Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 74 prej 74
  1. #61
    Besi Maska e besmir83
    Anëtarësuar
    30-01-2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    4
    Pershendetje nga Besmir Mulaj
    I dashur komunitet ,ju kontribuat dhe po vazhdoni te kontriboni ne qeshtje mbarshqiptare.
    Une jam student nga kosova ,jom 22 vjeqar , studjoj Biologji Arsimore ne Universitetin e Prishtines.
    Kam shum deshire , qe tjua beje nje kerkese sepse kam nevoje per ndihmen e juaj.
    Ka mbase 5 vite qe tentoj te vij ne USA qe atje te vazhdoj studimet.Nuk e dij nuk po mundem tia dal mbane
    sepse nuk kam askend te aferm ne Amerike.
    nga ju apo nga kushdoqoft,kam nevoj per nje support icili me mundeson qe te vij ne Amerike
    Do e vlersoj shum mundin tuaj .
    Dhe kam nje rrespekt te veqant per ju sepse po beni nje pune te shkelqyer, gje e cila me inkurajon qe te ju drejtohem ju
    Nese keni ndonje zgjidhje me ktheni email
    Me rrespekt nga Besmir Mulaj

  2. #62
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-07-2013
    Postime
    1

    Për: Si bëhet bashkimi familjar në SHBA/USA?

    sa koh zgjat bashkimi familjar pasi e ke marr aprovimin ? ju lutem ktheni pergjigje ?

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: Si bëhet bashkimi familjar në SHBA/USA?

    Nuk zgjat me shume se 6 muaj besoj, jo me shume se ke pritur. Te pakten mua me erdhi pas me shume se 6 muajsh aprovimi, cik vone. Varet sa shpejt i dergon dokumentat qe te kerkohen. Une po u bej vet bashkim familjar prinderve por e kam marr cik shtruar ne fakt meqe ata nuk vijne dot para Tetorit.
    Feelings change - memories don't.

  4. #64
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Si bëhet bashkimi familjar në SHBA/USA?

    Citim Postuar më parë nga Albo Lexo Postimin
    Bashkimi familjar në Amerikë, procedurat e aplikimit


    Bashkimi familjar

    (F4): vëllezërit dhe motrat e qytetarëve amerikan mbi moshën 21 vjeç, si dhe bashkëshortët/et dhe fëmijët e tyre, kur qytetarët amerikan janë të paktën 21 vjeç (65,000). Për bashkim familjar, zyra konsullore e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Shqipëri pranon dorëzimin e peticioneve (formulari I-130) për bashkim familjar nga qytetarët amerikan me banim në Shqipëri me të afërmit e tyre relativ.

    Jam i interesuar për këtë lloj vize dhe do të doja të dija se sa zgjat perjudha e pritjes ? Unë kam motrën në Florida, e cila i ka hedhur letrat për bashkim familjar që në Korrik të vitit 2008. Sa është perjudha përfundimtare e pritjes ? Ju faleminderit
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  5. #65
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Për: Si bëhet bashkimi familjar në SHBA/USA?

    Citim Postuar më parë nga Wordless Lexo Postimin
    Jam i interesuar për këtë lloj vize dhe do të doja të dija se sa zgjat perjudha e pritjes ? Unë kam motrën në Florida, e cila i ka hedhur letrat për bashkim familjar që në Korrik të vitit 2008. Sa është perjudha përfundimtare e pritjes ? Ju faleminderit
    duhet te presesh edhe 2-3 vjet te tjera.
    prioritet jane gruaja, femijet

  6. #66
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Si bëhet bashkimi familjar në SHBA/USA?

    Citim Postuar më parë nga Ziti Lexo Postimin
    duhet te presesh edhe 2-3 vjet te tjera.
    prioritet jane gruaja, femijet
    Përshëndetje Ziti

    Po thua që duhen të paktën 8 vite ? Sepse 5 vjet janë bër tani në Korrik të këti viti. Po përse zgjasin kaq shumë këto formalitete, kur të gjitha dokumentat janë në rregull që nga dita e aplikimit ? dmth , motra i plotëson të gjitha kushtet, gjithashtu edhe ne, pse duhet të zgjasin kaq shumë ?

    Faleminderit
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  7. #67
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425

    Për: Si bëhet bashkimi familjar në SHBA/USA?

    Citim Postuar më parë nga Wordless Lexo Postimin
    Përshëndetje Ziti

    Po thua që duhen të paktën 8 vite ? Sepse 5 vjet janë bër tani në Korrik të këti viti. Po përse zgjasin kaq shumë këto formalitete, kur të gjitha dokumentat janë në rregull që nga dita e aplikimit ? dmth , motra i plotëson të gjitha kushtet, gjithashtu edhe ne, pse duhet të zgjasin kaq shumë ?

    Faleminderit
    Sepse keta bejne planifikime per emigracionin.ne qofte se keta do i lehtesonin gjerat atehere te gjithe do sillnin familjaret e tyre ne amerike dhe popullsia brenda 1 viti do dyfishohej. ketyre u duhet jo me shume se 300 mije emigrante ne vit.
    ti duhet te durosh edhe pak sepse 3 vjet nuk jane shume per te realizuar nje enderr te madhe sic eshte amerika.

  8. #68
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-02-2015
    Postime
    1

    Për: Si bëhet bashkimi familjar në SHBA/USA?

    sa zgjat per te terhequr femijet ne amerik kur ke pashaporten amerikane , kush mund te me ndihmoje sa zgjat si kohe dhe a njihni ndonje rast konkret????

  9. #69
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225

    Për: Si bëhet bashkimi familjar në SHBA/USA?

    algert varet nga nga mosha

    Nese femija eshte I martuar mer nga 7 deri ne 10 vjet bashkim


    nese femija eshte I pa martuar 2-3 vjet bashkim por cdo gje varet nga zyra emigracionit dhe vendi ku jeton

    keto jan raste qe I di personalisht

    te uroj fat me dekumentaionet
    Partizoni

  10. #70
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-07-2015
    Postime
    1

    Për: Si bëhet bashkimi familjar në SHBA/USA?

    anxhi ️️une doja tju pyesja

  11. #71
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-01-2014
    Postime
    3

    Për: Si bëhet bashkimi familjar në SHBA/USA?

    mua mu aprovua formulari 130. tani office visa ne usa i ka kerkuar bashkeshortes time te tjera dokumenta per visen. kush me sponsorizon adresa e te tjera. bashkeshortja ime do ti dergoj kete jave... por do doja te dija sa kohe do me duhet tani te pres ne shqiperi per te ardhur dokumentat pastaj ne shqiperi???
    persa i perket formularit 130 mua mu desh nje vit plot per tu aprovuar. po nuk dij tani sa do pres akoma... nese dikush ka informacion ju lutem na thoni

  12. #72
    Moderator
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Postime
    2,009

    Për: Si bëhet bashkimi familjar në SHBA/USA?

    Citim Postuar më parë nga stregone76 Lexo Postimin
    mua mu aprovua formulari 130. tani office visa ne usa i ka kerkuar bashkeshortes time te tjera dokumenta per visen. kush me sponsorizon adresa e te tjera. bashkeshortja ime do ti dergoj kete jave... por do doja te dija sa kohe do me duhet tani te pres ne shqiperi per te ardhur dokumentat pastaj ne shqiperi???
    persa i perket formularit 130 mua mu desh nje vit plot per tu aprovuar. po nuk dij tani sa do pres akoma... nese dikush ka informacion ju lutem na thoni
    Nqs formularet dhe dokumentat e tjera qe do dorezoni hap pas hapi do jene ne rregull dhe pa probleme, rreth dy vjet.

  13. #73

    Për: Si bëhet bashkimi familjar në SHBA/USA?

    Po ke te drejte. Mamase time me green card ju deshen 8 vjet te merrte motren time ne amerike qe ishte mbi 21 vjec dhe beqare. Vetem procedura e berjes se dokumenteve per ti paraqitur ne ambasade i mori nje vit fiks. Motra ka rreth 7 jave qe ka ardhur ne amerike dhe sot me ne fund i erdhi green card me poste ne shtepi.

  14. #74
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-11-2015
    Postime
    1

    Për: Si bëhet bashkimi familjar në SHBA/USA?

    kam motren ne shba me green card e do te na bej bashkim familjar dhe se di sa mund te vonoj dalja e kartave

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Tema të Ngjashme

  1. Shoqëria "Bashkimi" në 100 vjetorin e saj.
    Nga Fiori në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 14-11-2010, 20:34
  2. Bashkimi Kombëtar: Sfida Dhe Realiteti
    Nga Sabriu në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 18-03-2009, 14:01
  3. EUKARISTIA - BURIM BASHKIMI dhe PERSOSMERIE
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 13-03-2006, 19:04
  4. Planifikim familjar sipas Islamit
    Nga FLORIRI në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 13-03-2004, 15:52
  5. Lesi: Berisha te mbledhi te djathten
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 68
    Postimi i Fundit: 22-01-2004, 06:06

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •