Close
Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 107
  1. #61
    SiMp^tIkJa Maska e Enkela B.
    Anėtarėsuar
    12-05-2002
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    550
    iii sa keq un nuk mujat ta shoh.
    ne oren 21 e qova tek shqiperia, e ateher sa filloj dicka, dhe pastaj tash nuk do kete asigja deri ne 9:30.
    kur ne oren 9:30 e coj tek shqiperia atehere sa mbaroj.
    e pashe aty ku e rrafen ate gazetarin.

  2. #62
    Tantalizin' Troublemaker Maska e Karamel Eyez
    Anėtarėsuar
    15-12-2002
    Vendndodhja
    [[U.S.A]] HeLL..WHeRe RoCk STaRz Go!
    Postime
    154
    Une nuk ndodhem ne shqiperi, por e kam pare ate telenovele "NJEREZ DHE FATE" me videokaseta dhe me ka pelqyer shume. Nuk kam arritur ti shikoja te gjitha pjeset por shpresoj se do i shoh kur ti gjej edhe kasete tjera. Me te vertet disa gjera ngjanin sikur ishin ekzagjeruar por fundja fundit ishte nje seri shume reale.

    Pershendetje nga Detroit
    Karamel Eyez
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  3. #63
    Administratore Maska e Fiori
    Anėtarėsuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Sot e pashe 10 ose dicka e tille pjese te telenoveles "Njerez dhe Fate" - E realizuar shume bukur, kolone zanore po aq te bukur. Por gjithashtu gjeja me tronditese qe kam pare ndonjehere.

    Prinderit e mi kane 10te vjet pa shkuar ne Shqiperi, pas asaj cfare pane sot nuk besoj te kene mendje te kthehen dhe per 10 vjet te tjere.

    Ndersa une nuk kam fjale. Nuk eshte shume per problemin droge/prostitucion te trajtuar tek kjo telenovele se sa per te gjithe jeten, te gjithe llojet e komunikimit, edhe ato romantiket me tremben

  4. #64
    SiMp^tIkJa Maska e Enkela B.
    Anėtarėsuar
    12-05-2002
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    550
    dua ndihme
    e ka dhene te henen e se pashe
    e perserit edhe nje here tjeter gjate javes.
    kur do e perserisi dhe ne cilen ore???

  5. #65
    i/e regjistruar Maska e hope31
    Anėtarėsuar
    23-11-2002
    Vendndodhja
    ketu
    Postime
    1,054
    Mbreme u dha pjesa e 19 e telenoveles "Njerez dhe fate",pasi mbaroi debati ne parlament,aty pas ores 22.00.
    Bukur eshte realizuar,aktoret luajne mire ne pergjithesi.
    Ka linja te reja dhe aktore te rinj
    Nuk po zgjatem me shume se ndofta e keni pare dhe ju kete seri .
    Presim te henen tjeter serine e 20 e cila eshte e fundit per kete cikel te 10 serive te dyta.

    sinqerisht
    hope31
    Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
    Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
    :^proton

  6. #66
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-08-2002
    Postime
    495
    Hope31, une nuk e kam pare, por kam pare 18 serite e para, keshtu qe jam nje cik si kurioze, a mund te na thuash me pak fjale se c'u be?

  7. #67
    i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
    Anėtarėsuar
    03-12-2002
    Vendndodhja
    e humbur diku
    Postime
    206
    Eshte seriali me i bukur qe TVSH ka bere keto kohet e fundit, me pelqen teper.Di68 po ta tregoj pak me pike te shkurtra: Era dhe Lola u grinden pasi Era e kish ndjekur Lolen dhe i tha se ti ke shkuar ne kliniken ku behen analizat e sides por ke ikur nga aty e zbehur, ajo ju pergjigj se kish shkuar per te takuar nje shoqe.
    Durimi e takon Florin ne burg. Ndersa vrasesi i Florit (se nuk me kujtohet emri) kerkon te del jasht shtetit. Shoku i Sokolit kishte njohur zerin e njerit nga ata te cilet e rahen Sokolin dhe ja tha DAJES dhe gjithashtu ai do vazhdon te zbuloj te verteten per te cilen mer dhe nje kercenim ne telefon .
    Te pershendes (ama ne pik te shkurtra e spjegova )
    Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

  8. #68
    Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
    Anėtarėsuar
    16-10-2002
    Vendndodhja
    Torino (Itali)
    Postime
    1,700
    ndoshta disa aktore nuk jane ne lartesine e te medhenjve qe luajne aty por ajo eshte fiks fare per mua realiteti dhe ska asgje te ekzagjeruar.une kam pare serite e para dhe di qe po jepen serite e tjera.roli i nenes aty eshte nje nga rolet me te errira

  9. #69
    Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
    Anėtarėsuar
    16-10-2002
    Vendndodhja
    Torino (Itali)
    Postime
    1,700
    dibrane nqs nuk e ke bezdi na e thuaj ne cdo seri me shume pak fjale se cpo ndodh te lutem .
    flm per serine e 19 nga klodi

  10. #70
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-08-2002
    Postime
    495
    Faleminderit As^dibrane per pershkrimin e ngjarjeve...kur te shohesh te tjerat na ve ne dijeni nese ke mundesi

  11. #71
    i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
    Anėtarėsuar
    03-12-2002
    Vendndodhja
    e humbur diku
    Postime
    206
    Ska perse po tani do jet dhe seria e fundit e 20 te henen dhe prisni se keni pershkrim te detajshem LOOL
    Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

  12. #72
    ChErRy_LiPs Maska e BlondiE_18
    Anėtarėsuar
    05-08-2002
    Vendndodhja
    US
    Postime
    559
    per cfare flet seriali 19?? sepse kam ndjekur vetem 18 prej tyre...
    Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!


    BeRaTsE 83

  13. #73
    i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
    Anėtarėsuar
    03-12-2002
    Vendndodhja
    e humbur diku
    Postime
    206
    E ja tani per te gjith ata te cileve ua premtova seriali i 20 dhe per mua nje zgjenjim i madh se asgje nuk u zgjedh e do na duhet te presim ndoshta dhe nji vit per serit e reja. Ok Lola me ne fund ja pranoi te gjitha Eres se si filloi te dyshon se ka AIDS dhe e vendosen qe neserit te shkojn sebashku te bejn analizat. Shoku i Kolit, gazetari ra ne zbulime te reja si fillim ai takohet me nji prostitute e cila i tregon se Flori e ka cuar nji her me gomone ne Itali dhe se ai ishte vec nje shofer qe sdinte gje cpo ndodh. Pastaj shkoi takoi te atin e Andetes i cili pas bisedes me gazetarin filloi te ndryshon mendim per vajzen e ne moment ju shfaq si fotografi. Shkon te takon dhe Dikin ( Diki ka qen ne ish kampionat boksi i cili ka stervitur dhe Florin dhe vrasesin e Florit i cili ne serin e 19 ketij i kerkonte ta nxirte jasht shtetit) Ai i fol per Florin se si eshte djal i mire dhe se e kan ngateruar ne pune te keqija ne moment vjen vrasesi i Florit dhe kur pa gazetarin iku menjiher, gazetarit iu kujtua zeri i tij qe kish degjuar kur rahen Kolin dhe shkoi u takua me Dajen (emri i te cilit per bela se me kujtohet) dhe i tregon per te gjitha c'i ndodhen dhe sipas tyre dyshojn se ai mund te ket qen vrasesi se sipas asaj se si ndodhi vrasja ne nje afersi te tille mendonin se vec nese e ka pas Florin shok e nuk ka guxuar ta vret menjiher dhe keshtu u vijn dyshimet deri te AI vrasesi i Florit. Vjen avokati te Flori gjoja si shok i Dajes se tij i cili ne fakt eshte njeriu i paguar nga Mafia dhe kur po e pyeste per mafian ai nuk e permend emrin e Didit potha se ish dhe nji femer e avokati tha : po Didi" e Flori filloi te dyshon. Dhe fundi ishte Lola duke shkruar ne ditar se si i tregoi Eres, e se si ajo e kish ndjer se Era ish friguar etj etj etj me nje fjal asgje nuk u zgjedh shpresojm qe serialet e tjera te jen me shpejt.
    tung tungggg u pershendes
    Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

  14. #74
    i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
    Anėtarėsuar
    03-12-2002
    Vendndodhja
    e humbur diku
    Postime
    206
    O BOBOBOBO tash e shoh se sa paskam shkruar, e do u lodh pak duke lexuar
    Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

  15. #75
    ChErRy_LiPs Maska e BlondiE_18
    Anėtarėsuar
    05-08-2002
    Vendndodhja
    US
    Postime
    559
    ...thnx dibrane...vertet interesante kjo seri...
    Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar!


    BeRaTsE 83

  16. #76
    PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
    Anėtarėsuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Chelsea
    Postime
    1,688
    o rrufi ca bahet ketej mer...!!

    Nje pyetje kam per ju antar te forumit : Seria 21 deri ne 30 a ka dal ne shitje, se pse kshu kam degjur..?

    Pres pergjigje....
    ~laterz~
    Jam JETUS jo TREGUS!.

  17. #77
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-02-2003
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    2
    eh, telenovela ėshtė pėr faqe tė zezė...ē'ti bėsh! duhet tė bėsh qė tė dish!
    M.Gruda

  18. #78
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-03-2003
    Vendndodhja
    korēe
    Postime
    26
    Shume prej nesh jane si personazhet e kesaj telenovele. Dhe kjo eshte fatkeqsi.
    ................E N D..............

  19. #79
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-02-2003
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    2
    ...por shume te tjere edhe s`jane!
    Ne fund te fundit ne nuk jemi AQ per faqe te zeze, prandaj na vjen keq kur na duket vetja keshtu! Shqiperia eshte vend i varfer dhe kjo duket: por para te gjithash te vjen keq kur duket kaq qarte -ne kete telenovele- varferia shpirterore .
    Ajo eshte shemti qe vret.
    Duhej te ishte e kunderta!!

    peace plako
    M.Gruda

  20. #80
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-01-2003
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    10

    Respekt Aktorve ne kete telenovel posaqerisht Duros

    Kete telenovel e kam percjell pothuaj se nga shfaqja 8. Me ka pelqyer jashtezakonisht posaqerisht Duro dhe Era ndersa tani me sa di une eshte nderprer. A ka dikush qe din se a eshte momentalisht duke u shfaqur ne TVSH-Satelit nese po ne cilen dite dhe ne sa ora?
    Ose nese din dikush kur do filloj perseriri te shfaqet?
    Do ju jem shume mirenjohes per kete.


    me nderimi gjelbrimi
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gjelbrimi : 15-04-2003 mė 09:16
    Shfrytezoje ti kohen qe mos te shfrytezoi ajo ty!.....

Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Pepo: Televizionet janė kthyer nė radio me figurė
    Nga Albmaster nė forumin Kinematografia dhe televizioni
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 21-10-2012, 18:57

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •