Close
Faqja 7 prej 52 FillimFillim ... 5678917 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 1026
  1. #121
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Nga faqja qe ka vene Ardi,ja ku eshte skedari i zerit http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mis...8/WDM_3665.zip
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  2. #122
    Far away! Maska e Eraaa
    Anėtarėsuar
    02-02-2003
    Postime
    162
    Cuna faleminderit per ndihmen.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 06-04-2007 mė 20:16
    Live your beliefs and you can turn the world around.

  3. #123
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-12-2005
    Postime
    10

    Driver

    Ju pershendes, me ndihmon ndonjeri nga antaret e forumit si ti instaloj driverat e zerit te kompjuterit , rrugen si ti gjej ne internet etj.
    flm shume
    vandami2004

  4. #124
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Mungojne te dhenat.Nuk dime cfare modeli e ke kompjuterin.Duhet te japesh emrin dhe modelin psh dell getaway 3211,ku emri i kompjuterit eshte dell getaway dhe modeli 3211.Cfare windowsi perdor?Win 98?,2000?XP?
    Kompjuteri a ka Karte zeri si kjo?http://www.hardware.windowsreinstall...soundcard1.jpg Shiko 4 brimat si ne figure mbrapa kompjuterit.Nqs brimat kane lidhje direkt me madherbordin atehere kompjuteri nuk ka karte zeri.Nqs shef karte si ne figure atehere duhet te kesh disk per karten.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  5. #125
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-03-2006
    Postime
    13

    Smile www.google.com

    Sajti me i leht dhe me i pershtatshem mendoj se eshte www.google.com per ti gjetur gjith driverat per qfardo kartele.....vetem duhet qe ta dish qfar eshte lloji i karteles qe te duhen driverat...

    psh per kartelen e zerit CREATIVE (une kisha kerku driverat per nje kartele keshtu):
    se pari kisha kerkuar ne sajtin e CREATIVE...nese ketu nuk kisha mundur ti marr ne google kisha vepruar keshtu: ``sound card creative FM+driver``
    tungi fida

  6. #126
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-12-2005
    Postime
    10
    Flm ,qe u munduat mem ndihmu ,por disi i rash ne fije kesaj pune pas shume perpjekjeve e gjeta menyren si ti shkarkoj , vetem emrin per drivera te zerit kisha per ti gjetur, dhe pas nje kerkimi ne google.com i gjeta
    Flm shum,

    vandami2004

  7. #127
    www.Alb-IT.com Maska e ylber1998
    Anėtarėsuar
    24-10-2005
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    253

    Ndihm me drivera pėr zė

    PACKARD BELL GA-8SIML
    Me ndihmoni ti gjej driverat e zerit

  8. #128
    ICE-A Maska e PcCrack3r
    Anėtarėsuar
    31-08-2005
    Vendndodhja
    Deēan - Kosovė
    Postime
    163
    --==Emi==--

  9. #129
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-02-2006
    Postime
    23

    Ndimė ju lutem

    Pėrshendetje ekspert tė nderuar kam nji pyetje per ju nese mundeni tė mė ndimoni e instalova nė PC ' Time WINDOWS 98 por kam nji problem me kartelen e zėrit kam kerkuar ti instaloj por nuk kam mundur se nuk posedoj Cd origjinale te karteles dhe mė del keshtu.

    Pci Multimedia Audio Device

    Pci Isa Bidge

    Pci Ethernet Controller

    Nėse e dini se ku mundem ti bėj trajber Download mė tregon ju falemidertit shumė..?

  10. #130
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Gjilanasi-1 shkarko aida ose everest home ose unknow device edhe na thuaj cfare karte zeri ke cfare karte interneti qe te te gjejme driverat ose nese e di se cfare modeli i ke keto paisje shkruaji ketu.
    cdo karte zeri quhet Multimedia Audio Device e cdo NIC(karte ethernet) quhet Ethernet Controller.


    Ardi
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  11. #131
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-02-2006
    Postime
    23
    Tung ardi ja pra kartelen e zerit e kam ket model.

    Trade Name Creative Labs Model Number CT4810

    Kurse interneti e kam vetem ket numer e posedon kartela e internetut EZCARD10/100 SMC1211TX SMC

  12. #132
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Drajverin e zerit e ke ketu.Perdoret vetem ne windows 95 dhe 98,jo ne windows 2000 dhe XP.
    http://files.americas.creative.com/m...oSetup_W9x.zip
    Drajveri i kartes NIC SMC1211TX http://www.smc.com/files/AR/DR_SMC1211TX_all.zip
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  13. #133
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-04-2003
    Postime
    53

    Problem me mikrofonin

    Kam nje problem shume te habitshem me mikrofonin ... karta e zerit eshte e instaluar ne rregull dhe mund te degjoj muzike kurse mikrofoni nuk e di se cfare ka. Nga konfigurimi duket sikur eshte ne rregull... kam provuar te nderroj vendin prapa ne kompjuter fishave por e njejta gje... valle ku mund te jete problemi????
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

  14. #134
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Ne properties te kontrollit te volumit kliko ne recording edhe posto edhe ate pic gjithashtu shif ne eventvwr mbase ke nje problem me harware.

    Ardi
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  15. #135

    Dėgjoj zhurmė nga altoparlantėt

    Ju pershendes te gjitheve une e kam nje problem me speaker te PC po me vjen nje ze sikurse po i marr frekuencat e ndonje radioje angleze. I kam provuar shum oppcione per ta zgjidhur kete problem por nuk ia kam dalur.
    Ju lutem nese mundet ndonjeri te me ndihmoje.
    ju pershendes

  16. #136
    i/e regjistruar Maska e che_guevara86
    Anėtarėsuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    verdalle anej ktej
    Postime
    641
    Cfare zeri te vjen dhe varet . Sepse une kur shihja nje film me vinte nje pip pip pip i telefonit por shihja mos e kisha lene telefonin afer dhe bente zhurme po kur pashe qe e kishte fajin filmi . Megjithate te keshilloj mos ti lesh gjerat elektorinke afer njerit tjetrit si nje telefon afer pc sepse mesa kam degjuar demtojne njera tjetren . Shnet

  17. #137
    If i ruled the world... Maska e GinoTheGodFather
    Anėtarėsuar
    01-02-2004
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    313
    Nuk na the nese ky problem ndodh vetem me programin qe luan muzike apo me windowsin ne pergjithesi. Nese ndodh vetem me programin qe degjon muzike atehere te duhet te konfigurosh programin e muzikes. Na thuaj cfare programi perdor per te degjuar muzike dhe ne mund te te ndihmojme. Ne te kundert problemi eshte me i gjere. Ne fillim duhet ta provosh nese degjueset e tua funksionojne apo jo. Merri dikujt nje pale degjuese qe eshte e sigurte qe funksionojne dhe pastaj provo zerin. Nese degjueset e tjera funksionojne atehere eshte problem i degjueseve te tua dhe nuk ja vlen te merresh me riparimin e tyre, me mire bli nje pale te reja. Nese problemi vazhdon edhe me degjueset e tjera atehere provo te ri instalosh njehere karten e zerit (Sound Card). Ndiq njehere keto procedura dhe pastaj na sqaro me gjere se si ecin gjerat.

  18. #138
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar mė parė nga memo
    Ju pershendes te gjitheve une e kam nje problem me speaker te PC po me vjen nje ze sikurse po i marr frekuencat e ndonje radioje angleze. I kam provuar shum oppcione per ta zgjidhur kete problem por nuk ia kam dalur.
    Ju lutem nese mundet ndonjeri te me ndihmoje.
    ju pershendes
    E kam pas nje rast te tille,nje zhurme e dobet ne kufjet,dukej sikur dikush fliste ne radio.Doli qe fajin e kishte porti(brima ku futet kablli i mikrofonit,mbrapa kompjuterit.Kjo brime eshte nje cike sensitive ndaj valeve elektromanjetike qe leshohen nga stacionet e radios.Keto vale futen ne ambjente shtepiash dhe ndonje vale mund te thithet nga brima e mikrofonit dhe gjeneron zhurme ne altoparlante ose kufjet(head phones).Per ta evituar kete zhurme klik me te djathte,te ikona e altoparlantit ne cep te ekranit.Zgjedh audio cilesite.Aty ule volumin e mikrofonit ne minimum ose klik ne Katrorin "mute"per te caktivizuar volumin ne mikrofon.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 14-06-2006 mė 15:43
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  19. #139
    Citim Postuar mė parė nga benseven11
    E kam pas nje rast te tille,nje zhurme e dobet ne kufjet,dukej sikur dikush fliste ne radio.Doli qe fajin e kishte porti(brima ku futet kablli i mikrofonit,mbrapa kompjuterit.Kjo brime eshte nje cike sensitive ndaj valeve elektromanjetike qe leshohen nga stacionet e radios.Keto vale futen ne ambjente shtepiash dhe ndonje vale mund te thithet nga brima e mikrofonit dhe gjeneron zhurme ne altoparlante ose kufjet(head phones).Per ta evituar kete zhurme klik me te djathte,te ikona e altoparlantit ne cep te ekranit.Zgjedh audio cilesite.Aty ule volumin e mikrofonit ne minimum ose klik ne Katrorin "mute"per te caktivizuar volumin ne mikrofon.
    ndoshta une nuk munda t'ua jap mjaft hollesi mbi problemin qe e pata mirepo ti beniseven sikurse ishe ketu afer dhe e spjegove ne menyre te perkryer sepse une nuk kam problem me ndonje muzike apo film mirepo degjohet zhurma e ndonje radioe lokale mendoj.si ta zgjidh kete problem sepse po tia ndal zeri mikrofonit ateher une nuk mund te bisedoj me mikrofon.
    shpresoj te me ndihmoni te zgjidh kete problem
    jeni me te miret forum
    tung

  20. #140
    Perjashtuar Maska e strano
    Anėtarėsuar
    07-04-2006
    Vendndodhja
    n'toke
    Postime
    371
    Shif mos ka hy noj fantazem plako.

Faqja 7 prej 52 FillimFillim ... 5678917 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Kompjuteri ėshtė ngadalėsuar dukshėm
    Nga Berni nė forumin Pyetni ekspertėt
    Pėrgjigje: 368
    Postimi i Fundit: 01-04-2012, 21:52
  2. Permbledhje dua te zgjedhura
    Nga Nur_11 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-03-2009, 08:09
  3. Ēfarė ėshtė BIOS dhe si ta pėdor atė?
    Nga isak100 nė forumin Trajnim & leksione
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 01-12-2006, 19:30
  4. Kompjuteri Personal: Ditėlindja e 25-tė
    Nga Davius nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-08-2006, 11:52
  5. Lutje pėr Muslimanėt
    Nga Acid_Burn nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 25
    Postimi i Fundit: 03-03-2006, 10:59

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •