Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e denny
  Anėtarėsuar
  30-07-2003
  Vendndodhja
  diku jam dhe une
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Dhe ne vazhdojme te qeshim...

  undefined
  pershenetje te gjitheve. ai i cili mendon qe eshte i denje te shkruaj ne kete teme per barcaleta le te filloj punen. duam vetem barcaleta te bukura dhe me humor.

  Papagalli

  nje vajze studente kthehet nga tirana ne shtepine e saj bashke me nje shoqen e saj vlonjate. ishte e ftuara e saj per disa dite. por kjo vajza na kish nje problem i jati ishte pijanec dhe kushdo qe hynte ne shtepine e tij ai i fuste nga nje te q... shko gruaja e vet dhe i thote: -aman te keqen sillu mire kete here se do na turperosh me vajzen. epo mire keshtu behet. ndenji urte i jati 1 dite 2 dite s'duroj dot me dhe diten e trete pi mire e mire e hyn ne dhomen e vlonjates. te gjithe naten ky boni qejf. te nesermen vlonjatja si vlonjate me shkon tek shoqja e vet dhe i thot te nderrojne dhomat bashke se nuk flinte dot tek krevti. dhe ashtu ben, por papagalli qe kishin ne shtepi e pa kete nderrim te vajzave. i jati po ate nate nuk duroj dot me dhe shkoi tek dhoma ku mendonte qe ishte ende vlonjatja por ne fakt e beri me vajzen e vet. mbasi mbaroi pune mire e mire ky shkoi ne banje mbasi beri cicin nuk mori letren higjenike por u fshi me leter izmeril (se ky na rrinte tap gjithe kohen) dhe e ferkon mire e mire. papagalli i cudit merr policine dhe i thote; -policia, policia hajdeni shpejt se ky ka ikur fare ne fillim e beri me vlonjaten pastaj me gocen e vete dhe tani po e hollon te ma fusi mua.


  Policet

  mq.s. lexova disa barcaleta per policat po ju tregoj te fundit per sa i perket policave

  u be klasifikimi i barcaletave me te bukura. dhe ne lancimin e cmimeve ishin te ftuar te gjithe. filloi radhitja.
  ne vendin e 10 barcaletat per doktoret
  ne vendin e 9 barcaletat per infermieret
  ne vendin e 8 barcaletat per pijanecet
  dhe keshtu me rradhe deri ne vendin e pare qe ishin shkencetaret.
  ffiluan policet ne greve.-jo nuk eshte e vertete barcaletat me te bukura i kemi ne.
  dhe njoni aty mori mikrofonin e tha;- po keni te drejte por te juajat jane te gjitha te verteta nuk jane barcaleta.
  Il disegno č la sinceritą nell'arte. Non ci sono possibilitą di imbrogliare. O č bello o č brutto!]

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e denny
  Anėtarėsuar
  30-07-2003
  Vendndodhja
  diku jam dhe une
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Cudia

  ishte njoni dhe shkon me ngrene dreke ne nje restorat ku ponin burre e grua.
  shkon kamarieri qe ne kete rast ishte burri dhe i jep menune. klienti thote jo nuk kam nevoje merre nje luge ei merr ere dhe thote po e di cfare keni per dreke sot. keni gjelle me patate. cuditet kamarieri dhe shkon tek gruaji dhe i thote keshtu me ndodhi me njonin ai sa ndjen eren e kupton cfare kemi si menute dites sot. shkon per te marre porosine tjeter ai merr pirunin i merr ere dhe thote po te fresket si pjate te dyte keni berxolla derri. cuditet perseri kamarieri. shkon me marr porosine per embelsire dhe perpara se te shkoje, shajzesa (gruaja) i thote prit e merr lugen e vogel dhe e ferkon mire e mire aty poshte tek vendi. dhe iken i shoqi i jep lugen i merr ere ky tjetri dhe i thote:- pse me shajzesa ketu punon?!
  Il disegno č la sinceritą nell'arte. Non ci sono possibilitą di imbrogliare. O č bello o č brutto!]

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e denny
  Anėtarėsuar
  30-07-2003
  Vendndodhja
  diku jam dhe une
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Katara

  ishin dy shoke dhe vendosin me hy ne nje xhungel. donin me pa gjera te reja dhe vende ku asanjeri s'kishte mundur me hy. dhe njeri prej ketyre rri ne shtepi e tjetri del me pa ndonje gje. i dalin perpara nja 10 kanibale dhe e pyesin:- cfare do nje katara apo te ziej ne uje te nxehte. ky s'dinte ke te zgjidhte katara nuk e dinte cfare ishte uji i nxehte nuk i pelqente shume dhe thote: katara. ok filluan ata dhe ja bene mbrapa te 10 kanibalet. kthehet ne shtepi dhe ja shpjegon shokut, degjo nese te dalin dhe te kerkojne te zgjedhesh midis Katara dhe uje te nxehte ti zgjidh ujin se ndryshe e hengre dhe ti si ne. te nesermen del shoku tjeter dhe i dalin te 10 kanubalet. i bejne te njejtje pyetje si shokut se cfare donte te zgjidhte. ky pergjigjet ujin e nxehte. kapoja e grupit te kanibaleve thote: - i fusim nga nje katara sa te nxehet uji.
  Il disegno č la sinceritą nell'arte. Non ci sono possibilitą di imbrogliare. O č bello o č brutto!]

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e denny
  Anėtarėsuar
  30-07-2003
  Vendndodhja
  diku jam dhe une
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ......

  Ishte njoni qe ke shihte te ulur ndonjerin ne rruge, burra gra femija ja fuste te gjitheve nga mbrapa. sapo uleshin me marr ndonje gje ne toke ky shkonte dhe ja fuste. mbas shume kohesh vdiq dhe shkoi ne qiell. aty i del shen pietri perpara.
  - ti s'mund me hyre ketu se nuk ke lene njeri pa ja futur ate mikun.
  -jo une i kam kenaqur te gjithe prandaj meritoj te hyj ne parajse.
  shkon shen pietri e flet me Jesusin dhe ai pranon te huje ne parajse por me nje kusht qe po beri perseri do e nxjerrin jashte.
  kalon nje jave dhe ai s'kishe lene njeri pa ja futur. dhe nje dite shikon shen pjetrit duke u ul me marr nje lule qe kish rene dhe ky shkon dhe ja fut nga mbrapa. i merzitur shen pjetri ku s'mban me shkon e flet me jesusin dhe e dergojne ne djall. kalojne keshtu 5 vjet dhe Jesusi mendon te beje nje vizite tek djalli me pare se kishte ndryshuar apo jo ky njeri i cuditshem. hyn ne dern e djallit cdo gje kishte ngrire, nuk kishte mundesi aty gjithmone ka pas zjarr. shkon tek mbreti dhe e pyet
  -si ka mundesi i gjithe ky i ftohte ne djall, te gjitha kane ngrire?
  -jesus kush do ulet me marr drute?


  Prifti

  prifti i nje fshati s'kish lene vajze e grua te fshatit pa shkuar, por vetem me njeren nuk arriti, ajo na ishte shume besnike ndaj burrit. dhe ky vendosi ta beje ate mikun me viza. dhe e leu nje vije te kuqe nje vije te verdhe, keshtu nje dite kur kjo ishte me burrin prifti doli ne nje vend ku ajo ta shikonte dhe e nxorri gjoja me bo cicin. kjo e pa shkoi ne shtepi dhe i thote burrit. shko beje me vija se prifti e kishte shume te bukur. nuk pushonte me gruaja per nate i njejti muhabet e donte si te priftit. ben c'ben i shoqi dhe shkon me pyt priftin.
  - o prift aman mo se me ka zene belaja, si e ke me vija ti qe ta beje dhe une?
  - ah pergjigjet prifti, une e kam dhurate nga zoti, kur e fus deri tek vija e verdhe une boj cun dhe kur e fus deri tek vija e kuqe boj goce.
  burri qe kishte vetem goca po vdiste me be nje cun i lutet priftit ta bente nje here me gruan e tij. dhe ashtu u be. filloj prifti me e fut brenda ate mikun e burri rrinte nga mbarpa dhe shtynte priftin nga bythet.
  -forca prift forca prit
  mbas 9 muajsh lindi gruaja e na boni nje goc. shkon burri i nxehur tek prifti.
  -shiko more mashtrus more maskara gruaja me boni goc e jo cun
  - pse more une e futa mire deri tek vija e verdhe vete me shtyve dhe ajo kaloi tek e kuqja, i thote prifti
  Il disegno č la sinceritą nell'arte. Non ci sono possibilitą di imbrogliare. O č bello o č brutto!]

 5. #5
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Anėtarėsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  34
  Postime
  3,274
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Nje femij i vogel pyet nje grua shtatezane duke treguar m e gisht nga barku::: Cfare e ke ate?? Gruaja:: Ky eshte bebi im te cilin e dua shume shume.. Femija i merzitur;;; Po moj po. po ta kishe dashur aq shume nuk do ta kishe ngrene!!!
  Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

 6. #6
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Anėtarėsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  34
  Postime
  3,274
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Ishte nje nuse e re qe pinte shume raki.Te gjithe te shtepise e kishin kuptuar qe rakija mbaronte shpejte po nuk u vinte mendja se ishte nusja.Vjerra vendos ts hipi ne cati dhe te ruante. Hyn nusja merr shishen e rakise dhe ne momentin qe e kthen shikon vjerren dhe thote me ze te larte gjoja e habitur.....Bo bo te mjeret burrat tane qe pine kete helm.
  Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

Tema tė Ngjashme

 1. 2 muaj para zgjedhjeve
  Nga Alienated nė forumin Shqipe nga Maqedonia
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 18-02-2009, 06:16
 2. Portokallia mbaroi......le ta vazhdojme ne ketu ne forum
  Nga EnRy nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 08-10-2007, 07:02
 3. Ne kemi jetuar me shqiptarė, dhe do vazhdojmė tė jetojmė!
  Nga DYDRINAS nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-12-2006, 08:46
 4. Grimza humoristike// Te qeshim se bashku
  Nga Shakaxhiu_ nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 16-03-2006, 16:05
 5. te qeshim pak.
  Nga malli nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-03-2003, 17:19

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •