Close
Faqja 3 prej 52 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 1026
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e alditirona
  Anėtarėsuar
  30-11-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  36
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Drejtues (driver) pėr kartėn e zėrit

  Kam nje problem me karten e zerit, po bashkangjis dy foto qe shpjegojne kete problem. E kam cinstaluar por prape me njerr te njejtin problem, por problemi tjeter eshte se nuk mund ta leviz karten se eshte bashke me motherbordin,
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga alditirona : 30-08-2004 mė 17:12
  bashkimi sjell fitore.

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e alditirona
  Anėtarėsuar
  30-11-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  36
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po bashkangjis kete foto:
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  bashkimi sjell fitore.

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e x-e-n-i
  Anėtarėsuar
  09-05-2004
  Vendndodhja
  GjiLaN City
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hej problemi eshte se nuke e ke te instaluar driverin(drajverin) per kartelen e zerit,,,ajo pike quditese tregon se nuk eshte aktive kartle grafike,,,
  Kerko ne google.com,,ose tek www.download.com tek driver,,ose nese e ke cd -driverat e zerit qe te kane ardh me kompjuter ateher te mbetet vetem ti instalosh,,,

 4. #44
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,514
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Driveri AC 97 zakonisht eshte drajver qe i takon chipsit audio qe eshte i stampuar ne motherbord dhe jo Saund Kartes
  Zakonisht driverat audio te Sound Kartes kane emrin e kompanise qe i ka krijuar
  te driveri i sound kartes
  Ai driveri AC97 qe del me pikcuditse mund te merret edhe nga windowsi
  i ben right klik/update driver dhe skedari i driverit merret nga sistemi 32
  nuk besoj qe windowsi te kete vertet version te ri te AC97
  Ka nje problem Duhet siguruar qe chipsi(qarku i stampuar ne motherboard)
  nuk eshte i caktivizuar(dissable te Bios settings)
  Po te futesh ne Bios(Rindezje dhe menjehere F2) shiko per AudioAC97 si jane audio settings
  Nqs te jep qe Audio settings eshte caktivizuar(disable)
  atehere ky eshte shkaku i pikecuditses se verdhe qe te del
  Chipsi eshte i bllokuar te punoje nga biosi prandaj dhe audio nuk te punon
  ====
  Rasti tjeter ne qofte se driveri audio Ac97 eshte thjesht i korruptuar
  mund ta marresh skedarin tek kjo adrese
  http://members.driverguide.com/drive...driverid=35138
  ketu pasi ke klikuar tek VIAUDIO.SYS
  do te te hapet faqja e antarit
  login driver
  password all
  dhe shkarkohet tek C:/Windows/System32
  nuk ka nevoje te klikohet dhe hapet eshte rreth 45kb sistem file
  ose mund ta marresh ketu si zip
  ====
  Shenim kjo driver file eshte vetem per tipin e driverit Avance AC97 Audio per VIA(R) Audio Controller(ekzakt per rastin shiko figuren e postit te dyte)
  Kushdo qe do ta shkarkoje te verifikoje mire te device Manaxheri:Nqs Driveri ka emrin identik si me lart driveri si file nuk shkakton probleme
  Nuk rekomandohet per te zevendesuar drivera audio(ne bord ose audiokarda) me emra te tjere qe kane pikcuditse
  Skedarėt e Bashkėngjitur Skedarėt e Bashkėngjitur
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 31-08-2004 mė 16:17
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e alditirona
  Anėtarėsuar
  30-11-2003
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  36
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Benseven 11 te falenderoj shume per pergjigjen, shkarkova driverin dhe ndoqa menyren qe kishe shkruajtur dhe eci per mrekulli. Dhe nje here flm shume.
  Dhe gjithashtu faleminderit dhe ty X-E-N-I.
  bashkimi sjell fitore.

 6. #46
  Law Student Maska e Arlind
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  SE London
  Mosha
  33
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  cuna a me ndihmon dot njeri prap se perseri kam te njejtin problem kam ber pc recover dhe prp skam cart zeri a mund te me ndihmoni edhe nje her


  edi lal i provoj kto link qe me ke dhen siper por spunojn asnjona

  do ju lutesha te me ndihmonit

  me respekt Arlindi

  shnet e pare
  Tropojan Virus

 7. #47
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,514
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Arlind adresat qe ka vene Edi aty punojne,provoji dhe njehere
  Te duhet te dish emrin e sakte te driverit dhe versionin dhe i fut ne adressat
  qe ka vene Edi
  Nqs nuk gjen dot driverin qe te duhet
  atehere shiko tek device manaxheri(right klik my compjuter/properties/hardware/device manaxher/tek pjesa video audio controller
  shiko kush eshte me shenje te verdhe pikpytje ose pikcuditse
  Ben right klik/properties/klik ne version dhe postoji ketu
  emrin e sakte te driverit audio dhe versionin,numrat qe ka mbrapa
  dhe mund ta gjejme driverin me shpejt
  ===
  Per sound kartat problemi eshte me i thjeshte
  fut CD qe ka programin e sound kartes dhe nuk ke me probleme me zerin
  ===
  Nqs je marre kohet e fundit me biosin
  mund te shikosh tek bios settings per tu siguruar qe funksioni
  Audio eshte i aktivizuar(Enable)
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 8. #48
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Lidhjet mė lart punonin por duhet tė zgjidhje modelin e kompjuterit.

  Kjo lidhje duhet tė tė shpier direkt tek modeli tėnd:
  http://support.dell.com/support/down...&os=WW1&osl=EN

  Shkarko ato qė thonė audio drivers.
  Edi

 9. #49
  Dj Visi Maska e shqiptari02
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Mosha
  35
  Postime
  192
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Kompjuter me dy kartela zėri

  A di dikush ndonje tip soundcard me dy dalje ne menyre qe te nga te dyja soundcard te nxjresh muzike te ndryshme sipas zgjedhjes qe ju ben me ane te Realone ose windows, ne compjuter. Ekzistojne psh Turntables ne computer por nuk mund te ti degjosh tavolinat e ndara nga njera tjetra!
  Opinion is like ass.. Everybody has one!

 10. #50
  forever hers Maska e Eagle
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Vendndodhja
  boston-temporarly
  Mosha
  53
  Postime
  505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Mund ta besh kete por jo me programet e thjeshte te RealOne apo WindowsMediaPlayer te duhet nje program profesional per DJ i quajtur PCDJ-fx dhe te kesh te instaluar 2 audio card ne kompiuterin tend .
  Programet si Real One te lejojne te perdoresh vetem njeren audio card ne te njejten kohe .
  nuk e duroj dot i-ne pa pike.

 11. #51
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  re

  Eshte une kam probleme me zerin.

  Reinstalova window xp , por tani humba zerin.

  Mendoj se nuk kam instaluar driver-in per "sound bluster", Cfare driveri duhet te instaloj ?

 12. #52
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Zakonisht windows XP i ka driver tė tilla por mund tė kesh ndonjė kartė tė re qė ka dalė mė vonė se XP.

  Po tė kesh kartė tė modelit sound-blaster, mund tė shkarkosh driver-in nga kjo faqe.
  http://www.soundblaster.com/drivers/
  Edi

 13. #53
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  re

  E provova por prape jo.

  Kur dua te perdor winamp, me del kjo "Bad directsound driver.Please install proper drivers or select another device in configuration."

 14. #54
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Nga programet e tjera dėgjon zė?
  Windows, media player, real player kanė zė?

  Na jep mė shumė informacion pėr kompjuterin, motherboard, modelin e kartės sė zėrit, versionin e windows.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 21-01-2005 mė 12:06
  Edi

 15. #55
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  re

  me falni qe po ju shqetesoj perseri

  Nuk degjohet absolutisht asgje. Bile kur shkoj tek 'sound recorder" tek Starti me del "sound recorder cannot record or play back because a sound device is not installed. To install a sound device, go to Controll Panel, click printers and Other hardware, and than click Add Hardware.

  Une kam compiuter ADM Athlon(tm) processor 1.70 GHz, 256 MB of RAM

  Kam window xp professional ,version 2002.

  Me shume informacione nuk di t`ju jap ...

  Pershendetje

 16. #56
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,514
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Qerimo te duhet te gjesh me saktesi emrin e sound kartes.Driverin e sound kartes e ke te korruptuar.Shiko te Device manaxheri si e ka te shkruar emrin e sound kartes.ose hap kompjuterin dhe shikoje te sound karta.Nqs na jep emrin e sakte te sound kartes mund te te gjejme driverin per ta shkarkuar.
  Shiko edhe te Biosi qe te aktivizosh soundkarten dhe caktivizosh chipsin e zerit te motherbordit(onboard sound chip)
  Mund te perdoresh edhe programin Driver Gjeniu Professional.Ky program te kontrollon kompjuterin dhe gjen cfare driverash ke,cilat drivera duhen bere update,rifreskuar dhe cfare driveri te eshte prishur,ose mungon dhe duhet te instalohet. http://www.driver-soft.com/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 25-01-2005 mė 22:49
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 17. #57
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  re

  Nga ky programi qe me dhate me rezultoi se kam kete sound card.

  Samsung SyncMaster 550s(t)

 18. #58
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,514
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  E ke vene gabim emrin e driverit te sound kartes.Samsung SyncMaster 550s(t) eshte driver monitori.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 19. #59
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  35
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Qerim,

  - Shko tek start > settings > control panel > system
  - Hap tabelėn "Hardware"
  - Shtyp butonin "Device Manager"
  - Kliko mbi [+] e "Sound, video and game controller"

  Aty duhet tė jetė edhe modeli i kartės sė zėrit.
  Shiko se mos ke ndonjė ikonė me pikėēuditėse si ajo qė ka postuar Aldi mė lart.

  Nėse nuk je i sigurtė se cila ėshtė pėr zėrin, hidhi nė forum tė gjitha ato qė shikon nė kategorinė e sound.
  Edi

 20. #60
  Warranted Maska e Qerim
  Anėtarėsuar
  06-12-2003
  Vendndodhja
  Home
  Postime
  1,641
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Ndosha eshte njera nga keto.

  MPU-401 compatible MIDI device

  ELSA ERAZOR 3 LT

Faqja 3 prej 52 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Kompjuteri ėshtė ngadalėsuar dukshėm
  Nga Berni nė forumin Pyetni ekspertėt
  Pėrgjigje: 368
  Postimi i Fundit: 01-04-2012, 21:52
 2. Permbledhje dua te zgjedhura
  Nga Nur_11 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-03-2009, 08:09
 3. Ēfarė ėshtė BIOS dhe si ta pėdor atė?
  Nga isak100 nė forumin Trajnim & leksione
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-12-2006, 18:30
 4. Kompjuteri Personal: Ditėlindja e 25-tė
  Nga Davius nė forumin Lajme nga informatika
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-08-2006, 11:52
 5. Lutje pėr Muslimanėt
  Nga Acid_Burn nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 03-03-2006, 09:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •