Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
  1. #1

    Pse gjithmone plagosim ate qe duam me shume...

    Nga disa tema qe jane postuar ketu dhe nga eksperiencat personale si dhe nga ato qe kam degjuar nga te njohurit me ka lindur nje pyetje qe fillimisht ja bej vetes dhe pastaj edhe juve:
    Pse gjithmone perfundojme dhe i shkaktojme dhimbje pikerisht njeriut qe duam me shume dhe si rrjedhoje e humbim per kete arsye?
    Kaq e veshtire qenka te mos komplikosh ndjenjat dhe gjerat qe kane me shume rendesi dhe mos i shkaterrosh ato me teka te momentin, me veprime te pamatura dhe me disa sjellje qe per caste te caktuara i gjykojme te arsyeshme dhe te pranueshme pa llogaritur se cfare mund te sjellin? Pa llogaritur qe ndjenja nuk mund te mbahet e vetme nese nuk ushqehet me besim dhe sinqeritet. Nese nuk tregohet ashtu sic eshte, lakuriqe pa u druajtur se mund te na turperoje apo beje te ndihemi inferiore. Pse gjithmone njeriu nuk kenaqet me ate qe ka perpara syve qe eshte ajo qe i lumturon shpirtin dhe zemren dhe e ben te ndihet sic thone ne Qiellin e 7-te dhe ca dreqin e shtyn te mendoje dhe te beje prapesira?
    Pse kur dikush te do, ti mendon se nuk mjafton dhe harron qe ti i pari nuk ben as gjysmen e kesaj. Merr dashuri por harron ta japesh sepse e ndjen veten te privilegjuar dhe si i tille behesh egoist, llafazan, budalla dhe genjeshtar per gjera qe skane rendesi por qe shkaterrojne ate qe ka rendesi?
    Pse vetem kur e humbim njeriun qe duam i therrasim mendjes qe O Zot cfare bera? Nuk i thashe dhe tregova kurre sa e doja se i kisha syte shume te zene nga dashuria qe me dha dhe ne vend tja ktheja sic e meritonte e vrava ne shpirt dhe ne ndjenje me kapricio, dyshime te kota, xhelozira dhe sjellje qe do turperonin edhe nje femije?
    Ja keto pyetje me vijne ne koke sa here degjoj histori te tilla dhe nuk jam ne gjendje ti jap pergjigje. E shoh qe perseriten e perseriten dhe duket sikur pesimi i te tjereve nuk behet kurre mesim per ata qe kane nevoje.

  2. #2
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anėtarėsuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Nuk i plagosim ne ata, por pikerisht njeriu qe te do shqetesohet ne do i flasesh apo jo. Nqs braktis nje te huaj, atyre s'u behet vone. Natyrisht qe do duket sikur ne jemi kafshe me dashje me ata qe duam.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  3. #3
    Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
    Anėtarėsuar
    11-05-2003
    Vendndodhja
    tu bo not
    Postime
    1,116
    thon se vetem kur e hum dike e kupton sa e ke dasht,sa shum ke nevoj per te,sa gabim ke bo.....,,,,,ka i her osht shum vone ti kthesh gjojnat ashtu sic kan qen ,,,,,,,ka i her.....nejse..
    LoNcJa-SyNi-VeT
    o-le-le firma

  4. #4
    Gone Maska e MiLaNiStE
    Anėtarėsuar
    19-05-2003
    Vendndodhja
    dónde ustedes no me puede ver
    Postime
    1,770
    Citim Postuar mė parė nga Tironce_TR
    thon se vetem kur e hum dike e kupton sa e ke dasht,sa shum ke nevoj per te,sa gabim ke bo.....,,,,,ka i her osht shum vone ti kthesh gjojnat ashtu sic kan qen ,,,,,,,ka i her.....nejse..
    LoNcJa-SyNi-VeT
    me ty jom yllo muuahhhhhhh

  5. #5
    GuEsS...? Maska e Leandra
    Anėtarėsuar
    24-10-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    185
    Persa i perket temes , nuk e di pse gjithmone duam ate qe nuk kemi dhe nuk duam ate qe kemi, ndoshta sepse keshtu jemi gatuar ne..
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Shpirt Njeriu : 21-09-2004 mė 21:10 Arsyeja: Te lutem mos ofendo!!!
    Une me ty pata fillu
    vec ta bej tjetrin xheloz,
    e tash me ty jam dashuru,
    ...kjo pune me ben nervoz....

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    Citim Postuar mė parė nga pepi
    Nga disa tema qe jane postuar ketu dhe nga eksperiencat personale si dhe nga ato qe kam degjuar nga te njohurit me ka lindur nje pyetje qe fillimisht ja bej vetes dhe pastaj edhe juve:
    Pse gjithmone perfundojme dhe i shkaktojme dhimbje pikerisht njeriut qe duam me shume dhe si rrjedhoje e humbim per kete arsye?
    Kaq e veshtire qenka te mos komplikosh ndjenjat dhe gjerat qe kane me shume rendesi dhe mos i shkaterrosh ato me teka te momentin, me veprime te pamatura dhe me disa sjellje qe per caste te caktuara i gjykojme te arsyeshme dhe te pranueshme pa llogaritur se cfare mund te sjellin? Pa llogaritur qe ndjenja nuk mund te mbahet e vetme nese nuk ushqehet me besim dhe sinqeritet. Nese nuk tregohet ashtu sic eshte, lakuriqe pa u druajtur se mund te na turperoje apo beje te ndihemi inferiore. Pse gjithmone njeriu nuk kenaqet me ate qe ka perpara syve qe eshte ajo qe i lumturon shpirtin dhe zemren dhe e ben te ndihet sic thone ne Qiellin e 7-te dhe ca dreqin e shtyn te mendoje dhe te beje prapesira?
    Pse kur dikush te do, ti mendon se nuk mjafton dhe harron qe ti i pari nuk ben as gjysmen e kesaj. Merr dashuri por harron ta japesh sepse e ndjen veten te privilegjuar dhe si i tille behesh egoist, llafazan, budalla dhe genjeshtar per gjera qe skane rendesi por qe shkaterrojne ate qe ka rendesi?
    Pse vetem kur e humbim njeriun qe duam i therrasim mendjes qe O Zot cfare bera? Nuk i thashe dhe tregova kurre sa e doja se i kisha syte shume te zene nga dashuria qe me dha dhe ne vend tja ktheja sic e meritonte e vrava ne shpirt dhe ne ndjenje me kapricio, dyshime te kota, xhelozira dhe sjellje qe do turperonin edhe nje femije?
    Ja keto pyetje me vijne ne koke sa here degjoj histori te tilla dhe nuk jam ne gjendje ti jap pergjigje. E shoh qe perseriten e perseriten dhe duket sikur pesimi i te tjereve nuk behet kurre mesim per ata qe kane nevoje.
    perse ? po valle perse ? ti kerkon pergjigje te njeriu ? perderisa eshte njeriu ekzekutuesi i te tillave padrejtesi , atere si mund te gjesh nje pergjigje te njeriu . mund ta gjesh ne vetvete , mund ta gjesh me kalimin e viteve gjate pervojave . mund ta gjesh te poezia . te muzika te zoti a ku di une , por mendoj se kurre nuk mund ta gjesh te njeriu , sepse armiku kreyesor i njeriut eshte vete njeriu vetvetja . une ende po e kerkoj nje pergjigje dhe se kam gjete , por po mendoja , edhe nese e gjej nje pergjigje , valle sa do jete e dobishme per te me qetesuar ? mund te them gjithashtu qe njeriu ndikohet nga faktore te jashtem dhe te brendshem . ato probleme qe krijohen nga faktoret e jashtem mund te zgjidhen por ato te brendshme mendoj qe nuk zgjidhen dot . lufta shpirterore , te varesh nga emocionet ndjenjat apo te varesh nga llogjika ? edhe une ndihem si ty rreth temes , po ja cmund te bejme . duhet te ndryshojme , le te behemi te pandjeshem dhe ta kycim zemren dhe ti shesim vetvetes me tollona ato ndjenja qe pretednohet te na bejne te lumtur por fatkeqesisht na bejne te ndihemi ne dhibmje zemre . u bene vite qe me ka marre malli per te dashuren time dhe ende vuaj , po koka ben , koka peson .

  7. #7
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Plagosim ata qe duam se me teper ata i kemi afer.
    Nuk plagosim dot persona tjere per shkak se jemi larg tyre.
    Nejse,kshu "rough" pergjigje dhash.
    Ndryshon kjo,varesisht nga situatat e krijuara,mirepo,po,qenia njerezore ka afinitete te "plagos" dhe "humb" ate qe do me shume.
    Cdo te mire
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  8. #8
    www.trebit.com Maska e Xemlo
    Anėtarėsuar
    20-09-2004
    Postime
    460
    Citim Postuar mė parė nga maratonomak
    perse ? po valle perse ? ti kerkon pergjigje te njeriu ? perderisa eshte njeriu ekzekutuesi i te tillave padrejtesi , atere si mund te gjesh nje pergjigje te njeriu . mund ta gjesh ne vetvete , mund ta gjesh me kalimin e viteve gjate pervojave . mund ta gjesh te poezia . te muzika te zoti a ku di une , por mendoj se kurre nuk mund ta gjesh te njeriu , sepse armiku kreyesor i njeriut eshte vete njeriu vetvetja . une ende po e kerkoj nje pergjigje dhe se kam gjete , por po mendoja , edhe nese e gjej nje pergjigje , valle sa do jete e dobishme per te me qetesuar ? mund te them gjithashtu qe njeriu ndikohet nga faktore te jashtem dhe te brendshem . ato probleme qe krijohen nga faktoret e jashtem mund te zgjidhen por ato te brendshme mendoj qe nuk zgjidhen dot . lufta shpirterore , te varesh nga emocionet ndjenjat apo te varesh nga llogjika ? edhe une ndihem si ty rreth temes , po ja cmund te bejme . duhet te ndryshojme , le te behemi te pandjeshem dhe ta kycim zemren dhe ti shesim vetvetes me tollona ato ndjenja qe pretednohet te na bejne te lumtur por fatkeqesisht na bejne te ndihemi ne dhibmje zemre . u bene vite qe me ka marre malli per te dashuren time dhe ende vuaj , po koka ben , koka peson .
    Jam dakort me ty deri ne nje fare pike o maratonomak. Shpjegimi jot eshte goxha i thelle, po shume me teper i thelle se cduhet. Nese njeriu nuk do arrinte te zgjidhte problemet e tija te brendshme ndoshta sdo ishte as i zoti te zgjidhte ato te jashtmet, do ishte njeri i humbur, pa asnje interes, pa asnje perspektive. Kjo vlen per cfaredolloj situate, por situata e ndjenjave eshte dicka e vecante. Gabimi yne ( flas per mashkullin ne pergjithesi ) eshte se ne nuk arrijme kurre te dashurojme, jo ne menyre perfekte po te pakten ne nje nivel te pranueshem. Nuk jemi ne gjendje te perdorim zemren kur duhet, ose trurin ne raste te tjera. Ose dashurojme me shpirt, ose ndoshta nuk dashurojme fare. Dashuria duhet te jete nje miks i pergjithshem ndjenje dhe arsyetimi, sduhet te te mbaje ne qiellin e shtate se e humbet. Ai qe dashurohet shume, thone, nuk jep dashuri. Ndoshta eshte e vertete, po duhet te kuptosh ku eshte limiti lart dhe poshte. Kjo behet duke vene ne perdorim jo vetem zemren por dhe trurin.

    Per te mos dale shume nga tema e hapur nga pepi.... sjellja e njeriut (cfaredoqofte mashkull apo femer) nuk eshte lineare, eshte e paparashikueshme dhe kete paparashikueshmeri e bejne pikerish emocionet. Mund te japim boten per nje vajze po jemi dhe aq te paparashikueshem sa mund dhe tja heqim boten asaj, dhe e gjitha kjo pa u kuptuar fare.... Ketu futet dicka qe nuk mund te shpjegohet, duhet te jete dicka irracionale po ndoshta mendoj se njeriu (mashkulli) ka gjithmone nevoje per stimuj te ri.Nuk dua te them qe duhet te gjeje nje vajze tjeter, po duhet te jete ne gjendje, ai vete bashke me partneren, te gjejne stimuj te rinj tek njeri tjetri..... nese shikohet se dashuria po venitet ndoshta nuk ka qene vetem faji juaj, po dhe i personit qe ju ka qendruar ne krahe, nuk ju ka bere te ndiheni personi rendesishem per te, nuk ka ditur te dozoje ndjenjat, nuk ka dashur te pranoje c'eshte toleranca, sepse rendesia tepert te ben qorr, te ben te harrosh shume gjera qe me pare i konsideroje primare dhe tani konsiderohen si te konsoliduara dhe te panevojshme per tu permendur..... Ehhhh dhe une me ju jam po kam nevoje te kuptoj....

  9. #9
    .......TART.......
    Anėtarėsuar
    14-12-2002
    Vendndodhja
    uk
    Postime
    25
    nice one pepi.
    ne nuk lendojme vetem ata qe duam por edhe te tjere , ndryshimi eshte qe, ne se vrasim menjen per te tjeret por vetem per ate qe na djeg me shume prandaj na duket sikur gjithmone lendojme ata qe duam
    "Biologically speaking, if something bites you it's more likely to be female."

  10. #10
    Gone Maska e MiLaNiStE
    Anėtarėsuar
    19-05-2003
    Vendndodhja
    dónde ustedes no me puede ver
    Postime
    1,770
    Citim Postuar mė parė nga Ermondo
    nice one pepi.
    ne nuk lendojme vetem ata qe duam por edhe te tjere , ndryshimi eshte qe, ne se vrasim menjen per te tjeret por vetem per ate qe na djeg me shume prandaj na duket sikur gjithmone lendojme ata qe duam
    interesante ajo qe the

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-01-2004
    Vendndodhja
    diku
    Postime
    1,545
    Citim Postuar mė parė nga Xemlo
    Jam dakort me ty deri ne nje fare pike o maratonomak. Shpjegimi jot eshte goxha i thelle, po shume me teper i thelle se cduhet. Nese njeriu nuk do arrinte te zgjidhte problemet e tija te brendshme ndoshta sdo ishte as i zoti te zgjidhte ato te jashtmet, do ishte njeri i humbur, pa asnje interes, pa asnje perspektive. Kjo vlen per cfaredolloj situate, por situata e ndjenjave eshte dicka e vecante. Gabimi yne ( flas per mashkullin ne pergjithesi ) eshte se ne nuk arrijme kurre te dashurojme, jo ne menyre perfekte po te pakten ne nje nivel te pranueshem. Nuk jemi ne gjendje te perdorim zemren kur duhet, ose trurin ne raste te tjera. Ose dashurojme me shpirt, ose ndoshta nuk dashurojme fare. Dashuria duhet te jete nje miks i pergjithshem ndjenje dhe arsyetimi, sduhet te te mbaje ne qiellin e shtate se e humbet. Ai qe dashurohet shume, thone, nuk jep dashuri. Ndoshta eshte e vertete, po duhet te kuptosh ku eshte limiti lart dhe poshte. Kjo behet duke vene ne perdorim jo vetem zemren por dhe trurin.

    Per te mos dale shume nga tema e hapur nga pepi.... sjellja e njeriut (cfaredoqofte mashkull apo femer) nuk eshte lineare, eshte e paparashikueshme dhe kete paparashikueshmeri e bejne pikerish emocionet. Mund te japim boten per nje vajze po jemi dhe aq te paparashikueshem sa mund dhe tja heqim boten asaj, dhe e gjitha kjo pa u kuptuar fare.... Ketu futet dicka qe nuk mund te shpjegohet, duhet te jete dicka irracionale po ndoshta mendoj se njeriu (mashkulli) ka gjithmone nevoje per stimuj te ri.Nuk dua te them qe duhet te gjeje nje vajze tjeter, po duhet te jete ne gjendje, ai vete bashke me partneren, te gjejne stimuj te rinj tek njeri tjetri..... nese shikohet se dashuria po venitet ndoshta nuk ka qene vetem faji juaj, po dhe i personit qe ju ka qendruar ne krahe, nuk ju ka bere te ndiheni personi rendesishem per te, nuk ka ditur te dozoje ndjenjat, nuk ka dashur te pranoje c'eshte toleranca, sepse rendesia tepert te ben qorr, te ben te harrosh shume gjera qe me pare i konsideroje primare dhe tani konsiderohen si te konsoliduara dhe te panevojshme per tu permendur..... Ehhhh dhe une me ju jam po kam nevoje te kuptoj....
    bukur fort ke shkrur , arsyetimi dhe ndjenja , po me thuj ku do qendronte arsyeja ime nese do dashuroja nje [ jevge ] ? nuk kam gje me jevgat po ja qellimi i arsyetimit ketu zbehet nuk perfillet fare . une mund te tregoj dicka per rastin tim ; te dashuria ime per [a_ne ] ne fillim qe arsyetimi dhe pastaj ndjenja emocionet , nuk vajta me njehere te shijoja embelsiren por me duhet te shijoja nje ushqim te mire shpirteror duke e njohur vajzen ne fillim dhe me pas fillova te ndieja nje ndjenje qe nuk e kisha perjetu me asnje vajze . deri ketu mire por me vone u tregua realiteti i vertete i dashurise se vajzes qe per fat te keq nuk ishte ajo qe gaboi por e kaluara e saj dhe pikerisht ketu arsyetimi erdhi me rendesine e vet dhe si perfundim ndjenjat nuk ndryshuan edhe nga vajza per mua dhe anasjelltas por se arsyeja me beri te arsyetoj dhe tani me detyron te sheroj boten time shpirterore duke luftuar me vetveten dhe me arsyetimin . me pak fjale . nje mashkull nese dashuron , dashuron vertet miku im dhe ve arsyen dhe ndjenjat por vajzat dyshoj per te paren . tani sigurisaht qe plagosim njeri tjetrin dhe kjo na ben te largohemi , me falni se dola nga tema .

  12. #12
    www.trebit.com Maska e Xemlo
    Anėtarėsuar
    20-09-2004
    Postime
    460
    jo lale me kto qe po thu, del qe e mendon si une, o dashuron me shpirt o sdashurin hic (dhe ne kllapa ishte per mashkullin). Per femren nuk mund te te them asgje. Dhe arsyetimi qe ti perdor si rast ne fillimin e nje lidhje nuk ka te beje shume me ate qe kam prekur une. Une flas ne arsyetimin qe duhet bere gjate lidhjes. Une nuk flas par arsyen qe ti duhet ti japesh vetes kur dashuron nje X (me ngjyre a pa ngjyre qofte), une flas per arsyetimin qe ti duhet te besh gjate kohes qe dashuron, te mos jesh qorr gjithmone per gjithshka. E kam kaluar dhe une dhe e di se cdo te thote te vuash, kur vetem ke dashur.....

  13. #13
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882

    24 ore cdo besh

    Pepi kur rri nje kohe te gjate me nje njeri plus veseve qe ka cdonjeri c`pret te ndodhe normalisht njeriu nuk eshte gjate gjithe 24 ore-shit normal dhe i qete, pra si pasoje edhe lind ndonje rrufe ne qiell te hapur. Nje veprim i pamatur nje shikim inacor nje reagim i keq mjafton qe te hapin nje grope qe ndajne dy njerez qe duhen, qofte kjo dashuri apo vllazeri etj... Ajo qe ka rendesi eshte gjykimi i ftohte pasi qetesohemi pas asaj stuhije dhe normalisht reagimi i atij ose asaj qe te ti i shkaktove demin shpirteror. Dy njerez qe duhen fort pa hilera nuk vene primar nje difekt te personit por dine dhe te falin. Kuptohet flas per gabime qe jane te riparueshme dhe jo per lendime qe jane me te keqija se sa te ngulin nje thike pas shpine. Nejse kjo eshte bota qe zoti na dha te jetojme, do lendojme do na lendojne ske cte besh.

  14. #14
    Dashuria eshte shume e komplikuar ...
    !!!

  15. #15
    Love's Lover Maska e ice_storm
    Anėtarėsuar
    24-12-2003
    Vendndodhja
    fajv 1 for
    Postime
    1,043
    Citim Postuar mė parė nga bebushe
    Dashuria eshte shume e komplikuar ...
    kush po flet

    dashuria nuk a e komplikume

    thjesh e do dike ose nuk e do loooool

    ska jo I like u but jo kshu jo ashtu

    ouuuuu

    dhe kete e thot njeni qe se ka iden fare se ēa a dashnia
    domini sumus
    sumus servi
    ubicumque
    nusquamque

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-09-2004
    Vendndodhja
    new york city
    Postime
    6
    Shiko nqfse e ke fjalen per dashurine sigurisht qe do lendohesh,por duhet te kesh parasyshe dicka ; ashtu si ka trena,autobuza,ka edhe vajza.Kur iken njera vjen tjetera!


    Thjeshte te ndryshova pak postin,pasi disa forumista e kishin te veshtire te kuptonin.flm.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bunny : 25-09-2004 mė 05:23

  17. #17
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Nuk te morra vesh asgje A_Lleshi!
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  18. #18
    +dA bEzT+
    Anėtarėsuar
    31-10-2003
    Vendndodhja
    ~nZ~
    Postime
    231
    Sepse i duam..

  19. #19
    Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
    Anėtarėsuar
    11-05-2003
    Vendndodhja
    tu bo not
    Postime
    1,116
    Ju lutem permbahuni temes!flm.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bunny : 25-09-2004 mė 05:27

  20. #20
    Ideja ime ishte ketu, me pak fjale qe: kur i kemi gjerat perpara syve dhe si te thuash ne dore nuk i shohim dhe i ndjejme sic jane per tu ndjere. Merremi me kotesirat dhe gjerat pa rendesi dhe harrojme kryesoren. Vetem kur i humbim atehere na vijne trute dhe themi pse nuk i bera gjerat ndyshe, pse u mora me ate qe skishte rendesi? Pse nuk pashe ca me ofroi? Pse nuk ndjeva deri ne fund ca gezimi me dha po ja helmova shpirtin dhe zemren? Dhe ne fund pyet veten pse ja bera kete gje dhe sidomos pse ja shkaktova vetes kete vuajte.
    Kur do kenaqemi ndonjehere me ate qe kemi dhe mos e ndjejme mungesen dhe peshen e fajit vetem kur eshte shume vone...

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Prindi gjithmonė ka dobėsi pėr njėrin nga fėmijėt. Pse?
    Nga Mina nė forumin Pyetni psikologun
    Pėrgjigje: 50
    Postimi i Fundit: 23-05-2009, 15:27
  2. Ēfarė ėshtė Perėndia qė unė adhuroj
    Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 11-12-2006, 10:13
  3. Perse ne jeten tone gjithmone ka nje....
    Nga AuGuSt_ nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 26-03-2006, 14:43
  4. Jini Pėr Allahun Qė Tė Jetė Allahu Pėr Ju !
    Nga llokumi nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 25-03-2006, 18:46
  5. A ekzistojne tabu ne shoqerine tone sa i perket gjuhes shqipe?
    Nga AsgjėSikurDielli nė forumin Gjuha shqipe
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 28-11-2002, 11:14

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •