Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    Paqe! Maska e Matrix
    Anėtarėsuar
    02-11-2002
    Vendndodhja
    Nė Zemrėn e Hyjit!
    Postime
    3,123

    Nuk jam Protestant!!! :)

    Me sa shoh Moderatoret i paskan gjykuar shkrimet e mia te stilit "protestant" dhe paskan vendosur t'i kalojne ne kete nen forum.

    Dua te rikujtoj se nuk jam (dhe nuk dua te jem) Protestant apo Evangjelist
    Ne qofte se ka mundesi te zhvendosen shkrimet e mia qe ketej, sepse nuk e shoh te aresyeshme te jene ne kete nen/forum

    Nqs shkrimet e mia lihen ketu, une nuk mbaj pergjegjesi per ndonje shkrim sulmues ndaj protestantizmit!

    Me respekt
    Krishti: Ne Qiell me lavdine Hyjnore, ne toke me perulesine e sherbetorit!

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e marcus1
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    2,574
    As une nuk jam protestant dhe as katolik apo ortodoks, megjithate dua ta theksoj(gje qe nuk vjen ne kundershtim as me mendimet e Matrix) se pamvaresisht nga emri qe i kemi vene vetes a po na kane vene te tjeret, jemi vellezer dhe motra te te njejtit gjak, gjakut te Jezu Krishtit.

    Me te vertete ne si femije dhe te papjekur qe jemi shpesh here mund te "zihemi" me njeri tjetrin, por kjo nuk na pengon te jemi vellezer. Duke u ndare nuk bejme gje tjeter vecse te dalim kunder vullnetit te Tij. Ajo qe duhet te bejme eshte qe te marrim nga Urtesia e Tij dhe te mesojme te shohim Ate qe na bashkon dhe jo ato qe na ndajne. Nese do silleshim keshtu atehere do mesonim shume prej Tij dhe nuk do kishim keto rezultate qe kemi sot.

    Nese te tjere mua nuk me pranojne, problemi eshte i tyre, por kjo nuk do te thote se as une nuk duhet t'i pranoj. Kush jam une qe te mos i pranoj si vellezerit e mij, kur ata i ka pranuar vete Krishti, dhe madje i ka kushtuar shume shtrenjte, pasi i ka blere me vete gjakun e Tij.
    The experience of love, is not when you receive it, but when you give it! - Durin Hufford

Tema tė Ngjashme

  1. Kritika e interpretimit Protestant tė Biblės
    Nga Tannhauser nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 97
    Postimi i Fundit: 23-08-2009, 07:39
  2. Krishtėrimi Protestant Shqiptar ndėr shekuj
    Nga trimrron nė forumin Komuniteti protestant
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 15-04-2009, 13:19
  3. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 23-12-2005, 21:29
  4. Predestinimi - nga nje ish protestant i kthyer ne ortodoks
    Nga Seminarist nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 09-12-2002, 19:56
  5. Inkuizicioni protestant ("Reformacioni" intolerance edhe persekutim)
    Nga Seminarist nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 05-09-2002, 08:52

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •