Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 66
  1. #41
    DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Durres - Shqiperi
    Postime
    2,071
    Citim Postuar mė parė nga valdetshala Lexo Postimin
    ina 31 ka edhe metoda tjera, nje nder to eshte shkarko Windows Xp (mund ta gjesh edhe ne faqe tjera nese kerkon ne google) pastaj kemi seriala te licensuar te cilet ti japim dhe behet Genuine
    me gjej mua nje crack apo nje key ta bej ket pc e punes genuine

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    per qfare versioni saktesishte XP. home,Media Center Edition dhe 32 apo 64 bit
    Me respekt,

    Valdet Shala

  3. #43
    DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Durres - Shqiperi
    Postime
    2,071
    une di qe e kam windows xp professional 32 bit
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Bledari : 24-06-2009 mė 05:40

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    Dergoma e-mail-in tend privat ne MP dhe do ta dergoj nje program qe ndryshon qelesin e XP dhe do e kesh GENUINE pastaj.
    Me respekt,

    Valdet Shala

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    Bledar te dergova programin ne email adresen e yahoo-se qe ke ne profil.
    Me respekt,

    Valdet Shala

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e Shoku Miti
    Anėtarėsuar
    20-10-2008
    Postime
    46
    Mirembrema Te Gjitheve. Po Ku Mund Te Shkarkoj Nje Windows Xp Profersional. A Mund Ta Gjej Ne Internet E Te Riparoj Pc Time????????
    Gjithe Te Mirat
    Kalofshi Mire

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e RUDIGURI
    Anėtarėsuar
    18-10-2009
    Postime
    21
    nuk e kuptuj po pse te tjeret me nje disk windows xp ose vista e bejn formatimin per bukuri ndersa ju thoni 3-4 qa thoni keshtu se ketu na beni lemsh ???nje pergjigje shum te sakte ju lutem edhe te sqaruar mir ju lutem

  8. #48
    aR-my_nD Maska e aR-my_nD
    Anėtarėsuar
    01-08-2009
    Vendndodhja
    Veproj nė njė planet pėr tė jetu nė botėn tjetėr.
    Postime
    131
    desha te beje nje pytje,::: jul tuem em ndihmoni:::


    PASI TE NDEZI KOPJUTERI PASI QE ESHTE I FIKUR NE MENGJES, PAS PES MINUTASH ME QE NJE KUTI DIALOGUESE QE ME THOT SE "restart now" DHE "restart later" NESE E SHTYPI "LATER" ME THOT PERSERI ME RISTARTU, ME NDIHMONI DHEME TREGONI SE QFAR DUHET TE BJE PER TE HEQUR KETE PROBLEM...?

    >JU LUTEM SHUME<
    Ēdo gjė, ka njė arsye.

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    Mos ka te beje gjė me Update, mundėsisht nėse nuk mund te postosh foto te paktėn tregona pėrmbajtjen e asaj kutisė dialoguese por pak me shume se "restart now"
    Me respekt,

    Valdet Shala

  10. #50
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    ...tani po e formatoj pc-n time a ka mundsi dikush me me tregu pse nuk po del menya e windowsit?

    hyra ne BIOS ashtu sic ishte cekur me lart dhe bera 1st boot device to cd-room e bera save without settings (Y) dhe kur po restartohet nuk me del ajo menyja qe eshte hap i pare i formatimit?

    e kam fjalen per kete



    ?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gordon Freeman : 09-08-2010 mė 16:42

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    Citim Postuar mė parė nga Kronikė Lexo Postimin
    ...tani po e formatoj pc-n time a ka mundsi dikush me me tregu pse nuk po del menya e windowsit?

    hyra ne BIOS ashtu sic ishte cekur me lart dhe bera 1st boot device to cd-room e bera save without settings (Y) dhe kur po restartohet nuk me del ajo menyja qe eshte hap i pare i formatimit?

    e kam fjalen per kete



    ?
    Kjo foto qe ke postuar nuk eshte hapi i pare , sepse hapi i pare pas atij ndrrimit ne BIOS eshte
    http://www.microsoft.com/library/med...rt-from-cd.gif

    pastaj klikon ne cilin do tast psh ENTER dhe pastaj te shfaqet ajo foto (nese CD eshte BOOTABLE)
    Me respekt,

    Valdet Shala

  12. #52
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    po valdet ai hapi i pare qe ke postu nuk me hapet!

    une e konfigurova ne bios (boot devices ne cd room) dhe nuk me hapet !,une kam BIOS te vjeter si ky



    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gordon Freeman : 09-08-2010 mė 18:32

  13. #53
    Citim Postuar mė parė nga Kronikė Lexo Postimin
    po valdet ai hapi i pare qe ke postu nuk me hapet!

    une e konfigurova ne bios (boot devices ne cd room) dhe nuk me hapet !,une kam BIOS te vjeter si ky



    Mė duket se te ky bios i jot,ėshtė aty te Advanced Bios Features boot order.Hyr aty,dhe kontrollo.Shiko edhe nqs cd ėshtė bootable apo jo.
    Dhe plako:
    hyra ne BIOS ashtu sic ishte cekur me lart dhe bera 1st boot device to cd-room e bera save without settings (Y) dhe kur po restartohet nuk me del ajo menyja qe eshte hap i pare i formatimit?
    Jo without,duhet SAVE & EXIT SETUP.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  14. #54
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Mė duket se te ky bios i jot,ėshtė aty te Advanced Bios Features boot order.Hyr aty,dhe kontrollo.Shiko edhe nqs cd ėshtė bootable apo jo.
    Po aty eshte dhe verpova edhe me pare (1st boot devices to cd-room) pastaj F10 ,prape nuk del...
    si shikohet nese Cd eshte bootalbe?

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    Pikėrisht nėse ke vepruar drejt ne BIOS atehere e paske vėrtetuar se CD nuk eshte bootable, provo me ndonjė tjetėr, ose huazo nga dikush ose blejė njė, nuk eshte shtrenjte
    Me respekt,

    Valdet Shala

  16. #56
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Pikėrisht nėse ke vepruar drejt ne BIOS atehere e paske vėrtetuar se CD nuk eshte bootable, provo me ndonjė tjetėr, ose huazo nga dikush ose blejė njė, nuk eshte shtrenjte
    po jo nuk ishte shtrejte sapo e bleva...mirpo kur une e ve kete cd ne nje kompjuter qe windowsi starton at'here me del setupi...



    kurse ne ate pc-n tjeter qe win. nuk starton, nuk me del


  17. #57
    Citim Postuar mė parė nga Kronikė Lexo Postimin
    Po aty eshte dhe verpova edhe me pare (1st boot devices to cd-room) pastaj F10 ,prape nuk del...
    si shikohet nese Cd eshte bootalbe?
    Nqs je i sigurtė se e cd-rom tė parin nė BIOS atėhere CD nuk ėshtė bootable.Dhe ajo qė thua ti,qė te my computer ta nxjerr Win XP Setup,nuk do tė thotė qė ėshtė bootable.Po tė mos nxirrte as atė,atėhere do kishe blerė CD bosh lol.Po ai qė e ke blerė ti,nuk e ka djegur siē duhet atė kopjen pirate.Shkarko njė tjetėr nga interneti me torrent nqs nuk ke nga kėto accountet (rapidshare,hotfile,fileserve,megaupload&co).

    Ja njė torrent pėr Windows Xp Sp3 Home Edition.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  18. #58
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Nqs je i sigurtė se e cd-rom tė parin nė BIOS atėhere CD nuk ėshtė bootable.Dhe ajo qė thua ti,qė te my computer ta nxjerr Win XP Setup,nuk do tė thotė qė ėshtė bootable.Po tė mos nxirrte as atė,atėhere do kishe blerė CD bosh lol.Po ai qė e ke blerė ti,nuk e ka djegur siē duhet atė kopjen pirate.Shkarko njė tjetėr nga interneti me torrent nqs nuk ke nga kėto accountet (rapidshare,hotfile,fileserve,megaupload&co).

    Ja njė torrent pėr Windows Xp Sp3 Home Edition.
    jam duke e shkarkuar nje win sp3 botable me torrent ,mua njesoj me duket si te ma kish dhene te zbrazet si cd-ja pa bootalbe sepse une e bleva me kete qellim qe ta formatoj...anyway,faleminderit.

  19. #59
    Citim Postuar mė parė nga Kronikė Lexo Postimin
    jam duke e shkarkuar nje win sp3 botable me torrent ,mua njesoj me duket si te ma kish dhene te zbrazet si cd-ja pa bootalbe sepse une e bleva me kete qellim qe ta formatoj...anyway,faleminderit.
    Di si ta djegėsh me Power Iso ose Ultra Iso ose Alchohol 120% nė mėnyrė qė tė jetė bootable ?
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  20. #60
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Di si ta djegėsh me Power Iso ose Ultra Iso ose Alchohol 120% nė mėnyrė qė tė jetė bootable ?
    po ,me power iso di te djeg ...ashtu si kam djegur edhe plot fajlla te tjera...pse ka ndoi menyre tjeter per te djegur qe te jete bootable?

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Windows Vista nė shqip
    Nga PcCrack3r nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-11-2006, 14:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •