Close
Faqja 8 prej 22 FillimFillim ... 67891018 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 160 prej 440
  1. #141
    i/e regjistruar Maska e ballack
    Anėtarėsuar
    23-01-2004
    Vendndodhja
    Toronto
    Postime
    267
    Possesi i topit ne favor te italise,kushedi pse?//////me danezet e kishin te vogel!!
    Ale;-"Ti piace il calcio?"
    Franz;-"Si!"
    Ale;-"Che squadra tifi?"
    Franz;-"Inter!"
    Ale;-"Ma non hai detto che ti piace il calcio?!"

  2. #142
    Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
    Anėtarėsuar
    16-10-2002
    Vendndodhja
    Torino (Itali)
    Postime
    1,700
    gabim fatal terheqja ne mbrojtie.
    tani duhet te fitoje 3-0 me bullgarine dhe cdo gje maron mire per italine.

  3. #143
    ...
    Anėtarėsuar
    26-11-2003
    Vendndodhja
    PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
    Postime
    1,428
    tani duhet te fitoje 3-0 me bullgarine dhe cdo gje maron mire per italine.
    Ore 3-0 e shef ne ender Italia. Bullgaret vete per inot qe s'morren asnje pike kane per te lujt si qent edhe do ta skualifkiojne Italine, qe te mbahen mend per dicka ne kete europian.

    Terhqeja ne mbrojtje? Pse ishin duke lujt ne sulm gjasme?

    Sikur mos te kene ate fatin e majmunit qe kan gjithmone, kesaj rradhe Italia %70 ka marr valixhet.

    Prit se harrova. Hajde gol qe ka bo Ibrahimovic hajdeee. Nje themer spektakolare qe ka perfunduar mu aty ke rrjeta mirimanges. Hallall buka qeverise.
    HOLLAND...

  4. #144
    ...
    Anėtarėsuar
    26-11-2003
    Vendndodhja
    PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
    Postime
    1,428
    Prape mendoj qe barazimi eshte i vetmi rezultat qe kurorezon kete ndeshje!
    Hallall, plako , ne koke i ke ra.
    Edhe ate here qe boni gol Lampard te kom kujtu. Kape gjo apo jo?
    HOLLAND...

  5. #145
    ...
    Anėtarėsuar
    26-11-2003
    Vendndodhja
    PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
    Postime
    1,428
    Nga ty po deshe plako dua te me tregosh ngjyren e fytyres se Del Monakose per 50 min,ishte e verdhe si limoni,apo si ato portokallet e kuqe nga brenda.
    Kolomb, une ta tregoj vete mer, ku ka pa gjo ai ishte erresire.
    Une pas minutes se 20 fillova me e ndje pak dobesine e Hollandes tek pasat qe spo i conin dot dderi ne fund, pasi lojen e filluam ne me mire por se mbajtem ritmin. Bayerni jot me tha, e mer te iku gjaku, mos u merzit po ma bote edhe po tallej iciki si trim qe eshte. E vetmja fjale qe i kam thone eshte "Prit, se sna njef mire ti ne", per kete ta deshmon edhe vet. Deri ne minuten e 81, nuk ma tha goja kurre qe do humbte Hollanda, por ama mas golit, ta them apo jo?

    Ta kam fjalen ta them fytyren e Bayernit apo jo?

    U jeshilos. lol Filloj duke mallku gjithe ekipin. Edhe para se te barazonim ne po thoshte, kjo loj maro barazim. Masnej kur barazum, iu pre filmi fare, se kishte edhe i qerre me tifoza portokallinj aty. Ne te dy encet qe gjujti Van Hojidonk mas golit, filloi te thoshte, po ma era gol. lol

    Ca tifozash jeni mer, frikacake. Nejse, ta leme ket pune se kena Cekin me rregullu iher se mire Shiponjat po ste lene as sorrat tani
    HOLLAND...

  6. #146
    Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Vendndodhja
    itali / modena
    Postime
    5,443
    Nese ndeshja Danimarke - Suedi del 2-2 , 3-3 apo cdo barazim me lart Italia eshte e eleminuar direkt pavaresisht se sa fiton me Rusin .

    Nese Danimarke - Suedi del 0 - 0 atehere Italia duhet te fitoje 2-0 per tu kualifikuar.

    Nese Danimarke - Suedi del 1-1 atehere Italia duhet te fitoje 3-0 per tu kualifikuar.
    Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

  7. #147
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Citim Postuar mė parė nga Del Monako
    Hallall, plako , ne koke i ke ra.
    Edhe ate here qe boni gol Lampard te kom kujtu. Kape gjo apo jo?
    lol , kapa leshin e Burbuqes !
    Isha ne mendje me ja vu barazim kokes , por kur shkova atje , futa ka £30 duke kap pjese te pare e pjese te dyte. Perfundimisht dola i humb! Sepse kapa Suedi pjese te pare dhe barazim loja komplet...dhe barazim pjesa pare , barazim gjithe ndeshja. Keto ishin 14/1 dhe (e harrova ate tjetren)...Vari bikutinat!

    Italia sot...e uritur per gola! Luajten shume dhe paten goxha raste per te fitu. Une nuk jam noi simpatizant i tyre, por ti themi gjonat sic jane. Italianet dominuan komplet pjesen e pare dhe pothuajse edhe pjesen e dyte. Nuk i deshi fati...
    Ai Vieri , po lu a thu se o me diarre mer jahu...
    Gattuso , edhe pse shumica nuk e pelqejne ... une mendoj se jep shume i shkreti per ekipin. Luan me shpirt dhe gjendet kudo ne fushe...Kshu si paraqitje dhe si temperamet , me ngja fiks si noi Derr i Eger ...(lol)

    ------- Nderrojme kapitullin tashi-------

    HOLLAND - Ceki ... neser!
    Jam komplet ne ankth deri sa te mbaroje ndeshja me fitore te Hollandes
    Vallai , Ceku eshte rangu me i veshtire i Hollandes. Kane loje te shpejte dhe organizohen mire qenat. Gjuajne te gjithe nga distanca dhe kane shpirt luftarak...
    Ne keto momente po flas pa tifozllik dhe po te gjykoj me mendje te kthjellet , them se neser do jete LUFTE! Gjermania me Latvian do fitoje ...packa se une do i fus bast Latvias (pak fare) se te pakten aty i ka oddsat me te mira 6/1

    Po fituam me rezultat te forte neser ( se eshte e garantume qe do kete me teper se 3 gola ne kete ndeshje ) ...dolem te paret ne grup pa disktutim.
    Ate Latvian kur ta fusin ne dore hollandezet , nuk e leshojne pa ja rras nja 7 petlla... Dmth ndeshja e neserme eshte me decizivja! (e veshtire do jete)

    Del Monako , kur te beje gol Van Der Vaart ne pjesen e pare , buzeqesh pak dhe futi nje birre nga une

  8. #148
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Suedia dhe Danimarka jane komshi,nuk besoj qe do i lejojne dicka rastit.Sidoqofte me vjen inat,duke pasur fitoren ne dore e leshuam.
    Ende nuk e kam te qarte nga cili vend dhe si e prodhoi ate shoot Ibrahimovici.
    Shpresoj qe do ndodh me e mira e mundshme dhe Italia plasohet per me tutje,edhe pse nuk me besohet.
    Pershendetje
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  9. #149
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Rreth golit te atij Ibrahimovicit ( o Van Monako ) ... ma fluturoi mizen ai rob lol

    Ai gol me kujtoi golat e Van Bastenit , plako

    Ka terheq dera me duket , se me Ajaksin luan edhe ai palla ...

    Gol per tu shenuar eshte ... ndoshta do jete me i bukuri per kete kampionat!

    Tashi nje gje ju kerkoj juve . Nuk po diskutojme me tifozllik per me objektivitet dhe me experincen tuaj si sportdashes dhe njohes te mire te futbollit :

    Si e parashikoni ndeshjen e neserme ?

    Dmth kush fito pjesen e pare ? ... kush fito te dyten ?

    Sa gola mund te behen ne loje ?

    Ca rezultatesh kapni ju ?

    Perfundimisht si e parashikoni ju si kritike ndeshjen HOLLANDE - Ceki ?!

    Storm Angel ... me vje keq per merzine qe te kane kriju italianet plako...
    Luajten , por treguan qe nuk jane ne nivelin qe duhet te ishin...
    Totti ju nevojit sot ...Cassano , luajti klas ...
    Kam frike se kesaj here nuk dalin fare nga grupi , megjithese pepinot ne cdo kampionat keshtu shkojne ... si noi gome e shpume i shef qe dalin ne finale lol

  10. #150
    Perjashtuar Maska e Ryder
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Postime
    1,160
    Hajt rruge te mbare edhe pepinove. lol
    Per Gjermanine neser jam pak a shum 100% i sigurte qe do fitojne po me then te drejten e kam icik ate parandjenjen e hidhur ne zemer kur vje puna te lujn gjermanet me skuadra te djegura si Letonia, Hungaria apo Shqiperia lol....zakonisht kur humbin ne shku rastesh i quj "perkrahes talentesh te reja"

    Danimarka gjithmon me kenaq kur e shof. Bejn futboll te hapur e te sakte, jo mundje trup me trup si Gattusot e ish-Gentilet italiane.
    Megjithse kjo shoqata e arbitrave "anti-bolshevike" vazhdon misionin si duket. Sapo i mohoi Bullgarise goditjen e denimit ngjit me zonen, shkon e i jep karton te kuq ati Petrovit. Po prap te lodhur...i duhet nej vandal si Stoiēkovi ta kapin veten edhe ihere.

    Sa per Hollande Ceki....megjith antipatine qe kam per Juventusin do jet hera e pare dhe e fundit qe do me degjoni tu then "GO NEDVEEEEEEEEED!!!" lol

  11. #151
    i/e regjistruar Maska e MtrX
    Anėtarėsuar
    29-11-2002
    Vendndodhja
    Korēė
    Postime
    755
    Citim Postuar mė parė nga DeuS
    Si e parashikoni ndeshjen e neserme ?

    Dmth kush fito pjesen e pare ? ... kush fito te dyten ?

    Sa gola mund te behen ne loje ?

    Ca rezultatesh kapni ju ?

    Perfundimisht si e parashikoni ju si kritike ndeshjen HOLLANDE - Ceki ?!
    HOLLANDE - Ceki
    Pjesa e pare:
    1:0 Van Nistelroy (ose Kluivert mqs si duket edhe ky do jete qe pjesen e pare ne fushe)
    Pjesa e dyte:
    2:0 Overmars (megjithese degjova ketu se nuk do e fusi Overmarsin Advokati.)

    Mos e teprojme shume me golat se i thone Ceki

    Sa per Italianet, shpresoj te mos kualifikohen si gjithmone edhe kete here me mbathje neper kembe. Belli, ciao.
    Ibrahimovic mbase do mbaje golin me te bukur te kampionatit, nqs Van Nistelroy neser nuk ben ndonje gje te llahtarshme lol.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MtrX : 18-06-2004 mė 20:03
    MtrX ubicumque felix

  12. #152
    ...
    Anėtarėsuar
    26-11-2003
    Vendndodhja
    PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
    Postime
    1,428
    Del Monako , kur te beje gol Van Der Vaart ne pjesen e pare , buzeqesh pak dhe futi nje birre nga une
    Rrofsh Deus. Ne e kishim problemin me kete Gjermanine, se si me thone, donim me fitu por edhe nuk donim me humb. Ndeshje kunji. Hollanda zakonisht sulmon me shume. Besoj neser do te dale ne pah loja e vertete e Hollandes. Po fitum neser, maroi filmi. Ne dalim ne cerekfinale, Gjermoni shkon ne shpi. Cekun e marrim per dore mas nesh. Neser eshte jete a vdekje. Deus do ma degjosh zonin kur te bojme gol deri atje plako. Ishalla ma fut Overmarsin qe pjesen e pare se ai Zenden me boni me hije. lol




    Tashi nje gje ju kerkoj juve . Nuk po diskutojme me tifozllik per me objektivitet dhe me experincen tuaj si sportdashes dhe njohes te mire te futbollit :

    Si e parashikoni ndeshjen e neserme ?

    Dmth kush fito pjesen e pare ? ... kush fito te dyten ?

    Sa gola mund te behen ne loje ?

    Ca rezultatesh kapni ju ?

    Perfundimisht si e parashikoni ju si kritike ndeshjen HOLLANDE - Ceki ?!


    Mu me perjashto nga ky parashikim. Eshte e pamundur ta gjej une sa del Hollanda. Megjithate po them nje 2-0 fiton, me teper urim se sa parashikim.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Del Monako : 18-06-2004 mė 19:52
    HOLLAND...

  13. #153
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Neser do kete gola - me shume se 3

    Hollanda ka 70% propabilitet per te fituar...

    Golin e pare e parashikoj nga konditje kendi , kshu qe noi mesfushor mendoj se do shenoje...jo Ruudi

    Duke mendu qe barazim nuk del kjo ndeshje (nuk ka sesi) ...po parashikoj Hollande pjese e pare , Hollande gjithe lojen dhe ...karambolin e perhershem qe eshte Ceki te paren , Hollande fito lojen. Ka alamet basti ktu ...fut 1 merr 25 . Dmth fut 50 merr 1750 lol
    Kurse Hollanda ne te dyja pjeset eshte fut 3 merr 10 (edhe kjo s'o keq)

    Une parashikoj ... 3-1 ... 3-2 ...sepse e di qe me Cekine do behen gola!

    S'e di vallai...Ka per te qene ndeshje e rrezikshme!

    Holland ma tund fushen dhe me sill nje fitore ... sa per ti qesh pak ktyne kpucareve te gjermanise

    Mtrx-o lol , ty te kena harru komplet mer daji. Po si mer te kane bo kapterr dhe ne harrum me ta dhuru noi kokerr hudher ( se t'marrim m'sysh ) . Apo nuk te ka lezet ajo ngjyra jeshile te emri lol. Nejse iher , urime per renien nga pozita qe ke pas dhe suksese ne moderimin e ideve te pseudo-moderatoreve . Per ty respekti mbetet i njejte ... edhe pse ke vesh uniformen e atyne qe me sjellin alergji 2000 milje larg
    E hengre edhe ti o trim lol

    Po te sjell nje varg me hudher sa per te prish synin e keq!

    __________________________________________
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  14. #154
    Eks-plorator Maska e kolombi
    Anėtarėsuar
    27-05-2003
    Vendndodhja
    Mes oqeaneve...............
    Postime
    3,720
    Llafet e shumta jane fukarrallek per ju plantacionet e portokalleve te Ksamilit.
    Edhe me Gjermanet bote parashikime pjesa e pare 2-0 e dyta 4-0,por e pate priftin gomar per 81 minuta.
    Nese neser i hani petllat i lini fushat e Portugalise dhe kthehuni aty ku e meritoni,shitesa tulipanesh ne dyqane lulesh per diten e shen Valentinit,qe neser munt ta kete emrin Nedved.

    Shpresoj Gjermanet te mos nenvletesojne Letonine,edhe ndodhemi perpara veshtiresive si me Rumani,Hungari,apo Shqiperi dikur.Na duhet nje fitore e paster,pa demtime dhe kartona.
    "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

    GETE

  15. #155
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Citim Postuar mė parė nga kolombi
    Llafet e shumta jane fukarrallek per ju plantacionet e portokalleve te Ksamilit.
    Nese neser i hani petllat i lini fushat e Portugalise dhe kthehuni aty ku e meritoni,shitesa tulipanesh ne dyqane lulesh per diten e shen Valentinit,qe neser munt ta kete emrin Nedved.

    Kolombo , paj Zotin pse i ke ra n'qaf ktij forumi kot ? lol
    Shko mer futu anej ka Letersia , se me kto kryevepra qe shkru ti ... zgjon Balzakun nga gjumi i perjetshem...
    Per Hollanden do flasim neser

    Tani po te te dhuroj nje (disa) vargje me hudhra ... se qysh kur je ri-rritur ne pozite kam harru me te heq synin e keq

    Mtrx-it nje varg i takonte ... kurse SMO-se i takon nje .... kopesht

    ____________________________________
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  16. #156
    Desert Fox Maska e bayern
    Anėtarėsuar
    12-06-2002
    Postime
    3,030
    Ore u ka rrit kilja portokalleve me duket mu..Edhe mishi lopes sidomos ajo e rraces ka shkuar ne stratosfere..
    humbja e hollandes do beje mire per konsumatorin se ul cmimet e ketyre 2 produkteve jetesore lool.

    Del Mrroklle harrove me thon qe gjate ndeshjes thoje "kshu eshte kur le vetem Van nisterloin... ai me komtaren osht kot. Plus te kam pas dit rob llafazon ama ato 81 minuta kam pare nje ane ndryshe tenden...i urte si shqerre....ah mer kolomb thoja si nuk i kam ngja icik shokut un mer te jem kaq i urte se spipetinte as edhe misa. Sa here mundohesha me e ngushellu bote sikur se kish menjen ose shante Zendenin loool"

    Qe thoni ju neser kinja fryken atij Jan Koller edhe Rosickit se ne bundeslige luajne...Edhe ja u marrin erzin ata....

    ne neser presim vendin e pare ne grup.

    Kolomb merr sazen edhe ti knoj ate kongen...ate mer..qe ka ate termin Arome portokalli ison e ma Deusi me Monakon...Pijet i bje Ryder si gjitmone..Mezet po i bi une..lol
    Kampionat te mbare te ēmendurit mbas futbollit.
    But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

  17. #157
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Hollanda do e fitoj Cekine. Rezultati 3-1 per Hollanden.E kush do i jep golat nuk e di.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  18. #158
    i/e regjistruar Maska e Illyriani
    Anėtarėsuar
    29-05-2004
    Vendndodhja
    Suedi
    Postime
    4
    Shpresoj qe shqiperia dote mer pjes ne EURON e ardhshem

    ROFSHIN SHQIPTARET !!!!!!!

  19. #159
    Authentic Maska e DeuS
    Anėtarėsuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Fjala jote ne vesh te ZOTIT , Storm Angle

    Hollanda nuk luan asnjehere fort pjesen e pare ...por sot ...they "Must"

    Gjermania me Letonine fillojne tani...nje barazim na nxjerr automatikisht lol

    Nejse, fitorja me ceket sot na jep 4 pike ... plus 7 gola ja rrasim Letonise ... Sa behen ?!

  20. #160
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Une mendoj se Cekia do te fitoje kunder Hollandes sonte, dhe do te beje tifo per Cekine edhe pse nuk jam ndonje tifo i cekeve por per inat te holandezeve se ato i kam shume inat lolllll, dihet pse i kam inat.
    My silence doesn't mean I am gone!

Faqja 8 prej 22 FillimFillim ... 67891018 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Premisa tė gabuara
    Nga Arrnubi nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 30-04-2012, 18:25
  2. Kosova organizatore e Kampionatit Evropian tė Futbollit me Robotė
    Nga YlliRiaN nė forumin Lajme nga informatika
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 23-04-2009, 17:23
  3. Rexhep Qosja: Tė vėrtetat e vonuara
    Nga ARIANI_TB nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 19-09-2006, 20:51
  4. Kronika nga Historia e Futbollit Shqiptar
    Nga BlueBaron nė forumin Sporti nėpėr botė
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 11-01-2006, 12:27
  5. Pėrgjigje: 25
    Postimi i Fundit: 14-06-2004, 08:43

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •