Close
Faqja 1 prej 12 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 232
 1. #1
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime

  Cila veshje eshte me e hijshme per nje femer?

  Mora shkas nga shakaja qe kam bere tek tema "Gruaja e diteve tona". Gjithsesi le te diskutojme per kete fakt. Natyrisht cdokush ka shijen e vet dhe cdo shije eshte e drejte. Por a eshte e drejte qe femra te dale ne rruge thuajse lakuriq. Ka te tilla qe nuk jane prostituta por konsiderohen si te tilla nga veshja provokuese. Ne nje tavoline,une burri dhe nje e njohur diskutonim per nje problem. Im shoq gjate gjithe kohes shihte tavanet e lokalit sepse minifundi i te njohures tone mund te bente cudira.

 2. #2
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  38
  Postime
  611
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Mina,mos harro,qe jetojme ne shekullin XXI,ku femra duhet te shpalosi sa me shume bukurine e saj,duhet te ekspozoje cdo pjese te trupit,tani eshte koha qe ne plazhe po reduktohen fare rrobet e banjes,tani edhe ne afganistan u hoqen ato mbulesat qe mbanin grate e humbura te botes.
  Gruaja duhet te veshi cdo lloj rrobe qe e ben te duket e bukur,sexy dhe qe i shkon,iku koha dhe mendimi,se gruaja duhet te mbuloje trupin e fytyren.Kuptoje!!

 3. #3
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Sipas vendit behet kuvendi. Kostumi i banjes perdoret ne plazh. Rrobat e seksit ne vende te caktuara. Une jam per veshje serioze dhe jo per ferexhe.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 4. #4
  Perjashtuar Maska e Ihti
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  966
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kacaku si gjithmone tha mendim me vlere.
  Problemi eshte se femrat qe ne kohrat e lashta (kur njerezit mbuloheshin me lekure kafshesh)vishen ne nje menyre te caktuar qe te bejne xheloze femrat e tjera. Normalisht sa me e zbuluar te jete femra (dhe sa me te bollshme epiqendrat ku perqendrohet shikimi) aq me shume terheqin vemendjen e meshkujve,e si rrjedhoje ndezin ziline ke femrat.
  Po une, besoj edhe Kacaku bashkohet me mendimin tim, ju themi: vishuni si te doni, ne ju duam ne brendesi...ose ndoshta nuk eshte kjo tamam fjala e duhur , po s'po gjej tjeter.

 5. #5
  Shqipetare e krenare Maska e Eda H
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Fizikisht ne Massachussetts, me shpirt e zemer e mendje ne Shqiperi. A-MER-IK. kjo eshte amerika e perkthyer ne shqip
  Postime
  477
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Peshendetje, me ca mendime ketu nenkuptova qe veshja me e bukur per femren nga qenka nudo... se na kenga sehkulli XXI.... une e lexoje kete si lenka shekulli xxxiiiiiiiiiii
  veshja varret nga vendi, ambjenti, mosha, arsyeja e ku ta di une vetem pa fesh mos rri....
  veshja eshte praqitja e njeriut.... pse kur behesh dheneder duhet te veshes kustum e ajo eshte uniforma o kur vete ne mbledhje duhet veshur kostum pra se veshja tregon rendesin e njeriun gjithashtu.... qe nga veshja kuptohet njeriu se ku poshkon sa serjoze esthe se ku po shkon... psh. po pe njeri me pandofla veshur e me nje fustan jo shume te mire thua ku po vete ne pazar.... pra veshja eshte gjithcka.... pastaj prostitut e kan si juniform te shkret me minifunde, luer shkruer si karnavale, me taka shume te larta e me xhorape e kuta di une por ama kjo veshje eshte karakteristike per prositutet pra veshja i ben ato qe ti ndallosh se nuk e kan te shkruajtur tek balli qe jam prostitute.... nuk mund te vishte nje prositute me fustan deri ne fund te kembeve e me shami ne koke.... veshja eshte ajo qe te ben e te le te nenkuptoshe se cfare je...nga veshja shikohet e ndallohen shume gjera... veshja tregon vleren e njeriut per mendimin tim...
  jan si puna e barcaletes me nastradinin... vajti nastradini ne nje meremje po pa u fesh mire fare, asnje nuk i foli as nje nuk ia varri o tha nastradin po keta ckan me mua qe nuk me flasin..... vajti nastradini radhes tjeter ne mbremje po veshur e pispillosur me se mire..... pa hyre mire tek dera te gjithe miremrema Nastradin mirese na edhe...urdho cfare do qe te hash e te pish.... te gjithe duke i folur e pershendetur me respekt.... Nastradini tha ha frexhe(pallto ) ha se ty po ta bejen gjithe kete sajdi e respekt jo mua...... pra injeti person por me vesheje te ndryshme pati reagim te dryshem po nga te njetit persona... pra veshja kupeleshja... duam ne s'duam ne veshja eshte pasqyra e njeriut...
  me shume respekte
  eda
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Eda H : 24-07-2002 mė 23:50

 6. #6
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  49
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  veshja?
  c'rendesi ka?
  vec lakuriq jo se do ngopen meshkujt me misteret qe fshehim brenda saj(veshjes)
  nje poet i njohur "N.GJ" tha nje vere ne Lezhe. Mezi pres te vij dimri, te ,mbulohen grate e qytetit, e te behem kerkues me imagjinate per te hyre nen bluze te tyre... dhe rruga e imagjinates fillon nga kercelli i dores i zbuluar paqellim e te mbaroj ne rrezat e saj te ngjashme me shpirtin (ketu e kishte fjalen per gjoksin , mos e keqkuptoni.).

  pra vec lakuriq jo!
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 7. #7
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Aparenca pasqyron koshiencen.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-07-2002
  Vendndodhja
  Vaqarr plako
  Mosha
  43
  Postime
  133
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Njerezit kane te drejte te vishen si te duan,jane te lire ne gjithcka,une per vete do kisha frike me dal me nje goce te veshur shume bukur dhe ekstravagante neper Tirane,sepse do kishin rrembyer edhe ate edhe mua te mjerin dhe katandisur per Itali te dyve!
  Me pelqen estetika ne veshje,amerikanet jane shembull teper i mire i kesaj,ndersa shqiptaret duan te duken sa me te emancipuar nepermes veshjes,kjo gje eshte fasade.
  I"M A PLAYA!

 9. #9
  Shpirt i Lirė
  Anėtarėsuar
  15-04-2002
  Postime
  898
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime

  Arrow

  Rrufian,

  vetem per amerikanet e veshjen e tyre mos na thuaj se vishen ne menyre estetike, kur tere kohen xhinse e bluza pambuku i sheh veshur.

  Mua me pelqen me shume si vishen evropianet qe ndjekin moden sipas sezoneve.

 10. #10
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  38
  Postime
  611
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Eni,ke te drejte!
  Europa sic ka stilistet,ashtu ndjek edhe moden.
  Shof ketu,qe shume shqiptare edhe pse jane ne perendim,akoma mendimet nuk i kane ndryshuar,ndoshta dalin dore per dore me babain akoma,ndoshta jane te detyruar te mbulojne trupin e tyre per mos te ngjallur neveri,por do te thoja,qe sado e bukur te jete femra,sado trup te bukur te kete,nese nuk di te vishet e te ekspozohet do te jete e humbur ne kete shoqeri,pasi tani eshte rritur teper konkurenca e femrave ndermjet njera-tjetres,ndiqet moda nga me shume se 90% e femrave,gje qe nuk lejon te tjerat te kene sukses ne shpalosjet e pamjes se jashteme.

 11. #11
  Perjashtuar Maska e Ihti
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  966
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Jam shume dakort me Enin...

  Amerikanet jane bloze ne estetikene veshjes. NUk kane absolutisht shije; kuptohet qe ktu i vejne shume rendesi komfortit, po prape se prape, ka lezet Europa mer jahu, te kenaqet syni! jo si ktu, bluze te bardhe, e i pale xhinse, dimer vere!

 12. #12
  MeLoDi e EmBeL Maska e Sweet Brunettee
  Anėtarėsuar
  08-07-2002
  Vendndodhja
  Ju es ej
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  okay

  Mina, me pelqeu mendimi yt, dhe une jam per veshjet serioze.
  ps: thjeshtesia e zbukuron njeriun
  Jeta....
  Ne preherin e saj te magjishem te pranon
  Pastaj.....eh pastaj..
  me piramiden e vdekjes te ngushellon!!

 13. #13
  Shpirt i Lirė
  Anėtarėsuar
  15-04-2002
  Postime
  898
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  ne kohen e komunizmit apo monizmit, ne shkollne 8-vjeēare na kane mesuar se thjeshtesia e pastertia eshte virtyt i njeriut !!!

  madje, madje,
  kane shtuar dhe se nqs kishe rroba te arnosura, s'kishte problem, mjafton qe ato te ishin te pastra, te lara te hekurosura, ti prape do ishe veshur thjeshte, por ama do dukeshe mire.... njeri i vertete i realizmit socialist!!!

 14. #14
  Moderatore
  Anėtarėsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Komunizmi nuk hyn ne kete teme! Kur te flasim per Hysni Milloshin atehere mund t`i permendim veshjet me arna.
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 15. #15
  me nder qofsh
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  ithit
  ku ne ny je ti xhan. se o ndiqet moda ketu o nuk ndiqet tjeter kund. po ngaqe ka nje variacion njerezish dhe gjithe jane ne profesione te ndryshme veshen me teper per rehati sesa per tangerllik qe na veshen shqiptaret.
  skam gje me femren te vishet sexy po jo provokative, mos me ec ne shkolle e pune mua sikur po me shkon ne club. mund te vishesh shume serioze dhe 100X me sexy se disa. mace mos e luj as nje pike nga ajo qe the.
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

 16. #16
  Audio Engineer Maska e KACAKU
  Anėtarėsuar
  22-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  38
  Postime
  611
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Katana te siguroj une qe ne europe ndiqet me shume se aty moda,po nuk u ndoq tek vendi i Versaces,Armanit,etj.etj.,ku do te ndiqet?
  Edhe per vete amerikanet Europa eshte enderr,pasi kultura ka ndryshim rrenjesor.

  Per keta konservatoret e mesiperm jam kureshtar te di moshen,se po e thone me keq se nje profesoresha ime ne Shqiperi,qe u ngrit ne mes te klases duke thene: "Femra shqiptare duhet te kundermoje era djerse"

 17. #17
  Perjashtuar Maska e Ihti
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  966
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Re: okay

  Postuar mė parė nga Sweet Brunettee
  Mina, me pelqeu mendimi yt, dhe une jam per veshjet serioze.
  ps: thjeshtesia e zbukuron njeriun
  ...Lluksi, sipas kesaj teorie, i bika qe ta shemtoje njeriun...

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-07-2002
  Vendndodhja
  Vaqarr plako
  Mosha
  43
  Postime
  133
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ok rinia e morem me zjarr temen,avash avash se na injoruat fare.Une cun jam, kuptohet qe femrat qe vishen ne menyre ekstravagante dhe luksoze do ma ngrejne "mendjen",per tu dhuruar ndonje buzeqeshje te pakten,por eshte puna ketu qe ne Shqiperi duke qene se jeta shoqerore eshte e varfer, njerezit e shkrete dhe vecanerisht rinia nuk kane se ku t'i tregojne rrobat e reja dhe mbetet rruga,nderkohe qe ketu jashte, jeta eshte levizje dhe ecen para,kujt i bohet vone si je vesh ti,ketu ke milionere qe rrine me xhinse gjithe kohen,eshte puna ke tangerlliku i femrave qe kur vishen bukur,te shohin sikur je ndonje cop gamor e s'ia vlen te merren me ne,ktu me vjen inat mua.Por ne fund te fundit te gjithe Shqiptare jemi dhe te gjithe e kemi ate dell,ne fund te fundit asgje e keqe nuk vjen nga veshja,personalisht femrat e veshura bukur me bejne per spital.
  I"M A PLAYA!

 19. #19
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Veshjet varen ku do ikesh. Pershembull ne dasme nuk mund te ikesh me pantallona xhinse por duhet fustan. Kur je ne shtepi nuk do veshesh rrobet me te bukura qe ke por ato me te keqiat.
  Pra veshja varet nga rastet.


  "thjeshtesia e zbukuron njeriun" Kete mendim kam edhe une Sweet Brunette

 20. #20
  . Maska e elda
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  turqi
  Mosha
  35
  Postime
  569
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Mua me pelqen shume qe te vishem bukur dhe i kushtoj shume rendesi veshjes.
  Ne pune jam e detyruar qe te vesh uniforme mini ,kemishe dhe shall kepuce me taka te larta etj etj
  por une me teper pelqej veshjen sportive .

Faqja 1 prej 12 12311 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Veshje popullore
  Nga shigjeta nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 27-10-2012, 05:16
 2. kostumet popullore
  Nga olimpiadisti nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-03-2009, 19:27
 3. Per Motrat Muslimane
  Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 04-02-2009, 10:12
 4. Kerkoj foto me veshje popullore shqiptare
  Nga Julie nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 03-05-2006, 00:06
 5. Veshje popullore per femije!
  Nga Gjallica nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 15-03-2006, 16:50

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •