Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
  1. #1
    Fierak Ne Gjak Maska e rolua
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Toronto - Canada
    Postime
    630

    Lojrat Olimpike nga nje sy tjeter

    Sivjet kisha mundesine te punoja per lojrat olimpike qe u bene ne Athine.
    Puna ime ishte te isha Pergjejs i nje dyqani qe populli gjat pushimeve te blinte uje coca-cola ose dicka per te ngrene.
    ndertesa qe une ndodhesha ishte Olympic Indoor Hall tek te cilen ndertese krijoheshin lojrat gjimnastike Ritmike edhe Artistike plus edhe finalia e basketbollit,
    kisha mundesine ti shikoja te gjitha lojrat te cilat ishin fantastike,

    Momentet me te bukura per mua ishin diten e hapjes te lojrave te cilen te gjith pjesmarsit ne lojrat olimpike ishin mbledhur tek stadiumi qe punoja une -i cili ishte ngjitur me stadiumin e mathe- edhe do prisnin radhen e tyre deri sa ti therrisnin qe te kalonin tek stadiumi i mathe,
    Jane shume emocione te medha kur qarkullone midis te gjithve legjendeve te medhenje te botes e te keshe mundesine te flasesh me ta e te dalesh fotografi me ta.
    Pothuajse shumica e tyre ishin shume te mirepritur ne biseda edhe shume te qeshur.
    Ne si stadium i kishim bere gati nje qeske e cila brenda kishte 2 cope Banane,1 PowerBar(cokollate e cila kishte shume proteina) edhe 2 copa Keik + 1 shishe uje.
    Te gjithe benin si te cmendur sikur nuk kishin ngrene per nja 4 dite...:P sidomos raca e kinezit(nuk dua te dukem si racist) mernin jashte mase shume qeska:P
    sigurishte sepse qeskat ishin falas.

    20 Dite pune kaluan shume shpejt dhe ap shume lodhje sepse idea ishte qe ishe midis legjendave te sportit botrore edhe kjo ta hiqte lodhjen.
    kishte shume shqiptare qe punonin por ata i kishin vene per te punuar naten, mbushnin dyqanete tona me gjerat qe na mungonin.
    nuk me erdhi mirekur i pashe nje nate qe ndejta deri vone,nuk ma hante mendja qe akoma edhe aty ishte bere ndarja e shteteve,shqiptaret naten per te ngarkuar edhe greket diten per ti gjetur gati te gjitha,
    pas asaj nate po filloja edhe po shikoja qe diten sidomos pergjejs si puna ime nuk kishte as nje shqiptare po edhe as nje te huaj edhe kjo gje i beri pershtypje edhe nje shokut time.
    nejse nuk ka te thoje ajo,

    Mbasi nje muaji qe u futa ne forume desha ti shkruaja keto se ato ditet e lojrave nuk kam pasur kohen sepse flija atie ne stadium pasi te gjitha duheshin te rinin hapur edhe me njerez,(une ne fakte kisha gjetur nje krevat edhe ja kpusja gjumit).
    Per shkakun e olipmiades 13 veta Punetore Shqiptar HUMBEN jeten e tyre ne aksidente pune.
    as nje greke nuk u plagos, as nje ruse nuk u vra, as nje pakistanez nuk u poqe ne djell!! vetem 13 shqiptar vdiqen.
    keto gjera nuk po dalin ne per siperfaqe akoma edhe nuk e di pse, une qe punoja atie i mora veshe nga nje shqiptare tjeter i cili pa shokun e punes te vete te bjeri i vdekur nga nje mase e madhe hekurash qe i rane nga larte, nuk desha te hyja shume thelle per aksidentet e tjera se e pashe qe puntori i shkrete ishte teper i merzitur, po keto gjera duhen kerkuar thelle edhe te dalin ne siperfaqe.
    Lojrat olimpike nuk jane vetem ato qe duken ne per siperfaqe,
    ato qe dukeshin ishin shume pake,
    po te filloj e te them si punonin atie brenda cdo gje do ndryshoje pamjen e lojrave olimpike,
    duke ju dhene nje shije te vogel e duke filluar nga Vullentaret te cilet me gjith qejf deklaruan te mernin pjese ne nje feste te madhe pa ditur qe kishin te drejten vetem 2 shishe uje te pinin falas edhe nje kuti te vogel me nje gjelle qe ne vete e mbanim ne per frigorifera te medhenje 5 dite edhe pastaj ja jepnim atyre, tetjerat duheshe ti paguanin vete nga xhepi i tyre po deshnin te mernin ndo nje gje tjeter me te "shishme" per te ngrene,

    nejse keto tema do hapen me vone keni per ta pare edhe vet,

    une u mundova tju jepja nje shije te vogel pa deshur te thyej festen qe u be e cila per mua ishte Fantastike edhe gjigande,as njeri nuk mundet ta hedhi poshte kete feste e cila do ngeli ne istori, por thjeshte monedha ka dy ane e gjithmone duhete ti shikojme te dya anet pavarsish ke ane do zgjedhim ne te mbajme mente.....




    """""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""" """""""roeli"""""""""""""""""""""""""""""""""""""" """"""""""""""""""""'
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga rolua : 09-09-2004 mė 10:41
    Fieri eshte qyteti endrrave te mia
    Fieri qyteti ku kaloj femirija
    Fieri qyteti ku jam ritur me mundime
    Fieri qyteti ku kam folur gjuhen time
    Fieri qyteti ku kam thurrur endrren time

    ......................^_R_o_L_u_A_^

Tema tė Ngjashme

  1. Lufta III boterore dhe fundi i botes (1)
    Nga forum126 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 47
    Postimi i Fundit: 13-04-2018, 12:36
  2. Kur’ani i Mrekullueshem edhe pėr jo-muslimanet...
    Nga altruisti_ek84 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 19-04-2009, 03:38
  3. Partite Dhe Sektet
    Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 96
    Postimi i Fundit: 17-02-2009, 13:25
  4. Mbi priftėrinė
    Nga I KTHYERI nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 08-12-2006, 10:49

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •