Close
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 107
 1. #81
  SiMp^tIkJa Maska e Enkela B.
  Anėtarėsuar
  12-05-2002
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  550
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  gjelbrimi vetem 20 seri jane filmuar deri tani.
  te gjitha serite i kane transmetuar ne tvsh me satelit ne janar.
  se besoj se i perserisin ma.. vetem nese blen kaseten..

 2. #82
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-01-2003
  Vendndodhja
  Gjermani
  Mosha
  38
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Enkela B. te falemenderoj nga zemra per kontributin tuaj ne kerkesen time. Une mendova se a mos kan fillu tjerat pjese pas atyre te 20 sepse dikund kam lexuar se do te pregaditen edhe seri te reja por kur fillojn nuk di.

  Te pershendes perzemersisht


  Gjelbrimi
  Shfrytezoje ti kohen qe mos te shfrytezoi ajo ty!.....

 3. #83
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime

  Telenovela..Njerez dhe Fate

  Ju pelqen telenovela ...Njerez dhe Fate... Per mua jo se eshte e para ne Shqiperi por vetem per temat bashkohore qe shtron dhe per origjinalitetin e aktoreve ne te luajtur sidomos DE NIROS se Shqiperise Robert NDRENIKES them se eshte e arritur.
  Si mendoni ?
  Mir u lexofshim nga OCTAPODI

 4. #84
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Anėtarėsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  598
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A di ndonjeri te na tregoj se c'po behet me kete telenovele.
  Une kam arrit deri tek 19.Nese kan dale pjese te tjera ju lutem na tregoni dicka.

 5. #85
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-01-2003
  Vendndodhja
  Gjermani
  Mosha
  38
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje Gjalica

  Une i kam percjell 20 pjeset e kesaj novele dhe me tutje nuk di se a ka dal diqka me tutje. Edhe une jam shume i interesuar te dije se a ka ndonje risi ne kete drejtim.

  pershendetje nga Gjelbrimi
  Shfrytezoje ti kohen qe mos te shfrytezoi ajo ty!.....

 6. #86
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-08-2004
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Telenovela "Njerez dhe fate"

  c'mendoni per telenovelen njerez dhe fate?
  a ju pelqeu apo ishte dicka kot?
  cili nga aktoret mendoni ce e ke luajtur me mire rolin?

 7. #87
  gone Maska e helene
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  shume larg
  Postime
  914
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  shume dobet aktrimi

 8. #88
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime

  Telenovela

  Mendoj qe si per here te pare nuk ishte keq, ndersa episodi i kapur ne te mjaf i goditur pasi eshte realiteti shqiptar.

 9. #89
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Une arrita te ndiqja vetem 10 pjese te telenoveles edhe te them te drejten me pelqeu shume

 10. #90
  ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
  Anėtarėsuar
  09-08-2004
  Vendndodhja
  ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
  Postime
  503
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Une shume pak pjese kam pare nga kjo telenovele edhe kur arriti kulmi u ktheve ne amerike se pashe me
  Por me aq pak sa pashe me pelqeu shume si per nje telenovele shqiptare sishte fare e keq.
  ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

 11. #91
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Kam pa ca seriale te kesaj telenovele,dhe mund te them me pelqen menyra reale e paraqitjes se jetes se nje familjeje qe jeton ne Tirane.Eshte me te vertete telenovele e mire,pa marre parasysh se nuk i pelqej shume.Ka disa qe vlejne te shikohen.Njerez dhe fate eshte njera nga ato.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 12. #92
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  20-te Seri kame pare une dhe me kane pelqeyer jashte mase, menyre se si eshte realizuar dhe, gjerat qe ndodhin jane teper teper reale ne ditet qe jetojme ne sote.
  C`do njeri nga ne ketu, e ka pasur nje vella, moter ose relativ qe ka emigruar jasht-shtetit ne menyre ilegale, pse jo dhe shume nga neve qe jemi jasht kemi udhetuar ne menyre ilegale. Persa i perket tenonoveles mendimi im eshte se regjizori ja ka arritur qellimit te tij deri diku te perfshij te gjitha ato qe po na shohin syte dhe po na degjojne veshet Prostuticionin/Drogen/Vrasjet e tjer. Te arrish te futesh shume ngjarje ne te njejten kohe ne nje tenonovel nuk eshte gje qe behet kollaj. Neise kreditet regjizorit, aktoreve, dhe te gjithe qe kane punuar per kete tele-drame qe pas 20-te serive na ka lene ne ankth!
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 13. #93
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-09-2004
  Postime
  2,389
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  nuk kam pase mundesi t'i shoh te gjitha serite por ne pergjithsi mendoj qe ishte me nivel...
  kur e krahason me ato telenovelat e amerikes-latine, eshte shume lart (per nga mesazhet dhe paraqitja e realitetit), dhe te vjen keq qe ne Shqiperi nuk ka mundesi qe projekte te tilla te jene me te shpeshta...

 14. #94
  Sweet .. Maska e bebushe
  Anėtarėsuar
  05-11-2003
  Mosha
  36
  Postime
  415
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Nuk i kam pare te gjitha serite po ato te fillimit po se i mori ime eme kur ishte ne shqiperi dhe e pame ketu eshte vertete nje film qe flet per problematiken aktuale ne shoqerine shqiptare .
  pike i jap 9 out of 10
  !!!

 15. #95
  BluEyEsS * AnGel Maska e KoTeLja_VL
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Vendndodhja
  nel mio piccolo mondo
  Postime
  683
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Sa seri kishte gjithesei telenovela ??
  {thjesht kurioze }

 16. #96
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Anėtarėsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  un kom pa 20 seri,i kom ktu mi kan cu kushot ka tirona.Temat qe trajtohen ishin reale,tamom problemet ne Shqiperia.Cdo personazh ishte real,po ama loja e aktorve sidomos atyre te rinj ishte..ku thret qameti..shum dobet..
  megjithate me pelqevi,,si fillim ishte jo keq
  thon se osht ne vazhdim xhirimi se e ka lon ne pik kulminante
  okejna take care ppl
  LoNcJa-SyNi-VeT
  o-le-le firma

 17. #97
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Anėtarėsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  harova me thon.. roli i prostitutes,shum i goditur ishte,......kurse mo keq mu ka duk ajo poetja,motra e Era ajo sikur recitote jo sikur lute film..
  LoNcJa-SyNi-VeT
  o-le-le firma

 18. #98
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime
  Serial shume i mire, mendoje se shume i qelluar, tregon realitetin shqiptar ne TV...aktoret sipas meje jane perfekt ne rolet e tyre...
  My silence doesn't mean I am gone!

 19. #99
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  kam pare vetem 10 seri ... dhe pervec aktoreve te vjeter si psh Pavlina Mani , Robert Ndrenika etc .. te tjeret ishin ehhhh .. cka

  sidomos ajo ( sja mbaj mend emrin ) por ajo goca qe luante gocen e madhe te P Manit .. ( ajo qe kishte te dashurin ne itali ) .. pfff ta shpifte ..shume fallco
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 20. #100
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  34
  Postime
  11,961
  Faleminderit
  1
  23 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pink_Girl
  sidomos ajo ( sja mbaj mend emrin ) por ajo goca qe luante gocen e madhe te P Manit .. ( ajo qe kishte te dashurin ne itali ) .. pfff ta shpifte ..shume fallco
  Ajo quhej Lola, nuk e dije pse te dukej ajo fallco...c'shef tek ajo fallco...
  apo thjesht s'te pelqen dhe aq...
  My silence doesn't mean I am gone!

Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Pepo: Televizionet janė kthyer nė radio me figurė
  Nga Albmaster nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-10-2012, 18:57

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •