Close
Faqja 10 prej 22 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 440
 1. #181
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,486
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  shume shume larg nga gjithe te tjerat , ndeshja me e mire qe kam pare ne euro. na kenaqen me lojen qe te dy. na kenaqen edhe me rezultatin meqe ra fjala. megjithese ajo karta e II qe i la me 10 lojtare qe kot fare. e mori nedved, as e preku, nuk qe faul fare. mbase kishte pak ndikim karta po ceket nuk permbaheshin. lere qe i thyen shtyllat qe te dyja skuadrat. ndeshje shume e mire nga 2 skuadra sulmuese me mbrojtje si kembet e dhise. futballi fitoi sic thane me pare.

  smund te themi te njejten gje per gjermanine. bobic qe per backa. te gjithe per backa e kova me uje te ftohte qene. tani me cekine te shikojme cdo behet; ose do na shqyejne ose do tregojne prape nivelin si skuader. me ato qe na tregoi cekia dje, sdi cfare te besoj.

  sot sot kemi prape ndeshje. spanje -portugal , besoj se do shikojme prape top te mire se jane si hollanda,cekia dhe keto, skuadra sulmuese, megjithese pak me poshte. edhe greqia me rusine do jete ndeshje e mire besoj se skane gje per te humbur ruset. peace
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 2. #182
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Del Monako
  HOLLANDA ZEMRA IMEEEEEEEEEEEEEEE  I LOVE U! (edhe pse me bone me lot)

  Deus ke shkrujt ti edhe per mu.  Mire qe te pashe qe kishe shkrujt ketu se me zu fryka thashe mos ke varur veten tek poci se spergjigjesh ne tel. loooool
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 3. #183
  Desert Fox Maska e bayern
  Anėtarėsuar
  12-06-2002
  Postime
  3,029
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Analiza ime.

  Futbolli i baby's

  Keshtu do ja vija un emrin ketij europiani te cmendur. Ta filloj nga Gjermania e njemije e nje peripecive. Madheshtore kunder Hollandes, shume te vegjel kunder liliputeve te Letonise. Nga fokusi sic e pashe une ndeshjen Verkapovskis meritonte nje penallti se andej nga fundi i pjeses se dyte Woerns e pengoi. Dicka vetem ishte me mire Gjermania perqindja e mbajtjes se topit (70% kundra 30% te Letoneve). Te tjerat e njejta histori tashme 6 vjecare, gjermania sheume e dobet per ta krahasuar me superfuqine e dikurshme. Sidomos sulmi te cilin e konsideroj si nje ekuacion me dy te panjohura(Bobic + Kuranyi)...edhe kur ekuacionit i shton nje ndryshore te trete(Klose) ekuacioni nderlikohet me shume. E vetmja note pozitive dje ishte Kahn(35 vjecar) edhe Schwainsteinger.

  Ndryshe nga shume te tjere me ka zhgenjyer Hollanda. Megjith superlativat e thena vlejn pak. Faktori fushe eshte ai qe determinon kampjonet. Deritani keta kampjone kane fytyre lindore. Ceket e Nedvet edhe Rosickit japin leksion legjionareve te shumepaguar. personalisht mendoj se Hollanda po vuan nderrimin e gjenerates. Lojtare si Reiziger, Cocu apo edhe Davids e kane te veshtire ti ambjentohen lojes se Van Der Vart, Sneijder e Co. Nje tjeter faktor i ketij deshtimi total por qe tifozat e Hollandes jane mesuar me te eshte edhe mungesa e theksuar e EKIPIT. Soliste te topit por me hunden perpjete. urrejne lojtaret e ekipit te tyre jo kundershtaret. kane cmirre per njeri tjetrin. trajneri Advokat eshte nje prototip i Ferguson. I pelqen hierarkia e disa kokrrave ne ekip.

  Interesantja
  Ndeshja e vdekjes do ta quaja. Portugali-Spanje nje finale e parakohshme. Kush humbet merr valixhet . Kush fiton vazhdon enderren. Kur mendon qe ne pozitat e Cekise gjendet Greqia e Ottos te vjen te qeshesh. Tashme futbolli nuk njeh me emra.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 4. #184
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Edhe nje futboll tjeter interesant.Edhe pse nuk pres shume gola,shpresoj qe do shofim futboll qofte edhe te perafersishem me ate qe e pam dje.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 5. #185
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga bayern
  Analiza ime.

  Futbolli i baby's

  Keshtu do ja vija un emrin ketij europiani te cmendur. Ta filloj nga Gjermania e njemije e nje peripecive. Madheshtore kunder Hollandes, shume te vegjel kunder liliputeve te Letonise. Nga fokusi sic e pashe une ndeshjen Verkapovskis meritonte nje penallti se andej nga fundi i pjeses se dyte Woerns e pengoi. Dicka vetem ishte me mire Gjermania perqindja e mbajtjes se topit (70% kundra 30% te Letoneve). Te tjerat e njejta histori tashme 6 vjecare, gjermania sheume e dobet per ta krahasuar me superfuqine e dikurshme. Sidomos sulmi te cilin e konsideroj si nje ekuacion me dy te panjohura(Bobic + Kuranyi)...edhe kur ekuacionit i shton nje ndryshore te trete(Klose) ekuacioni nderlikohet me shume. E vetmja note pozitive dje ishte Kahn(35 vjecar) edhe Schwainsteinger.

  Ndryshe nga shume te tjere me ka zhgenjyer Hollanda. Megjith superlativat e thena vlejn pak. Faktori fushe eshte ai qe determinon kampjonet. Deritani keta kampjone kane fytyre lindore. Ceket e Nedvet edhe Rosickit japin leksion legjionareve te shumepaguar. personalisht mendoj se Hollanda po vuan nderrimin e gjenerates. Lojtare si Reiziger, Cocu apo edhe Davids e kane te veshtire ti ambjentohen lojes se Van Der Vart, Sneijder e Co. Nje tjeter faktor i ketij deshtimi total por qe tifozat e Hollandes jane mesuar me te eshte edhe mungesa e theksuar e EKIPIT. Soliste te topit por me hunden perpjete. urrejne lojtaret e ekipit te tyre jo kundershtaret. kane cmirre per njeri tjetrin. trajneri Advokat eshte nje prototip i Ferguson. I pelqen hierarkia e disa kokrrave ne ekip.

  Interesantja
  Ndeshja e vdekjes do ta quaja. Portugali-Spanje nje finale e parakohshme. Kush humbet merr valixhet . Kush fiton vazhdon enderren. Kur mendon qe ne pozitat e Cekise gjendet Greqia e Ottos te vjen te qeshesh. Tashme futbolli nuk njeh me emra.

  Jo se je Gjerman,po sa here shkruan seriozisht per futbollin te heq kapelen se me tregon qe e sheh futbollin nga te dyja anet e medaljes se tij.
  Kenaqsi qe pasionant i armates gjermane.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 6. #186
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Shifni oddsat e ndeshjes Ceki-Gjermani

  Ceki to WIN 12/5 ...fut 50 merr 120 ( 170 me gjithe 50-tshen tate dmth )

  Gjermani to WIN 5/4 ...fut 40 merr 50 ( 90 gjithsej bashke me 40-tshen tate )

  Si ka mundesi qe Ceku ti kete bastet kaq te mira , kur dje tregoi qe eshte aq i fuqishem ?!

  Deri sot ne dreke nuk i kishin nxjerre oddsat per kete ndeshje...

  Lind pyetja : Pse valle ?!

  U morr vesh kjo pune ... Cekia shiti ndeshjen!

  Ky Europian u bo PISLLIK i gjalle...

  I dhjefsha futbollin ...

 7. #187
  i/e larguar Maska e Vjosa
  Anėtarėsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  33
  Postime
  1,379
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  O Hollandez Ku Ini Ore Nuk U Shikoj Apo Ja Futet Se Qarit .
  Me Duket Sikur U A Kisha Thene Une Qe Ju As Grupin S'mind Te Kaloni Jo Per Ndonje Gje Po Jeni Kot .prandaj Sice Kam Thene Te Ai Hollandezi I Flakte (pa Tru)del Monaco Jeni Me Nje Fjale Kot Se Smirrni Vesh Nga Futbolli Prandaj Nderroni Skuader Sa Si Po E Shikoj Me Lot Ne Sy Do Jeni Gjithe Kjeten

 8. #188
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  E mer palle.
  Edhe e vdekur te jete Gjermania kur loz me ekipe si Ceku,do jete favorit vetem nga emri qe ka por edhe nga pozita qe i duhet vetem fitore.
  Nese ishit te zote fitonit Gjermanet dhe Ceket dhe nuk e linit fatin ne duart e te tjereve.
  Cekia tregoi dje se eshte ekip i mire ,brenda fushes se gjelbert dhe jo neper letra dhe baste si Hollanda juaj.
  Tani shpresoj se Gjermania do tregoje edhe nje here gadishmerine e saj sa here e theret historia,dhe e kemi bere shume here.
  E perseris Gjermania kurre nuk munt te kerkoj meshire nga,ata qe po i mban me buke ne Bundesliga.
  Nese vertet do meritojme fitoren le te kualifikohemi,nese jo,le te marrim rrugen e kthimit me nje tjeter mesim,dhe me shpresen te kemi nje ekip ne te ardhmen qe do dominoje dhe do jete ne kerkim te fitimit te kupes se botes 2006.
  Kurse ju Hollandezet nje jete te tere me shamite e loteve,dhe nostalgjite e ndeshjeve spektakolare,me fatin ,arbitrat,me diellin ,me shiun,me barin qe nuk ishte prere mire.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 9. #189
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Lojen qe beri Cekia dje,sidomos ne pjese lojen e dyte,nuk ka ekip ne bote qe dot do mund t`i bente balle.
  Dy anet e medaljes,kolombo,me kujtohet pjesa e pare e lojes dhe pjesa e dyte.
  Nje 45 minutesh per secilen skuader.
  A sa per Gjermani-Ceki,ne futboll me kane mesuar qe eshte gjynah te besh prognoze.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 10. #190
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Spanje-Portugali 0-0
  Greqi-Rusi 1-2

  Agonia vazhdon,sidomos per portugezet qe pjesen e pare,lujaten me mire se spanjollet qe tregohen teper te kujdeshem ,per te ruajtur pa prekur rrjeten.

  Rusia loz per historine duke hedhur menjane iluzionet e shitjes se ndeshjes.Pjesen e pare dominoi mbi greket,te cilet me golin e vetem te Vryzas,jane perseri ne kolpon e kualifikimit.
  Nese Greku humbet 2-1,atehere te kalifikohen te dyja Spanja dhe Portugalia duhet qe derbi iberik te perfundoje 3-2 per portugezet.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 11. #191
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  58 min Gol pikture nga Nuno Gomes.
  Spanje me kete rezultat mbetet jashte.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 12. #192
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Ne Las Palmas do shijojne pushimet beharore ekipi Spanjoll.
  Portugali,Greqi dy ekipet e para se bashku me Ceket dje qe prene bileten per ne cerekfinale.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 13. #193
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Citim Postuar mė parė nga kolombi
  58 min Gol pikture nga Nuno Gomes.
  Spanje me kete rezultat mbetet jashte.
  Edhe nje mjeshtri e selektorit.Dhe nga ana tjeter nje gabim tjeter.
  Spanja nuk luan dot pa Morientes.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 14. #194
  R[love]ution Maska e Hyllien
  Anėtarėsuar
  28-11-2003
  Vendndodhja
  Mobil Ave.
  Postime
  7,732
  Faleminderit
  0
  19 falenderime nė 19 postime
  Rusia e ka shitur ndeshjen qe cke me te. Shkun me ben dy gola dhe e lane pastaj. Kane humbur nje qerre me raste. Greqia kualifikohet fal nje goli. E po ky eshte futbolli i bukur qe forumistat qe jane pro-futbollit i kunderviheshin deri para pak kohesh atyre qe kane dhe ndjenja pak rraciste kur flasin? Me fol drejt Greku nuk e meritonte hic fare te dilte. Gola rokambolesk si me Portugaline ashtu dhe me Spanjen qe e mbyti fare.

  turp i madh, me dalin keto dreq ekipe edhe rrezikon me u eliminu ekipe te kalibrit te Hollandes. Po bie ere evropjani i saju per organizatoret me duket.

  Ndeshja Spanje - Portugalia dhuroi emocione me trakte, qe ndeshje qe u luftua nga fundi. Spanja me dy shtylla nuk pati fat te madh, dhe Portugalia ne me shume se dy okazione mund ta kishte mbyllur lojen perfundimisht.

  Brravo cifti ekuilibrist Greko-Rus qe garantoi vazhdimesine e njerit prej ekipeve qe luajten futbollin me te shumtuar ne Evropjan.
  "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

 15. #195
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  35
  Postime
  6,849
  Faleminderit
  0
  24 falenderime nė 24 postime
  Oh sa qef do bej,o sa qef do bej kur do hane nja 3-4 petlla ne cerek finale.Greket jane hmmm aj ma mire mos perdor fjale jo futbollistike.
  Me vjen inat,shume bile...
  Greku ne cerek finale,e me car ekipi me fisas e pisas.Bljak!
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 16. #196
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Desh e hengren malagat . Dhe nga kush ...nga ruset !!! Lexova se gjithe keto dite ruset kishin bere plazh per qef ...as e kishin vrare trurin fare per ndeshjen .
  Eshte e vertete ajo shprehja , ''ai qe po mbytet te terheq me vete '' ..desh moren me vete greket .

  Spanja sot beri lojen me te dobet te saj. Kur futesh ne fushe per te marr barazim e peson . Fundja ata shanset i humben kur nuk rrafen grekun .

  Kurse Portgalia eshte ekip teknik , por ka mangesi te medha ne mbrojtje .
  Scolari me ne fund e kuptoj qe Ronaldo duhet te loze si titullar . Habitem sesi loz akoma me Pauleten , qe duket qe nuk eshte ne forem .

  Sa e lehte eshte te gjykosh veprimet e trajnerit !!!!!!!
  Sot Scolari p.sh per te ruajt rezultatin hoqi Figon e futi Couton ...Sikur te kish barazuar Spanja ...Te gjithe do thoshin , gaboi se u terhoq ne mbrojtje te rezultatit !!! Sot ai fitoi dhe te gjithe thone : Bravo Scolari...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 17. #197
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,321
  Faleminderit
  0
  17 falenderime nė 15 postime
  Plako , nuk do benin gje ruset mer daji jo...
  Ishte thjesht strategjia per te mos rene ne sy per shitjen e lojes...
  Te njejten gje do shohim edhe pas disa ditesh ... nga Bullgaria ...apo (shkrepse-makersit)
  Shikoje kur te mos fusi asnje lojtar deciziv ne loje Cekia (gjasme per ti ruajtur per me vone)
  Do bejne ndonje gol pjesen e pare ... sa per te tregu qe nuk ka pislliqe...
  Pastaj vijne dojcat dhe marrin lojen me merite (sic e morren me Latvian)

  Per Portugaline mu be qejfi...
  Kerkuan fitoren dhe e morren...
  Ishte gabim fatal nenvleresimi qe i bene grekeve ne fillim...
  Gjynah Spanja (i kisha parashikuar te dytet ne grup)...

  Sot do kete futboll simpatik (ama asnje ndeshje nuk do zevendesoje ate te pardjeshmen)
  Franca me Zvicren duket loje e mbaruar qe tani. Zvicra do rezistoje , sepse e ka akoma nje shprese tek humbja e Anglise (shprese e vogel fare)
  Anglia me Kroacine do jete ndeshje klas. Ceket do sulmojne , sepse duan fitoren. Anglezet do sulmojne gjithashtu , por do jene me te fokusuar tek barazimi , pa pretenduar shume...
  Te shohim ...surprizat jane prezente sot!

  Kam nje parandjenje te vogel qe Kroacia do ja vjedhi ndeshjen Anglise! (nuk ja uroj)

 18. #198
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Nuk besoj qe e kane shit ndeshjen ruset . Por mendoj qe greket u futen gjithe p.ordh ne fushe dhe ndaj desh e hengren . Greket kane ecur sepse jane nenvleftesuar nga te tjeret dhe kane taktiken 1+10 me ekipet e forta , por ne momentin qe u ndeshen me nje ekip ''te vogel'' dhe duhet ta benin ata lojen desh e hengren .
  Megjithate dyshimet edhe mund te jene pasi ruset humben rastet per te shku 3-0 apo 3-1 ne pj. e dyte ...Gje te sigurte nuk ka me ne futboll...

  Sa per Cekun , e thashe qe nje mrekulli e shpeton Hollanden..Trajneri Cek ka vendos te heqi shumicen e lojtareve te formacionin baze..
  Megjithate nuk i dihet ne futboll...
  p.s
  Ndoshta nuk bien dakort per pazarin
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 19. #199
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Gazetaret forumiste te futbollit nxorren xhevahirin e pare.Rusia shiti ndeshjen.Nese Rusia donte te shiste ndeshjen nuk shenonte dy here,se as do pyeste cdo thoshin bota futbollistike aq me teper forumistet e Albasoul.
  Greqia eshte ne cerekfinale se nuk u mposht as nga Portugezet dhe as nga Spanjollet.Luajti kacakce,ashtu si Letonia me Gjermanine,qe ju dhuroi caste dhe epshe te pafundme.Po tjeter eshte Greqia dhe tjeter Letonia.Tjeter eshte Monika ,dhe tjeter firsamonika.
  Hiqini syzet politike nga futbolli,dhe do shihni fare qarte se ne futboll kurre nuk thuhet kurre.Ndaj edhe kishim ne Champions League nje finale Monaco -Porto.
  Spanjollet e sotem merituan skualifikimin,pasi u futen ne fushe jo per fitore.
  Humben disa raste ,por sic thashe edhe me lart fati ndihmon me te fortet ,me te zotet,dhe spanjollet sot u treguan te paket ,dhe reaguan me vonese.
  Torres shume i ri,pa pervoje per ndeshje te tilla.

  Nese neser nuk do kemi supriza,cerekfinalet do jene
  France-Greqi
  Angli-Portugali
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 20. #200
  i/e regjistruar Maska e R2T
  Anėtarėsuar
  18-04-2003
  Postime
  1,062
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Parashikimi im per cerekfinalet e tjera eshte:

  Gjermani - Danimarke
  Ceki - Itali

  Gjysemfinale:
  Gjermani- France
  Angli-Itali

  Finale
  Gjermani-Itali
  Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

Faqja 10 prej 22 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Premisa tė gabuara
  Nga Arrnubi nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-04-2012, 18:25
 2. Kosova organizatore e Kampionatit Evropian tė Futbollit me Robotė
  Nga YlliRiaN nė forumin Lajme nga informatika
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-04-2009, 17:23
 3. Rexhep Qosja: Tė vėrtetat e vonuara
  Nga ARIANI_TB nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 19-09-2006, 20:51
 4. Kronika nga Historia e Futbollit Shqiptar
  Nga BlueBaron nė forumin Futbolli shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-01-2006, 11:27
 5. Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 14-06-2004, 08:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •