Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
 1. #1
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime

  Purrat n fytyr dhe kurimi i tyre

  Pyes me se teper per tretman.
  Problemi eshte se kam pucerra ne fytyre te cilat dalin,skuqen,humben dhe pas nje kohe serish kthehen.
  Kam provuar ca medikamente te cilat ca shoqe me kane thene se jane efikase,po problemi nuk po shmanget.Ende kam probleme,sidomos kur eshte nxehet.
  Nese dikush di tretman apo ndonje fare medikamenti per tretman te akneve ne fytyre do isha mirenjohes nese ma tregon.
  Pershendetje,
  Mirsadi
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 2. #2
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Antarsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,308
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Provo Acne plus creme,Widmer
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 3. #3
  E Lir! Maska e KaLTerSi
  Antarsuar
  27-10-2003
  Vendndodhja
  NYC.
  Postime
  852
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  stormi ilaci me i shitur per eleminimin e akneve quhet Proactive...kush e ka perdorur nuk ka mbetur i zhgenjyer.
  nuk e di po e patet ne treg ju andej nga europa, ti interesohu sepse dore me nje brenda pak kohesh ta ben lekuren xix...jo per gje po dhe engjell dhe me akne sikur stonon ca apo jo? lol
  Toleranca, eleksiri i liris.

 4. #4
  pogradecare Maska e BarBie_GirL
  Antarsuar
  21-09-2003
  Postime
  257
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  :)

  Citim Postuar m par nga KaLTerSi
  stormi ilaci me i shitur per eleminimin e akneve quhet Proactive...kush e ka perdorur nuk ka mbetur i zhgenjyer.
  nuk e di po e patet ne treg ju andej nga europa, ti interesohu sepse dore me nje brenda pak kohesh ta ben lekuren xix...jo per gje po dhe engjell dhe me akne sikur stonon ca apo jo? lol
  Kaltersi ke te drejte
  i used Proactive too, nuk mbeta e zhgenjyer hallall parate lol
  Kisha pucra ne fytyre ishin te moshes ne fakt po nuk i duroja dot. I telefonova edhe ma derguan vete.Storm nuk do mbetesh i zhgenjyer me beso , do te te duket si enderr kur e shikon fytyren e pastruar per 2 jave. I was so happy and i still am. i can give u the number if u want. now i cant cuz jam ke puna. Do te te beje pune, lol po ste beri beje sic te tha Pink Girl :P
  me respekt Barbi mwaq
  --------------------------

 5. #5
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Kur mora infeksion nga plazhi qe mu prish lekura e kurrizit, e injorova per shume kohe se mendoja meqe nuk kam patur kurre acne, edhe kjo do kalonte. Nje farmaciste me rekomandoi nje si alkol me mente, per tu lyer 3 here ne dite. Une u leva me te 1 here ne 3 dite se s'i ndjek shume keto rregullat. 1 muaj me vone, me iken jo vetem pucrat por edhe shenjat e atyre qe kisha me pare. Kur te shkoj prap ne Shqiperi pas 1 jave, do pyes se c'ishte kura exactly.

  Vjen ere me e mire se sa Proactive dhe merr me pak energji (Proactive ka jo produkte per te lare fytyren, per ty lyer, si edhe krem zbutes, etj.). Kush e ka perdorur Proactive e di qe mban nje ere te padurueshme. Njoh njerez qe e perdorin dhe vjen nje si ere gelqereje, ilace, etj.. Dhe po nuk e perdore per disa dite, s'ka efekt. Kerkon shume dedikim.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 6. #6
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime

  Something worth trying

  Alcool etilico
  + chloraphemicol
  + acid salicilik
  + mentol

  Eshte nje perzierje qe e beri nje farmaciste per mua ne Tirane.
  Shume i vrazhde per lekuren e fytyres, por megjithate e perdor (desperate times call for desperate measures). Mos e ver shume afer syve se do qash.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 7. #7
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Antarsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime n 24 postime
  Me shpjego pak me teper proceduren
  Te lutem.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 8. #8
  in bocca al lupo Maska e Leila
  Antarsuar
  25-04-2003
  Postime
  2,559
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Eshte nje leng pa ngjyre, i tejdukshem, por pak i turbullt ne fund (prandaj duhet tundur shishja).
  Thjesht lyen fytyren me te 3 here ne dite me pambuk. Me kalimin e kohes, te nevojitet gjithnje e me pak. Atehere fillo me 2 here ne dite, dhe me ne fund 1 here, deri sa te arrish rezultatin qe do.
  trendafila manushaqe
  ne dyshek te zoterise tate
  me dhe besen e me ke
  dhe shega me s'me nxe

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
  Antarsuar
  25-06-2002
  Postime
  773
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Proactiv solution permban vetem benzoyl peroxide si substanc aktive, keshtu qe mund te pastroj fytyren nga jasht per disa koh por nuk do e ndaloj problemin e akneve. Edhe uj me krip ka te nejjtin efekt me proactive solution vetem esht me pak efikas. Ilacet per akne jan me permbajtje steroides, un di nje qe e kam perdorur doxycycline, ky esht me perscription.

 10. #10
  PSIKOLOGJI Maska e Ermali-AL.....
  Antarsuar
  30-12-2003
  Postime
  125
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kurse une propozoj , disa menyra te tjera , te pa kostushme

  Do mbushesh nje tencere me 2 ose 3 kile uje , do hedhesh gjysem gote qumesht , me pas do ta nxehesh mire te llokotase : do ta maresh perpara dhe do ta mbash fytyren perballe tenxeres me qellim qe avulli te hape poret e lekures ,mbaje gati 7 ose 10 minuta deri sa te pushoje avulli .
  ki kujdes se mos digjesh

  Dhe nje tjeter . Mos sheko filma me sex , dhe mos mendo shume per sex ,
  ne qofte se , bindet shoqja tende per sex , atehere , ky do te jete ilaci me i mire qe te ka dhene ndonjere


  Pres pergjigjje per efektin ( eksperimente tek ty ) jo o jo shaka bej

  Mos te duket qesharake , vepro ashtu sic te thashe , dhe do me kujtosh , vullnet te kesh .
  C'do gje eshte nje gje , dhe asgjeja eshte nje gje !

  DYNJAJA pa FUND....

 11. #11
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Trajtimi estetik me nje terapi profesionale eshte shume efikas. Lexova diku nder postime qe alkooli mund te perdoret. Ju them qe eshte absolutisht gabim. Cdo tentative per te perthare aknet ose lekuren jep efekt te kundert sepse stimulon gjendrat te prodhojne sekrecion te yndyres!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

 12. #12
  Moderatore
  Antarsuar
  09-06-2002
  Postime
  1,812
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Te lutem! Edhe nje gje: eshte mire te perdoret ne te tilla raste produkt qe balancon nivelin e yndyres. Edhe larjet e shpeshta te fytyres jane te demshme! Nje krem si psh. Fluide hydra-matite eshte perfekt!
  Kenga me e larte qe mund te degjoje njeriu eshte belbezimi i shpirtit njere

Tema t Ngjashme

 1. Dashuria - kjo Fytyr e Zotit
  Nga Spleen1 n forumin Letrsia shqiptare
  Prgjigje: 164
  Postimi i Fundit: 22-07-2012, 10:31
 2. Purrat, si t kujdesemi
  Nga Albo n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 19-07-2009, 20:00
 3. Strukture me fytyre njeriu ne Mars
  Nga Darius n forumin Fenomene Paranormale
  Prgjigje: 107
  Postimi i Fundit: 15-05-2009, 12:55
 4. Sekretet e nj fytyre t bukur mashkullore
  Nga YlliRiaN n forumin Bukuri dhe estetik
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 04-03-2009, 09:51
 5. Bota Do T Ndyshonte Fytyr.
  Nga elda n forumin Shkenca dhe jeta
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 16-08-2002, 05:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •