Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 68 prej 68
  1. #61
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga AgainstAllOdds
    Si ka mundesi ti bejne ushtaret amerikane keto lloj krimesh ..? Po ata sikur jane pellumbat e paqes , te pakten neper filma ne dalin heronjte e njerezimit...!
    Ma do mendja se do kene te njejtin justifikim si ky vermja me lart per te bere te tilla krime qe deri tash jemi mesuar ti degjojme te kryera vetem nga serbet ! Po ja qe paskan shoke qe i bashkoka i njejti ideal..poshterimi me te gjitha menyrat i atyre qe i perkasin fese islame !
    Normalisht qe Departamenti i Shtetit do dali dhe do thoje qe jane fallco ose ne pamundesi per ti shpetuar ketij turpi , do thoje se ka edhe te tille elemente ne rradhet e ushtrise amerikane qe si per cudi po na dalin pak si shume kshu egersirash !
    Cuditem se nuk paskan vene edhe ndonje pankarte aty ndersa po perdhunonin kto irakenet e shkreta me slogan " Proud to be an American"
    Lufte turpi qe po thellohet cdo dite me "herozimat" e amerikanve !

    ti e di shume mire Againsto .. se si respektohen te drejtat e njeriut ne usa ..
    ska pse te pergjithesosh nje akt te bere nga few ushtar .. me nje shtet te tere

    dhe ti e di sh mire qe depart i shtetit merr masa per keto akte ...

    por qellimi i kesaj teme nga shume veta ketu ishte si e si te vjellin vrer kundra usa .. nuk e kuptoj se nga del gjithe kjo urrejtje per nje shtet qe u ka hapur dyert njerezve nga e gjithe bota ...
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  2. #62
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Citim Postuar mė parė nga R2T
    Nje pyetje, nga kane ardhur keto foto, kam kerkuar te gjej ndonje media te pavarur qe ti konfirmoje por nuk po gjej gje deri tani. A e ka njeri burimin?
    Lidhja eshte e marre nga nje web faqe e cila eshte meksikane me duket.
    http://aztlan.net
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  3. #63
    yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
    Anėtarėsuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    the black light
    Postime
    1,786
    =Pink_Girl]ti e di shume mire Againsto .. se si respektohen te drejtat e njeriut ne usa ..

    Cka ka lidhje kjo me respektimin e te drejtave te njeriut ne Irak? A ke degju ndonjehere qe ka Konventa nderkombetare, qe marrin fuqine e ligjit suprem kur miratohen nga Kongresi Amerikan - status ky qe vetem Kushtetuta e gezon? A e di qe USA eshte e obliguar me ligj qe e ka nenshkruar vete, t'i ofroje kushte HUMANE njerezve qe i ze si rob lufte? A po kupton, apo duhet ta vizatoj kete?



    ska pse te pergjithesosh nje akt te bere nga few ushtar .. me nje shtet te tere

    dhe ti e di sh mire qe depart i shtetit merr masa per keto akte ...
    Askush mesa po shoh une nuk po e pergjitheson gjithe shtetin Amerikan ketu. Sepse teoria jote e vockel bie ne uje kur dihet se po ta pergjithesonin njerezit shtetin Amerikan ketu, do t'i pergjithesonin edhe muslimanet qe jetojne ne Amerike, edhe arabet jo-muslimane, edhe gjithe tjeret qe perbejne Ameriken - e simbas logjikes tende dhe te tjereve, kjo do te ishte ne kundershtim me ato qe keta persona po thone: se Amerikanet jane te keqi, e tjeret te mire. Problemi eshte se, nuk po e thojne ate, po TI po mendon se po e thone dhe po te duket se po e thone me te vertete. Always think twice.


    por qellimi i kesaj teme nga shume veta ketu ishte si e si te vjellin vrer kundra usa .. nuk e kuptoj se nga del gjithe kjo urrejtje per nje shtet qe u ka hapur dyert njerezve nga e gjithe bota ...

    Temen e hapa une, prandaj mund te kete vetem NJE qellim se une jam vetem nje person dhe vetem njehere e hapa temen, dhe vetem nje arsye e kam. Te informoj njerezit se cka po behet ne Irak me njerez tjere, te tregoj gjera qe CNN e NYT nuk i tregon, te diskutojme per trajtimin e femrave atje, dhe t'i DENOJ keto akte qe po behen ne emer timin si shtetas Amerikan, dhe me ndihmen e parave te mia dhe te tjereve, si njerez qe i paguajne taksat nga te cilat financohet kjo ushtri.

    Nese ty "te ka hap dyert" Amerika, kjo s'dmth se une duhet t'ja puth kembet si tha dikush tjeter. Kjo eshte ceshtje besimi dhe mendimi: po fakti qe jam shtetas i nje shteti nuk me ben te mendoj se une duhet atij shteti t'ja puth kembet (dhe jo vetem kembet), te pajtohem gjithmone me te edhe kur E DI se e ka gabim, ta jap te drejten time te fjales dhe mendimit te lire, ta dorezoj te "shteti qe me hapi dyert" te drejten time te kundershtimit te ketyre akteve, etj etj... qe nuk kane te mbaruar.

    Po, e di, nuk e ke as idene me te vogel se cka dmth te jesh shtetas apo banor i perhershem i Amerikes. Po ja po te tregoj se sot ndjehem zemerhapur. Te jesh banor/shtetas i Amerikes dmth ta respektosh kete vend, keta njerez, dhe kete atmosfere. Dmth te jesh i vetedijshem se ke te besh me nje vend qe ka shume kultura, shume njerez, shume mendime e shume ide mbi gjera te ndryshme. Te jesh Amerikan, dmth te nisesh nga parimi se cdo njeri ka te drejte te shprehi opinionin e tij dhe se cdo njeri eshte i barabarte me tjeret. Nese ke mesuar histori pak, e di se principi me i forte i Deklarates se Pavaresise se shkruar nga Jefferson eshte "All men are created equal" ku me "men" ka menduar "njerez". Pikerisht per kete barazi po flasim ketu; per te drejten e Irakieneve te trajtohen si NJEREZ e jo si KAFSHE, njejte sic Amerikanet presin te trajtohen kur arrestohen diku po jo vetem kur arrestohen, duke e kthyer edhe njehere rroten te barazia si koncept, e drejte, dhe parim i njeriut.

    Prandaj nese ke te thuash dic me shume se banalitetet feminore si "God Bless America" urdhero. Nese jo, ate mund ta thuash sa te duash ne shkolle ne mengjes kur reciton hymnin e flamurit. Ketu po flitet per gjera tjera.

  4. #64
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga AsgjėSikurDielli
    Cka ka lidhje kjo me respektimin e te drejtave te njeriut ne Irak? A ke degju ndonjehere qe ka Konventa nderkombetare, qe marrin fuqine e ligjit suprem kur miratohen nga Kongresi Amerikan - status ky qe vetem Kushtetuta e gezon? A e di qe USA eshte e obliguar me ligj qe e ka nenshkruar vete, t'i ofroje kushte HUMANE njerezve qe i ze si rob lufte? A po kupton, apo duhet ta vizatoj kete?





    Askush mesa po shoh une nuk po e pergjitheson gjithe shtetin Amerikan ketu. Sepse teoria jote e vockel bie ne uje kur dihet se po ta pergjithesonin njerezit shtetin Amerikan ketu, do t'i pergjithesonin edhe muslimanet qe jetojne ne Amerike, edhe arabet jo-muslimane, edhe gjithe tjeret qe perbejne Ameriken - e simbas logjikes tende dhe te tjereve, kjo do te ishte ne kundershtim me ato qe keta persona po thone: se Amerikanet jane te keqi, e tjeret te mire. Problemi eshte se, nuk po e thojne ate, po TI po mendon se po e thone dhe po te duket se po e thone me te vertete. Always think twice.





    Temen e hapa une, prandaj mund te kete vetem NJE qellim se une jam vetem nje person dhe vetem njehere e hapa temen, dhe vetem nje arsye e kam. Te informoj njerezit se cka po behet ne Irak me njerez tjere, te tregoj gjera qe CNN e NYT nuk i tregon, te diskutojme per trajtimin e femrave atje, dhe t'i DENOJ keto akte qe po behen ne emer timin si shtetas Amerikan, dhe me ndihmen e parave te mia dhe te tjereve, si njerez qe i paguajne taksat nga te cilat financohet kjo ushtri.

    Nese ty "te ka hap dyert" Amerika, kjo s'dmth se une duhet t'ja puth kembet si tha dikush tjeter. Kjo eshte ceshtje besimi dhe mendimi: po fakti qe jam shtetas i nje shteti nuk me ben te mendoj se une duhet atij shteti t'ja puth kembet (dhe jo vetem kembet), te pajtohem gjithmone me te edhe kur E DI se e ka gabim, ta jap te drejten time te fjales dhe mendimit te lire, ta dorezoj te "shteti qe me hapi dyert" te drejten time te kundershtimit te ketyre akteve, etj etj... qe nuk kane te mbaruar.

    Po, e di, nuk e ke as idene me te vogel se cka dmth te jesh shtetas apo banor i perhershem i Amerikes. Po ja po te tregoj se sot ndjehem zemerhapur. Te jesh banor/shtetas i Amerikes dmth ta respektosh kete vend, keta njerez, dhe kete atmosfere. Dmth te jesh i vetedijshem se ke te besh me nje vend qe ka shume kultura, shume njerez, shume mendime e shume ide mbi gjera te ndryshme. Te jesh Amerikan, dmth te nisesh nga parimi se cdo njeri ka te drejte te shprehi opinionin e tij dhe se cdo njeri eshte i barabarte me tjeret. Nese ke mesuar histori pak, e di se principi me i forte i Deklarates se Pavaresise se shkruar nga Jefferson eshte "All men are created equal" ku me "men" ka menduar "njerez". Pikerisht per kete barazi po flasim ketu; per te drejten e Irakieneve te trajtohen si NJEREZ e jo si KAFSHE, njejte sic Amerikanet presin te trajtohen kur arrestohen diku po jo vetem kur arrestohen, duke e kthyer edhe njehere rroten te barazia si koncept, e drejte, dhe parim i njeriut.

    Prandaj nese ke te thuash dic me shume se banalitetet feminore si "God Bless America" urdhero. Nese jo, ate mund ta thuash sa te duash ne shkolle ne mengjes kur reciton hymnin e flamurit. Ketu po flitet per gjera tjera.

    e shoh qe me qenke lodhur shume Diello .. por sic duket qenke kapur vetem tek nje fjale imja " qellimi i hapjes se temes " ..faktikisht nuk e kisha fare per ty(meqenese ishe dhe hapesi i temes ) ... e kisha per ato qe mezi presin te degjojne keto gjera .. qe te vjellin vrerin qe kane per usa ...

    ajo me siper ishte midis meje dhe AAO .. dhe mesa shoh se paske kuptuar sic duhet ... por megjithate po e them me shkoqur qe mos ti lejme vend keqkuptimeve per me vone

    sic e denon ti ate akt te shemtuar .. ashtu e denoj dhe une ...ato qe shkelin te drejtat e njeriut ne usa dhe kudo ne bote .. dalin para ligjit

    sa per ate god bless usa ... do e them prape se ketu jetojme .. ketu kemi jeten tone .. u like it or not
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  5. #65
    Dash...me kembore Maska e Toro
    Anėtarėsuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    CALIFORNIA
    Postime
    1,404
    Citim Postuar mė parė nga AsgjėSikurDielli
    Sadami ishte 1 person. Nese ti krejt Irakun e gjykon nga nje Irakien, atehere lum Amerika per ty e per Toron bashke qe e gjykoni gjithe Irakun bazuar vetem ne nje person: Sadamin. E mjere ti per Ameriken dhe mesimet qe i ke marre nga ajo.
    Sadami nuk qeveriste vetem ASD. Si cdo diktator kishte dhe ai armaten e madhe te krimineleve , te sahanlepirsve, te xhelateve dhe hafijeve. Per grate qe ka perdhunuar Sadami me djemte e tij, edhe pse irakene dhe ato, ti dhe asnji nga hipokritet e tjere si Albini dhe ty nuk keni shkruar asnje rresht. As jeni indinjuar se Sadami dhe njerezit e tij jua u perdhunonin grate irakeneve, madje dhe ne sy te tyre. Se te ishin indinjuar ju dhe arabet e tjere hipokrite qe ngordhin per nje cike xhihad do ia kishit shpall xhihadin Sadamit qe e ka shkrujt Kuranin me gjak njeriu ( ne kuptimin e plote te fjales , jo ne ate figurativ).
    Une po e gjykoj ushtrine Amerikane dhe Qeverine Amerikane qe i fsheh keto fakte dhe qe nuk i denon keta persona. Te drejten ta kundershtoj Qeverine Amerikane dhe te jap opinionin tim per te ma garanton Amandamenti I i Bill of Rights i adoptuar me 1791.
    Ti e gjykon ushtrine amerikane sipas propagandes arabe qe degjon lart e poshte jo sipas fakteve. Sepse deri me sot jane 20 ushtare amerikane ne procese gjyqesore per keto krimet qe permend ti me lart. Ti mund te kundershtosh qeverine dhe te na permendesh si papagall Amandamentin e Pare te Kushtetutes Amerikane por kjo nuk te ben te zgjuar. Thjesht eksponon veten tende si injorant qe nuk merr mundimin ti hedhesh nje sy gazetave qe shkruajne per keto procese ( sot NY Posti kishte nje faqe komplet per nje proces te nje ushtari amerikan).
    Indinjata ime eshte shume origjinale e jo fallco. Nuk me pelqen kur femrat dhunohen nga kriminele te thjeshte, po kur keto behen nga njerez qe pretendojne se me mbrojne mua e ty e krejt Boten, atehere une indinjohem edhe me thelle. Indihnjohem se taksat qe i paguaj une shkojne per kete ushtri.
    Po hidhu ore , ke kohe deri ne 15 Nentor, nxirr kandidaturen per President dhe garanto veten tende qe taksat e tua (mos valle ato qe te ktheu qeveria federale?) na shkojne ne ushtri!
    Dhe nuk eshte detyra e Irakieneve t'i disciplinojne keta njerez, eshte detyra e ushtrise amerikane dhe qeverise amerikane. Fakti qe per ta mesojme nga gazeta e raporte jashte Amerikes, tregon mire se cfare po ben qeveria dhe shteti amerikan per t'i denuar keta dhunues. Asgje.
    Ne cilin fshat te Amerikes jeton ti mo i zi....Nuk keni gazeta apo TV aty ku je ti? Po me dergo adresen mo se ta coj une gazeten me poste perdite....Vetem e vetem qe te "shkollohesh" nje cike!
    Krimi nuk mund te relativizohet e te thuet "15 ushtare e kane bere...". OK, po ku jane keta 15 ushtare? A nuk kane pas komandant keta? A nuk i kane respektuar urdherat? Ku eshte 'chain of command' me te cilen Amerika po gjykon sot njerezit ne lufterat e Ballkanit (me PLOT te drejte) - ku eshte ajo chain of command ne kete rast?

    Nese nje ushtar ben krime te tilla, eshte detyre e rreshterit ta disciplinoje. Nese 10-15 bejne gjera te tilla, kjo behet pune e Gjeneraleve. E nese edhe me shume se 10-15 e bejne kete - ushtare amerikane kane thene se edhe ne burgje tjera jane bere keto - atehere kjo eshte detyre e Ministrit te Mbrojtjes e Komandantit te Pergjithshem. Ne te gjithe e dime se kush jane keta dy, dhe se cfare kane bere deri sot per t'i permbushur kerkesat qe dalin nga pergjegjesite e tyre per keta 10-15 ushtare amerikane. Asgje.
    L E X O G A Z E T A T !!!!!!





    MARINE'S POW 'SLAY' CASE OPENS

    By NEIL GRAVES
    --------------------------------------------------------------------------------

    Email Archives
    Print Reprint



    August 24, 2004 -- The court-martial of a New York-area Marine — charged in the first Iraqi POW death to be acknowledged by the Pentagon — opened yesterday with the questioning of prospective military jury panelists.
    Marine Reserve Sgt. Gary Pittman — a guard in a Brooklyn federal prison who went to Iraq with the 2nd Battalion-25th Marine of Garden City, L.I. — could face three years in prison for his role in the alleged beating death of a suspected Ba'ath party big.

    Pittman allegedly gave Hatab such a severe karate kick to the chest that the hooded, handcuffed prisoner flew backward before striking the floor.

    The POW, Nagern Hatab, 52, was discovered dead two days later, lying naked in a yard. Pittman's defense will be that the prisoner died of natural causes due to asthma.

    Pittman's trial came as an Army reservist from Maryland, Staff Sgt. Ivan "Chip" Frederick, who is charged with abusing Iraqi detainees at the infamous Abu Ghraib prison, said he will plead guilty to some offenses.

    With Post Wire Services
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Toro : 24-08-2004 mė 20:48
    "Who is John Galt?"

  6. #66
    Dash...me kembore Maska e Toro
    Anėtarėsuar
    26-04-2002
    Vendndodhja
    CALIFORNIA
    Postime
    1,404
    Citim Postuar mė parė nga StormAngel
    Lidhja eshte e marre nga nje web faqe e cila eshte meksikane me duket.
    http://aztlan.net
    Meksikane? Faqja reklamohej si e pavarur....por nga c'pashe ishte puro staliniste!!!!! Po nuk na u ndane keta komunistet ore.....te cdo lloj kombesie te jene...te njejten ere te qelbur kane!

    Ama keta i paskan "zbuluar" fotot!!!! R2T po ta them une i ke 100 % fallco keto fotot!!!!!! Keta jane akoma me metodat e KGB-se o vlla.....Shpif shpif dicka do mbetet!!!!!

    Si kane harruar pershembull perdhunimet e rrembimet e atyre irakeneve qe nuk duan te vene shami ne koke nga islamiket fanatike....Apo dhe keto nuk kane ndodhur?
    "Who is John Galt?"

  7. #67
    yells `aziz! light!` Maska e AsgjėSikurDielli
    Anėtarėsuar
    12-09-2002
    Vendndodhja
    the black light
    Postime
    1,786
    Citim Postuar mė parė nga Toro
    Sadami nuk qeveriste vetem ASD. Si cdo diktator kishte dhe ai armaten e madhe te krimineleve , te sahanlepirsve, te xhelateve dhe hafijeve. Per grate qe ka perdhunuar Sadami me djemte e tij, edhe pse irakene dhe ato, ti dhe asnji nga hipokritet e tjere si Albini dhe ty nuk keni shkruar asnje rresht. As jeni indinjuar se Sadami dhe njerezit e tij jua u perdhunonin grate irakeneve, madje dhe ne sy te tyre. Se te ishin indinjuar ju dhe arabet e tjere hipokrite qe ngordhin per nje cike xhihad do ia kishit shpall xhihadin Sadamit qe e ka shkrujt Kuranin me gjak njeriu ( ne kuptimin e plote te fjales , jo ne ate figurativ).
    Torush, laje gojen e pastroji durt kur fol me mu. Ato fjale merri edhe futi ne rear endin tend e kur t'i kesh aty nisja kendo Hallellujah, you hear me? Se e ke gojen me te keqe se ato te semaforit.

    Sadami ishte nje person. Armata e tij ishte ta zeme, 300.000 mije. Bushi eshte nje person. Armata e tij eshte ta zeme, 150.000 persona. Nga 300.000 te Sadamit, ta zeme, 5,000 kane bere krime te ketij lloji. Nga 150,000 te Bushit, ta zeme, 15 kane bere krime te ketij lloji. Nuk mendon se nuk ka lidhje sa njerez kane bere krime, dhe se krimet jane krime e duhet gjykuar njesoj? Apo kur jane irakiene e muslimane s'eshte problem, mund ta perballojne? Thuj keshtu, mos na u fsheh pas pretendimeve te Sadamit. Nese don me fol per Sadamin, shko cele nje teme tjeter.


    Ti e gjykon ushtrine amerikane sipas propagandes arabe qe degjon lart e poshte jo sipas fakteve. Sepse deri me sot jane 20 ushtare amerikane ne procese gjyqesore per keto krimet qe permend ti me lart. Ti mund te kundershtosh qeverine dhe te na permendesh si papagall Amandamentin e Pare te Kushtetutes Amerikane por kjo nuk te ben te zgjuar. Thjesht eksponon veten tende si injorant qe nuk merr mundimin ti hedhesh nje sy gazetave qe shkruajne per keto procese ( sot NY Posti kishte nje faqe komplet per nje proces te nje ushtari amerikan).

    Papagall je ti e gjithe tjeret qe jetojne si parazite nga ndihmat sociale e mendojne se duhet t'ja puthin b/y/th/e/n Amerikes se ju ofron ndihma sociale. Mos i merr personalisht keto fjale, po ky eshte mentaliteti qe te qeveris ty e keta tjeret qe dine vetem te perserisin te njejtat gjera si me i pas perbi kasetat e prishuna.

    Amandamenti i Pare me lejon mua te shpreh pakenaqesine time me qeverine amerikane, dhe jam duke e perdor kete te drejte. Je i lire te diskutosh si njeri, perndryshe, I'll give you a one way ticket to wheverer you feel more comfortable in yaking about BS around.


    Po hidhu ore , ke kohe deri ne 15 Nentor, nxirr kandidaturen per President dhe garanto veten tende qe taksat e tua (mos valle ato qe te ktheu qeveria federale?) na shkojne ne ushtri!

    Qeveria Federale nuk i ktheu taksat vetem kete here, po i kthen cdo vit. Po te kishe paguar taksa me heret, do ta kishe te qarte kete, po lexo paragrafin #2 te ketij postimi e e kupton se pse nuk e di. Nese kritikoj qeverine e shtetit tim, s'dmth se pretendoj te jem vete udheheqes i saj. Apo keshtu te mesoi nena Parti, nese kritikon je diverzant e kerkon fronin? Jo bre burre, ka tjere qe nuk e kane marre ate mesim.


    Ne cilin fshat te Amerikes jeton ti mo i zi....Nuk keni gazeta apo TV aty ku je ti? Po me dergo adresen mo se ta coj une gazeten me poste perdite....Vetem e vetem qe te "shkollohesh" nje cike!
    Sa per shkollim, ma jep ti mua adresen, une ta coj krejt edicionin vjetor te gazetes. Po gazeta nuk te shkollon e as s'te ben njeri. Duhet ta kishe kuptuar kete deri tash.



    L E X O G A Z E T A T !!!!!!

    OK, Misses George. Vec kenaqu ti e flej rehat sonte e mos harro me lexu edhe njehere gazeten, se ndoshta behesh me amerikan se vete amerikanet.


    p.s. kjo teme eshte e mbyllur per mua. nuk bisedohet me njerez qe nuk e kane kulturen elementare te mirekuptimit dhe ndarjes se ideve reciproke.

  8. #68
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet nė Bllog
    17
    Kur e pyeten sekretarin e mbrojtjes amerikan, Donald Rumsfeld, se cfare mendon per ata protestues amerikane qe djegin flamurin amerikan ne protetstat e tyre dhe mbrojne bindje anti-amerikane, edhe pse jetojne ne Amerike, ai u pergjigj me fjalet:

    - Kam lexuar diku qe dikush propozonte heqjen e shtetesise dhe deportimin e tyre nga Amerika. Une jam kunder kesaj dhe e dini pse? Sepse nese ata vertet e urrejne Ameriken aq shume sa pretendojne, a ka denim me te madh per ta se sa te jetojne ne nje vend qe urrejne?!

    Mu kujtua teksa lexoja kete teme.
    "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema tė Ngjashme

  1. Tė drejtat e gruas nė njė kėndvėshtrim global
    Nga Lioness nė forumin Problemet ndėrkombėtare
    Pėrgjigje: 171
    Postimi i Fundit: 25-03-2013, 09:30
  2. Pėr ‘inferioritetin’ e femrave
    Nga Jimmi_1978 nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 16-04-2007, 09:46
  3. Kriza e botės bashkėkohore
    Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 11-06-2005, 12:44
  4. Statusi i femres ne "Perendim".
    Nga altin55 nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 16-10-2004, 16:18
  5. Dhunimi Plagė Qė Vėshtirė Shėrohet
    Nga abdulselam nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 23-01-2003, 14:28

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •