Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
  1. #1
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anëtarësuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846

    Puçrrat në fytyrë dhe kurimi i tyre

    Pyes me se teper per tretman.
    Problemi eshte se kam pucerra ne fytyre te cilat dalin,skuqen,humben dhe pas nje kohe serish kthehen.
    Kam provuar ca medikamente te cilat ca shoqe me kane thene se jane efikase,po problemi nuk po shmanget.Ende kam probleme,sidomos kur eshte nxehet.
    Nese dikush di tretman apo ndonje fare medikamenti per tretman te akneve ne fytyre do isha mirenjohes nese ma tregon.
    Pershendetje,
    Mirsadi
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  2. #2
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Provo Acne plus creme,Widmer
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  3. #3
    E Lirë! Maska e KaLTerSi
    Anëtarësuar
    27-10-2003
    Vendndodhja
    NYC.
    Postime
    850
    stormi ilaci me i shitur per eleminimin e akneve quhet Proactive...kush e ka perdorur nuk ka mbetur i zhgenjyer.
    nuk e di po e patet ne treg ju andej nga europa, ti interesohu sepse dore me nje brenda pak kohesh ta ben lekuren xix...jo per gje po dhe engjell dhe me akne sikur stonon ca apo jo? lol
    Toleranca, eleksiri i lirisë.

  4. #4

    :)

    Citim Postuar më parë nga KaLTerSi
    stormi ilaci me i shitur per eleminimin e akneve quhet Proactive...kush e ka perdorur nuk ka mbetur i zhgenjyer.
    nuk e di po e patet ne treg ju andej nga europa, ti interesohu sepse dore me nje brenda pak kohesh ta ben lekuren xix...jo per gje po dhe engjell dhe me akne sikur stonon ca apo jo? lol
    Kaltersi ke te drejte
    i used Proactive too, nuk mbeta e zhgenjyer hallall parate lol
    Kisha pucra ne fytyre ishin te moshes ne fakt po nuk i duroja dot. I telefonova edhe ma derguan vete.Storm nuk do mbetesh i zhgenjyer me beso , do te te duket si enderr kur e shikon fytyren e pastruar per 2 jave. I was so happy and i still am. i can give u the number if u want. now i cant cuz jam ke puna. Do te te beje pune, lol po ste beri beje sic te tha Pink Girl :P
    me respekt Barbi mwaq
    --------------------------

  5. #5
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Kur mora infeksion nga plazhi qe mu prish lekura e kurrizit, e injorova per shume kohe se mendoja meqe nuk kam patur kurre acne, edhe kjo do kalonte. Nje farmaciste me rekomandoi nje si alkol me mente, per tu lyer 3 here ne dite. Une u leva me te 1 here ne 3 dite se s'i ndjek shume keto rregullat. 1 muaj me vone, me iken jo vetem pucrat por edhe shenjat e atyre qe kisha me pare. Kur te shkoj prap ne Shqiperi pas 1 jave, do pyes se c'ishte kura exactly.

    Vjen ere me e mire se sa Proactive dhe merr me pak energji (Proactive ka jo produkte per te lare fytyren, per ty lyer, si edhe krem zbutes, etj.). Kush e ka perdorur Proactive e di qe mban nje ere te padurueshme. Njoh njerez qe e perdorin dhe vjen nje si ere gelqereje, ilace, etj.. Dhe po nuk e perdore per disa dite, s'ka efekt. Kerkon shume dedikim.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  6. #6
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556

    Something worth trying

    Alcool etilico
    + chloraphemicol
    + acid salicilik
    + mentol

    Eshte nje perzierje qe e beri nje farmaciste per mua ne Tirane.
    Shume i vrazhde per lekuren e fytyres, por megjithate e perdor (desperate times call for desperate measures). Mos e ver shume afer syve se do qash.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  7. #7
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anëtarësuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Me shpjego pak me teper proceduren
    Te lutem.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  8. #8
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Eshte nje leng pa ngjyre, i tejdukshem, por pak i turbullt ne fund (prandaj duhet tundur shishja).
    Thjesht lyen fytyren me te 3 here ne dite me pambuk. Me kalimin e kohes, te nevojitet gjithnje e me pak. Atehere fillo me 2 here ne dite, dhe me ne fund 1 here, deri sa te arrish rezultatin qe do.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anëtarësuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    Proactiv solution permban vetem benzoyl peroxide si substanc aktive, keshtu qe mund te pastroj fytyren nga jasht per disa koh por nuk do e ndaloj problemin e akneve. Edhe uj me krip ka te nejjtin efekt me proactive solution vetem esht me pak efikas. Ilacet per akne jan me permbajtje steroides, un di nje qe e kam perdorur doxycycline, ky esht me perscription.

  10. #10
    Kurse une propozoj , disa menyra te tjera , te pa kostushme

    Do mbushesh nje tencere me 2 ose 3 kile uje , do hedhesh gjysem gote qumesht , me pas do ta nxehesh mire te llokotase : do ta maresh perpara dhe do ta mbash fytyren perballe tenxeres me qellim qe avulli te hape poret e lekures ,mbaje gati 7 ose 10 minuta deri sa te pushoje avulli .
    ki kujdes se mos digjesh

    Dhe nje tjeter . Mos sheko filma me sex , dhe mos mendo shume per sex ,
    ne qofte se , bindet shoqja tende per sex , atehere , ky do te jete ilaci me i mire qe te ka dhene ndonjere


    Pres pergjigjje per efektin ( eksperimente tek ty ) jo o jo shaka bej

    Mos te duket qesharake , vepro ashtu sic te thashe , dhe do me kujtosh , vullnet te kesh .
    C'do gje eshte nje gje , dhe asgjeja eshte nje gje !

    DYNJAJA pa FUND....

  11. #11
    Moderatore
    Anëtarësuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Trajtimi estetik me nje terapi profesionale eshte shume efikas. Lexova diku nder postime qe alkooli mund te perdoret. Ju them qe eshte absolutisht gabim. Cdo tentative per te perthare aknet ose lekuren jep efekt te kundert sepse stimulon gjendrat te prodhojne sekrecion te yndyres!
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

  12. #12
    Moderatore
    Anëtarësuar
    09-06-2002
    Postime
    1,812
    Te lutem! Edhe nje gje: eshte mire te perdoret ne te tilla raste produkt qe balancon nivelin e yndyres. Edhe larjet e shpeshta te fytyres jane te demshme! Nje krem si psh. Fluide hydra-matite eshte perfekt!
    Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

Tema të Ngjashme

  1. Dashuria - kjo Fytyrë e Zotit
    Nga Spleen1 në forumin Letërsia shqiptare
    Përgjigje: 164
    Postimi i Fundit: 22-07-2012, 10:31
  2. Puçrrat, si të kujdesemi
    Nga Albo në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 19-07-2009, 20:00
  3. Strukture me fytyre njeriu ne Mars
    Nga Darius në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 107
    Postimi i Fundit: 15-05-2009, 12:55
  4. Sekretet e një fytyre të bukur mashkullore
    Nga YlliRiaN në forumin Bukuri dhe estetikë
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 04-03-2009, 10:51
  5. Bota Do Të Ndyshonte Fytyrë.
    Nga elda në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 16-08-2002, 05:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •