Close
Faqja 6 prej 52 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 1026
  1. #101
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    A i tregove Windows-it vendndodhjen e drejtuesit gjatë instalimit?

    Provo njëherë edhe këtë drejtues tjetër:
    http://rapidshare.de/files/9526882/AD18156a.zip.html

    Ndiq të njëjtat hapa si më lart.
    Edi

  2. #102
    kelton1
    Anėtarėsuar
    07-12-2005
    Vendndodhja
    California,San Diego
    Postime
    20

    Problem me zerin e kompjuterit, nuk punon...

    Pershendetje...

    Vllai vogel me hoqi pa dashje nga kompjuteri programin e zerit....nuk digjoj dot muzik nga kompjuteri ose te shof nodnje film...ju lutem nese keni ndonje ide se cfar mund ti bej ose ku mund ta rimar kete programin e zerit...
    faleminderit

  3. #103
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882
    Nese kompjuterin e keni blere ne nje dyqan normalisht ju kane dhene edhe cd e tij perkatese, pra mjafton te fusesh diskun me driver-at e tij dhe cdo gje kryhet normalisht me nje instalim te thjeshte.
    Nese nuk posedoni keto disqe atehere thoni te pakten modelin e kompjuterit tuaj dhe modelin e kartes se zerit pasi ndryshe si mund te ndihmojme!

    Dito.

  4. #104
    Gjilani
    Anėtarėsuar
    23-11-2004
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    18

    Thumbs up

    Ohh yeahhh..!

    Flm per ndihmen..


    Tani jam OK :=)
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Spo ma nin..

  5. #105
    kelton1
    Anėtarėsuar
    07-12-2005
    Vendndodhja
    California,San Diego
    Postime
    20
    Pershendetje, dhe un kam nje problem te tille me zerin...Hoqa padashje programin e zerit dhe kompjuteri esht pa ze fare...
    Tek Device Manager esht nje pik cuditse tek Multimedia Audio Controller...E bera right click per "update driver" dhe shtypa next per ta regjistruar....kur hapet me pas thot qe " Cannot Install this Hardware"......Kompjuterin e kam "Emachines" Windows Xp...nuk di me tutje cte bej...

  6. #106
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    Shko tek faqja e kompanisë
    http://emachines.com/support/product_support.html

    Zgjidh modelin e kompjuterit që ke dhe aty duhet të gjesh drejtuesin e zërit, bashkë me udhëzimet si ta instalosh. Mund të jetë thjesht një program që e klikon dy herë, ose mund të duhet të ndjekësh hapat në shkrimin #30 më lart.
    Edi

  7. #107
    kelton1
    Anėtarėsuar
    07-12-2005
    Vendndodhja
    California,San Diego
    Postime
    20
    hey edspace pershewndetje dhe njiher!
    , provova cme the me lart por nuk punoi....ne fillim bera cfar ke shkruajtur ne postimin # 30...mbasi shkarkova compressed file me del nje nga ato faqet e vogla "error". me pas shkova te contol panel per te vajtur tek "Sounds and audio devices"...kur klikoj aty perseri hapet nje nga dritaret e vogla dhe thot ....." the specified procedure could not be found" dhe nuk mund te shkoj me tej........(nuk di si ta kopjoj dritaren qe ju ta shifni tamam se cfar thot si tek postimi 31)....me pas nuk di cfar te bej!
    shum faleminderit per ndimen dhe kohen tende.
    keltoni

  8. #108
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    Postimi #30 ta dhashë vetëm si shembull për hapat që duhet të ndjekësh. Drejtuesin duhet ta marrësh nga faqja e emachines, jo atë të postimit #30.

    Shkruaj modelin e kompjuterit që ke. Shiko etiketat që i janë ngjitur kompjuterit ose dokumentacionin që erdhi me të kur e bleve. Mund të jetë diçka si eTower 16657 ose s165498, d987987, etj.
    Edi

  9. #109
    kelton1
    Anėtarėsuar
    07-12-2005
    Vendndodhja
    California,San Diego
    Postime
    20
    edspace, perseri pyetje...
    e shkruajta modelin e kompjuterit dhe, serin dhe produkt kategori..
    tek ky linku esht se cfar me hapet...
    http://emachines.com/support/product...es&model=T3406

    flm dhe njiher

  10. #110
    www.Alb-IT.com Maska e ylber1998
    Anėtarėsuar
    24-10-2005
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    253

    Problem me mikrofon tė PC-sė

    Përshendetje
    Kam problem me mikrofon të PC-së,në MSN a po diku tjetër kur të foli me mikrofon bashkbisedus më ndëgjon vetëm me një zë shum të vogël ose hiq.
    Futem në Start/Control panel/Sounds.speech,and Audio Device/Sounds and Audio Device
    Disa fotob: http://rapidshare.de/files/11566933/untitled44.JPG.html
    http://rapidshare.de/files/11567577/untitled00.JPG.html
    Duhet ta provoj mos ka faj edhe mikrofoni,por deri tani me ka funksiunar mir
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ylber1998 : 22-01-2006 mė 21:32

  11. #111
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Postime
    2,573
    Tek dritarja e volumit të mikrofonit, shtyp butonin advanced dhe plotëso opsionin boost. Kjo duhet ta bëjë mikrofonin shumë të ndjeshëm, prandaj mund të duhet ta mbash pak më larg.

    Gjithashtu provo tools > audio and video setup tek MSN messenger. Nëse konfigurimi kalon me sukses, atëherë mund të jetë faji i kompjuterit të shokut. Mikrofonin mund ta testosh me programin e regjistrimit të zërit tek start > programs > accessories > entertainment > sound recorder.

    Thuaji dhe shokut të ndjekë të njëjtat hapa dhe të rrisë volumin e altoparlantëve.
    Edi

  12. #112
    www.Alb-IT.com Maska e ylber1998
    Anėtarėsuar
    24-10-2005
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    253
    Flm Edspace,problemin e kam zgjidhur me ndimoj edhe ndima jote

  13. #113
    Far away! Maska e Eraaa
    Anėtarėsuar
    02-02-2003
    Postime
    162
    Di une se cer djallzova ktu ne comp dhe tani nuk me punon zeri i comp?
    Ndonje mendim?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 06-04-2007 mė 20:16
    Live your beliefs and you can turn the world around.

  14. #114
    mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
    Anėtarėsuar
    17-05-2004
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    837
    Mos ke ulur volumin?!

  15. #115
    Far away! Maska e Eraaa
    Anėtarėsuar
    02-02-2003
    Postime
    162
    Volumin ktu e kam ne fund , po nuk e di nese do kontrolluar ne ndonje vend tjeter?
    Live your beliefs and you can turn the world around.

  16. #116
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Persh. Eraaa !

    Me behet qefi qe e paske regulluar problemin e pare te hidhemi tek i dyti :P

    Gjeja e pare qe duhet te besh shko ne Start > Settings> Controll Panel > Sound and aoudio device ! kur te vesh aty kontrollo per dy gjera. Njera do jete nese sistemi eshte mute ne Volume tab edhe e dyta eshte ne Tab Audio ku te gjitha duhet te kene nje hardware te dhene per te punuar. nese keto i ke te gjitha ne regull atehere dua te shkosh tek Tab Volume edhe kliko Advanced ne pjesen qe thote Device Volume edhe shiko nese ndonjera nga ato eshte Mute. Nese edhe kjo eshte ne regull atehere shko tek start kliko ne run edhe shkruaj devmgmt.msc do te te hapet device manager edhe aty kliko ne action edhe pastaj kliko ne Scan for hardware changes. nese te del ndonje shenje me nje pikepyetje te verdhe ne fillm atehere posto ketu llojin e kompjuterit qe te te gjme driverin e sakte per kete paisje


    PS Vetem qe te jemi te sigurte shiko nese fisha e speeker eshte e vendosur ne vendin e duhur :P
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  17. #117
    Orfeu Maska e heron
    Anėtarėsuar
    07-10-2005
    Vendndodhja
    karrik para kompjuterit
    Postime
    225

    Thumbs up Drejtues zėri pėr motherboard Asus

    ..pershndetje te gjithve kam formtuar pc dhe para pak ditesh kam nderuar motherboard dhe kam cd vetem per motherboardin e vjeter dhe per motherboardin e ri qe ja kam ven nuk i kam dhe mbase e formatova pc tash spo kam ze si mund te nxjerr prej neti ndonje gje qe te kam ze per te aktivizuar ndonje drajver a qfar duhet te bej ju lutem me tregoni ??????

  18. #118
    www.trebit.com Maska e Xemlo
    Anėtarėsuar
    20-09-2004
    Postime
    460
    Citim Postuar mė parė nga heron
    ..pershndetje te gjithve kam formtuar pc dhe para pak ditesh kam nderuar motherboard dhe kam cd vetem per motherboardin e vjeter dhe per motherboardin e ri qe ja kam ven nuk i kam dhe mbase e formatova pc tash spo kam ze si mund te nxjerr prej neti ndonje gje qe te kam ze per te aktivizuar ndonje drajver a qfar duhet te bej ju lutem me tregoni ??????
    Sigurisht te duhet nje driver per skeden e zerit (me siguri duhet te jete e integruar). Te duhet te gjesh modelin e motherboardit. Nese ja ke idene se cmodel eshte atehere gjerat thjeshtohen. Mjafton te shkosh ne faqen e prodhuesit dhe te shkarkosh ato qe duhen per modelin tend. Perndryshe qe te gjesh modelin, te duhet qe ne ndezjen e kompjuterit (ne momentin qe dalin te dhenat e kompjuterit, procesori, memorja, pjeset fizike IDE te instaluara ne kompjuter) shtyp butonin Pause/Break qe eshte ne tastjere siper Page Up ose majtas drites qe percakton number lock per te ndaluar bootimin per momentin dhe ne fund te kesaj dritareje te shikosh te dhenat rreth motherboard-it tend (eshte dicka e tipit 06/27/2001-VP4-686-IPC_VIAC-00). Pjesen qe vazhdon pas dates, shkruaje diku dhe perpiqu te kerkosh ne internet per kete gje, ose shkruaje ketu se c'lexon dhe te japim ate qe duhet per skeden tende te zerit.

  19. #119
    Orfeu Maska e heron
    Anėtarėsuar
    07-10-2005
    Vendndodhja
    karrik para kompjuterit
    Postime
    225
    Ju falenderoj shum per ndihmen tuaj dhe ju jam shum mirnjohes mirpo une tipin e motherboardit e kam dhe kam kerkuar mirpo nuk kam mundur ti gjej drajverat mendoj se s kam qen shum efikas ne kerkim pra une po ju jap tipin e motherboardit dhe ju lutem me tregoni se ku mnd ti gjej keta drajvera permes netit modeli i motherboardit eshte ky ; asusP4SGX-MXACPI BIOS revision 1005,6/11/2003?????? pra qfar duhet te bej ne vazhdim ????

  20. #120
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    ASUS P4SG-MX
    http://support.asus.com/download/dow...Language=en-us

    shkarko driverat qe te duan qe aty Sound MAX eshte per zerin e motherbordid tend
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

Faqja 6 prej 52 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Kompjuteri ėshtė ngadalėsuar dukshėm
    Nga Berni nė forumin Pyetni ekspertėt
    Pėrgjigje: 368
    Postimi i Fundit: 01-04-2012, 21:52
  2. Permbledhje dua te zgjedhura
    Nga Nur_11 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-03-2009, 08:09
  3. Ēfarė ėshtė BIOS dhe si ta pėdor atė?
    Nga isak100 nė forumin Trajnim & leksione
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 01-12-2006, 19:30
  4. Kompjuteri Personal: Ditėlindja e 25-tė
    Nga Davius nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-08-2006, 11:52
  5. Lutje pėr Muslimanėt
    Nga Acid_Burn nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 25
    Postimi i Fundit: 03-03-2006, 10:59

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •