Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Ares
    Anëtarësuar
    30-06-2002
    Vendndodhja
    Danimark
    Postime
    22

    Thumbs up Meodemos Duhet Te Jemi Te Njejte

    Ne si popull me tradita te vjetra dhe kultur shume te qyteteruar,dhe me nje histori te ndershme dhe te lakmueshme,edhe kete luften e fundit e kaluam me shume dhembje,ishte lufta me e tmershme ne historine tone,dhe shpresoj te jete e fundit.Hijenat sllave me disa miq te tye minoritar,prap ngulen dhembet e tyre ne lekuren Ilire,duke vrare dhe maskakruar shume te pafajshem.Por me ndihmen e ZOTIT ata u larguan duke lene shume kufoma dhe zjarre neper shtepite tona.Edhe pse dhembja eshte e paperballueshme,pas gjithe atyre tmerreve qe pesuam,dhe dhe varrat qe ende jane te hapura,ne duhet te mbeshtetemi te zoti,te mbeshtetemi te njeri tjetri,dhe edhe me shumte drejtesia.Sa me te drejte qe jemi,shtetet e bashkuara dhe perendimi,si shtete qe gjithemonshofin drejtesin,te na perkrahe per nje Kosove demokratike dhe te pavarur.Kjo pune eshte shume veshtire te behet,pasi qe neve ne eshte bere nje padrejtesi e madhe ,por ndryshe nuk arrihet mrekullia.Ne duhet ti kushtojm rendesi te veqant te drejtave njerezore ne Republiken tone,dhe posaqerisht minoriteteve.Ne shqipetaret gjithemon u treguam te forte dhe zemergjere,dhe shpresoj se edhe kete here kjo nuk do te na mungoj.Neve na konvenon demokratizimi i Kosoves per shkak te ardhmeris se saj.Dhe demokracia nuk arihet me urejtje ndaj joshqipetarit.Bota nuk toleron shtete diktatoriale si tha bardhi,dhe me izolim e minoriteteve,por me pranimin e tyre ne shoqeri,dhe mbrojtjen e tyre.Duhet te punojme se bashku per ta demokratizuar dhe pavarsuar Kosoven.Mbrojtjen e minoriteteve nuk duhet ta bejme vetem nga interesi,por edhe nga dashuria,sepse dashuria eshte ligji i Zotit.Kosova tani mori nje shance te vetme,per ta krijuar nje shtet te forte dhe nje jete te mire,dhe une jam i sigurt se te gjithe ju kete nuk deshironi ta humbni,duke treguar urejtje ndaj cfaredo minoriteti apo ne mes vete.Jemi ne vitin 2002,dhe evropa eshte civilizuar teresisht.Une mendoj se te pakten femijeve tane ne duhet tu a leme nje Kosove demokratike,siq jane ato perendimore.Pra me kete fjale dua te them pranoni minoritetet ne shoqeri pune.Ndajeni dhimbjen me ta dhe gezimin,dhe Kosova pas nje dekade ,do te jete ylli i trembedhjet evropian
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga Ares : 21-07-2002 më 15:39
    God Save My Nation

Tema të Ngjashme

  1. Kuriozitet: Goli i Messit i njëjte si i Maradonës më 1986
    Nga Cimo në forumin Sporti nëpër botë
    Përgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 27-04-2007, 01:31
  2. Me ose pa luftë ,rezultati do të mbetet i njëjtë !!!.
    Nga Vasjan Golka në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 13-09-2006, 06:35
  3. Folje me mbaresë të njëjtë !
    Nga Humdinger në forumin Gjuha shqipe
    Përgjigje: 44
    Postimi i Fundit: 19-07-2006, 03:01
  4. Kontributi i Krishterimit dhene shkences
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 11-04-2006, 17:49
  5. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-11-2004, 08:38

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •