Close
Faqja 4 prej 12 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 232
  1. #61
    alvi
    i/e ftuar
    Ua Mira sa e bukur kjo gjethja! Te nxirrka ne pah ngjyren e syve. Ku e gjete mi?
    Ma ka pru buri mi se ai osh refugjat, po shkova mrom ke tezgat ti Bona dhe pash nje komplet fiku i mrekullueshem fare. Ishte me krimba mendafshi.
    E un ke Gabi isha dje dhe ata vetem arre kishin po nuk e kishin numrin tim.
    Ty Bona te duhet nje nga ato te zverdhurat e molles se te shkon me floket.
    Lere lere ku kam lek un, vetem gjethe rrushi mund te gjej dhe ato dy fiku qe kam kane qene te mamit po ngaqe ka pas punu ke Azotiku kane ngel te fresketa fringo.

  2. #62
    i/e regjistruar Maska e Marli
    Anėtarėsuar
    15-06-2002
    Vendndodhja
    Florida
    Postime
    16
    E di si eshte puna? Ne njefare menyre jam dakord me rrufjanin kur thote se amerikanet vishen mire. Me vjen keq per meshkujt qe duan te shofin sa me shume lekure te jete e mundur, por sa per rrehat nuk ka veshje me te mire.

    Pastaj kjo eshte veshje e perditshme, sepse ne ballo nuk shkojne me xhinse jo.

    Nga menyra se si vishen pjesa me e madhe e shqiptareve, jam e cuditur. Jane modernizuar ca si shpejt, por bejne pershtypje te keqe.
    Nje njeri qe te shof ne rruge nuk te njef, por veshja jote percjell njefare mesazhi (qofte ky pozitiv apo negativ).

    Cdo event ka veshje te caktuar, dhe mund te them se oversexy clothes kane vend vetem tek dhoma e gjumit.

    Si do te ndjehej nje cun, nqse e dashura/fejuara/gruaja do te dilte teper e ekspozuar? He cuna?

    Bashkimi ben fuqine.

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e Ema
    Anėtarėsuar
    06-07-2002
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    46
    Mua me pelqen menyra se si vishen Shqiptaret.! Kur isha atje mendoja se njerzit jane bere budallenj, skane buke te hane e shpenzojne gjithe ato para per rroba. Kur erdha ketu ne Londer me beri pershtypje jashte mase veqanerisht veshja, pa pike shije.
    Kur shoh nje mashkull ne rruge te veshur me gusto dhe te qethur a krehur bukur them me vete( ky duhet te jete Shqipe)dhe gocat shqiptare qe njoh te gjitha ka lezet ti shohesh, te rregullta. Perfundimisht them se veshja pasqyron personalitetin e njeriut.
    I`m just saying...
    What a person does for a living,
    does not say who they are.

  4. #64
    Audio Engineer Maska e KACAKU
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    599
    Ema,varet,se ke quan ti veshje te bukur,sepse une nuk kam degjuar qe londinezet nuk dine te vishen.

  5. #65
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    Shoku NANO i ka shokuar qefllinjte e zyrave te Shtetit keto dite.
    Ai ka urdheruar qe asnji femer zyrtare mos ta vervise me gurabijen neper korridoret e Zyrave te Shtetit duke nxjerre shalet per shefat e ministrive..
    ASNJERA me minifund, pik. Ky eshte urdher i prere i Nanos..

    Vone por me mir vone se kurre.

  6. #66
    Audio Engineer Maska e KACAKU
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    599
    "shoku" hehehe na kishte marre malli per kete budallik...
    Nano ama te shofi ato qe ben vete e mos te bej sikur nuk i pelqejne heh,hajt mos ti hyjme politikes tani!

  7. #67
    i/e regjistruar Maska e Ema
    Anėtarėsuar
    06-07-2002
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    46
    o Kacak per te veshur nuk dine keta femrat e Londres me beso mua se i shoh perdite, per tu zhveshur ndoshta.....
    I`m just saying...
    What a person does for a living,
    does not say who they are.

  8. #68
    MODERATOR Maska e Letersia 76
    Anėtarėsuar
    23-06-2002
    Vendndodhja
    OXFORD ENGLAND
    Postime
    731
    Persa i perket veshjes se femrave shtetet re e europiane i ndjekin me shume moden ,estetiken.
    Europianet jane stilistet me me pervoje ne bote kete gje a e dini ju.

    bye!
    Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
    Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
    Trashigim, qi na la i Pari,
    Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
    Edhč atij i u thaftė, po, goja,
    Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
    Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
    Flet e t'veten lźn mbas dore.

    AT Gjergj Fishta

  9. #69
    MODERATOR Maska e Letersia 76
    Anėtarėsuar
    23-06-2002
    Vendndodhja
    OXFORD ENGLAND
    Postime
    731
    O Ema cfare thu ti moj goc ,hajde ne oxford city moj e shikoje moden angleze ti ,se te luan tepeleku........hahahahhaha
    Tere veshjet luksoze e ekstravagante gjen atje!
    Europa the best in fashion!
    all the best !
    Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
    Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
    Trashigim, qi na la i Pari,
    Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
    Edhč atij i u thaftė, po, goja,
    Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
    Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
    Flet e t'veten lźn mbas dore.

    AT Gjergj Fishta

  10. #70
    i/e regjistruar Maska e albasexygirl
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    11

    hahhaha

    haahhhahahhahhaha epo dhe juve ku sju vete mendja po nani mo mbahuni se late nam weeeeee mire mire lol

  11. #71
    i/e regjistruar Maska e nimf
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Interzone
    Postime
    253
    tani une se kam ndjek shume kete temen (edhe nuk e lexova te gjithe se s'kam lujt akoma), po me sa pashe une jam dakort me albanianqt.
    si te dush o vlla vishu. ne shqiperi me sa di une te gjithe pispillosen - eshte bere si gare midis gocave. shume materialiste, edhe shumica s'kan as materiale.
    u habita me nje shoqe kur me tha ' mos e ble ket se s'bi shum ne sy'. eshte gje e keqe te mos bish ne sy? tani jam ik une nga fiqiri apo bota?

    ps. une vdes per thrift stores!

  12. #72
    alvi
    i/e ftuar
    A mi goca kur nuk jau merr zoti menjen te dilni rruges me Teddy, ose nice pushup bras dhe me Ylla Mercedesi, po vetem me nje kusht, po qete me afer 100 kg sesa 50 kg, please, cardo te vishni te jete bagyy se dhe ne te shkretet gjynof. Se knej ka USA ka nga ato femrat qe jon ka 150 kg dhe veshin strece, me ta qit ushqimin nga fyti, dhe pastaj te shofin kshu gjith provokim sikur te thone, jo i here ca kishe ti per te thone? Edhe i shef ke rradha per Haegen Das tu honger nga ato akulloret qe 2 familje mezi i marojn per tre dite. Ej thon e ka fajin metabolizmi im, jo or dreq, e kane fajin ato Snicker bars qe ke ne xhep, hiqe ate Reese cup nga dora dhe do e shofesh se si fillojn ndryshimet, dhe i cik vrap si ka bo keq njeriu, po dhe kur te fugojne me tuta te gjona ju lutem se te kini ca meshire dhe per ne te shkretet. Nuk eshte me ca e ndjeni ju veten te rehatshme, ate visheni ne shpi, kur dilni rrugve qe ju shohin dhe te tjeret, vishuni me gusto, nuk ka rendesi se cfare gusto, vetem se mos e qisni gjysmen e sumes perjashta kur e ke nga ato qe jane sa CCCP ne harte.
    And I am spent!

  13. #73
    MODERATOR Maska e Letersia 76
    Anėtarėsuar
    23-06-2002
    Vendndodhja
    OXFORD ENGLAND
    Postime
    731
    hallall alvi............................
    vertete ashtu eshte........

    bye all!
    Prį, mallkue njaj bir Shqyptari,
    Qi ketė gjuhė tė Perendķs,
    Trashigim, qi na la i Pari,
    Trashigim s'i a lźn ai fmķs;
    Edhč atij i u thaftė, po, goja,
    Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore;
    Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja,
    Flet e t'veten lźn mbas dore.

    AT Gjergj Fishta

  14. #74
    . Maska e elda
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    turqi
    Postime
    569
    hahahaha Alvi.

  15. #75
    i/e larguar Maska e visitor
    Anėtarėsuar
    28-06-2002
    Vendndodhja
    Diku
    Postime
    64
    Per shqiptaret dhe sjelljen e tyre mund te thuhet vetem nje gje: Dhi e zgjebosur e bishtin (jo perpjete) por mbi sy.
    Ne s'kemi te hame more aman, sipas statistikave 1/3 e popullsise eshte nen nivelin e varferise, rruget i kemi gjithe balte e megjithate rrobat i duam nga stilistet me te famshem. Kam njohur nje person njehere qe erdhi ne Amerike per pushime dhe bleu valixhe te tera me fustane $10 per ti shitur $150 ne Tirane se ishte sezon mbremje te matures aq te pangopura jane vajzat shqiptare per fustane nga jashte (ne kete rast personi ne fjale do te mburrej qe i kishte sjelle nga Amerika).
    Kur lexon diskutimet e shqiptareve qe krahasojne Shqiperine me Sh.B.A. nuk di te qeshesh a te qash me pare.

  16. #76
    _____________ Maska e ornament
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Postime
    872
    Balta asnjehere si ka penguar shqiptaret te kene pa dyshim veshjet me origjinale, me te larmishme dhe me te bukura ne bote. Bajroni megjithese lord, nuk ju shmang terheqjes nga nje kenaqsi e tille. Ai bleu disa kostume shqiptare te epokes. Ata qe vizitojne Londren mund te shohin nje portret te tij veshur me kostum shqiptar.
    Tek shqiptaret sqima eshte diēka natyrale, jo vetem ne veshje, por dhe ne xhestikulacion e mentalitet. Nga kjo s'duhet te na vije turp.
    Sacha Guitry (nje parizian i vertete) ka thene; "vetem nje shqiptar mund te behet parisian" dhe dihet parizianet jane njerezit me sqimatare ne bote.

    ps, Nimf ajo shoqja s'te ka keshilluar keq. Per ta kuptuar kete dhe meqe e ke qejf letersine, lexo "Ishulli i pinguineve". Veshja lindi per tu zbukuruar, "per te rane ne sy", jo per te fshehur bythet e per tu bere diskret.

  17. #77
    . Maska e elda
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    turqi
    Postime
    569
    Mendoj qe veshja e nje femre duhet te jete serioze dhe e rregullt por disa mendojne qe veshjet qe shohin neper televizione jane per tu veshur ne jeten e perditshme ,gabojne .Nese duan qe te terheqin vemendjen e meshkujve them se ia arrijne qellimit por do te ishte me mire qe me sjelljen e tyre ti benin per vete ato dhe jo ne kete rruge.

  18. #78
    _____________ Maska e ornament
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Postime
    872
    Varet ēfare quan 'serioze' dhe e 'rregullt". Po te aplikohet kjo nga te gjithe, kthehemi ne kohen e kinezeve te Maos, ose arabet sot. Do te isha gjithashtu kurioz me dit, si mund nje femer me mė terheq vemendjen me sjelljen e saj.

    I ngatarron gjerat nga pak ti Eda.

  19. #79
    ALBVIRTUALI Maska e The Dardha
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    TIRANE
    Postime
    439

    Thjeshtesia ka bukurine e saj.

    Ka edhe bukuri me thjeshtesi. Por edhe per moshen qe kemi na pelqejne njecik vajzat moderne por ama shqitaret jo jo jo normal ska edhe evropa normal vishet...

    Shiko ne Shqiperi me shume zbuluar se sa mbuluar, po do ftohen mor amani
    C'ESHTJA SHQIPTARE MBI TE GJITHA

  20. #80
    i/e regjistruar Maska e nimf
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Interzone
    Postime
    253
    ornament,
    bythet edhe po te dua nuk i fshef dot
    jokes apart, faleminderit per keshillen mbi librin.
    cfare vleresoj me shume te veshja eshte stili personal. kam ca koh kam blere nje makine qepse edhe eksperimentoj me te.
    ajo shoqja ime nuk me pyeti ne fillim ne e pelqeja une ate cka do bleja, po me menyren e vet nen-tha qe s'do ta pelqente bota. une me kete nuk jam dakort.
    ps. ideja jote e zbukurimit te cdo gjeje me duket shume interesante edhe frymezuese.

Faqja 4 prej 12 FillimFillim ... 23456 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Veshje popullore
    Nga shigjeta nė forumin Folklori shqiptar
    Pėrgjigje: 14
    Postimi i Fundit: 27-10-2012, 05:16
  2. kostumet popullore
    Nga olimpiadisti nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 30-03-2009, 19:27
  3. Per Motrat Muslimane
    Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 04-02-2009, 11:12
  4. Kerkoj foto me veshje popullore shqiptare
    Nga Julie nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
    Pėrgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 03-05-2006, 00:06
  5. Veshje popullore per femije!
    Nga Gjallica nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
    Pėrgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 15-03-2006, 17:50

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •