Close
Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 114
  1. #61
    God Bless You Maska e _Mersin_
    Anëtarësuar
    21-05-2008
    Vendndodhja
    ne nota humori
    Postime
    2,593
    "Shoku Mjekesise"

  2. #62
    Perjashtuar Maska e Sabriu
    Anëtarësuar
    29-12-2005
    Postime
    1,283
    Citim Postuar më parë nga Mjekesia Lexo Postimin
    Po e shpalosi një të vertete:

    Shumica e shkrimeve , përgjigjeve tek forumi mjekësia profetike jane të vellaut tim.

  3. #63
    o ju te zgjuarit dhe te perparuarit...nuk ka asgje te keqe te besh nje pyetje dhe te maresh nje pergjigje, nese mua nuk me intereson nje pyetje nuk komentoj fare ceshte ky shpirt i keq qe ju ka hyre keshtu ndonese nuk eshte se sdo me zere gjumi naten nga pergjigjet tuaja...po njeriu ne radhe te pare ka edukate dhe me mire te pyesesh sesa te rish injorant apo jo? milanistja ti e ke shkruajtur qe mos ja bej te tjereve ate qe nuk duan te ta bejne ty apo jo? o Zot ku ka ikur dashamiresia dhe respekti ne kete bote????

  4. #64
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    me sa di une meret keshtu kam ndigju....po nuk jam e sigurt se nuk merem me keshtu gjerash...

    ju me siper pse talleni mbase dhe esht e vertet,ok nuk besoni ju po mos u tallni me te tjeter...pytje beri e shkreta!!!
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  5. #65
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Mamire ... Une spara besoj te keto gjera por kam degjuar te thone qe eshte e mundur.Magjite dhe mund te ekzistojne.Pershendetje.
    "Carpe Diem"

  6. #66
    jeni shume te mire te gjithe pavarsisht cdo komenti....a skemi nevoje per me shume dashuri o njerez me njeri tjetrin?????apo ndoshta kjo eshte teme tjeter???.... ju uroj gjith te mirat te gjitheve.

  7. #67
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga mamire Lexo Postimin
    dua te di a meret mesysh nga fotografite?, pra kur dukush shikon nje foto? dhe cilat jane shenjat qe mund te na bejne te mendojme se nje femije e kane marre mesysh? faleminderit
    Po mundet, madje edhe te te bejne magji.
    Kjo jo vetem sipas fese.

  8. #68
    V per Vendeta Maska e ORIONI
    Anëtarësuar
    10-12-2003
    Vendndodhja
    Shkup-Prishtine-Ulqin-Tirane-Cameri
    Postime
    919
    Sa shpejt paske dale nga cerdhja sot moj te rafte e mira.

    Citim Postuar më parë nga Bebushja
    hmmmm e shef ti mi prandaj kam qene icik pa qef une kete jave ,me kan mar mesysh do nderoj foton e profilit se aty mendoj se me ka kap syri keq....
    opo ca llafosni se na hutuat fare ,skisha mar veten nga anila tani ja dhe kjo teme(lol)

    hugs per binjaket, si jeni ?????

    Rri moj ti mos na tradheto karakterin tani.

    Edhe mos ki frike se nuk te merr njeri ne mesysh kendej se Bejne Mashallah.Po shiko andej nga padogana se andej gjuajne uqerit per lepurushe.

    Edhe hiqi lentet qe te shikosh me rehat.Ma paske syrin si gjethe mullage.Lol


    bebushja mire hon... po mos na hugsss ketu, kalo te pershendetjet se na kap pistopi LoooL hugggssss back
    ti do servis me duket.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ORIONI : 28-02-2009 më 05:21

  9. #69

    Anëtarësuar
    08-02-2003
    Postime
    1,792
    Ne gjuhen moderne quhen "Robina Barby" Hey cuna shkeputini baterite ketyre se spushokan tu lujt komet e duret se mos fillojne e na zhvishen LoL

    nice nice plaku mere.

  10. #70
    HUNDLESH Maska e altin55
    Anëtarësuar
    01-02-2003
    Vendndodhja
    Vlore Al
    Postime
    1,324
    Citim Postuar më parë nga ORIONI Lexo Postimin
    Kushtet?

    Kushtet jane komode mirepo nuk sherbejme per makinat e zhdoganuara shpirto.
    .
    Tabel qitje mos deshe te thoshe, keshtu quhet ne gjuhen ushtarake. Un them si ate dhe elsaen, duhet ti rekumandojme per ndonje repart ushtarak nga ata te xhenjos, aty do tju bejne sherbimin qe kerkojne, perndryshe sdo kene pare per te bler bateri.
    Ndryshuar për herë të fundit nga altin55 : 28-02-2009 më 08:58
    SUKSESI ME I MADHE QE NJERIU MUND TE ARIJ NE KETE JETE! ESHTE BINDJA NDAJ ALLAHUT TE MADHERUAR

  11. #71
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga mamire Lexo Postimin
    dua te di a meret mesysh nga fotografite?, pra kur dukush shikon nje foto? dhe cilat jane shenjat qe mund te na bejne te mendojme se nje femije e kane marre mesysh? faleminderit

    tani nuk para besoje ne magji por kur behet fjale per femijen njeriu beson gjithcka qe mund ti thone.

    shko ne mjek qe ti bejne nje kontrroll te plote.
    shko ne ndonje psikolog se edhe femijeve ju krijohet stres---mjaftone nje grindje midis prinderve ,nje stres shkolle ect dhe ndryshojne sjelljen.

    po te tregoje nje histori te vogel qe i ka ndodhur nje mikes sime.

    nje grindje e madhe midis prinderve
    vajza e saj kaloje ne gjendje shoku,tre dite ne koma dhe me pas ju shfaq diabeti ne moshen 5 vjec

    tani ma shpjegoni eshte magji apo ????



    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    ca kom bo o zot qe me denon
    ka edhe me keq shpirto mos u qaje hic
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  12. #72
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga sefedinmuqaj Lexo Postimin
    Mesyshi shkaktohet nga disa rreze te padukshme qe dalin nga syte e atij qe e shkakton mesyshin dhe keto rreze depertojne ne personin tjeter d.m.th. viktimen keshtu qe kjo nuk ka mundesi te ndodh permes fotove.
    Disa nga shenjat qe nje femije ka marre mesysh jane keto: skquja e fytyres, ngritja e temepratures, humbja e oreksit, ethet, etj.
    Per me shume info per keto tema vizito faqen: http://mjekesia-profetike.com
    Kjo asht me e sakta..........
    mua me ka ndodh dhe me ndodh ende kur shkoj dikund e kur verej dikend qe me shiqon teper ...mundohem te iku se kam po keto simptome skuqja e ftyres etj...
    por une si te verej..iku dhe laj ftyren me uj te fresket....
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  13. #73
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga Mjekesia Lexo Postimin
    Sefedin kujdes?


    Po merret mesysh femija jo vetem nga fotografia por edhe duke mos e pare fare.

    A nuk i keni degjuar pleqte e vjeter qe thone e zuri lemza se dikush e kujton.

    Nese dikush te ka inat dhe hased mund ta marri femijen mesysh edhe pa fotografi edhe me fotografi.Por dikush mund ta marri ne mesysh edhe me fotografi pa hased por me habi.

    Edhe i verberi mund te marri ne mesysh sepse mesyshi nuk ka te beje shume me syte se sa ka te beje me shume me shpirtin e njeriut.

    Shenjat e mesyshit tek femija jane te shumta.

    Mund ti merret goja
    Qan kot naten dhe diten
    Ka temperatur pa asnje shkak mikrobakterial
    Ka alergji etj etj qe per me se shumti mund te lexosh ne forumin e faqes Mjekesise-profetike

    http://mjekesia-profetike.com/forum/showthread.php?t=44

    edhe kjo mund te ndodh por kjo nga gjelozia....
    nga thuhet edhe ne fen krishtere mos i trego mrekullit....jeto mshefur te te jetu i lumtur....
    ket me teper i ngjan lakmis....nuk duhet me tregu para fukaras pasurit tua qoft bukurit apo tjeter e nese ski tjeter rrug ofroju diqka per ti be te lumtur deri ne momentin qe ik.....
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  14. #74
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    lol jam skeptike per keto gjera "te marrin me sy" njerzia, spara i besoj
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  15. #75
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Mesyshi shkaktohet nga disa rreze te padukshme qe dalin nga syte e atij qe e shkakton mesyshin dhe keto rreze depertojne ne personin tjeter d.m.th. viktimen keshtu qe kjo nuk ka mundesi te ndodh permes fotove.
    Disa nga shenjat qe nje femije ka marre mesysh jane keto: skquja e fytyres, ngritja e temepratures, humbja e oreksit, ethet, etj.


    Citim Postuar më parë nga Dorontina Lexo Postimin
    Kjo asht me e sakta..........
    mua me ka ndodh dhe me ndodh ende kur shkoj dikund e kur verej dikend qe me shiqon teper ...mundohem te iku se kam po keto simptome skuqja e ftyres etj...
    por une si te verej..iku dhe laj ftyren me uj te fresket....

    kjo qe thote sefedinmuqaj une me teper e quaje hipnoze.
    gje qe eshte e vertetuar nga shkenca.
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  16. #76
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Kush jane simptomat e marrjes m'sysh ? Lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  17. #77
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    kjo qe thote sefedinmuqaj une me teper e quaje hipnoze.
    gje qe eshte e vertetuar nga shkenca.
    ketu mjeksia dhe shkenca jan zero .....tani jan tuj bashkpunu ne ket drejtim .
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  18. #78
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Kush jane simptomat e marrjes m'sysh ? Lol
    skquja e fytyres, ngritja e temepratures, humbja e oreksit, ethet, etj.
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  19. #79
    HUNDLESH Maska e altin55
    Anëtarësuar
    01-02-2003
    Vendndodhja
    Vlore Al
    Postime
    1,324
    Syri eshte me i keq se magjia, nga syri njerezit dhe mund te vdesin.

    Hadith nga Muhammedi (sallallahu alejhi ue selam)"syri hyne ne varin e njeriut dmth qe njeriu vdes nga syri.
    Nga eksperjenca, me kujtohet qe nje vajze qe un kisha ne klase vdiq nga syri. Para se te vdiste i hipi nje nur bukurie i pa pare, thoshi ateher, se vdiq na syri.
    Nje dijetar i specializur per magji, Muhammed Musa El Naser, ne nje ligjerat midis te tjerash tha, Sikur ta dime qe filan njeri ka sy, ateher pushtetaret duhet ta fusin ne burg.

    Prandaj o milet sa here qe shikoni dicka qe ju pelqen thoni ,MASHALLAH, dhe kur shikoni femit tuaj ,por dhe veten ne pasqyre ,ka shume raste ku njeria ha dhe veten e tij me sy
    SUKSESI ME I MADHE QE NJERIU MUND TE ARIJ NE KETE JETE! ESHTE BINDJA NDAJ ALLAHUT TE MADHERUAR

  20. #80
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Nuk besoj ne keto gjera e nuk mendoj se mund te merren mesysh nga fotot sidomos:d

    Artistet kush e di sa mesysh u merrkan se ndonjehere i shohim gjithe adhurim e ndonjehere do donim te ishim ne vend te tyre per bukurine e me rradhe...

    Aman lerini ksoj vjetersinash se sot te gjithe njerezit jane ne qejf te vet!
    La vita è bella...

Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •