Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 26
  1. #1
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    E beri njehere .. do e beje prape ???

    He did it Once He will do it again !!!

    e kam degjuar shpesh kete shprehje lately ... sa e vertete mendoni ju eshte ???

    po diskutonim nje dite ketu ne pune ( per njeren qe burri e kishte tradhtuar njehere ) ... ajo kembengulte qe ai e do ate shume ...por rrethanat , vendi i gabuar , momenti i gabuar ben qe ai ta tradhtonte ate me dike tjeter ...
    dhe ai e kishte kuptuar gabimin qe kishte bere .. ( ndoshta i ishte bere mesim vertet ) por ......................

    kjo shprehje came up ... ai e beri njehere do e beje prape ??
    disa nga ne e mbeshtem kete thenie ..por kishim dhe disa kunder ..

    si mendoni ju ... sa e vertete eshte kjo ???
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  2. #2
    BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
    Anėtarėsuar
    26-08-2003
    Vendndodhja
    nel mio piccolo mondo
    Postime
    683
    Per mua eshte e vertet
    sidomos tek rasti qe the ti me larte.
    Sipas fjaleve dhe historive qe kam degjuar kur nje burre tradheton gruan e vet
    edhe ajo e fal .... ai vashdon edhe e perserit po te njejten gje .
    Se mendon qe "gruaja" e do shume edhe ashtu si e fali heren e pare do ta fali prape per te dyten here.
    Tani ka edhe persona qe se perserisin me te njejtin veprimi , varet se cili eshte veprimi edhe cfare do i kushtoj pas atij.

    cioa pinko te pershendes

  3. #3
    e kithtė Maska e Rebele
    Anėtarėsuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    kulpėr
    Postime
    1,088
    une gjithashtu them qe eshte "likely" ta beje prap
    ka ndodhur qe ne shume raste, burri tradheton, sajon genjestra per ta justifikuar veprimin, gruaja nuk e pranon, shkon tek nje tjeter, dhe....e tradheton dhe ate perseri

    perderisa e beri me njeren do te thote qe ka dhene prova qe do e perseri prap me tjetren

  4. #4
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882

    Ju pershendes

    Une odeoni mbase jam gabim por po i hedh dy mendime ketu ne kete teme kuptimplote. Nuk mendoj se nje njeri qe gabon klasifikohet fajtor i perjetshem pasi duhet pare personi qe gabon intelekti i tij, ndergjegja e tij, morali i tij. Nje mashkull ka shume arsye qe tradheton dhe disa jane te pa-shmangshme psh largesia per nje kohe te gjate nga gjiri familjar e shtyn ne mekat, pasi ka ca nevoja fiziologjike qe duhen plotesuar gje per te cilen as fuqiploti si kundershton. Ka disa te tjere meshkuj qe jane ziliqare dhe keta mendoj se e bejne gjithmone pasi tahmaqarelleku i tyre ska te ngopur. Nuk duhen pergjithsuar te gjitha rastet mendoj. Meshkujt qe tradhetojne gruan kur ajo eshte ne gjendje te plotesoje cdo nevoje te tij per mua jane bastarde dhe te pa-moralshem, familjet e tyre shkojne drejt nje degradimi total dhe femijet e tyre mesojne nga prinderit. Une Odeoni them me bindje te plote qe nje mashkul nuk mund te shfaqesohet me faktin e te qenurit mashkull per te abuzuar mbi kete aspekt sepse nje femre qe tradheton burrin e saj e pret nje e ardhme e erret kjo duhet te vleje edhe per mashkullin.
    Nejse se u zgjata shume uroj te kete sa me pak te tilla probleme ne familjet tona shqiptare dhe ndeshkimi i ndjekte ata te pa-udhe qe nuk respektojne familjen.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Master^Divine
    Anėtarėsuar
    05-06-2004
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    12
    Cdo rast per kete teme shqyrtohet ne vecanti sepse jo te gjithe meshkujt jane njesoj dhe kur behet fjale per tradheti jo te gjitha lidhjet jane njesoj.Por nese ne nje lidhje ku te dy duhen tradhetia eshte pasoje e nje problemi mes tyre.Eshte e vertete qe mund te perseritet por vetem nese nuk arrijne bashkarisht te gjejne se ku gjendron problemi ne lidhjen e tyre.Pra nuk mund te perseritet nese ka dashuri dialog dhe mirkuptim.Sa per ato shfajsimet rrethanat , vendi i gabuar , momenti i gabuar ato jane nje paralajmrim qe do kete dhe nje vend dhe nje moment tjeter te gabuar..Ky eshte mendimi im

  6. #6
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Mesuesi im na thoshte: E ben njehere,ke gabuar...e ben per se dyti,do ta falin dhe e ben per se treti,te ka kaluar ne shprehi.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  7. #7
    ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
    Anėtarėsuar
    09-08-2004
    Vendndodhja
    ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
    Postime
    503
    Keta lloj tipash e bene njehere posi do e bejne prap.... pse vajti ai ne rradhe te pare e tradhtoj gruan... kur e tradhtoj njehere zere se e ka tradhtuar 100 here
    kot si thone "Ujku qimen e nderron por zakonin se harron..."
    Gruaja e fali njehere edhe ky mendon se ajo mund ta fali perseri
    urrejta ime me e madhe eshte kur te tradhton nje njeri... personalisht sdo falja askend po te me tradhtonte.... tradhtia eshte vesi me i keq ne jete... te heqin vizen te gjithe pastaj
    ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

  8. #8
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Pergjithesimet e historive dhe me pas nxjerrja e konkluzioneve kurre sme kane pelqyer.
    Gaboi dikush njehere dhe mori damken tradhetarit,te padrenqshmit,mekatarit.
    Nuk e ve ne dyshim se ka njerez te tille,qe anashkalojne mbi dashurine,respektin,mirnjohjen,besimin qe u eshte dhene.Nga ana tjeter ka dhe nga ata qe fatkeqsisht ne nje moment dobesie u bene skllever te pasioneve qofte edhe per pak kohe.Ketyre njerezve ndoshta u duhet dhene nje shans i dyte.Thone se njerzit qe dine te dashurojne dine edhe te FALIN.

    Pleqte e mocem thone "Kur gabimi perseritet per te dyten here pushon se quajturi RASTESI".
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  9. #9
    i/e larguar Maska e _BoOtYlIcIoUs_
    Anėtarėsuar
    12-06-2004
    Vendndodhja
    Boston
    Postime
    43
    Kot nuk e ka nxjerre llafin qe thua ti prandaj an qe even got facts to bacc it up so i totally believe that[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=Red]

  10. #10
    E Lirė! Maska e KaLTerSi
    Anėtarėsuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    Meqe e kemi zene me thenie, une di nje tjeter qe thote "E beri njehere eshte faji tij, e beri dy here eshte faji yt"

    Nuk eshte e thene qe te jete i predispozuar ta perserise... ne momente krize te nje lidhje ku cdo gje eshte e paqarte ndodh qe partneri vepron ne instikt pra pa i menduar fare pasojat e veprimeve te tij dhe shkon me dike tjeter, sado gabim te jete eshte dicka qe me raste edhe ndodh.
    Doren ne zjarr nuk e ve mgjth nuk mendoj qe do e bente serish perderisa gjembi i hyri njehere ne kembe.
    Cdo rast eshte kaq relativ... njeriu ka aq intuite sa te ndjeje nese partneri(qofte f apo m) me te vertete e ka kuptuar gabimin, me te vertete kerkon falje dhe me te vertete kerkon te rikthehet.

    P.S. Ketu tek mua po bie nje shi per qejf te shiut, dhe ju te dashur shoke me keto temat tuaja, tradheti njeri, mosvleresim tjetri... me bet pet fare.
    Toleranca, eleksiri i lirisė.

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    Citim Postuar mė parė nga Pink_Girl
    He did it Once He will do it again !!!

    e kam degjuar shpesh kete shprehje lately ... sa e vertete mendoni ju eshte ???

    po diskutonim nje dite ketu ne pune ( per njeren qe burri e kishte tradhtuar njehere ) ... ajo kembengulte qe ai e do ate shume ...por rrethanat , vendi i gabuar , momenti i gabuar ben qe ai ta tradhtonte ate me dike tjeter ...
    dhe ai e kishte kuptuar gabimin qe kishte bere .. ( ndoshta i ishte bere mesim vertet ) por ......................

    kjo shprehje came up ... ai e beri njehere do e beje prape ??
    disa nga ne e mbeshtem kete thenie ..por kishim dhe disa kunder ..

    si mendoni ju ... sa e vertete eshte kjo ???
    nese nje burre tradhton gruan nje here atere sigurisht do e tradhtoje perseri nese vet gruaja e tij nuk merr masa si psh , divorc , dhe nese sdo divorcin atere gruaja duhet te shohe cik veten e saj ne ia ploteson kushtet dhe deshirat burrit te vet . nuk tradhtohet gruaja se te merzitet por se gruaja merzitet prej burrit te vet .

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga KaLTerSi
    Meqe e kemi zene me thenie, une di nje tjeter qe thote "E beri njehere eshte faji tij, e beri dy here eshte faji yt"
    shume e drejt kjo thenie!

    Kur nje person te dashuron shume, nuk do temptoj kurre te te lendoj ne maksimum.... pshm. te te tradhetoj. Kur ne nje lidhje ndodhet tradhetim nga nje partner, personi qe e fal e ben per arsyen se e do me shume se partneri qe e tradhetoj. Dhe s'ka te thote qe te gjithe njerzit qe tradhetojn do ta bejn perseri, varet nga personi!

    Per vete nuk mund te them qe kurre s'do ta fal te dashurin neqoftese me tradheton...varet neqoftese e dua shume sa mund te toleroj faktin qe me tradhetoj. Neqoftese e fal, sic tha kaltersia, do ta marr vete fajin, dhe besoj se kur ndodhet me shume se njehere s'ke pse te tolerosh nje person te tille, sesben duhet te ndahesh neqoftese do te jetosh me nje person qe me vertet te dashuron sa e dashuron ti.
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  13. #13
    谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
    Anėtarėsuar
    20-06-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,090

    Lightbulb Ps

    Me qe ra fjala perderisa behet fjale per mardheniet midis nje burri e nje gruaje dhe thenia qe u be shkak per kete teme atehere po ju pyes ju fermra :Pse nuk ek kerkoni gabimin tek vetja qe e ka shtyre kete person te tradhetoje gruan e tij., sepse qe nje mashkull te tradhetoje nuk po them qe e ka te veshtire por dhe te lehte nuk e ka !!Po me kujtohet nje film tani ku ne nje bashkebisedim qe kjo teme dhe nje burre pergjigjet :Per mua ka vetem nje femer dhe ne syte e mi cdo femer tjeter nuk arij ta dalloj sepse fytyren (apo kete person) e mbulon imazhi i femres qe une Dashuroj.
    Me pak fjale nese do benit qe nje mashkull te mare cdo gje nga nje femer atehere nuk ka per ti shkuar mendja kurre per nje femer tjeter..

    AuGuSt_

  14. #14
    Citim Postuar mė parė nga AuGuSt_
    sepse qe nje mashkull te tradhetoje nuk po them qe e ka te veshtire por dhe te lehte nuk e ka !!
    AuGuSt_
    I shpalle burrat "deshmore"...me gjithe respektin e madh per ate ate qe ke shkruar me poshte...dhe konsideraten e larte per meshkujt nga jane a nga s'jane... po kjo fjali eshte shume hmmm..si te them ---- koti!

    Cdo gje ne kete bote eshte individuale august...nuk ve dot doren ne zjarr me pergjithesime se jo per gje po te merr dora flake qe te cuditesh fare!

    Mbase ty nuk te shkon mendja...po nga e di ti i shkon atij tjetrit apo jo thuajjjj?!...duke pasur goxha femer perkrah madje. Me te degjuar e kam okkk, histori njerezish!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga green : 28-09-2004 mė 16:41

  15. #15
    谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
    Anėtarėsuar
    20-06-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,090

    Thumbs down Ps

    Citim Postuar mė parė nga greenflower111
    I shpalle burrat "deshmore"...me gjithe respektin e madh per ate ate qe ke shkruar me poshte...dhe konsideraten e larte per meshkujt nga jane a nga s'jane... po kjo fjali eshte shume hmmm..si te them ---- koti!

    Cdo gje ne kete bote eshte individuale august...nuk ve dot doren ne zjarr me pergjithesime se jo per gje po te merr dora flake qe te cuditesh fare!
    Po kapesh me nje fjali hem me vjen keq shikoje postimin ne teresi gjithsesi persa the me lart je shume kontradiktore ne ate qe shkruan dhe vete sepse kur them qe dhe e ka te lehte dhe nuk e ka te lehte e kam fjalen per kategori te ndryshme njerezish dhe tek e dyta ne kuptimin e mire fillte qe ka vete fjalia qe ke nenvizuar dhe nuk po shpall njeri apo sex deshmor .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mina : 07-10-2004 mė 15:54

  16. #16
    hahaha...pesimi...deshtimi...mbaji kuajt vlla se te morren revan cik me teper nga c'duhet, per ty e kam pa une jam thjesht veshtruse e egos tende paska te pickuar tashme...ne mos gaboj.

    Ja te te citoj te terin se kam pare qe behen fap-fup fshirje ketu ngadonjehere ne raste te deshperuara...keshtu qe s'ke nga me leviz.

    Citim Postuar mė parė nga AuGuSt_
    Me qe ra fjala perderisa behet fjale per mardheniet midis nje burri e nje gruaje dhe thenia qe u be shkak per kete teme atehere po ju pyes ju fermra :Pse nuk ek kerkoni gabimin tek vetja qe e ka shtyre kete person te tradhetoje gruan e tij., sepse qe nje mashkull te tradhetoje nuk po them qe e ka te veshtire por dhe te lehte nuk e ka !!
    AuGuSt_
    Une them qe per kete paragraf e meriton plotesisht postin tim...
    Kontradiktore une nuk para kam qene ndonjehere , gjej justifikim tjeter.

  17. #17
    谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
    Anėtarėsuar
    20-06-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,090

    Ps

    Citim Postuar mė parė nga greenflower111
    hahaha...pesimi...deshtimi...mbaji kuajt vlla se te morren revan cik me teper nga c'duhet, per ty e kam pa une jam thjesht veshtruse e egos tende paska te pickuar tashme...ne mos gaboj.

    Ja te te citoj te terin se kam pare qe behen fap-fup fshirje ketu ngadonjehere ne raste te deshperuara...keshtu qe s'ke nga me leviz.



    Une them qe per kete paragraf e meriton plotesisht postin tim...
    Kontradiktore une nuk para kam qene ndonjehere , gjej justifikim tjeter.
    Mbase egoja me ben te eci perpara (cdo gje me mase kuptohet)

  18. #18
    Happy to be a woman Maska e Egla-tina
    Anėtarėsuar
    06-06-2003
    Postime
    244

    hi

    Me pak pjale nese mashkulli im me tradhton jane dy arsye :
    1)Nuk kemi ndjenja per njeri -tjetrin
    2)Nuk i afrohem me
    kur mashkulli shkon me nje femer tjeter shumica e rasteve vjen nga femra dhe nuk e them kete qe te gjitha ju femrat e forumit te me hidheni ne gryk por e them kete sepse kur nje femer di ta bej mashkullin per vete nuk ka arsye mashkulli te enderoj apo te veproj me nje tjeter.
    Dhe kjo varet se sa e sigurte eshte femra ne vetvete .pastaj kush e ka ne gjak tradhtin gjthmon ngelet i till nuk e ndryshon dot vec mos te perzihesh m etipa te tille.

  19. #19
    Jam Tea :) Maska e My_Soul
    Anėtarėsuar
    07-02-2004
    Vendndodhja
    Diku...
    Postime
    464
    Qe ta merrni vesh ju beb-usha tradhetia vjen nga shume e shume faktore, p.sh per sport, kuriozitet, variacion, mos-ngopje etj. Keto ne rastet kur akoma ka amore midis partnereve paresore.
    Po do rriteni e do mesoni. Pervoja gje e madhe ne kete dolce vita.
    HAKUNA MATATA

  20. #20
    Heartless Maska e White_Angel
    Anėtarėsuar
    11-01-2004
    Vendndodhja
    Kristal......
    Postime
    1,293
    A cheater is always a cheater no metter what .


    E beri njehere do ta bej prape , nese arriti te bej hapin e pare , atehere do ta bej perseri , perseri , perseri dhe kjo eshte humbja dhe vdekja e dashurise dhe besimit.




    White_Angel
    O Zot per vete sdua gjė jo...por pėr prindėrit nje dhėndėr tė bukur!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Si te fshijme llogarine ne facebook, njehere e pergjithmone.
    Nga LeArNiNgHaCkInG nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 22-02-2009, 17:42
  2. Na ishte njėherė Troja me nėntė shpirtra
    Nga ALBA nė forumin Arkeologji/antropologji
    Pėrgjigje: 62
    Postimi i Fundit: 24-01-2009, 00:52
  3. Dhe njėherė pėrpiqem tė shkruaj diēka pėr veten time!
    Nga studente22 nė forumin Ditari i meditimeve
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 26-04-2006, 10:02
  4. Po e prezantoj edhe unė njėherė veten
    Nga CrAzY-BoY nė forumin Prezantoni veten nė forum
    Pėrgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 14-09-2005, 05:23
  5. Na Ishte Njehere...Mary Jane.
    Nga BenAlbani nė forumin Letėrsia shqiptare
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 30-05-2002, 11:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •