Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 36 prej 36
 1. #21
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Te vjellat fillojne fille mbas dy javesh qe ngjitesh me barre, dhe
  zakonisht vazhdojne deri nga muaji i 4 qe e degjon femine duke leviz,
  por ka raste qe te mbajne dhe gjate gjithe shtatzanise.
  Une personalisht i kam pase deri ne muajin e 6 te vazhdueshme
  dhe pastaj deri sa kam linde me rralle, por s'me jane ndale asnjehere
  gjate gjithe barres. Dhe plus asaj heartburn ( qe te djeg stomaku ) ne
  Shkoder i thojne Uth nuk e di se si i thojne ndryshe, fillon pernje here
  me te vjelltat dhe deri kur lind te cmend. Mund te perdoren Tums
  te ndihmojne deri diku.
  Ndersa per te vjelltat ska gja qe te ndihmon, me thote doktori jo me
  hanger rralle dhe shpesh, me majte biskota me vete, me perdor
  gingerale products si lepirse etj etj....asgje sban efekt.
  Jane shume te qija.....pa pa kur i kujtoj gati vjelli prape nga halli.

 2. #22
  . Maska e elda
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  turqi
  Mosha
  35
  Postime
  569
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Une jam 3 muajshe dhe nuk kam fare te vjella...a eshte normale?

 3. #23
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Posi nuk eshte normale zemer, lumja ti thuaj qe s'ke me kalu
  neper ato gjana qe ta merzisin jeten...( me duket e paske vajze )

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e GiSHteZa
  Anėtarėsuar
  11-02-2005
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po tek nena kur fillojne ndryshimet dhe ne cilin muaj i vjen qumeshti (i gjirit)?!
  dhe cfare ke perdorur per barkun qe te mos prishet lekura ?
  me thuaj me ke rri te te them kush je

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga GiSHteZa
  po tek nena kur fillojne ndryshimet dhe ne cilin muaj i vjen qumeshti (i gjirit)?!
  dhe cfare ke perdorur per barkun qe te mos prishet lekura ?
  Per lekuren e barkut mund te perdoresh vetem krem coconutt. Pasi eshte i ushqyeshem per lekuren (i jep elasticitet) dhe nuk demton dhe as rrezikon femijen. (Kremi thithet nga lekura dhe ti nuk do qe te jete ndonje gje kimike qe mund te ndikoje sado pak ne femija)

  Ndryshimet fillojne qe javet e para te shtatzanise. Gjendrat e qumshtit fillojne te punojne dhe te zgjerohen qysh heret ne shtatzani dhe madje mund t'i japesh gji femijes qe 30min pas lindjes.
  Ndoshta (nese je me barre) do te vesh re qe gjinjte do te te lagen qe ne muajt e pare te shtatzanise (4-5...derisa te lindesh)
  Qumshti provokohet nga pirja e femijes. Sa me shume gji te pije femja, aq me shume vjen qumshti tek nena.

  Pershendetje!
  Te shpėtohesh do tė thotė tė transformohesh prej Perendise, tė ribėhesh ashtu siē Ai donte qė ne tė ishim qė nga fillimi!

 6. #26
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga GiSHteZa
  po tek nena kur fillojne ndryshimet dhe ne cilin muaj i vjen qumeshti (i gjirit)?!
  dhe cfare ke perdorur per barkun qe te mos prishet lekura ?

  Manulaki te eshte pergjigjur shume sakte, dhe une s'kam se cfare te shtoj
  vetem te te them qe qumshti ta shpif( mua personalisht) sepse me ka fillu qysh
  tre muajshe me barre duke kulluar dhe ska dite mu ndale deri sa eshte bere
  djali 4 muajsh...sepse po rritet me formula.
  Ndersa per barkun varet tek lloji i lekures qe ke e dashur, une ne fillim kam
  perdore cocconut creme por ai e ka nje ere qe ta con stomakun peshe dhe
  s'mund ta duroja...keshtu qe kam perdore lotion normal qe lyj trupin mbas
  banjes dhe ai me ka ndihmu mendoj une..sepse s'kam asnje te care ne bark.
  Shyqyr zotit te themi sepse ato strech marks jane shume ugly.
  Gjithsesi ja vlen te kesh gjithcka kur bjen ne jete nje engjell te tille, dhe nqs
  je shtatzane ti ose dikush qe njef dhe je ne Usa po ashtu, te keshilloj te besh
  Epidural e dashur. Njerezit flasin kot te ben dem te len sakat etj etj.
  Sa kohe kam pase lidhje pune une me femra qe benin Epiduralin dhe as qe
  u ankoshin asnjera prej tyre. Sepse te lindesh nje femi s'eshte hic kollaj.
  Te pershendes dhe te uroj fat.

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e GiSHteZa
  Anėtarėsuar
  11-02-2005
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  faleminderit per pergjigjen te dy bashke po te kem pyetje te tjera do ti shtroj  PS : Une nuk ndodhem ne USA
  me thuaj me ke rri te te them kush je

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga GiSHteZa
  faleminderit per pergjigjen te dy bashke po te kem pyetje te tjera do ti shtroj  PS : Une nuk ndodhem ne USA
  Krem are kokosi (keshtu quhet ne shqip me duket coconutt cream) NQS ke njeri jashte shtetit mund te te ndihmojne.
  Te shpėtohesh do tė thotė tė transformohesh prej Perendise, tė ribėhesh ashtu siē Ai donte qė ne tė ishim qė nga fillimi!

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e GiSHteZa
  Anėtarėsuar
  11-02-2005
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po kur jane dy binjake di njeri gje ndonje informacion cilat jane ndryshimet tek nena
  me thuaj me ke rri te te them kush je

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  46
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  E ke barkun me te madh
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

 11. #31
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,752
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Ambrida ja ke bere vajzes nje vella..apo akoma ..??

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  46
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Jo ende jo jo,nuk po ndodh qe s'po ndodh Shkodrane.Djalin tend e kam pare tek fotot e forumit,sikur e ke pikturuar me dore e ke ate bukurosh.Faleminderit per interesimin,sa te kem ndonje gje te re,do te shpall njoftimin ne te gjitha anet.
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e GiSHteZa
  Anėtarėsuar
  11-02-2005
  Postime
  39
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ambrida
  E ke barkun me te madh

  Vetem kaq? Kur fillon te duket barku taman? ?
  me thuaj me ke rri te te them kush je

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-08-2003
  Postime
  1,873
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Nuk ka formule kur fillon te duket barku tamam. Cdo grua ka kohen e vet. Ka gra qe nuk u duket barku deri muajin e 7 dhe kur femija ndryshon pozicion, menjehere u del barku jashte. Ka gra te tjera, qe duken qe ne muajin e 4. Barku eshte dicka qe zhvillohet dale ngadale dhe nena eshte ajo qe e sheh e para.
  Te shpėtohesh do tė thotė tė transformohesh prej Perendise, tė ribėhesh ashtu siē Ai donte qė ne tė ishim qė nga fillimi!

 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-01-2009
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  viola

  E kam nje vajze 5 vjece ,dhe shkaku qe nuk kam femije me eshte se jam e zene me studime .dhe kam shum frike se nese pauzoj edhe 3 vite do te kem ndonje crregullim ne shtatezani. cka mendoni ju nese pauzoj do te thot ndonje rrezik per mua?!

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-01-2009
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Cka Medoni Nese Pauzoj 8 Vite Do Te Kem Pengesa Te Mbes Prap Shtatezene?

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Kur te qeshni mbani barkun me dore(5 faqe)
  Nga Jola nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 127
  Postimi i Fundit: 15-09-2007, 20:56
 2. Shkenca vs. Fesė
  Nga Redi nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 164
  Postimi i Fundit: 02-12-2004, 18:05
 3. Krijimi i njeriut nė fenė Islame
  Nga Hyllien nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 19-05-2004, 14:05
 4. Kur te qeshni mbani barkun me dore!
  Nga gent_vlonjati nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 20-04-2003, 18:01

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •