalorin me karakteristika mbeturinore!!!

    Rrofsh Exodus se me shkrive fare. Po me duket se mesazhi im eshte keqkuptuar. Une nuk doja te thoja qe klasiket jane kot. Ka shume filma qe jane te pavdekshem dhe shihen e rishihen me kenaqesi. Une lexova disa mesazhe dhe vura re qe shprehja "e mbani mend ate filmin.." ose "ju kujtohet ai filmi" perdorej shume. Cfare tregon kjo? Kjo tregon qe keto filma kane lene nje pershtypje ne nje kohe ose rrethane te caktuar. Edhe mua me kane bere pershtypje ca filma para 20 vjetesh. Kjo nuk dmth qe t'i quaj filma te paharruar.
    Edhe tjetra, une nuk jam aspak i verbuar nga arritjet fantastiko-shkencoro-perrallore. Une jo vetem qe kam pare shume filma por edhe kam nje biblioteke goxha te pasur VHS dhe DVD.
    Puna eshte tani ka aq shume filma te shkelqyer sa permendja e disa filmave qe une dhe shume te tjere i kemi pare me endje, na kane prekur e lene pa gjume apo qe kemi harxhuar ore te tera duke i diskutuar etj etj. tani mua me le nje shije te keqe biles me vjen keq per veten. Prandaj u shpreha ashtu.

  5. #105
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anėtarėsuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456

    Talking Deri Tani

    Deri Tani Kam Ate Ringjallja Eshte Film Njesh.
    Eshte Edhe Per te Qesh Edhe per Te Frikesuar.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ClaY_MorE : 06-01-2005 mė 16:10
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  6. #106
    süsses Mädchen Maska e Pink^ Pearl
    Anėtarėsuar
    01-11-2004
    Vendndodhja
    .
    Postime
    240
    Nese nje dite do te trokasesh ne porten time ..me Virna Lizi .. po ta mbani mend me ate gocen qe ju fut rruges se drroges dhe iku nga shtepi pastaj u kthye ne fund ke e ema e vet qe e lunte Virna Lizi , film familjar dhe shume i bukur per mendimin tim ..

  7. #107
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    "Mariana Pineda"
    Where does a thought go when it's forgotten?

  8. #108
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anėtarėsuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667
    "Autumn in New York" eshte nje tjeter film mbreslenes...
    Per ata qe nuk e kane pare, Richard Gere shnderrohet nga nje Don Zhuan "i thekur" ne nje njeri i cili bie ne dashuri me nje vajze 22 vjecare, Winona Ryder (vajzen e ish-te dashures se tij, e cila kjo e fundit kishte humbur jeten ne nje aksident se bashku me burrin e saj) fati i se ciles ishte ne duart e nje semundje te pasherueshme, duke i qendruar asaj besnik deri ne fund.
    Ai, ndonese nje aventurier, karakteristike te cilen nuk mundi ta fshehe edhe gjate lidhjes me vajzen, ai i dhuron asaj ngrohtesi dhe dashuri te pakushtezuar duke i qendruar prane deri ne diten e saj te fundit.

    Filmi mbetet film e mgjth ne realitet, fjalet nuk ngurrojne "te bucasin" me parrullen se "ka shume pak njerez te tille ne kete bote."
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga EXODUS : 10-01-2005 mė 04:06

  9. #109
    ...........
    Anėtarėsuar
    24-12-2002
    Vendndodhja
    home
    Postime
    678
    Antwone Fisher

    Per mua ky film mbetet gjithmon i paharrueshem. Eshte ngjarje e vertet. Me poshte jan foto te dy artisteve kryesor ne film....Denzel Washington (Lt. Commander Jerome Davenport), gjithashtu director i filmit dhe Derek Luke (Antwone Fisher). Gjithashtu foto e Antwone Fisher i vertet.
    Do shkruaja me shum per filmin por ngaqe nuk pranohen postime ne Anglisht, ather me mir do ve nje link te filmit.

    Antwone Fisher. Inspired by a true life story!!

    Antwone Fisher - Author & Screenwriter



    - Antwone Fisher
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga AngelGirl : 18-01-2005 mė 10:14
    What we do does not define who we are. What defines who we are, is how we rise when we fall!!

  10. #110
    i/e regjistruar Maska e maria_86
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    venezia.italy
    Postime
    22
    http://video.google.it/videosearch?q...0&so=1&start=0

    ne kete site do gjeni akoma ma shum filma pra ne www.kinemajashqiptare.com do te gjeni filma shqip per shkarkim nga server direkt


    in this web site you can download albanian movies by the local server direkt link unlimited band

  11. #111
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-04-2008
    Vendndodhja
    ne venezia
    Postime
    2
    Citim Postuar mė parė nga marsela Lexo Postimin
    un po permend disa filma tani disi te harruar por qe kur isha e vogel me kan lene shume mbresa..dhe fatkeqsisht skam pasur rastin ti ndjek me :

    kthim ne ishullin e thesarit(me ate xhon silverin me nje kembe)
    skllaura izaura..(sdi ne ekam ne rregull shkrimin se kam qen shum e vogel kur e kam pare e degjuar per te)
    trashgimtari kambisit
    fan fan tulipan
    dy vjet pushime( te ky kam pas fiksim ate muziken ne fund..)
    qkemi marsela jeni mire lexova titullin e filmit kthim ne ishullin e thesarit ,e te them te drejten eshte e mbetet nje nder filmat me te perkryer mbase ishte koha e tille: kam arritur ti gjej keto filma jane 12 dvd dhe brenda javes do ti kem e do i shof gjith diten deri sa ti kem pare te gjithe. te pershendes gulio

  12. #112
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-04-2008
    Vendndodhja
    ne venezia
    Postime
    2
    Citim Postuar mė parė nga marsela Lexo Postimin
    un po permend disa filma tani disi te harruar por qe kur isha e vogel me kan lene shume mbresa..dhe fatkeqsisht skam pasur rastin ti ndjek me :

    kthim ne ishullin e thesarit(me ate xhon silverin me nje kembe)
    skllaura izaura..(sdi ne ekam ne rregull shkrimin se kam qen shum e vogel kur e kam pare e degjuar per te)
    trashgimtari kambisit
    fan fan tulipan
    dy vjet pushime( te ky kam pas fiksim ate muziken ne fund..)
    qkemi marsela jeni mire lexova titullin e filmit kthim ne ishullin e thesarit ,e te them te drejten eshte e mbetet nje nder filmat me te perkryer mbase ishte koha e tille: kam arritur ti gjej keto filma jane 12 dvd dhe brenda javes do ti kem e do i shof gjith diten deri sa ti kem pare te gjithe. te pershendes gulio

  13. #113
    Elbasanlli 4eve® Maska e AnGeL_DeViL
    Anėtarėsuar
    16-01-2008
    Vendndodhja
    As Ne Toke,As Ne Qiell
    Postime
    507

    Smile

    Film i paharrueshem per mua eshte edhe do te jete SCARFACE.Kete film edhe 100 here ta shikoj nuk merzitem.E ka qa fare rrolin e vet Al Pacino aty
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
    Trimi Mire Me Shoqe Shume

  14. #114
    Verdheblu 4ever Maska e ChAoS_DrAgOn
    Anėtarėsuar
    17-01-2008
    Vendndodhja
    Elbasan
    Postime
    177
    Citim Postuar mė parė nga AnGeL_DeViL Lexo Postimin
    Film i paharrueshem per mua eshte edhe do te jete SCARFACE.Kete film edhe 100 here ta shikoj nuk merzitem.E ka qa fare rrolin e vet Al Pacino aty
    UUUUUUUU lal te njejtin film kemi qefe :d

  15. #115
    Elbasanlli 4eve® Maska e AnGeL_DeViL
    Anėtarėsuar
    16-01-2008
    Vendndodhja
    As Ne Toke,As Ne Qiell
    Postime
    507
    Citim Postuar mė parė nga ChAoS_DrAgOn Lexo Postimin
    UUUUUUUU lal te njejtin film kemi qefe :d
    Normale lale pse kot jemi lagje mafiozesh ne
    Trimi Mire Me Shoqe Shume

  16. #116
    DaRk §©®īžt Maska e ThE_DaRk_NiGhT
    Anėtarėsuar
    03-01-2008
    Vendndodhja
    Aty Ku Gomari Thyen Kaviljen Dhe Shqiponja Rrine Me Nje Kembe
    Postime
    634
    Ubuubububububuub Ca bejne 5-Maji te njejtin fil ti piace :d
    Kur te jesh ne vend te huaj, dita te duket muaj. - (Podrime)

  17. #117
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Titulli : "ARSHIN MALL ALLAN "
    Film sovjetik - Ngjarjet zhvillohen nė Ajzerbajxhan.

    Nė rol: Rashid Beubetov


    Pas shfaqjes sė filmit nė tė gjithė Shqipėrinė, njerėzit kėndonin nė shqip kėngėt e filmit . Ka subjekt tė lezetshėm. Po tė doni , ua tregoj...se edhe unė me tė tregume e kam...

    Njė fragment :

    Jam njė djalė qė shes basma
    me njė vajzė kam ra n'sevda
    sa herė qė shkoj andej
    ajo m'del nė penxhere.

    Hajde mori vashė
    beu s'na shikon
    ke bandillin qė tė mbron
    edhe kurr' s'tė tradhėton.




    P.S...Hė tė dalė kush kėtu e tė thotė e mbaj mend,,,se keni filluar tė bėni si trima, me batuta filmash, qė i shihni nėpėr videokaseta taze fare....(lol)

    Ky eshte Brari, qe thote se s'kam shkruar me pare per Rashid-in.
    Kam bere edhe nje pershendetje, por kush rri e kontrollon sendyqet tani. (lol)
    Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Tema tė Ngjashme

  1. 24 Mars 1999, Dita e Paharruar per Kosoven.
    Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 16-07-2015, 22:14
  2. Emocionet e nje ndeshje te paharruar !
    Nga inter_forever nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 09-12-2006, 20:12
  3. Piknik mbi bar, njė fundjavė e paharruar
    Nga Davius nė forumin Bukuri dhe estetikė
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 07-05-2006, 18:53
  4. 10 vjet por i paharruar. Kurt Cobain !!
    Nga ice_storm nė forumin Muzika botėrore
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 02-03-2005, 20:15
  5. Cufo --- I paharruar do mbese kujtimi i cufos ne mendjet tona
    Nga PINK nė forumin Kinematografia dhe televizioni
    Pėrgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 06-12-2004, 14:53

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •