Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 14 prej 14
 1. #1
  谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
  Anėtarėsuar
  20-06-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,085
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Arrow Moda e fundit.Stilet dhe menyra e te veshurit ne ditet e sotme!

  Nje teme kushtuyar atyre qe duan te jene sa me shume "Trendy"

 2. #2
  谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
  Anėtarėsuar
  20-06-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,085
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Arrow Ps

  Ngjyra ime e preferua ne Vere eshte e bardha dhe bluja dhe natyrisht veshje sportive e kombinuar me ate klasike.Ne pergjithesi eshte veshja klasike qe me terheq me shume ndoshta ka te beje me karakterin e njeriut dhe sic thone veshja e ben njeriun dh plot aresye te tjera qe mund te jene mardheniet ne pune. per me teper shikoni shijen time te ilustuar
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 3. #3
  谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
  Anėtarėsuar
  20-06-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,085
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Veshje sporive dhe pak klasike

  shikoni kete
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 4. #4
  谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
  Anėtarėsuar
  20-06-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,085
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  parfumi i preferuar

  hehehehe parfumi Bvlgari
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 5. #5
  谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
  Anėtarėsuar
  20-06-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,085
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Syzet

  Syzet e preferuara
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 6. #6
  .:.ClaSSy.:. Maska e GoDDeSS
  Anėtarėsuar
  27-12-2002
  Vendndodhja
  Detroit, MI
  Mosha
  31
  Postime
  690
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  veshja sportive tek djemte eshte shume e mire fare keto kohe
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 03-09-2004 mė 00:29 Arsyeja: Shkruani ne shqip
  And all I can taste is this moment
  And all I can breathe is your life

 7. #7
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime

  Per vajzat

  Ne fakt, kete vit moda nuk eshte e rrepte. Na lejon te luajme me stile klasike, dhe te jemi shume feminine. Ka ardhur dhe nje kohe ku ne vertete mund te veshim ngjyrat tona te preferuara. Dikur, ne na pelqente roza, por rralle here e vishnim. Na pelqente e verdha, por edhe ate me rezerva. Keshtu qe detyroheshim te na pelqenin ngjyrat e "pranueshme" si e zeza, bluja, e kuqja. Kur doli ngjyra e bardhe ne mode (2002-2003), ajo hapi deren per ngjyrat e tjera te celeta qe vijuan.

  Ofrohen me shume opcione me takat dhe cizmet, pasi i bejne edhe me take te ulet. (Para 2-3 vitesh, ne donim taken me te larte qe mund te gjeje.) Kepucet kishin qene me ngjyra te erreta, por tashme i gjen ne cfaredo ngjyre te duash. Mua gjithnje me ka pelqyer fustani i zi me taka ngjyre te cmendur, si e verdhe, psh.. Majat rrumbullake prej viteve '50 u kthyen ne nje kohe qe na nevojiteshin shume. Iken ditet kur mezi vraponim me takat me majat 1 meter te gjate.

  Fundet zakonisht po vijne ne prerje si tulip (i ngushte tek beli, i gjere me poshte), prerje te drejte apo pencil skirt (vjen i gjithi i drejte nga beli deri tek gjunjet), dhe A-lines (qe kane formen A, dhe zgjerohen deri tek gjunjet).

  Cantat tani na ofrohen me te medhaja dhe me me variety qe te zgjedhim canten IT: canta qe na ndihmon, jo qe na irriton (trust me, kam patur canta qe me irritonin, vetem kur i shikoja). Dikur kishim opcionin e cantave te vogla, ose cantat e viteve '96-'98 (kurre s'me pelqyen ato vite te zymta dhe oppressive te modes. Nuk dija cfare te vishja atehere.)

  Gjeja me e bukur kete vit eshte se floku me volum dhe me onde eshte shume i dashur. Balluket e renda, gjithashtu (balluket te rinojne... mua, anyway).
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Leila : 03-09-2004 mė 10:46
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 8. #8
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Ne ditet e sotme moda eshte me shume zhveshur sesa veshur. Kushdo qe vjen nga jashte ka te vetmen pershtypje qe ketu ka shume degjenerim. Eshte nje Trendy pa limit.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 9. #9
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Nuk e quaj "trendy" cfare veshin ato vajza, Mina. I quaj "trashy." Megjithese edhe ketu plasen fundet super te shkurtra.

  Kepucet jane me shume se sa thjesht kepuce. Egjiptianet dhe Romaket e lashte vizatonin fytyrat e armiqve te tyre tek shputa e kepuceve, qe literally te "shkelnin" mbi ta. Takat e ngrejne femren ne nje piedestal, krijojne nje distance prej realitetit dhe kjo thjesht ndez fantazi te palejueshme. Shembulli i meposhtem, e drejton kycin e kembes, qe ne disa lloj kafshesh eshte nje shenje biologjike e te qenit ne dispozicion seksualisht.


  Kepucet e Turqve kane majen perpjete tek gishtat, pa asnje arsye. Dikur maja e gjate e kepuceve ishte si nje njesi matese per pasurine e atij qe i vishte. Nqs i vini re, Turqit i vishnin kepucet si shapka, per t'i hequr/veshur sa me lehte kur hynin neper xhamia (nuk lejohet te mbash kepucet kur falesh).

  Po shoh kete sezon kepuce me taka me ca si qendisje sic benin dikur kinezet kepucet e tyre. Ato i qendisnin kepucet kudo, madje edhe poshte aty tek shputa e kembes, pasi kepucet e tyre nuk ishin per ecje. Rralle here i shikonin kepucet e tyre femrat kineze, pervec se kur nenat ua zgjidhnin fashot, u lanin kembet, dhe ua lidhnin serish akoma me forte per t'i futur ne kepuce akoma me te vogla. Vetem kur martoheshin, burri mund t'ua hiqte fashot si forme foreplay (perkthejeni nqs mundeni) dhe i perdorte per rituale... tip-S&M, apo skllaverie (e lidhin tek krevati ).

  Kepucet e tyre i quajme "Lotus shoes." Kur martoheshin femrat, u vishnin "Lotus shoes" me qendisje skenash erotike, per te udhezuar nusen e virgjer.

  Me poshte: Lotus shoes.


  Parashikoj, me sakte shpresoj, me shume variante takash ne te ardhmen.
  Me poshte: Taka piramide e permbysur, te cilen po e shoh shpesh keto kohet e fundit.


  Me poshte: Marabou mules.
  Marabou mules jane kepuce qe hiqen e vishen shpejte, shume fine pasi vishen vetem ne... bouduoir.
  Per Francezet, keto shapka te lirshme simbolizonin nje femer te... teeee... s'gjej menyre si te them, "loose," e shthurur.


  Ne vitet '40-'50, takat nuk i lejonin neper disa ndertesa, apo neper aeroplane pasi taka njiheshe qe mund te shponte vendet delikate, sepse gjithe pesha e femres binte tek fundi i takave, nje siperfaqe shume e vogel. Megjithate femrat i vishnin. Takat zejne vendin e pare tek lista e pajisjeve seksi. Per me shume, klikoni ketu.

  Takat ISHIN ne forme "gjilpere" (Vivier's The "Needle"), por tashme po behen akoma me te preferuara takat si platforme ne forme presje (Vivier's The "Comma"). Taka nuk ndahet nga kepuca, dhe eshte akoma me e futur (pra, gjithe fuqia e peshes se femres qe bie tek maja e takes, bie vertikalisht jo poshte thembres, por tek harku i shputes se kembes). Shikoni foton e bashkangjitur per te pare taken.

  Me poshte: Takat "presje." Kepucet e sezonit.
  Vini re tek te parat rripin rrotull kycit te kembes. Ky rrip u krijua si model ne vitet '20. Simbolizon S&M, ne nje menyre, ose femren qe e vesh ate si te ishte nje cmim qe ia vlen ta mbash te lidhur (under lock and key). Gjithashtu, simbolizon dicka te mbyllyr/lidhur dhe premtimin qe dikush do e cliroje.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 10. #10
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Anėtarėsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Nqs klikoni ketu, do shikoni disa kepuce interesante, si edhe disa Mary Janes, Lolita e kepuceve. Personalisht, mua me pelqejne keto. Kur isha e vogel kisha nje pale Mary Janes te kuqe.

  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 11. #11
  谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
  Anėtarėsuar
  20-06-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,085
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Thumbs up Une ne kete foto

  Fotoja ime pa fotoshop nuk ben dot asgje
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga AuGuSt_ : 06-09-2004 mė 22:59 Arsyeja: ....

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
  Anėtarėsuar
  25-06-2002
  Postime
  773
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Moda varet me shum nga vendi i punes, klima dhe mosha. Pershembull femijet nen 18 vjec dhe preferojn te jen trendy dhe te vishen me stilet me te fundit te abercrombies, AE dhe hilfiger. Studentat veshin cdo gje qe i ben dhe nuk kushton shtrenjt, njerzit e biznesit e kan de detyrushme te veshin kostume, njerzit qe punojn ne fabrika apo ndertim nuk i nderrojn shpesh rrobat sepse prishen shum shpejt keshtu qe cdo gje e thjesht, e leht per tu veshur shkon. Per veshje te perditshme ne kohen e lir jan ber shum ne mod fleeces qe jan te punuara me materiale sintetike, shembulli me i mir per kete esht eastern mountain qe ka dhe cmime stratosferike.

 13. #13
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Ēfarė propozojnė sfilatat e emrave mė tė mirė tė modės nė Milano pėr vjeshtėn qė ėshtė nė prag dhe dimrin qė po afrohet? Nga Armani tek Ferre, Versace e Roberto Cavalli, ja si e kanė veshur stilistėt mė tė njohur gruan pėr sezonin e ri

  MODA Vjeshtė-Dimėr 2004-2005


  Belina Budini

  Jo ngjyrave nė vjeshtė dhe dimėr

  Giorgio Armani
  Njė grua ekscentrike
  Giorgio Armani u thotė lamtumirė linjave tė pastra, prerjeve tė rregullta, minimalizmit: pėr vjeshtė-dimėr 2004-2005 ai ka krijuar gruan ekscentrike. Format kanė pushtuar veshjet, pantallonat dhe kapotat e sfilatės sė tij; lulet e mėdha tė stilizuara mbushin me atmosferė ngjyrash tė errėta pėlhurat e veshjeve tė tij; jakat super tė kuruara, dyshe ose treshe, me kapuē plus shall si elementi dekorativ strukturor. Gruaja e vjeshtės dhe dimrit tė Armanit ėshtė e ekzagjeruar, ekscentrike. Kryesisht nė bezhė dhe tė zezė.

  “La Perla”
  Bėhuni vajza tė mbrapshta!
  “La Perla” kėrkon tė veshė “vajzat e kėqia” sipas stilit tė viteve ‘70, sensuale dhe tė mbrapshtė. Kėtė e bėn duke pėrdorur transparencėn dhe veshjet e tylta e intime, mėndafshin, shifonin e lehtė, pendė tė vogla dhe pėlhura tė rrėshqitshme e tė buta si pėr tė bėrė dashuri. Pėr t’i mbuluar (ose zbuluar) intimot ka ideuar veshje nė version seksi tė reduktuara nė minimumin e mundshėm dhe qė pak vend i lėnė fantazisė. E zezė ėshtė edhe linja vjeshtė-dimėr e “La Perla”.

  Fendi
  Vetėm peliēe
  Kur thua Fendi thua peliēe: dhe kėtė Karl Lagerfekd e di. Peliēe tė hedhura shpatullave, tė varura nė krahė, tė veshura si mantel, qė valėviten nga pas si bisht. Nė tė gjitha pėrpunimet e mundshme, tė kombinuara me triko, lėkurė, veshje me luspa tė arta... Nėn to kėmisha dhe pantallona me logon dy F. Funde me shtat aq tė shkurtėr sa lėnė tė duket getėn, trupore me rripa lėkure tė veshura me prarim tė argjendtė dhe bluza me mėngė tė lidhura me byzylykė.

  Gianfranco Ferré
  Jo thjesht sportive
  “City sport dhe urban glam” ėshtė tendenca vjeshtė-dimėr qė ka zbuluar pėr femrat Gianfranco Ferré: ēdo veshje duket e zhbėrė dhe e bėrė, e ēakėrdisur dhe vithisur pėr tė ndėrtuar njė joshje atletike qė mbėshtetet nė materialet elastike. Por nuk mungojnė as jelekėt nėn xhaketa, xhupat dhe pantallonat strech, xhupat me materiale tė zbardhura dhe lėkurė tė kthyer mbrapsht me anėt prej tyli. Por mos e quani njė modė sportive! Nuk ėshtė e tillė.

  Versace e Versus
  Rebelim dhe sensualitet
  Gruaja-vogėlushe e Versus ėshtė mė e lehtė, diellore dhe e shkujdesur nė tė pėrditshmen, me njė grafikė shkollare nė veshje, me mini xhaketa dhe maksi kapota, funde tė shkurtra, madje edhe me lule. Gruaja e Versaces zbulon nė tė kundėrt qė “punk” dhe “glamour” mund tė shkojnė bashkė: njė ēikėz rebelim dhe njė dozė e vogėl sensualitet dhe ja ku kemi njė garderobė origjinale me tė verdhė e tė zezė, zebratura dhe prerje strategjike.

  Just Cavalli
  Rock& Fashion
  Gruaja e Just Cavalli mban ritmin dhe jo vetėm atė tė muzikės: ajo vesh njė “rock & fashion” tė vėrtetė. Prerje si me ēekiē dhe materiale tė forta. Nuk kalon pa u vėnė re falė gjatėsisė sė reduktuar tė fundeve dhe formave tė xhaketave me stil tė pėrzier si pėr ironi ndaj babydoll-ėve tė ditės. Nė ndihmė pėr tė rėnė nė sy i vjen edhe seksapili qė krijon me minipulovrat si gjimbajtėse. Stili i Just Cavalli vallėzon me bustierėt, me stampat tatoo dhe mantelet leopard.

  Roberto Cavalli
  Femėr fatale si pėr buduar
  “Femme fatale” e fillimshekullit, gruaja e Roberto Cavalli jeton nė atmosferėn dekadente dhe fashinante tė buduarėve. Nuk ėshtė mė njė divė hollivudiane, por njė krijesė misterioze dhe sensuale, e prekur nga njė romanticizėm i ēmendur. Jeton natėn mė shumė sesa ditėn. Nuk i ndan pantallonat e praruar, rrobat e dhomės tė stolisura me rubin dhe smerald, peliēet sensuale, veshjet me vello tė lehtė dhe me shi pikėlash tė argjendta, veshjet sirenė me dritarėza rubini, veshjet-zog gjithė pendė. Flokėt e gufuar dhe me onde. Ngjyrat, kryesisht tė errėta.

  Extč
  Bond women, gruaja agjente
  Mbretėreshė e natės dhe e ditės, gruaja-agjente e dizenjuar nga Sergio Ciucci pėr Extč ia transmeton lėvizjen e saj tė vazhdueshme vallėzuese edhe veshjeve qė mban. Pėr modernen “Bond spy” ka edhe minifund me dritarėza lulesh dhe xhupa me kapuēė maxi, xhaketa tė shtrėnguara vallėzimi tė shoqėruara me bareta trekėndore dhe tė zeza; veshje super tė lehta tė lidhura me bretela tė shndritshme dhe bustierė.

  Rocco Barocco
  Grua e ftohtė si metal
  Ėshtė njė grua metalike ajo qė ka krijuar nė version sexy punk Rocco Barocco: ėshtė e ēmuar, me kashmir tė pastėr nė palltot e shtuara me pellush; ėshtė e shndritshme, me ar, bronz, argjend tė pikuar nė tyl, muselinė dhe mėndafsh nė sajė tė njė teknike artizanale. Ėshtė e pasur, e shkėlqyer, ėshtė farfuritėse me ndonjė piercing diamanti tek-tuk. Flokėt e gjatė, tė ngritur dhe tė ngrirė nė pjesėn e sipėrme nė formė kupole jo tė ekzagjeruar dhe tė llakuar fort.

  Max Mara
  Elegancė retrospektive
  Shumė gjėra flasin pėr vitet ‘50-‘60 nė garderobėn e Max Mara: kapotat, ushtarake dhe shik ose me jakė tė ngritur, pulovra me rombe dhe gėrsheta si efekt i veriut tė thellė, por e thyer nga vija tė vogla; veshjet e mbrėmjes tė mbushur me kristalė tė shndritshėm dhe tė hapur herė pas here me dritare tė thella nė kurriz, bretela tė lidhura me gjimbajtėset, stil seksi alla amerikan. Elegancė dhe ngjyra tė tilla si blu, gėshtenjė dhe jeshile-kaki.

  Laura Biagiotti
  Grua me vezullim joshės
  Belle Epoque dhe Moulin Rouge janė skena e koleksionit tė Laura Biagiotti. Mes fustaneve tė gjata e maksifundeve me mini-pala, mes manteleve farfuritės dhe pėlhurave tė gjata del siguria e njė gruaje qė di tė mbajė veshjen e duhur nga mbrėmja nė darkė: dopiofustan kashmiri, peliēe, mantel kashmiri i punuar rrėmujė, kapotė e mbėrthyer hijshėm deri tek qafa, veshje sirene qė nė ēdo ēap hapet si njė freskore vallėzuese.

  Paola Frani
  Thjesht grua
  Ecėn me lehtėsi dhe pafajėsi, duke u endur edhe nė spektrin shik, gruaja e krijuar nga Paola Frani. E pėlqen frymėn rinore dhe vishet me fundpantallon dhe maksikapardinė leshi tė trashė, e do natyrėn dhe vishet me ngjyra botanike me aplikacione lulesh. E do edhe tė ngrohtin e nuk heq dorė nga peliēja. E do natėn dhe nuk ka lėnė pa futur nė garderobė edhe veshje “lingerie” gjysmė tė dukshme.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 14. #14
  i regjistruar gabimisht Maska e FЯODO
  Anėtarėsuar
  27-03-2005
  Postime
  652
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Stilistet me te njohur ne bote duhen respektuar jo thjeshte se sjellin te rene ne treg por sepse i paraqesin publikut imazhin e tyre te veshjes me moderne , komode dhe terheqese.
  Te marrim rastin e Tommy Hilfiger qe per mendimin tim ka stil shume te mire persa i perket pantallonave.
  Vetem Aleksander Julian ben panatllona me te mira se Hilfiger per mendimin tim.
  Stili i Hilfiger eshte i tille qe cdo gje qe vesh ti pershtatet trupit , te duket e ngushte por ne veshje eshte e lirshme.
  Pantallonat per mendimin tim nuk duhet te jene te gjera , pak me te lirshme se ato qe veshin femrat por nuk duhet te kete shume dallim.
  Pantallonat e gjera nuk sjellin asgje ne dukje , thjeshte mbulojne pjeset negative te trupit te atyre qe jane mbipeshe.
  Aq qejf sa kemi ne te shohim kembet e nje femre ose me mire te them formen e tyre ne pantallonat e ngushta qe ato veshin aq qejf kane edhe femrat te shohin formen e kembeve te mashkullit por jo ne te njejten pikpamje.
  Nuk kerkojme te imitojme Gerard Depardeu

Tema tė Ngjashme

 1. Dy mėnyra pėr ta njohur Krijuesin
  Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 08:31
 2. Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 19-07-2007, 16:37
 3. C++ - Katėr mėnyra pėr tė shoqėruar njė objekt me njė dritare
  Nga Neritan Hyso nė forumin Arti i programimit
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 23-04-2007, 04:39
 4. Dy mėnyra pėr ta njohur Krijuesin
  Nga llokumi nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2006, 17:49
 5. Shteti, mėnyra dhe forma e ndėrtimit tė shtetit tė Kosovės
  Nga ARIANI_TB nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-02-2006, 13:31

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •