Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 75
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,179
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime

  Krcnime t reja nga "Sigurimi i Atdheut"

  Komunikata me e re e sigurimcave!

  SIGURIMI I ATDHEUT
  Zona Operative Prizren

  K O M U N I K A T
  Nr. 011 / 11/08/2004 / Prizren

  Sigurimi i Atdheut: Reagojm ashpr, me rastin e minimit t aktivitetit t LDK-s n komunn e Dragashit, nga ana e nj grupi majtistsh dhe bashkpuntort e tyre dezertor q mshefen nn ombrellen e LDK-s.

  Sigurimi i Atdheut: Trheqim vrejtjen, pr her t fundit se kta matrapaz do ti godasim pamshirshm dhe veprimtarin e tyre kundr LDK-s do ta paguajn me jet.
  Sigurimi i Atdheut: Me veprimet e tyre armiqsore kundr Lidhjes Demokratike t Kosovs, dhe kundr interesave t qytetarve t Kosovs, e kan mbushur kupn dhe do ti godasim pamshirshm kta prsona:
  1. DEMIR RESHITI, armik i prbetuar i LDK-s, njri me ideologji marksiste, pioner i diktatorit Enver Hoxha, idet e t cilit edhe sot prpiqet ti vej n vepr prmes angazhimeve t tija pr bashkimin e Kosovs me Shqiprin. Fundamentalist i urryer q shfrytzon do rast pr ta minuar punn e udhheqjes komunale n Dragash dhe e pengon drejtprdrejt kryetarin Halim Shemsedini pr t kryer me nder funksionin e kryetarit q e ka fituar me vota t popullit.
  2. IZET ALIU, i vetquajtur kapiten i TMK-s dhe shok i Demirit. Dit e nat bn plane se si ta rrzoj udhheqjen e Dragashit. sht person q e urrejn edhe familja e tij. Merret me drog e prostitucion dhe ua fut tmerrin t gjith atyre q e duan me shpirt presidentin ton t nderuar Ibrahim Rugova dhe rrugn e tij paqsore pr pavarsin e Kosovs.
  3. SALIH SHALA, nj prson me t kaluar t dyshimt majtiste. Bashkpuntor i ktyre dy t parve i cili mshefet nn ombrellen e LDK-s duke qen edhe deputet i saj n kuvendin e Dragashit.
  4. XHEMAJL ILJAZI, dallaveregji dhe kartrierist i madh. Demagog i flliqur dhe bashkpuntor i majtistve t lartprmendur.
  5. SALAJDIN TAFILI, njri i cili ia ka ktyer shpinn LDK-s dhe bukshkels i cili bashk me familjen e tij shfrytzon do moment pr ti kritikuar shokt e deridjeshm nga t cilt ka prfituar n t kaluarn shum duke qen n poste t rndsishme.


  Sigurimi i Atdheut: Jemi duke prcjellur me sukses edhe aktivitetin e disa t tjerve q po e zhvillojn kundr LDK-s dhe kundr Presidentit t Pavarsis s Kosovs, Dr.Ibrahim RUGOVA. Po ktyre u bjm thirrje t trhiqen nga lojrat e pista dhe t pa krye sepse m kt strategji ata do t jen prgjithmon t humbur. Ata kan plane t shkatrrimit t LDK-s dhe t bashkimit t Kosovs me Shqiprin; ndrsa populli i Kosovs ka votuar dhe do ta votoj Dr.Ibrahim RUGOVN, Presidentin e Pavarsis.
  Sigurimi i Atdheut: Kjo sht vrejtja e fundit, dhe nse vazhdohet me veprimtari destruktive, do ti godasim pamshirshm.
  Sigurimi i Atdheut: Urdhrat jan t prera. Sigurimi i Atdheut sht gjithmon n mbrojtje t atdheut dhe t strukturave atdhetare t Pavarsis s Kosovs. Kosova nuk sht e vej, ajo ka burra q i dalin zot.


  Nnkolonel. Dardan Shpati
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,179
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Qe nji komunikat e sigurimcave me heret.


  ----------------------------

  S I G U R I M I I A T DH E U T

  K O M U N I K A T
  Nr. 002 / 12/07/2004 / Prishtin

  Sigurimi i Atdheut:Reagojm ashpr, me rastin e minimit t aktivitetit t LDK-s npr deg t ndryshme n Kosov, nga ana e nj grupi dezertorsh, t cilt, n pamundsi pr t realizuar synimet e veta idioteske, tradhtuan djathtizmin kombtar, duke i dal prball atij dhe duke u br me vetdije pararoj e majtistve kuisling t cilt kan vrar atdhetart m t devotshm t Pavarsis s Kosovs.

  Sigurimi i Atdheut: Trheqim vrejtjen, se do shantazh q Ju dezertor do t bni kundrejt degve dhe nndegve t LDK-s, do t psoni me jet. Ju ftojm q pr t mirn e familjeve tuaja dhe pr t mirn e Kosovs, t reflektoni dhe t krkoni falje, derisa nuk ka ardhur momenti i fushats elektorale, kur ju mund t orientoni dhe shantazhoni antar dhe personalitete t tjera t LDK-s, sepse ather, ju betohemi se do tju godasim pa paralajmrim.

  Sigurimi i Atdheut: Ftojm qytetart e Kosovs, posaqrisht antart e Lidhjes Demokratike t Kosovs, q t mos bijn pre e mashtruesve dhe e matrapazve mosprfills t cilt kan dezertuar sot nga LDK-ja duke mos qen t aft t kryejn detyrat e ngarkuara. Ata jan t dezertuar edhe nga interesat e qytetarve t Kosovs. Ata kan qllime mashtrimi dhe nuk jan t aft pr ta drejtuar Kosovn dhe pr ta br t pavarur. Kta matrapaz kan ikur nga prgjegjsit q kan pasur dhe tani krkojn prsri prgjegjsi nga Ju, t cilve u tradhtuan pikrisht n momentin e fundit kur shtja e Kosovs do t fitoj statusin prfundimtar. Ata jan t shitur te majtistt t cilt kan vrar dhe po vrasin atdhetart m t denj t pavarsis s Kosovs. Ata jan kundr pavarsis s Kosovs dhe sot jan br aleat t majtistve t cilt i kan paguar mir q n t ardhmen ti ken pr vete kur t vendosin q Kosovn tia bashkojn Shqipris. Majtistt duan q ta rikthejn Shqiprin e madhe dhe kshtu t bhen rreziku pr Ballkanin. Prandaj mos e prkrahni tradhtin e cila na e prish imazhin; ta bjm Kosovn sipas planeve t Dr.Ibrahim RUGOVS, t pavarur demokratike me fqinjsi t mir dhe t integruar n t gjitha mekanizmat ndrkombtar.

  Sigurimi i Atdheut: Jemi t informuar edhe pr antar t tjer t paknaqur t kryesis s LDK-s, t cilt po planifikojn q n momentin e fundit ta ln LDK-n t boshatisur dhe ti kthejn shpindn Presidentit t Pavarsis s Kosovs, Dr.Ibrahim RUGOVA. Po ktyre u bjm thirrje t trhiqen nga lojrat e pista dhe t pa krye sepse m kt strategji ata do t jen prgjithmon t humbur. Jemi t detyruar t ju informojm se njra nga t rebeluarat e LDK-s mban lidhje dhe ka mbshtetje nga ekstremistt t cilt veten e kan quajtur Armata Kombtare Shqiptare, dhe synojn q me forma terroriste ta bashkojn Shqiprin, q Kosovn tia bashkojn Shqipris dhe me ne t udhheq Fatos NANO apo Gafurr ADILI i cili sht ngusht i lidhur me trashigimtart e Enver HOXHS dhe cilsohet si Enveri i dyt. Ata kan plane t shkatrrimit t LDK-s dhe t bashkimit t Kosovs me Shqiprin; ndrsa populli i Kosovs ka votuar dhe do ta votoj Dr.Ibrahim RUGOVN, Presidentin e Pavarsis. Lvizja juaj do t fitoj turpin dhe do t vej n humner me majtistt t cilt nuk do t ken vend n Kosovn e Pavarur.

  Sigurimi i Atdheut: Urdhrat jan t prera. Sigurimi i Atdheut sht gjithmon n mbrojtje t atdheut dhe t strukturave atdhetare t Pavarsis s Kosovs. Kosova nuk sht e vej, ajo ka burra q i dalin zot.


  Kolonel. R. Miftari
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,179
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Lvizja Popullore e Kosovs

  Kshilli i Rrethit Sharr  Deklarat pr opinion

  Krcnimet q bhen me qllim q t fusin frik n radht e veprimtarve politik

  Kryesia e Kshillit t Rrethit t LPK-s n Sharr, n mbledhjen e saj t mbajtur t shtunn, pasi ka analizuar situatn e krijuar pas publikimit n media t nj komunikate krcnuese nga ana e nj organizate me emrin Sigurimi i Atdheut, vendosi t dal me kt deklerat pr opinion:

  1. Kryesia e Kshillit t Rrethit t LPK-s n Sharr, bashk me antarsin e gjer dhe simpatizantt, sht e shqetsuar seriozisht me zhvillimet e fundit politike n komunn e Sharrit.

  2. Ngrejm zrin e protests ndaj komunikats s publikuar t enjeten n media q mban firmn e njfar organizate me emrin Sigurimi i Atdheut, me ann e s cils kjo organizat fantazm krcnon 5 veprimtar nga komuna e Sharrit, n mesin e t cilve edhe kryetarin e Kshillit t Rrethit t LPK-s n Sharr, z.Demir Reshiti.

  3. Krcnime t tilla, me prapavij t errt t cilat kan pr qllim q t fusin frik n radht e veprimtarve politik, neve si kryesi nuk na trembin, por prkundrazi, na japin forc q edhe m tutje t vazhdojm n rrugn ton drejt realizimit t detyrave programore t LPK-s dhe aspiratave tona kombtare.

  4. LPK-ja sht msuar tashm me krcnime t tilla dhe nuk e ka ndrmend t friksohet nga element t till turbullues q nuk zgjedhin forma pr ta destabilizuar situatn n komun dhe m gjer.

  5. Kryesia e Kshillit t Rrethit t LPK-s n Sharr, krkon nga organet kompetente t hetuesis q sa m par t zbulojn dhe ti sjellin prpara drejtsis kta element t rrezikshm q prmes komunikatave t tilla krcnuese po mbjellin frik te popullata.

  Sharr, 15 gusht 2004

  Pr Kryesin e KRr t LPK-s

  Zijadin Meleqi, sekretar i prgjithshm
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,179
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Pas krcnimit nga Sigurimi i Atdheut, flet Demir Reshiti, sekretar pr Marrdhnie me Publikun n Lvizjn Popullore t Kosovs (LPK)


  Me vrasjen time sdo t fitoj as Shemsidini as LDK-ja

  Burim Etemaj e Minire Berisha

  Prishtin, 12 gusht - Demir Reshiti, sekretar pr Marrdhnie me Publikun n Lvizjn Popullore t Kosovs (LPK), dhe kshilltar n Kuvendin Komunal t Sharrit, gjat nj intervsite pr Epokn e re disa or pas marrjes s lajmit pr krcnim nga Sigurimi i Atdheut, thekson se nj krcnim i till nuk e tremb aspak.

  Reshiti thot se nuk sht friksuar as n koht m t vshtira kur ka qen i krcnuar nga soldateska serbe, e nuk friksohet as tash nga kjo organizat fantome.

  Mendoj se me t tilla krcnime nuk i ndihmohet procesit t pavarsimit t Kosovs pr t cilin rrahin gjoks se po punojn t gjitha subjektet politike shqiptare n Kosov, ka thn Reshiti.

  EPOKA E RE: Pas krcnimit q keni marr nga Sigurimi i Atdheut, a e keni paraqitur rastin n polici?

  Reshiti: Un n fakt, pr kt komunikat krcnuese jam njohur nga nj gazetar i RTK-s, i cili u interesua t marr prononcimin tim. Vetm kur jam takuar me gazetarin, e kam par komunikatn, e cila n fillim m sht dukur si nj shaka q nuk ia vlente t merrem me t. Mirpo kur e lexova me kujdes dhe e pash se fjalori i prdorur n komunikat prputhej me fjalorin q ka prdorur kohve t fundit kryetari Shemsidini, ather m bri q ta marr kt pun m seriozisht. Tash kur e kam n dor kopjen e ksaj komunikate krcnuese, sigurisht se puna e par q do ta bj sht q ta paraqes rastin n polici.

  EPOKA E RE: sht hera e par q nj organizat krcnon njerzit me emr e mbiemr. N komunikatn krcnuese emri i juaj prmendet n kontekst t pengimit t udhheqjes komunale t Sharrit, prkatsisht kryetarit t saj Halim Shemsedini. A sht e vrtet se keni pasur mosmarrveshje me t lartprmendurin?

  Reshiti: N fakt kohve t fundit sht e vrtet se kemi pasur prplasje me kryetarin e Komuns Halim Shemsidini, sidomos me rastin e mbledhjes s fundit t KK-s dhe me rastin e takimit me prgjegjsin e UNMIK-ut pr implementimin e standardeve, Corn Ross, me rast e kam kritikuar at pr shkelje t ligjit dhe mospun. Pas ksaj, Shemsidini duke e shfrytzuar ndikimin e tij n radion lokale si dhe n korrespodentin e TV Prizrenit q sht njhersh edhe gazetar n Radio Sharri, pr t mu kundrvn mua, duke prdorur nj fjalor prplot urrejtje. Kjo mbase mund t ket ndikuar n persona q fshihen prapa organizats me emrin Sigurimi i Atdheut, t cilt duket qart q jan kah dalin si mbrojts t LDK-s.

  Pr bashkimin e Kosovs me Shqiprin do t angazhohem deri n frymn e fundit

  EPOKA E RE: N komunikatn e prmendur, thuhet pr ty se je armik i prbetuar i LDK-s, person me ideologji enveriste, njeri q angazhohesh pr bashkimin e Kosovs me Shqiprin, fundamentalist, minues i puns s Kuvendit Komunal etj. Si i komenton kto q t mvishen?!

  Reshiti: Vetm nj gj qendron nga ajo q thuhet. sht shum e vrtet se angazhohem pr bashkimin e Kosovs me Shqiprin, dhe pr nj gj t till do t angazhohem deri n frymn e fundit, ndrsa sa u prket t tjerave, m ngjajn me fjalorin q prdor ndaj meje kryetari i Komuns Shemsidini dhe bashkpuntort e tij, sa her q nuk kan argumente pr tiu prgjigjur kritikave t mia n adres t tyre.

  EPOKA E RE: A sht e vrtet se ju e pengoni udhheqsin komunale dhe kryetarin pr ta kryer me nder funksionin, si thuhet n komunikat?

  Reshiti: Un jam kshilltar n Kuvendin Komunal dhe sht e vrtet se jam njri nga m t zshmit q kritikoj pushtetart komunal pr mospunn e tyre dhe shkeljen e ligjit. Mirpo, kt nuk e bj pr ta minuar punn apo pr ta penguar kryetarin ose kdoqoft tjetr. Kt e bj pr t mirn e Komuns me qllim q t arsyetoj besimin q ma kan dhn zgjedhsit. Nse kritikat e mia t argumentuara i duken si penges kryetarit dhe bashkpuntorve t tyre, athere sinqerisht m vjen keq pr ta q jan katandisur deri n kt gjendje.

  EPOKA E RE: A do t ndikoj ky krcnim q t heqsh dor nga kto kritika?

  Reshiti: Prkundrazi. Un tr angazhimin tim t deritashm e kam br dhe do ta bj n t mir t vendit tim. Kujt t mos i plqej kjo, l t vazhdoj me krcnime, por nj gj e di se edhe po t likuidohet Demir Reshiti, si krcnohet n komunikat, nuk do t fitoj gj as Shemsidini as LDK-ja e askush q ia do t mirn ktij vendi. Jan shum Demira tjer q do ta vazhdojn rrugn time.

  EPOKA E RE: ka mund t thuani pr katr personat tjer, q jan krcnuar bashk me ju?

  Reshiti: I njoh q t katr dhe nuk kam ndonj koment. sht m mir q t bisedoni me ata vet. M sa e di un tre t fundit jan n LDK.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  19,547
  Faleminderit
  51
  114 falenderime n 104 postime
  komedia qe po luan KEK-u (korporata enveriste e Kosoves ) me kto traktet qe i ben vet e qe kujton se po mashtron njeri ka kohe qe eshte vene ne skenen Kosovare para votimeve.

  Ka vec nje dore qe vret e qe ben trakte e organizata fantome.. e kjo eshte vet KEK-u i Halit Lumave e Thaqo qose klosa Nanove e Dokle mejdan Jakupave..

  Ne zyrat e EPOKES hartohen keto trakte e po nga Mavroviqet e Epokes u behen intervista enveristeve plackites te Kosoves ..

  Populli i Kosoves do Votoj RUGOVEN e pik .. pamvaresisht nga shpifjet industriale te KEK-ut e nga thikat e Tiranes e nga horrlleku i PD -se se Berishes e lojrat e kur-vave te Europes..

  Me RUGOVEN ne Krye do dalim tek Pamvaresia e do tu tregohet dikur bira e minit krejt bandave qe sundojne ne Tirane e Prishtine..

  qashtu ..

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,179
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Brari une mendoi qe pas sigurimcave te rugov-popit qendron vet shefi i tyre rugova dhe qe ni shkrim i huazuar nga nji forum shqiptar qe e solla sepse edhe une mendoi keshtu:
  ----------------------------

  Ju tregoj kush sht "Sigurimi i Atdheut"...

  Jan pjesa e Oficerve q ishin rreth Ahmat Krasniqit dhe Tahir Zems...

  Jan ata "100 eprort" e diaspors q tentonte Tahir Zemaj ta instalonte n TMK - n mesin e tyre edhe disa njerz konfliktuoz t Strellcit , Irzniqit , Llaushs ....

  Paknaqsia e tyre e brendshme me LDK e ka fillin te izolimi politik i ma hereshm i Tahir Zems nga LDK-ja :

  Kolonel Tahir Zemaj e kan izoluar dhe largar LDK-ja kur nuk sht pranuar propozimi q t zgjedhet Kshilltar pr Siguri pran Presidencs se Kosovs ... !!

  Kolonel Tahir Zemaj e kan izolue dhe largue LDK-ja kur sht larguar nga Lista pr t u zgjedhur Deputet i Parlamentit t Kosovs !!

  Kolonel Tahir Zemaj e kan izolue dhe largue LDK-ja kur ja dhuruan gazets "Epoka e re" dokumente kompromituese pr Kolonel Tahir Zemaj , aktgjykime dhe dokumente t avokatve pr nj proces gjyqsor pr narkotik kundr Tahir Zems n vitin 1988 !!

  Kolonel Tahir Zemaj e kan izolue dhe largue LDK-ja kur u Bllokua dhnja e Dekorats s Lidhjes s Prizerenit pr Kolonel Tahir Zemaj - t ndara nga Ibrahim Rugova !!

  ...Kjo ishte konkurrenc e Ram Mars, personi i angazhuar rredh sigurimit dhe informimit t brendshm t LDK-s !!


  Paknaqsia rreth trajtimit t Ahmet Krasniqit i shpallur Ministr i Mbrojtjes pa nnshkrim dhe Autorizim t Kryeminiostrit Bujar Bukoshi ... !!!

  Kta jan ajo pjesa e oficerve q ishin kundr grupit t oficerve q krkuan shkarkimin dhe ndrrimin e Ahmet Krasniqit ( Jashari, Demiri, Bicaj...) !!

  Kjo pjes e oficerve t ish APJ-s ishte e angazhuar n tentim grushtshtetin e 14 shtatorit 1998 n Tiran... !!

  Jan t lidhur me segmente si Ismet Haxhija (trproja e Sali Berishs - pjesmarrs n vrasjen e Azem Hajdarit) ... Ram Berisha ... nj i afrm familjar i Sali Berishs... Agron Rexha "Alban Berisha" me t ashtuquajturn "AKSH djathtiste" etj. .... !!

  Paknaqsia sht e rritur edhe ndaj atyre q patn shkarkuar Ibrahim Rugovn n Tiran n maj 1999 dhe q ishin takuar me Presidentin Shqiptar Rexhep Mejdani ..!!

  M t rrezikuarit nga "Sigurimi i Atdheut" jan pjesmarrsit n "Darkn e fsheht" t Tirans (maj 1999) q patn shkarkuar Ibrahim Rugovn nga t gjitha funksionet ... dhe patn emruar Hafiz Gagicn si prfaqsues t LDK-s....


  N kt takim nuk merrte pjes Klani Hamiti (Sabri Hamiti sht dhndrr i Ibrahim Rugovs dhe ndajn kulain e bisnisit politik t quajtur LDK)....

  Ja fotografia e pjesmarrsve n "Darkn e fshehur" n Tiran...

  Milazim Krasniqi
  Fatmir Sejdieu
  Fadil Hysaj
  Nimon Alimusa (q dual se LDK-ja sht kundr "Sigurimit t Atdheut" )
  Naim Jerliu
  Fatmir Rexhepi (ka marr edhe m heret krcnime)
  Hafiz Gagica
  Hysen Grvalla...
  etj

  http://www.buildingweb.org/hpgen/use...9194520022.jpg

  Tash ky grupacion sht m shum i prbr n grupimin e Melihate Trmkollit (me prapavi ish sigurimin Ram Marn - q ishte n konflikt me Tahir Zemn dhe grupin e tij) !!

  Kta ish Oficer t APJ-s , paknaqsin ma t madhe e kan n largimin e Bujar Bukoshit, Milazim Krasniqit, Fadil Hyss... nga LDK-ja dhe t Edita Tahirit dhe Edi Shukriut kohve t fundit.. !!

  Pas izolimit politik t Tahir Zems nga LDK-ja... dhe tash 6 vite mos interesim pr Varrimin e Ahmet Krasniqit n Kosov, kto strukrura jan trbuar ( q nuk mund t konsiderohen edhe t pa rrezikshme) !!
  Ja disa edhe me emra ... jan ish zvendsi i Ahmet Krasniqit, oficert e ish APJ-sFARK- A. Mehmeti, Sh. Shala, Rifat H. ( t fundit me qllim ja lash emrin jo mbiemrin ) .. etj etj...
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,179
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Deklarat pr media e "Sigurimit t atdheut"
  "Sigurimi i atdheut" demanton LDK-n: "Ne veprojm me bekimin e Ibrahim Rugovs"

  17.07.2004, 21:17
  Pas zhurms s madhe me publikimin e komunikats nr. 02 t organizats misterioze "Sigurimi i Atdheut", ku ndr t tjera m pas Lidhja Demokratike e Kosovs me nj deklarat ka demantuar t ket ndonj lidhje me kt orgnazit, "Sigurimi" ka reaguar me shprndarjen e nj deklarate pr media me an t s cils hedh posht pohimet mbi mosekzistencen e saj si organizat si dhe demanton LDK-n.
  Deklarata e plot n vijim. / ILIRIA  DEKLARAT PR MEDIA
  Nr. 001 /17/07/2004 / Prishtin

  Pas brjes publike t komunikats 02, t Sigurimit t Atdheut, politikan anonim dhe media t shumta n Kosov kan demantuar ekzistimin e organizats Sigurimi i Atdheut dhe t njjtit, n t njjtn koh, kan krkuar q pjestart e ksaj organizate t sillen para drejtsis; absurditet. Me kt rast, politikan anonim, t lemerisur nga frika e fajsis s mundshme, jan munduar ti mbyllin syt sikur gomari prpara ujkut, dhe po luten t jan n ndrr, ose Sigurimi... t jet ndrr. Ndrsa dezertort, n shum qytete t Kosovs nuk jan par n vendet e m parshme publike, jan dukur me fytyra t zymta dhe disa nga viktimat e tyre si duket jan vetdijsuar dhe u jan shmangur.

  Pas deklarats 02 t Sigurimit t Atdheut, disa nga mediat majtiste t cilat jan t instaluara kundr interesave t qytetarve t Kosovs, kundr pavarsis dhe kundr Presidentit Dr.Ibrahim RUGOVA, kan luajtur nj rol tejet destruktiv dhe shantazhues kundr LDK-s dhe Sigurimit...t saj. Disa nga kto media, jan munduar q kt komunikat ta paraqesin n aspektin negativ dhe hipokrizia e tyre ka shkuar aq larg saq kan deformuar edhe portretin e shenjt t Presidentit Dr.Ibrahim RUGOVA. Shantazhi q sht br duke shfrytzuar deklaratn n fjal sht antiatdhetar, nuk paraqet etik gazetare dhe aq m keq ssht as pr s afrmi profesional n fushn e informimit. N formn m profesionale, deklaratn e ka paraqitur gazeta e prditshme KOSOVA SOT, e cila pas njoftimit q letra ka shkuar prmes E-mailit, ka dhn deklaratn e plot ashtu si sht krkuar.

  Pas ktyre shantazheve, Sigurimi i Atdheut sht i detyruar t sqaroj, duke lshuar kt deklarat me sa vijon:

  1. Demanti q disa gazeta kan botuar, n emr t Kryesis s LDK-s sht i pavlefshm, sepse sht demantuar nga nj organ tjetr i cili nuk sht pjes prbrse e organit ton t sigurimit. Sikur, me firmn ton, me simbolin dhe emrin Sigurimi i Atdheut t kishte manipuluar dikush tjetr, vetm ne kemi pasur t drejtn q ta demantonim at dhe askush tjetr pa marr parasysh vin partiake. E vrteta sht se ne qndrojm pas deklarats numr 1 dhe 2, dhe do t realizojm obligimet t cilat ia kemi vn vetes.

  2. sht absurde q pr Sigurimin e Atdheut gazetart kan pyetur antar t rndomt t LDK-s. sht absurde dhe joprofesionale q dokush q ndodhet n LDK apo n kryesi t saj t ket qasje edhe tek Sigurimi..., sepse ne jemi sekret, ndrsa LDK sht publike dhe n t sht i gjith populli i Kosovs. Ne mbikqyrim veprimtarin e LDK-s e jo LDK-ja veprimtarin ton.

  3. Askush nuk ka t drejt t na e mohoj t drejtn q ne t jemi n mbrojtje t pavarsis s Kosovs dhe rrjedhimisht edhe t Presidentit Dr.Ibrahim RUGOVA. Ne jemi n mbrojtje t vullnetit dhe t vots s lir t qytetarve t Kosovs. Ne kemi bekimin e Presidentit t Kosovs Dr.Ibrahim Rugova dhe jemi betuar publikisht prpara varrit t heroit t Kosovs s Pavarur, Kolonelit Tahir Zemaj, dhe kemi qen transparent vetm n rastin e ceremonis s varrimit t tij, ku prezenca jon pati jehon t madhe dhe prkrahje nga qytetart e Kosovs; prezenc kjo e cila pati lemerisur vrassit majtist. Ju rikujtojm se q prej ather kur jemi paraqitur ne, n Kosov nuk ka pasur asnj vrasje politike.

  Kolonel. R. Miftari
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  23,895
  Faleminderit
  63
  743 falenderime n 613 postime
  Nuk eshte aspak ne traditen e burrave shqiptare, qe te fshihen pas emrave anonime apo nen hijen e organizatave fantazma. Nese i referohesh historise shqiptare, praktika e "fleterrufeve" dhe "ekzekutimit ne emrin e popullit", jane praktika komuniste.

  Nese doni te mesoni se kush fshihet pas ketyre organizatave fantazma, kerkoni e gjeni ata qe kane ende nostalgji per Titon e Enver Hoxhen ne Kosove.

  Burracake, pasi vetem burra nuk jeni.

  Albo
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  19,547
  Faleminderit
  51
  114 falenderime n 104 postime
  Ne fakt ka nje te vertet ne keto lojnat me sigurim qe luan mafia e LPK AAk e PDK-se.. qoso-demo-maco-nano-halito-kloso-jakupo-vesel idriz elshan-haradinase..

  ata natyrisht thone mes vedi..

  allahile cka po ndodh me na.. po vrasim..po vjedhim..po kidnapojme..po rrezojme qeveri e shtete (sikurse 97-ta e Vlores) po shpifim e mashtrojm sa po mujm e kurgja spo na gjen..
  perkundrazi kur na shkojm nder kafiqa krejt na cohen ne kamb prej frik-shurr pshtimit ambalazhue me respekt fals..
  te tan e din se na jena pisa e hajna e kriminela mirpo ne na duen ..na kendojn kangtaret e reja me cica jasht..na perulen pleq e plaka e thmija na imitojn.. e rinija vdes me u ba horra si na.. na intervistojne ernest lumo Mavroviqat e blendo fevzi brace erionat e na buzqesh ardit gjebre -xhungo-Zatriqat..
  Kudo na presin e na hapin rruge e kudo na mbron brukseli e prodi..na fton departamenti e elez Biber udbashi.. na puthin kurvo-freshistet e PS-se..e na dalin per zot Avokatet ma dhelpna qe ka kosov-Shqiperia..

  Pra keta natyrisht habiten me tan kyt komoditet qe po ja u zbukuron jeten..

  e natyrisht ata thon..
  Ku asht qaj Zoti qe i ndreq padrejtesite.. dicka ka me na dal me na i tregue biren e minit e hundleshin..
  Prandaj keta kan shpik "sigurimin" pra nje fantazem qe ata e presin tu dal nji dit me ja shkallmue ktyre krimineleve brinj e hund e kok e me i lan te vjerr ne litar derisa sa ti qesin tana horrlliqet qe i bajn tash sa vjet..

  Pra duhet nje GRUSHT i Fuqishem..me ja u rras plumbin ne goj bandave kosovaro-Shqiptare me Baze stalinizmin-udbashizmin enverizmin e thaqo-halito-Ramushizmin..
  do vij ajo dit..
  E kta po e ndjellin ardhjen e ksaj dite..

  mir ardhsh or ti Shoq qe ki me ja tregue biren e minit vrasesve..

  qashtu..
  Amen..

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,179
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Eu Brari po edhe ket pun te flliqt te sigurimcave te rugov-popit po mundohesh tua hedh lirimtarve a!!!
  Se shume po u interesoka lirimtarve me iu kercnue atyne qe e braktisin ldk-ne e rugov-popin hahaha qesharak je per bes ore Brari
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 11. #11
  marathonomaku Maska e Hekurani1
  Antarsuar
  17-03-2003
  Vendndodhja
  Afer Diellit
  Postime
  289
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ky Brari me duket se eshte njeri nga ata te sigurimit te Rugoves, te cilet i xhveshi plotesisht hetuesi amerikan qe u suspendua nga UNMIK-u dite me par.
  Deri te Molla e Kuqe!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,179
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  Nj puntor sigurimi i kryetarit Rugova krcnon me arm dy qytetar


  Prishtin, 2 mars (Kosovapress) Time: 09 : 59

  Njri nga puntort e sigurimit t kryetarit t Kosovs, Ibrahim Rugova, Mufail Hajrullahu, ka krcnuar me revole t hnn n Prshtin dy qytetar, ndrsa ai sht arrestuar m pas nga pjestart e SHPK-s, shkruan n numrin e sotm gazeta Ekspresi.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e mexiro
  Antarsuar
  01-01-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ju Te Gjithe Shqiptare Kudo Qe Jeni Mblidhuni Dhe Kerkoni Te Drejtat Tuaja, Se Serbi, Maqedonasi, Greku Me Nanon E Tetjere Na I Mori Nga Dora, Dhe Do Te Vije Koha Qe Nuk Do Kemi Mundesi Me Per Te Shpetuar Ose Per Te Nxjere Trevat Tona Nga Kjo Bloze Qe Eshte Futur.

  Ah ... Ti Shqiperi Me Jep Nder, Me Jep Emrin Shqipetar ...

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Ah ju t mjert ju

  O ju komandantat e "UK-se", ju qe quani Zemaj dhe Krasniqi si komandanta serb ata qe ishin te vetmit qe mundt t bjn nj ushtri t vrtet n mbrojtje t Kosovs. Ju qe i keni vrar t tyt se jan bij te shqipeve te maleve t Dardanis e jo kurva te serbis e te greqis siq jeni ju. T paret ne shqipri qe edhe me emra jan grek, e t tjeret n kosov qe jan te paguar nga vet serbia p ta penguar pamvarsin.
  Ju jeni ata q vritni atdhetart e burrat qe i dalin zot tokave t Dardanis, por kurr nuk do te ja arritni se zoti vet e ka than se kosova me shqipri jan pr bijt e Iliris e jo pr cubat e serbis e t greqis. Se sa t ka gjak Shqiptari n ket popull (e kjo do t jet pr gjithmon) Kosova me Shqipri kurr nuk do t jen t humbura.
  Ju qe quani qlirimtar ata qe kan shkel me kam Shqipnin e kan shkatrru shtetin shqiptar pr t krijuar nj shtet mafioz, dhe ata qe kan qit tri her pusht ne nje fshat e i kan fshi vrapat me ik e kan lan popullin n mshir t bishave sllave t serbis, ju qe fyni bijt e Dardanis qe i kan dal zot atdheut siq ju ka hije burrave shqiptar, ju qe vet i vrat bijt e atdheut njrin n Tiran e tjetrin n Pej, ju jeni ata q beni ksi lloj deklaratash, ju jeni ata rrenacakt dhe turpi i ktij kombi, ju fyeni dhe shani nj trim t urt siq i ka hije shqiptarit, nj trim q nuk ka thn gj t keqe pr asknd, nj trim i cili sht dhe do t jet n krye t shtetit t Kosovs, JU JENI ATA Q BNI KSILLOJ DEKLARATASH. Forma e ksaj deklarate ka nnshkrimin tuaj, sepse shihet qart se mnyra se si asht shkru kjo deklarat sht mnyra se si ju shkruani vet. --""mos mendoni se populli asht budalla, aj i din t gjitha""--

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  19,547
  Faleminderit
  51
  114 falenderime n 104 postime
  mir e ke Agron..

  Mir se ke ardh.. ne ket Forum.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,988
  Faleminderit
  0
  12 falenderime n 12 postime
  A u n`gjalle Llap aa?
  `Lajme e fresketa e kane fajin,t`gan xigilue a po?

  Me respekt
  rtp-ja


  ps. "........Te gjithe kane te drejte te mendojne..
  por ka shume njerez qe i kursejne mendimet!"


 17. #17
  i/e regjistruar Maska e RTP
  Antarsuar
  26-03-2004
  Postime
  1,988
  Faleminderit
  0
  12 falenderime n 12 postime
  Llapi,edhe dicka

  Pse e hape temen kur ajo ka qene e hapun?
  Shih(se ty nuk besoj se te ik gje)
  "PDK: N qeverin e Kosovs ka njerz t inkriminuar "
  (edhe pse ma keni nderrue titullin,mirepo ka kete subjekt qe ke hap ti ketu per te bere BUJ me shume)

  Nejse
  po e riperseris(mbasi po ma lejoni kete tuj hap tema shume):

  Ka zane me m`pelqye kryemonistri i Ri!
  Shume cool
  --------------------------------------------------------------------------------

  Kosumi indiferent ndaj krcnimeve t SIA,Surroi dyshon n eskalim t situats

  Prishtin, 14 prill 2005 (Kosovapress) Time: 18 : 04

  Prderisa drejtuesi e ORA` s, Veton Surroi, ka shprehur t enjten drojn pr eskalimin e mtutjeshm t klims politike n Kosov, pr shkak t akuzave t bra ndaj disa antarve t kabinetit qeveritar, kryeministri i Kosovs, Bajram Kosumi ishte inferior, madje duke mos e thn asnj fjal t vetme se dnon krcimet e fundit q iu jan br disa liderve politik vendor nga nj organizat e ashtuquajtur Siguri i Atdheut. Ai madje nuk ka mundur q t thot se prkrah apo nuk prkrah hetimet q kan filluar ndaj njerzve t ksaj organizate.
  Me respekt
  rtp-ja


  ps. "........Te gjithe kane te drejte te mendojne..
  por ka shume njerez qe i kursejne mendimet!"


 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-04-2005
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  pershendetje,

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,179
  Faleminderit
  37
  212 falenderime n 206 postime
  PRESIDENTI I KRIMIT & PRESIDENTI RUGOVA KRCNON ME VDEKJE KUNDRSHTART!

  Sigurimi i Atdheut, me emblemn dhe frymn e interesave joqytetruese t kreut vendor, krcnon Jakup Krasniqin, Veton Surroin, Bujar Bukoshin dhe Faik Graincn, sikurse edhe t gjith kundrshtart e Presidentit Rugova

  Shkruajn : Burim Etemaj e Mihrije Krapi  Prishtin, 12 prill 2005 Prap SIA . Opozita ka marr mbshtetje t fort n akuzat e veta me krcnimet m t reja t SIA-s, sepse pikrisht pr t bhet fjal n aktakuzn e PDK-s q iu dorzua UNMIK-ut.

  M 4 janar 2003 n Pej ka ndodhur nj vrasje e trefisht. Viktima kan qen Tahir Zemaj, oficer i FARK-ut, djali i tij, Enisi, dhe kushriri, Hasani. Pikrisht n at dit, n opinion pr her t par sht paraqitur prmes Komunikts Nr. 001 i ashtuquajturi Sigurimi i Atdheut. Ve tjerash, si simbol identifikues n kt komunikat ky formacion paramilitar, i forcave profesionale ushtarake, si e identifikon veten, ka stemn e Presidentit Rugova. Edhe programi i tyre sht mbrojtja e fuqis s Rugovs, pr gj nuk jan kursyer krcnimet pr shum antar t LDK-s. Me gjas edhe shantazhet nga m t rndat.

  Deri m tani dr.Rugova nuk sht distancuar nga ky prdorim i stems s tij nga Sigurimi i Atdheut.

  N baz t rrethanave t krijuara pas lufts n Dardanin ton dhe pjesve t tjera t banuara me shumic shqiptare jemi t detyruar t veprojm duke formuar Sigurimin e Atdheut ton, ky sht motivimi n baz t cilit, si thuhet q n fillim t Komunikats Nr. 001, sht krijuar Sigurimi. .

  Organet ndrkombtare t ndjekjes kan heshtur pas publikimit t ksaj komunikate. Apo, t paktn pr opinionin nuk sht e njohur q ndokush t jet marr n prgjegjsi.

  M 8 janar 2003 sht br varrimi i Tahir, Enis dhe Hasan Zemajt n fshatin e lindjes, Strellc t Komuns s Deanit. N ceremonin e varrimit, krert e LDK-s jan prkujdesur edhe pr skenografin: para varreve jan paraqitur t rreshtuar edhe nj numr i t uniformuarve me kmisha t kaltrta, dhe, pas komands ushtarake ga-ti-tu!, t dhn nga Shpend Shala, kan marr pozicionin dhe skan luajtur as erpikun e syrit. Paraqitja e ktij njsiti paramilitar, n plotkuptimin e fjals, dhe heshtja e plot nga ana e ndrkombtarve, UNMIK-ut, policis s UNMIK-ut dhe edhe KFOR-it, duket q kan qen sinjal i mjaftueshm q ky njsit t paraqitet, poashtu i uniformuar, ditn e nesrme, 9 janar, n kryeqendrn e Kosovs, Prishtin, n protestn me moton Ndal dhunn politike, t ciln e kishte organizuar Forumi i Rinis s LDK-s n Dean. Prve zyrtarve lokal t LDK-s, pat marr pjes edhe Nekibe Kelmendi, deputete e Kuvendit t Kosovs dhe antare e Kshillit t Prgjithshm t LDK-s. Fjalimet e zjarrta dhe akuzat publike t folsve t mparshm n adres t kundrshtarve politik t LDK-s si dhe konstatimi plot me emocione i zonjs Kelmendi: Kta tre trima i vrau dora antishqiptare, tradhtare.. . , kan mjaftuar q ithtart e LDK-s t prcjellin fyerje dhe etiketime nga m t ndryshmet n adres t disa krerve t ish-UK-s, zyrtar t lart t PDK-s dhe AAK-s. M i atakuari ka qen Ramush Haradinaj dhe ushtart e tij t afrt.

  Srish, t gjitha institucionet ndrkombtare kan heshtur rreth paraqitjes s paramilitarve n kt protest. Dhe, Sigurimi i Atdheut ka vazhduar veprimtarin e vet i papenguar. Krahas krcnimeve n adres t kundrshtarve politik t LDK-s, si ishte rasti i Xhavit Halitit, antar i kryesis s PDK-s dhe njherit edhe Kuvendit t Kosovs, Veton Surroit, kryetar i partis ORA, apo dhe ndonj editori dhe gazetarve t shtypit t lir, sipas dosjes q PDK ka dorzuar kto dit tek organet e ndjekjes ndrkombtare, ky formacion paramilitar sht marr edhe me veprime tjera konkrete kriminale, qoft me motive politike apo dhe ekonomike. Po sipas dosjes s PDK-s, n kt veprimtari inkriminuese dyshohen t jen prfshir edhe zv. kryeministri Adem Salihaj dhe ministra t caktuar t Qeveris s Kosovs. Nj nga ata konsiderohet frymzues dhe motivues i fort financiar, sepse mban lidhje me ta dhe raporton pr vzhgimet e kryera ndaj kshilltarve t zyrtarve t lart t LDK-s, apo edhe deputetve. Ndr ta, n shnjestr mbahet me interes edhe dr.Sabri Hamiti.

  Pas akuzave t PDK-s, organizata paramilitare e ashtuquajtur Sigurimi i Atdheut nprmjet nj komunikate q e ka shprndar t martn pr media ka marr n mbrojtje zv. kryeministrin e Qeveris s Kosovs, Adem Salihajn, dhe ka krcnuar pr vdekje shefin e grupit parlamentar t Partis Demokratike t Kosovs (PDK), Jakup Krasniqin, kryetarin e Partis ORA, Veton Surroin, kryetarin e Partis s Re t Kosovs (PReK), Bujar Bukoshin, si dhe kryetarin e sapozgjedhur t Ferizajt, Faik Grainca, me arsyetim se kan shpifur kundr zv. kryeministrit Salihaj. Me nj fjal, krcnohet pr vdekje opozita dhe z.Grainca q mundi n vota grupin e Adem Salihajt n Ferizaj.  SIGURIMI I ATDHEUT: KEMI PLUMBA SA PR TA MBROJTUR ADEM SALIHAJN  N komunikatn Sigurimit t Atdheut, e cila mban firmn e kolonel R. Miftarit thuhet se pas nj serie shpifjesh kundr zv. kryeministrit Adem Salihajt, nga matrapazt e politiks kosovare i trhiqet vrejtja pr reflektim t gjith atyre q jan prfshir n sulme kundr Adem Salihajt, Jakup Krasniqit (PDK), Veton Surroit (Lista joqeveritare- Ora), Bujar Bukoshit (Fondi UFORK), Faik Graincs (anti-LDK).

  M tej thuhet se prkundr mosdashjes ata jan t detyruar q t dalin me kt deklarat publike q edhe nj her t trheqin vrejtjen me mesazhin ton t qart dhe t rrept.

  Nse dikush ka menduar ta degradoj Qeverin e Pavarsis s Kosovs, mu n vitin vendimtar; Sigurimi i Atdheut, sht i detyruar t mendoj pr fatin e jets s atyre q po shpifin dosje t rreme kundr drejtuesve t qeveris. Adem Salihaj sht i mbrojtur nga Sigurimi i Atdheut; shpifart po luajn Rolet me gjasht fishek, Provoni dhe drgoni dosje n gjykat apo kudo tjetr, ather do t merrni prgjigjen konkrete nga SIA, thuhet n kt komunikat.

  Sipas ksaj komunikate, n Qeveri, t drejtn ligjore, morale dhe kombtare, t krkoj llogari apo t ndrhyj drejprdrejt e ka vetm idhulli i tyre, Presidenti i Pavarsis s Kosovs, Dr. Ibrahim Rugova.

  Kushdo tjetr q msyn Salihajn, do t mbett n tentativ. Sigurimi i Atdheut sht n mbrojtje t pavarsis s Kosovs dhe fryms kombtare q mbshtet at n krye me presidentin Dr. Ibrahim Rugovn. Sigurimi i Atdheut n kt komunikat thot se do t godas n t gjitha format, pa paralajmrim, t gjith kundrshtart e pavarsis s Kosovs dhe t Dr. Ibrahim Rugovs. Rjedhimisht, n kt situat me do kusht do t luftoj kundrshtart e drejtuesit t lart t qeveris, z. Adem Salihaj. Sigurimi i Atdheut u bn me dije t prfshirve n kt afer, me sa vijon:

  Jakup Krasniqit - i rikujtojm se Qeveria e Kosovs nuk sht Republik e Malishevs, q ti jap llogarin atij. Kjo sht qeveri legjitime e zgjedhur nga vota e lir e qytetarve t Kosovs dhe jo qeveri e kallashnikovve t Polianit.

  Gjithashtu, t njjtit i rikujtojm se Kosova e Pavarur, pas decentralizimit, mund t mos i njoh pasaportat e Malishevs, prandaj pr t m e mir sht heshtja ose prndryshe do ti presim nj bulet njdrejtimshe pr Holand.

  Veton Surroit - para se t botoj n gazeten e tij t CIA-s sekrete t qeveris s Kosovs etj., sht mir ti bj t njohura pr lexuesin kosovar edhe sekretet e tij t cilat kan t bjn me bashkpunimin e tij me jugosllavt.

  T botoj marrveshjet e veta t fshehta q ka me shrbimet e huaja sekrete etj. Nj shoqat joqeveritare nuk i takon t merret me pun t qeveris. Me kt avaz, Veton Surroit sht rrezik ti ndalet ORA n dor.

  Bujar Bukoshit - i rikujtojm se nse e gjith bota ka t drejt t krkoj llogari n qeveri, ai vet sht njeriu me m s paku arsye n kt bot pr t krkuar kt llogari. Askush nuk i ka faj atij se sht larguar nga LDK-ja pse nuk i ka fituar votat. Ai, asnjher nuk ka dhn llogari pr parat e popullit, t cilat i ka vjedhur n emr t qeveris s Kosovs. Po ky Bujar Bukoshi, n momentin kur ndodhet n krizn m t madhe me afern Ben-af, jo rastsisht, pr ti ikur ksaj prgjegjsie dhe pr tu harruar nga mediat merret me shpifje kundr zvndskryeministrit Adem Salihaj.

  Faik Graincs - , t rebeluarit t LDK-s i rikujtojm se enveristt e kuq marksist-leninist, kan realizuar qllimin e tyre pr t krijuar thyerje t brendshme kudo n LDK, t cilin sukses do ta bart mbi kurriz vet Grainca, dhe ather kur enveristt nuk do ti dalin n ndihm, sepse do jen shtuar. sht mkat q nj person si Grainca, t ket ende librezen e LDK-s. Kt mkat do ta korrektoj shum shpejt Sigurimi i Atdheut. Kshtu pra, nj nga nj, kta katr i krcnon kjo far SIA (Sigurimi i Atdheut) e dr.Rugovs.  ADEM SALIHAJ NUK PRANOI T DISTANCOHEJ NGA SIA  I kontaktuar nga Epoka e Re, zv. kryeministri Adem Salihaj nuk ka pranuar t prononcohet n lidhje me marrjen n mbrojtje q i ka br Sigurimi i Atdheut. Nesr flasim, ka thn Salihaj, i cili insistimit telefonik t gazetarit t Epoks s re, nse bn qoft vetm nj fjal ta thoshte pr at q po thoshte SIA, i sht prgjigjur me tre fjal: Hiq asnj fjal. Edhe kjo sht deklarat! Zvendskryeministri i nj vendi nuk don t diferencohet nga metodat e krimit dhe metodistt e terrorit q e marrin at n mbrojtje!

  Dit m par ai ka thn se ndoshta pa vetdije ka kontaktuar me ndonj pjestar t SIA-s.

  Salihaj dhe disa zyrtar t lart t Qeveris Kosumi jan t akuzuar tash sa koh pr lidhje me krimin e organizuar dhe vet Sigurimin e Atdheut q m sa duket ka lindur dhe po rritet n shtpin e presidentit t vendit. Ky episod i ri i krcnimeve, pa dyshim, tregon pr panikun q mbretron n at shtpi dhe prdorimin e mjeteve t fundit pr t ruajtur shndetin e tyre n majat e pushtetit ekonomik dhe politik.  REAGIME  KRASNIQI: POLICIA E KOSOVS DUHET T MERRET ME BANDITT E SIGURIMIT T ATDHEUT  Shefi i grupit parlamentar t PDK-s, Jakup Krasniqi, i ka thn Epoks s Re se komunikata e Sigurimit t Atdheut tregon se kemi t bjm me nj formacion ilegal, paramilitar, i mbeturinave t ish-sigurimit serb n Kosov (UDB). Marrja n mbrojte e Adem Salihajt nga Sigurimi i Atdheut, sipas Krasniqit, vrteton akuzat q sht duke i br PDK-ja n adres t tij. Kjo komunikat, shton Krasniqi, tregon se Adem Salihaj sht i infiltruar n njsitin paramilitar t LDK-s. Sa pr krcnimin q e kan br ata, q padyshim i kan lidhjet me strukturat e regjimit t Beogradit, un u them se biletn pr t dal nga Kosova duhet ta marrin t gjith bashkpuntort e mbeturinave t regjimit t Millosheviqit, thekson Krasniqi, duke riprsritur se SIA sht nj mbeturin mjerane e regjimeve serbe n Kosov.

  Edhe pse Jakup Krasniqi rastin e krcnimit nuk e ka paraqitur n polici, por mendon ta ngrit kt shtje n Kuvendin e Kosovs. Ai thot se policia e Kosovs duhet t merret me kta bandit.  SURROI SHT KRCNUAR EDHE M PAR  Zdhnsi i Partis Ora, Yll Hoxha, krcnimin e SIA e konsideron si nj shtje me t ciln duhet t merren organet e sigurimit (policia).

  Krcnimin e SIA n adres t Krasniqit, Surroit, Bukoshit dhe Graincs, Ora e konsideron si nj patologji politike. Kshtu sht shprehur Hoxha pr Epokn e Re. Pr kryetarin e Partis Ora, Veton Surroi, ky sht krcnimi i dyt q i bhet nga Sugurimi i Atdheut. Surroi ishte krcnuar edhe para dy muajve, por jo publikisht.  BUKOSHI: PRGJIGJJA IME NDAJ KTYRE QENVE RRUGA SHT PRBUZSE: PUSHKA TOP JU BFT!  Bujar Bukoshi i ka thn Epoks se re se kta krcnues jan rruga, bandit, apo fundrrina me t cilt nuk duhet pasur pun. Me kta duhet t merret policia dhe organet e drejtsis, t cilat pr fat t keq t Kosovs dhe qytetarve t saj, nuk po mjaftojn.

  Prsa m prket mua, prgjigjja ime ktyre qenve rruga, ekskrement t Kosovs s paslufts, sht prbuzse: pushka top ju bft!

  Mirpo, nuk sht ktu i tr muhabeti! Me kt rast, i bj thirrje z. Ibrahim Rugova q publikisht t deklarohet, q do t ishte normale, lidhur me kto zhvillime q po ndodhin kto dit. N t kundrtn, jam i prirur t besoj se edhe ai personalisht sht i implikuar n bekimin e ktyre dhe t tjerave marrzira.  MORINA: PR KRCNIMIN E SIGURIMIT T ATDHEUT KAM DGJUAR NGA GAZETART!  Ndrkaq zdhnsi i Shrbimit Policor t Kosovs (SHPK), Refki Morina, i ka thn Epoks s re se n polici nuk kan marr asnj letr t till dhe se zyrtarisht ende nuk jan t informuar pr kt.

  Un kt informacion t them t drejtn e kam dgjuar vetm prej gazetarve dhe ende nuk mund t them asgj konkrete, sht shprehur Morina.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-03-2005
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ata qe mirren me kercenime te tilla,ata jan njerez te semure per karriere dhe per pasuri,sju behet vone as per shtet e as per komb, vetem per probleme te veta personale.Po te ishin burra do te dilnin hapur e te i sqarojne gjerat e jo ne menyre te fshehte ,mbrapa nje titulli te vetevendosur "Sigurimi i Atedheut",por athua per cilin atedhe se, sepse disa ende nuk jan te bindur se skan buke nga sllavi, dhe duan ti eliminojne te gjitha forcat luftarake qe jan grushte i forte per sllavin, dhe ne fund te mbesin vete e te lidhin kumbari si qe kan lidhe tere jeten e vete.Por le te harrojne kete pune, se Adem Jashara ka lind e do te linde prap Kosova ,e do te duhet qe tash te paraqiten si deshmitar anonim neper gjykatat e ardheshme, se tjeter vend ska me ju mbete, se ai qe prek mbi gjakun e Luftetareve kurr ska me pa diten e vet.

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Dezinformatat,genjeshtrat Treten Por Nuk Treten N Eshtra ...
  Nga Bahtir Hamza n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-04-2007, 09:02
 2. Paqartsi n LDK pr heqjen e Dacit
  Nga Llapi n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 211
  Postimi i Fundit: 29-06-2006, 03:51
 3. Krcnime me arm n qndrat e votimit n zgjedhjet e 1921
  Nga Xhuxhumaku n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-07-2005, 20:27
 4. Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-05-2004, 17:51
 5. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-01-2004, 15:11

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •