Close
Faqja 13 prej 52 FillimFillim ... 3111213141523 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 241 deri 260 prej 1026
  1. #241
    Citim Postuar mė parė nga jetmirv Lexo Postimin
    E kam provuar edhe ate nga Dalan, shiko foton e fundit e kam nxjer nga ai program, po nuk mundem me e gjte se cfar eshte emri i karteles se zerit
    Nuk e ke ndjekur fare udhezimin qe te kam dhene.
    Fotoja qe ke postuar nuk ka lidhje fare me prograamin SIW
    Ti i ke bere "printscreen" Device Manager
    Ndersa une te thashe:
    1.Shkarko programin SIW per OS qe perdor
    2.Instaloje, dhe shiko tek Hardware/PCI/ ...
    Tek kjo e fundit rrjeshtohen te gjitha PCI qe ke ti ne kompjuter.
    Kerko tek kollona Class Type per ndonje PCI qe ka lidhje me Audio
    pastaj shiko ne te djathte tek Device Name per te pare emrin e sakte te Device Audio qe ke ne kompjuter.
    3.Kerko drejtuesit, shkarkoje, instaloje, restart.
    (nese ke probleme per te gjetur drejtuesit na thuaj)
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga baaroar : 10-09-2007 mė 09:05

  2. #242
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Shiko ne bios per pci high definition.Nqs e sheh si disbale(joaktive)e ndryshon ne aktive.Nqs ne bios eshte aktive ATI PCI High definition) atehere nuk ke karte zeri ne kompjuter.Kompania qe ka prodhuar kompjuterin nuk i ka instaluar karte zeri.Kompjuteri ka vetem chip zeri ne madherbord.Provo te klikosh me te djathte te PCI,e dyta poshte me ? te verdhe dhe ne menu klik ne cinstalo.Rindez kompjuterin dhe lere windowsin ta diktoje.Te wizardi zgjidh opsionin automatik dhe windowsi do ri instaloj drajverin kontroller per High definicion audio.Nqs kompjuterin e ke blere me CD madherbordi,futet cd-ja e madherbordit dhe te opsionet e instalimit zgjedh jo automatik por lokacion,drajvi D ku ke diskun.Windowsi do kerkoje per drajverin ne CD dhe do e instaloje drajverin.
    Provo te besh ndonje ndryshim si ne figuren poshte.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  3. #243
    Beno flm per pergjigjen, po e cova ne servis komp pasi kisha garancion dhe nuk e di se cka kan bere, ende nuk e kam marre.

  4. #244
    i/e regjistruar Maska e dardanii
    Anėtarėsuar
    17-02-2007
    Postime
    209
    Qfar probelmi esht ne 1 PC provoj te instaloj driverat e zerit por nuk pranon driverat e zerit , pllaka am eshte ASUS karten e zerit e ka te integrauar ne pllak am , driverat jan "SIS PCI AUDIO DRIVER SIS 7012" driverat i kam marrur edhe nga interneti sepse dyshova ne CD mos ishte e prisht por prap i njejti gabim.
    A mund te me ndihmoj dikush , si te instaloj keta dirvera.

  5. #245
    i/e regjistruar Maska e dardanii
    Anėtarėsuar
    17-02-2007
    Postime
    209
    A mundet dikush te me ndihmoj , per ket problem , posa po futi CD e driverave te zerit per te instalouar , instalimi po vazdhon deri ne 10 % dhe tani po qet nje gabim si :


    Update Driver For Plug And Play Device

    -536870397

    Pasi po lajmron per ket gabim instalimi po nderprehet;
    Kartele e zerin eshte e integrauar ne Pllak Am , driverat kam provuar ti instalo0j nga CD e vet originale , edhe nga interneti por prap i njejti gabim , porsa kom formatizuar kompjuterin pram e njejta gje ndodh ,
    Driverat jan :
    "SiS PCI Audio Driver SiS 7012"

    Nese ka mundesi qe dikush nga ju eksperta te me ndihmoj se si zgjidhet ky problem

  6. #246
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 14-09-2007 mė 19:21
    Keyboard not found .... press any key to continue!

  7. #247
    i/e regjistruar Maska e dardanii
    Anėtarėsuar
    17-02-2007
    Postime
    209
    Flm ditmir per angaxhmim tend por un asnjeren driver smund ta marr , ne keto linga qe ke treguar ti , nese ke mundesi te me tregosh lingat se ku ti gjej keta drivera , ose vetem te mi jepesh emrat e un i kerkoj ne internet ,
    Nese ke mundesi te me tregon se qfar duhet te instaloj para se te instaloj driverat e zerit , nese ben tregoma proceduren se si te veproj ?

  8. #248
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    http://members.driverguide.com/drive...riverid=215241
    Duhet ti besh log in driver pass all.
    Pasi ke klikuar ne linkun me lart,te dritarja qe del fut emer
    driver dhe password vetem fjalen all
    Do dale dritarja si ne figuren me poshte.Klik te linku blu i treguar ne figure.Do hapet nje faqe tjeter ku mund te besh shkarkimin e drajverit.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  9. #249
    i/e regjistruar Maska e dardanii
    Anėtarėsuar
    17-02-2007
    Postime
    209
    FLm ben dhe ditmir, folderin e par ne .rar e morra qe kishte madhsin 1,6 Mb por aty nuk kishte si te instaloash ate , a mundeni te me ndihmoni se si te veproj.
    Un kam driverat e duhur "SiS PCI Audio Driver SiS 7012" ne CD qe ka ardhur PC me at CD , por ndodh e njejta gje , gjithashtu edhe nga interneti i kam marrur drivera por prap njejt , te njejtin ERROR e tregon si nga CD ashtu nga driverat nga interneti.
    Nese mundeni te me ndihmoni , se a duhet te instaloj ndonje gje para se ti instaloj driverat e zerit , apo te me trgoni proceduren nga fillimi per te instaluar driverat e zerit.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dardanii : 15-09-2007 mė 04:03

  10. #250
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-06-2007
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    31

    si mud ti gjej driver-at e zerit

    nese dikush mundet te me ndimoj se si mi gjet driverat ne net.

    modherboard eshet asus P5GD1-VM/S

  11. #251
    i/e regjistruar Maska e dardanii
    Anėtarėsuar
    17-02-2007
    Postime
    209
    Shiko ka tem per ket gje gjeje temen aty i ke te gjitha , te urroj sukses , www.asus.com

  12. #252
    www.trebit.com Maska e Xemlo
    Anėtarėsuar
    20-09-2004
    Postime
    460
    Goxha pergjigje dardano.

    Keto jane per windows xp...

    REALTEK ALC861

  13. #253

    Kompjuteri s'ka zė - kujton se kam kufje

    Mirembrema te gjithve!

    Kam nje problem me PC. Ka nje problem te vogel psh kur ve ndonje gje per te degjuar nuk me punojne sepse ajo me thote qe ke [headphone] por un s'kam [headphone] por kam [speaker]. Dmth s'kam kufje, por perdor mikrofon edhe s'e di pse me thote qe eshte ne kufje kur un s'kam kufje. Si mund ta ndryshoj kete problem, cfare duhet te bej?!

    Flm nq se me ndihmoni!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 17-10-2007 mė 13:18

  14. #254
    i/e regjistruar Maska e pellumbi
    Anėtarėsuar
    30-04-2005
    Postime
    320
    Shiko se mund te kesh ndryshuar ndonje gje ne properties te softwarit te audios. Kerko se aty e ke ndryshimin.
    Nese ajo qe do te thuash nuk eshte me e mire se heshtja atehere me mire hesht.

  15. #255
    www.trebit.com Maska e Xemlo
    Anėtarėsuar
    20-09-2004
    Postime
    460
    Na jep ndonje specifike me teper sesa ajo qe ke shpjeguar. Dmth cfare karte audio ke?E nese eshte e integruar na jep modelin e skedes nene (motherboard) edhe sikur te thote qe ke headphones te lidhur, kjo sdo te thote asgje, pasi e vetmja gje qe ndryshon ne kete rast eshte equaliser. dmth ajo percakton nese eshte headphone apo speaker. nese eshte headphone ajo ben te mundur qe efekti i zerit te jete me i forte nese ke kufje, dhe disi me i perhapur nese ke bokse

  16. #256
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Shiko 3 figurat.Nqs ikonen e altoparlantit ne cep te ekranit e ke me rreth te vogel te kuq e ke te shurdhuar.Klik i djathte te altoparlanti/"open volume control" dhe pastron gjithe katroret e vegjel nga shenja e v-se.Ngriji shenjusat e volumit ne pozicion deri ne mes,ose me lart ose max.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

  17. #257
    -_- Maska e jack_sparow
    Anėtarėsuar
    10-02-2007
    Vendndodhja
    Out of Space
    Postime
    784
    Pershendetje!
    Mi gjen dot ndokush kete driver Ac97intc.sys pasi spo e gjej dot free.
    Po te kete ndonjeri ndonje akaunt(ajo akaunti me driver dhe pass all spunonte) do ti lutesha ta ma merrte pak kete driver.
    Flm

  18. #258
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Ai drajver i perket audio kontroller hub qe eshte ne madherbord.
    Te duhet te japesh emrin dhe modelin e sakte te madherbordit,si dhe cfare windowsi perdor xp pro,apo xp home.Te duhet drajver qe i pershtatet modelit te madherbordit qe ke dhe llojit te windowsit te instaluar.

  19. #259
    -_- Maska e jack_sparow
    Anėtarėsuar
    10-02-2007
    Vendndodhja
    Out of Space
    Postime
    784
    Nuk e di mire ,cfare modeli ka ,por eshte laptop ,i kam vene xp pro
    Ka nje problem me zerin qe nuk po e kuptoj dot.
    Kur e hap laptopin me del zeri,por pas nje fare kohe i iken(ben nje si zhurme te vogel)
    Pastaj duhet ristartuar nja 2 here .
    Edhe kur e heq nga karikimi dhe e ve prape ,pas nje kohe te shkurter i iken zeri.
    Ne fillim atje ne hardware ,sound... e kisha Intel r Ac97....dhe nja dy here me dilte me pikecudites ,nja dy here jo.Pastaj i pashe me nje driverdetective theshte qe ishin driver te vjetra
    Mora nje program driver genius,ja bera update driverat e zeri,por nuk dilte kjo intel rc, ,,, por Crystal WDM Audio Driver. E instalova kete por e njejta gje me behet .Here e merr zerin here jo.
    Spo e kuptoj nga e ka problem.
    Ndersa per ate driver qe postova me pare ,desha ti beja update,dhe mendova se mos qe ajo kryesorja.
    Nejse spara marr vesh mire nga keto pune,po pate ndonje ide nga se e ka fajin, te lutem ma thuaj.

  20. #260
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-06-2005
    Postime
    639

    Probleme tė ndėrlidhur me kartėn e zėrit dhe tė rrjetit

    Kam nje problem me PC.

    Ne PC time kisha nje sound kartele dhe e largova ja dhash nje mikut tim se nuk me duhej.
    PC ime ka edhe sound onboard, tentova ta aktivizoj sound onboard por windowsi ngrinte nuk startonte.
    Ngrinte aty ku vjen ajo fotoja me logon e windowsit, vetem ne safemodus mund te hyja.
    hyna ne safe modus instalova driverat e sounchipit por prap nuk bente pune.
    I deinstalova ne safe mode dhe instalova soundi punonte, por tani me lindi nje tjeter problem, kur e instalova kartelen e rrjetit nuk bente dhe e figuronte me nje pikcuditse te verdhe.
    Kur e instaloja driverin me thonte se nuk asht i mundur instalimi per arsye se access denied.

    Instalova krejt windowsin por e njeta gje me ndodhi prape.
    E deaktivizova soundin windowsi startohej por kartelen e rrjetit prap nuk e njifte, vetem kur e instalova edhe nej kartel tjeter te rrjetit u rregullua provlemi.
    Tash kam qasje ne rrjet por skam sound.
    Mund dikush te me thot se cka eshte ne pyetje.


    Flmn
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dardani8 : 05-11-2007 mė 13:20
    JO NEGOCIATA - VETĖVENDOSJE

Faqja 13 prej 52 FillimFillim ... 3111213141523 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Kompjuteri ėshtė ngadalėsuar dukshėm
    Nga Berni nė forumin Pyetni ekspertėt
    Pėrgjigje: 368
    Postimi i Fundit: 01-04-2012, 21:52
  2. Permbledhje dua te zgjedhura
    Nga Nur_11 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-03-2009, 08:09
  3. Ēfarė ėshtė BIOS dhe si ta pėdor atė?
    Nga isak100 nė forumin Trajnim & leksione
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 01-12-2006, 19:30
  4. Kompjuteri Personal: Ditėlindja e 25-tė
    Nga Davius nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-08-2006, 11:52
  5. Lutje pėr Muslimanėt
    Nga Acid_Burn nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 25
    Postimi i Fundit: 03-03-2006, 10:59

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •