Close
Faqja 7 prej 52 FillimFillim ... 5678917 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 1026
 1. #121
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,515
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Nga faqja qe ka vene Ardi,ja ku eshte skedari i zerit http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mis...8/WDM_3665.zip
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 2. #122
  Far away! Maska e Eraaa
  Anėtarėsuar
  02-02-2003
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Cuna faleminderit per ndihmen.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 06-04-2007 mė 20:16
  Live your beliefs and you can turn the world around.

 3. #123
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-12-2005
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Driver

  Ju pershendes, me ndihmon ndonjeri nga antaret e forumit si ti instaloj driverat e zerit te kompjuterit , rrugen si ti gjej ne internet etj.
  flm shume
  vandami2004

 4. #124
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,515
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Mungojne te dhenat.Nuk dime cfare modeli e ke kompjuterin.Duhet te japesh emrin dhe modelin psh dell getaway 3211,ku emri i kompjuterit eshte dell getaway dhe modeli 3211.Cfare windowsi perdor?Win 98?,2000?XP?
  Kompjuteri a ka Karte zeri si kjo?http://www.hardware.windowsreinstall...soundcard1.jpg Shiko 4 brimat si ne figure mbrapa kompjuterit.Nqs brimat kane lidhje direkt me madherbordin atehere kompjuteri nuk ka karte zeri.Nqs shef karte si ne figure atehere duhet te kesh disk per karten.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 5. #125
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-03-2006
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Smile www.google.com

  Sajti me i leht dhe me i pershtatshem mendoj se eshte www.google.com per ti gjetur gjith driverat per qfardo kartele.....vetem duhet qe ta dish qfar eshte lloji i karteles qe te duhen driverat...

  psh per kartelen e zerit CREATIVE (une kisha kerku driverat per nje kartele keshtu):
  se pari kisha kerkuar ne sajtin e CREATIVE...nese ketu nuk kisha mundur ti marr ne google kisha vepruar keshtu: ``sound card creative FM+driver``
  tungi fida

 6. #126
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-12-2005
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Flm ,qe u munduat mem ndihmu ,por disi i rash ne fije kesaj pune pas shume perpjekjeve e gjeta menyren si ti shkarkoj , vetem emrin per drivera te zerit kisha per ti gjetur, dhe pas nje kerkimi ne google.com i gjeta
  Flm shum,

  vandami2004

 7. #127
  www.Alb-IT.com Maska e ylber1998
  Anėtarėsuar
  24-10-2005
  Vendndodhja
  Kosovė
  Mosha
  30
  Postime
  253
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ndihm me drivera pėr zė

  PACKARD BELL GA-8SIML
  Me ndihmoni ti gjej driverat e zerit

 8. #128
  ICE-A Maska e PcCrack3r
  Anėtarėsuar
  31-08-2005
  Vendndodhja
  Deēan - Kosovė
  Mosha
  30
  Postime
  163
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  --==Emi==--

 9. #129
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-02-2006
  Postime
  23
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ndimė ju lutem

  Pėrshendetje ekspert tė nderuar kam nji pyetje per ju nese mundeni tė mė ndimoni e instalova nė PC ' Time WINDOWS 98 por kam nji problem me kartelen e zėrit kam kerkuar ti instaloj por nuk kam mundur se nuk posedoj Cd origjinale te karteles dhe mė del keshtu.

  Pci Multimedia Audio Device

  Pci Isa Bidge

  Pci Ethernet Controller

  Nėse e dini se ku mundem ti bėj trajber Download mė tregon ju falemidertit shumė..?

 10. #130
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  Gjilanasi-1 shkarko aida ose everest home ose unknow device edhe na thuaj cfare karte zeri ke cfare karte interneti qe te te gjejme driverat ose nese e di se cfare modeli i ke keto paisje shkruaji ketu.
  cdo karte zeri quhet Multimedia Audio Device e cdo NIC(karte ethernet) quhet Ethernet Controller.


  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 11. #131
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-02-2006
  Postime
  23
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Tung ardi ja pra kartelen e zerit e kam ket model.

  Trade Name Creative Labs Model Number CT4810

  Kurse interneti e kam vetem ket numer e posedon kartela e internetut EZCARD10/100 SMC1211TX SMC

 12. #132
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,515
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Drajverin e zerit e ke ketu.Perdoret vetem ne windows 95 dhe 98,jo ne windows 2000 dhe XP.
  http://files.americas.creative.com/m...oSetup_W9x.zip
  Drajveri i kartes NIC SMC1211TX http://www.smc.com/files/AR/DR_SMC1211TX_all.zip
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 13. #133
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-04-2003
  Mosha
  36
  Postime
  53
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Problem me mikrofonin

  Kam nje problem shume te habitshem me mikrofonin ... karta e zerit eshte e instaluar ne rregull dhe mund te degjoj muzike kurse mikrofoni nuk e di se cfare ka. Nga konfigurimi duket sikur eshte ne rregull... kam provuar te nderroj vendin prapa ne kompjuter fishave por e njejta gje... valle ku mund te jete problemi????
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

 14. #134
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  Ne properties te kontrollit te volumit kliko ne recording edhe posto edhe ate pic gjithashtu shif ne eventvwr mbase ke nje problem me harware.

  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 15. #135
  memo
  Anėtarėsuar
  26-04-2004
  Mosha
  37
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Dėgjoj zhurmė nga altoparlantėt

  Ju pershendes te gjitheve une e kam nje problem me speaker te PC po me vjen nje ze sikurse po i marr frekuencat e ndonje radioje angleze. I kam provuar shum oppcione per ta zgjidhur kete problem por nuk ia kam dalur.
  Ju lutem nese mundet ndonjeri te me ndihmoje.
  ju pershendes

 16. #136
  i/e regjistruar Maska e che_guevara86
  Anėtarėsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  verdalle anej ktej
  Postime
  641
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Cfare zeri te vjen dhe varet . Sepse une kur shihja nje film me vinte nje pip pip pip i telefonit por shihja mos e kisha lene telefonin afer dhe bente zhurme po kur pashe qe e kishte fajin filmi . Megjithate te keshilloj mos ti lesh gjerat elektorinke afer njerit tjetrit si nje telefon afer pc sepse mesa kam degjuar demtojne njera tjetren . Shnet

 17. #137
  If i ruled the world... Maska e GinoTheGodFather
  Anėtarėsuar
  01-02-2004
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Mosha
  30
  Postime
  313
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk na the nese ky problem ndodh vetem me programin qe luan muzike apo me windowsin ne pergjithesi. Nese ndodh vetem me programin qe degjon muzike atehere te duhet te konfigurosh programin e muzikes. Na thuaj cfare programi perdor per te degjuar muzike dhe ne mund te te ndihmojme. Ne te kundert problemi eshte me i gjere. Ne fillim duhet ta provosh nese degjueset e tua funksionojne apo jo. Merri dikujt nje pale degjuese qe eshte e sigurte qe funksionojne dhe pastaj provo zerin. Nese degjueset e tjera funksionojne atehere eshte problem i degjueseve te tua dhe nuk ja vlen te merresh me riparimin e tyre, me mire bli nje pale te reja. Nese problemi vazhdon edhe me degjueset e tjera atehere provo te ri instalosh njehere karten e zerit (Sound Card). Ndiq njehere keto procedura dhe pastaj na sqaro me gjere se si ecin gjerat.

 18. #138
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,515
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Citim Postuar mė parė nga memo
  Ju pershendes te gjitheve une e kam nje problem me speaker te PC po me vjen nje ze sikurse po i marr frekuencat e ndonje radioje angleze. I kam provuar shum oppcione per ta zgjidhur kete problem por nuk ia kam dalur.
  Ju lutem nese mundet ndonjeri te me ndihmoje.
  ju pershendes
  E kam pas nje rast te tille,nje zhurme e dobet ne kufjet,dukej sikur dikush fliste ne radio.Doli qe fajin e kishte porti(brima ku futet kablli i mikrofonit,mbrapa kompjuterit.Kjo brime eshte nje cike sensitive ndaj valeve elektromanjetike qe leshohen nga stacionet e radios.Keto vale futen ne ambjente shtepiash dhe ndonje vale mund te thithet nga brima e mikrofonit dhe gjeneron zhurme ne altoparlante ose kufjet(head phones).Per ta evituar kete zhurme klik me te djathte,te ikona e altoparlantit ne cep te ekranit.Zgjedh audio cilesite.Aty ule volumin e mikrofonit ne minimum ose klik ne Katrorin "mute"per te caktivizuar volumin ne mikrofon.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 14-06-2006 mė 15:43
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 19. #139
  memo
  Anėtarėsuar
  26-04-2004
  Mosha
  37
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga benseven11
  E kam pas nje rast te tille,nje zhurme e dobet ne kufjet,dukej sikur dikush fliste ne radio.Doli qe fajin e kishte porti(brima ku futet kablli i mikrofonit,mbrapa kompjuterit.Kjo brime eshte nje cike sensitive ndaj valeve elektromanjetike qe leshohen nga stacionet e radios.Keto vale futen ne ambjente shtepiash dhe ndonje vale mund te thithet nga brima e mikrofonit dhe gjeneron zhurme ne altoparlante ose kufjet(head phones).Per ta evituar kete zhurme klik me te djathte,te ikona e altoparlantit ne cep te ekranit.Zgjedh audio cilesite.Aty ule volumin e mikrofonit ne minimum ose klik ne Katrorin "mute"per te caktivizuar volumin ne mikrofon.
  ndoshta une nuk munda t'ua jap mjaft hollesi mbi problemin qe e pata mirepo ti beniseven sikurse ishe ketu afer dhe e spjegove ne menyre te perkryer sepse une nuk kam problem me ndonje muzike apo film mirepo degjohet zhurma e ndonje radioe lokale mendoj.si ta zgjidh kete problem sepse po tia ndal zeri mikrofonit ateher une nuk mund te bisedoj me mikrofon.
  shpresoj te me ndihmoni te zgjidh kete problem
  jeni me te miret forum
  tung

 20. #140
  Perjashtuar Maska e strano
  Anėtarėsuar
  07-04-2006
  Vendndodhja
  n'toke
  Mosha
  37
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shif mos ka hy noj fantazem plako.

Faqja 7 prej 52 FillimFillim ... 5678917 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kompjuteri ėshtė ngadalėsuar dukshėm
  Nga Berni nė forumin Pyetni ekspertėt
  Pėrgjigje: 368
  Postimi i Fundit: 01-04-2012, 21:52
 2. Permbledhje dua te zgjedhura
  Nga Nur_11 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-03-2009, 08:09
 3. Ēfarė ėshtė BIOS dhe si ta pėdor atė?
  Nga isak100 nė forumin Trajnim & leksione
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-12-2006, 18:30
 4. Kompjuteri Personal: Ditėlindja e 25-tė
  Nga Davius nė forumin Lajme nga informatika
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2006, 11:52
 5. Lutje pėr Muslimanėt
  Nga Acid_Burn nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 03-03-2006, 09:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •