Close
Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 117
 1. #61
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Anėtarėsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Va' dove ti porta il cuore.
  Edhe ky me Virna Lisi ne baze te librit "Thuaj zemres Po" nga Susane Tamaro.
  HAKUNA MATATA

 2. #62
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga My_Soul
  Va' dove ti porta il cuore.
  Edhe ky me Virna Lisi ne baze te librit "Thuaj zemres Po" nga Susane Tamaro.

  po te citoj nje e me dy..po me terhoqi vemendjen se e kam lexuar kte liber para disa vitesh e pelqyer shum..po se dija qe ishte edhe film??
  i afrohet ndopak..?

  dhe meqe jemi te te paharruarit po shtoj edhe
  "
  te gjithe lumenjte rrjedhin"
  dhe "bon esperanca"

  ..sdi ndoshta me teper se cilesia e filmave apo tematika per mua iben te paharruar koha ne te cilen ikam pare,perjetimet si dhe personazhe qe me kan lene mbresa..

 3. #63
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Anėtarėsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Filmi eshte pothuajse si libri, por per mua libri eshte me i bukur. Ne pergjithesi te gjithe librat kane qene me te bukur se sa filmat e realizuar mbi ta.

  Nje tjeter film ka qene "Gjithe fajin e ka parajsa"
  HAKUNA MATATA

 4. #64
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Citim Postuar mė parė nga My_Soul

  Nje tjeter film ka qene "Gjithe fajin e ka parajsa"
  ...apo "I gjithė faji ėshtė i parajsės" ?
  Mė kujtohet , luajnė ata dy M. N. -ut-rat aty.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 5. #65
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  gocaaa na i kujtoni pak kete filmin " i gjithe faji eshte i parajses " ?
  sepse duket shume titull i njohur ..po per dreq spo me kujtohet se me ke ..po jam e sigurte qe e kam pare
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 6. #66
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Anėtarėsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON
  ...apo "I gjithė faji ėshtė i parajsės" ?
  Mė kujtohet , luajnė ata dy M. N. -ut-rat aty.
  Ne origjinal eshte Tutta colpa del paradiso.

  Pink, luajne Ornela Muti (non e colpa mia, lol) dhe Francesco Nuti.
  Ju kujtohet ajo shprehja "Ai nuti, ****, bruti ishte burre i ndershem"
  HAKUNA MATATA

 7. #67
  bitter girl Maska e marsela
  Anėtarėsuar
  11-06-2002
  Postime
  1,163
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  pink e ka thene CORAZON me lart po ka perdorur vetem inicialet..eshte me Ornela ***** e Franēesko NUtin..kjo ishte shum e e pasur dhe ky ivarfer..kishin nje djate te vogel shume te mire..sdi pse ishin ndare..e detaje shum smbaj mend se u be koh qe se kam pare..po ndoshta kaq te ndihmon
  Inner beauty takes some finding, but it lasts forever..

 8. #68
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  oh ok mu kujtua tani ... qe kishte per burre ate simpatikun qe gjuante ate dhine e eger lol ( pics )

  thx Marsela
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 9. #69
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pink_Girl
  oh ok mu kujtua tani ... qe kishte per burre ate simpatikun qe gjuante ate dhine e eger lol

  Nga s'e kėrkonte dhinė, e me nė fund, dhija tu i bo sehir Franēeskos, mu nė fytyrė....lol...Ē'skenė !

  Tani , duke u menduar e duke parė tavanin (lol), mu kujtua filmi " ĒATIA " .
  Where does a thought go when it's forgotten?

 10. #70
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Titulli : "ARSHIN MALL ALLAN "
  Film sovjetik - Ngjarjet zhvillohen nė Ajzerbajxhan.

  Nė rol: Rashid Beubetov


  Pas shfaqjes sė filmit nė tė gjithė Shqipėrinė, njerėzit kėndonin nė shqip kėngėt e filmit . Ka subjekt tė lezetshėm. Po tė doni , ua tregoj...se edhe unė me tė tregume e kam...

  Njė fragment :

  Jam njė djalė qė shes basma
  me njė vajzė kam ra n'sevda
  sa herė qė shkoj andej
  ajo m'del nė penxhere.

  Hajde mori vashė
  beu s'na shikon
  ke bandillin qė tė mbron
  edhe kurr' s'tė tradhėton.
  P.S...Hė tė dalė kush kėtu e tė thotė e mbaj mend,,,se keni filluar tė bėni si trima, me batuta filmash, qė i shihni nėpėr videokaseta taze fare....(lol)
  Where does a thought go when it's forgotten?

 11. #71
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  49
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  c'ma kujtuat edhe mua kete film, qe e kam pare disa here, mund ta shoh edhe disa here te tjera e te mos ndjej asgje me pak , e asgje me ndryshe se kenaqesi. (sigurisht qe e kam fjalen per "gjithe fajin e ka parajsa" me francesko Nutin e te tjere.

 12. #72
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Anėtarėsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kush e mban mend "Kompania e shtate nen driten e henes"?
  HAKUNA MATATA

 13. #73
  .
  Anėtarėsuar
  27-05-2004
  Postime
  965
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Po filmi "horror" "Shtepia ne Ishull" qe e shikonim duke mbuluar fytyren me gishterinj?

  Shenim:Nuk i kam lexuar te gjitha postet, keshtu qe nese dikush tjeter ka qene me i shpejte per ta kujtuar...te mos kemi fjale...

 14. #74
  Dora Vete Maska e tironce4ever
  Anėtarėsuar
  07-12-2002
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  65
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Wink

  ore per mua ka shume te pa harruarr .....po vej vetem dy per tani
  nga te huajt...
  SWEET NOVEMBER.......................
  edhe nga filmat shqiptar nr.1 eshte
  14 VJEC DHENDER

  P.S tirona eshte vecse bardh e blu ska ngjyre tjeter
  Life goes on.......

 15. #75
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga My_Soul
  Kush e mban mend "Kompania e shtate nen driten e henes"?

  ky si titull me duket si i njohur ..na i kujto pak fare lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 16. #76
  wWw.WebShqip.Com Maska e vodafone_1
  Anėtarėsuar
  11-05-2004
  Vendndodhja
  Italy Torino
  Mosha
  34
  Postime
  190
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Pavarsisht se ka edhe filma te huaj qe me pelqejne po nuk kam me te bukur se filmat Shqiptare
  Me shume nga filmat qe me pelqen eshte filmi "DEBATIK" (Djemte E Bashkuar Antar Te Ideve Komuniste) qe nuk merzitem kurre duke e pare edhe pse eshte i vjetes si film.

 17. #77
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  PO Xhos Profesionistin e mbani mend ?

  sa muzike te bukur ka pasur ne fund .. ku e vrasin
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 18. #78
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime nė 92 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK
  PO Xhos Profesionistin e mbani mend ?
  Ncuk...Hiē nuk e mbajmė mend !

  Zhozin ne e kemi dashur si "Gjenerali i Forumit" Enver Hoxhėn.....Akoma ti ?
  Where does a thought go when it's forgotten?

 19. #79
  Larguar.
  Anėtarėsuar
  04-08-2003
  Postime
  2,157
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 32 postime
  Nder te paharruarit (klasik) per mua do mbetet:

  Psycho.... origjinali nga Alfred Hitchcock (director)

 20. #80
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  The Little Rascals---ky film me ka bere shume per te qeshur, femijet jan kaq te lezecem
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. 24 Mars 1999, Dita e Paharruar per Kosoven.
  Nga Brari nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 16-07-2015, 22:14
 2. Emocionet e nje ndeshje te paharruar !
  Nga inter_forever nė forumin Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-12-2006, 19:12
 3. Piknik mbi bar, njė fundjavė e paharruar
  Nga Davius nė forumin Bukuri dhe estetikė
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 07-05-2006, 18:53
 4. 10 vjet por i paharruar. Kurt Cobain !!
  Nga ice_storm nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-03-2005, 19:15
 5. Cufo --- I paharruar do mbese kujtimi i cufos ne mendjet tona
  Nga PINK nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 06-12-2004, 13:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •