Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 39
  1. #1
    Enigma Maska e SHKODRANJA_YLL
    Anėtarėsuar
    08-06-2004
    Vendndodhja
    ne shtepi
    Postime
    32

    I doli boja...

    Ishte nje futbollist qe kerkonte grua bjonde. E nxjerr lajmin ne gazete se kerkon nuse bjonde lart e poshte. E sheh nje zeshkane dhe vendos me u ly lart e poshte qe me u martu. E shef ky kete gruan, bjonde kjo ( e lyme ) edhe vendosin me u martu. Kalojne dite e kesaj fillon me i dal boja pak nga pak. E shef ky i shoqi , bahet nervoz qe e kishte rrejt se ka ken bjonde edhe i thote qe neser kane me dal ne gjygj per divorc. Iken i shoqi me lujt futbool me shfry nervat edhe per keq han nji top synit edhe i nxihet syni. Nejse, vjen koha e gjygjit dhe i thote gjykatsi kesaj gruas
    - Pse ke genjyer qe je bjonde origjinale lart e poshte?
    Dhe i pergjigjet kjo gruaja duke tregu nga i shoqi
    - Burrit tim nje top i ra fytyres nje here dhe i u nxi syri, po mua qe me godasin cdo nate dy topa, cfare duhet te them?
    XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

  2. #2
    Enigma Maska e SHKODRANJA_YLL
    Anėtarėsuar
    08-06-2004
    Vendndodhja
    ne shtepi
    Postime
    32

    Hera e pare

    Ishin burre e grua naten e pare te marteses. E shoqja ishte shtrire ne krevat kurse i shoqi po u sillte neper dhome. Kjo gruja donte me e ba ate muhabetin edhe i thote te shoqit,
    - O burre kam ftohte..
    - Merre batanijen- ia kthen i shoqi
    - O burre po une kam prap ftohte- vazhdote kjo
    - Merre jorganin moj- i thote ky
    Kesaj i hipin nervat edhe i thote cope
    - O burre ti a e din qe kam nji vrime
    edhe i shoqi qe e shef edhe ia kthen
    - Po prandaj ke ftofte ti se te hyn era ....
    XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

  3. #3
    Enigma Maska e SHKODRANJA_YLL
    Anėtarėsuar
    08-06-2004
    Vendndodhja
    ne shtepi
    Postime
    32

    Deshira e gabuar

    Ishte njeri dhe po ecte ne breg te detit. Ec e ec kur sheh nje llambe magjike. E merr ky dhe e ferkon kur i del nje xheni.
    - Kerko tre deshira- i thote xheniu
    - Dua te jem i pasur- thote ky dhe i plotesohet deshira
    - Dua te jem i zgjuar- dhe i plotesohet deshira
    Mendon ky edhe per gruan sepse shef nje kale ne breg te detit
    - Dua ta kem sa te atij kalit- edhe i plotesohet
    Vjen darka edhe ky shend e vere tu prit te shoqen. Vjen kjo ne dhome edhe i thote ky - Grua kam nje surprize per ty- edhe i heq pantallonat ky
    Gruja shtanget ne vend me goje hapur, UAAAAAAAAA burro qa ka ndodh ?
    Kali kishte qelluar femer ( pele )
    XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

  4. #4
    GuEsS...? Maska e Leandra
    Anėtarėsuar
    24-10-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    185
    Ahahaah keto ishin shume te bukura.
    Une me ty pata fillu
    vec ta bej tjetrin xheloz,
    e tash me ty jam dashuru,
    ...kjo pune me ben nervoz....

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e R2T
    Anėtarėsuar
    18-04-2003
    Postime
    1,061
    Martohet cifti, por djali nuk ja ka shume haberin se si nderzehet gruaja. Pyet te atin cfare te beje, dhe i ati i pergjigjet: - Bir, bej te njejten gje qe ben ajo.

    Vjen nata dhe futet cifti ne dhome. Zhvishet gruaja, zhvishet dhe burri, shtrihet ne kervat gruaja, shtrihet dhe burri, ngre kembet ne ajer gruaja i ngre dhe burri. Pret burri per dicka tjeter, gruja s'po ben asnje veprim. I lodhur me kembe ne ajer e pyet:
    - Po tani o gru ca do bejme.
    Gruaja gjithe sarkazem i pergjigjet: - Tani do presim te vije njeri e te na i fuse qe te dyve.
    Postimi i mesiperm nuk shpreh detyrimisht opinionin e autorit mbi temen e ngritur.

  6. #6
    Enigma Maska e SHKODRANJA_YLL
    Anėtarėsuar
    08-06-2004
    Vendndodhja
    ne shtepi
    Postime
    32
    hahahah lol sa i merdhitun ky i shkreti dhe e shkreta grua
    XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

  7. #7
    Enigma Maska e SHKODRANJA_YLL
    Anėtarėsuar
    08-06-2004
    Vendndodhja
    ne shtepi
    Postime
    32

    Ne psikiatri

    Ishin dy budallenj qe kishin vendosur te arratiseshin nga spitali i te marreve sepse u dukej vetja se nuk ishin per ate vend. Shume mire. Filluan keto me ba planin e arratisjes se kena me kapercy kete mur, kena me kalu tek ajo rrugica, kena me kapercy ate murin tjeter etj etj. Vjen nata e arratisjes edhe po baheshin gati keta. Pikerisht ne ate moment ra nje termet dhe i shembi te gjitha muret rrethuese. Keta te dy shohin njeri-tjetrin ne sy edhe thone,
    --Hajde kthehemi mbrapsht se na u prishen planet.
    XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

  8. #8
    Enigma Maska e SHKODRANJA_YLL
    Anėtarėsuar
    08-06-2004
    Vendndodhja
    ne shtepi
    Postime
    32

    Histori e vertete

    Ishin studentet e mjekesise ne nje ore leksioni dhe vendosin ti bajne nje shaka presoreshes. Keta marrin organet e nje kufome mashkull i fusin ne nje kavanoz dhe i fusin ne sirtarin e tavolines se presoreshes. Hyn ajo ne klase e direkt tek tavolina. Hap sirtarin dhe e sheh kavanozin aty. E mer shef nga klasa edhe thote,
    --Te gjithe vajzat jashte
    Dalin vajzat nga klasa dhe mbesin vetem djemte dhe presoresha. Kjo i drejtohet atyne.
    --Kujt i kane humbur keto qe kam ne dore te vije e ti marre.

    .......eshte histori e vertete....
    XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

  9. #9
    Enigma Maska e SHKODRANJA_YLL
    Anėtarėsuar
    08-06-2004
    Vendndodhja
    ne shtepi
    Postime
    32

    Mbeturinat

    Ishte nje varfanjak i shkreti qe shkonte dere me dere e mblidhte mbeturinat per me marr njaj lek me ushqy vedin fakiri. Nje dite shkon ky ne nje shpi edhe i bjen ziles. Deren ia hap burri i shpise. Ky varfanjaku i drejtohet'
    --Zotni, a keni mbeturina?
    Ky burri thrret te shoqen
    --O gru a kena mbeturina, dhe e shoqja ia kthen
    --Po burre kena.
    Ky burri drejtohet nga varfanjaku edhe i thote,
    --Faleminderit, por kena mbeturina nuk duam te tjera.
    XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

  10. #10
    Enigma Maska e SHKODRANJA_YLL
    Anėtarėsuar
    08-06-2004
    Vendndodhja
    ne shtepi
    Postime
    32

    Murgeshat

    Ne oborrin e manastirit murgeshat po benin xhiro me biciklete. Prifti po lutej ne kishe, por te qeshurat e murgeshave nuk po e linin rehat. Ky del ne dritare dhe u therret murgeshave,
    --Mos beni zhurme se po ja ve shalen bicikletes.
    XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

  11. #11
    Enigma Maska e SHKODRANJA_YLL
    Anėtarėsuar
    08-06-2004
    Vendndodhja
    ne shtepi
    Postime
    32

    Perseri me murgeshe

    Nje djale i ri hipen ne autobuz dhe kishte perballe nje murgeshe. Ky djali fillon ta ngacmoje murgeshen dhe kjo shume e indinjuar nga sjellja e cunit zbret ne stacionin me te afert. Shoferi i autobuzit e sheh skenen dhe i thote djelit,
    --Degjo, nese do ta kapesh murgeshen ta tregoj une se si te veprosh,
    dhe ky cuni po e degjonte me vemendje shoferin tek po i thoshte
    --Cdo nate kjo murgeshe shkon tek filan fushe edhe falet. Ti shko atje dhe vishu si te ishe zot me ndonje carcaf te bardhe e ver ndonje mjeker te bardhe edhe thuaji qe je zoti. Ajo patjeter nuk do te kundershtoje.
    Ky djeli i ri e falenderon shoferin dhe shkon e behet gati. Shkon ky ne mesnate ne fushe dhe e gjen murgeshen aty duke u falur. Ky i shfaqet si zoti dhe i thote,
    --Ti je e martuar me mua keshtu qe tani duhet ta bejme ate punen
    Murgesha bindet duke i thene,
    --Mire burri im, por te lutem ta bejme nga prapa se jam e virgjer dhe kam turp te te shoh.
    --Ne rregull- i thote djali edhe e bejne ate muhabetin. Pasi mbaron pune ky cuni heq carcafin heq edhe mjekren dhe i thote murgeshes,
    --Hehe ta hodha.
    Murgesha e sheh dhe i heq edhe ajo rrobet
    --Hehe edhe une ta hodha ty- i thote shoferi i autobuzit.
    XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

  12. #12
    Enigma Maska e SHKODRANJA_YLL
    Anėtarėsuar
    08-06-2004
    Vendndodhja
    ne shtepi
    Postime
    32
    Ishte nje burre i martuar dhe kishte 3-4 muaj qe nuk i punonte. Gruaja filloi te ankohej dhe ky vendos te shkoje tek doktori. Shkon ky atje dhe i a qan hallin doktorit dhe ky i thote,
    --Degjo, kane dale ca kokrra te reja qe sapo e pin njeren te ngrifet menjerehe, por nese fishkellen ai te ulet menjehere. Do ti provosh se kam 3 kokrra- i thote doktori dhe ky burri pranon. Merr njeren e pin dhe menjehere i ngrifet. Ky burri shend e vere fishkellen dhe pernjehere i ulet. Falenderon doktorin, i merr 2 kokrrat e ngelura dhe shkon gjithe qejf ne shtepi. Ne darke para se te shtrihej ky ben edhe nje prove te fundit. Vendos te marre nje kokerr qe ta vertetoje a punon apo jo dhe e mori, fishkelleu dhe ju ul. Ky tani i vendosur si kurre ndonjehere merr kokrren e fundit e pin dhe shkon tek gruaja duke i thene,
    --Grua kam dicka per ty
    Gruaj cohet e shef dhe i thote
    --Fiuuuuuuuuuu burre sa i madh sonte
    Ngelen perseri thate te dy.
    XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e palushi
    Anėtarėsuar
    06-03-2004
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    245
    Meqe ti e the nji te vertete po e vazhdoj une.Njeni e kishte emnin Lek fukara pa pune shkon me lyp pune ne xhamine e shkodres.Prezantohet si Muhamet e fillon pune si roje.Mirpo kalon njeni kalon tjetri he Lek he Lek i shkon fjala ne vesh hoxhes.E thirr e i thot me me kallxu te drejten si e ke emnin??E sheh Leka se e kan marr vesh e i thot taman taman e kam Lek po per shkurt tan me thrrasin Muhamet

  14. #14
    Enigma Maska e SHKODRANJA_YLL
    Anėtarėsuar
    08-06-2004
    Vendndodhja
    ne shtepi
    Postime
    32
    Lol palushi.
    Une e di ndryshe kete histori, lexoje se si.
    Ne nje autobuz te mbushur me pasagjere ndodh nje grabitje. Grabitesit, te gjithe me maska, ndalin autobuzin dhe i thone pasagjereve:
    ---Shpejt portofolet, gjerat e floririt e te gjitha gjerat me vlere ti hidhni ne toke menjehere.
    Ne fund te autobuzit ishte nje plake e shkreta qe mezi levizte. E sheh kapoja dhe i afrohet duke e pyetur:
    ---Si e keni emrin?
    ---Sofije- i pergjigjet-plaka
    ---Kete mos e ngani se paska emrin e nenes sime- i thote kryekapoja njerezve te tij.
    Nje burre qe po rrinte aty afer ngre doren te flasi
    ---Me leje zoti kapo-i drejtohet ky burri kapos
    ---He more ti cke do ndonje plumb kokes-ia kthen kapoja
    ---Zoti kapo mua me quajne Agim po te gjithe me therrasin Sofije-ia kthen burri. :P
    XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

  15. #15
    Enigma Maska e SHKODRANJA_YLL
    Anėtarėsuar
    08-06-2004
    Vendndodhja
    ne shtepi
    Postime
    32

    Perseri me autobuzin

    Ne nje autobuz ndodh nje grabitje. Te gjithe grabitesit te armatosur me kallashnikova, me maska, i drejtohen njerezve duke i thene qe te nxjerrin paret dhe gjerat me vlere qe kane me vehte. Nje vajze e re i afrohet njerit prej tyre dhe i thote,
    ---Me falni, por a mund ta lini te qete kete plaken ketu se duket qe eshte e varfer e shkreta
    Keta e degjojne dhe e lene plaken e qete. Pas pak castesh njeri nga grabitesit thote:
    ---Burrat vetem dhe grate te dalin vetem se do i perdhunojme
    Perseri kjo goca e re i drejtohet njerit:
    ---Me falni, por a mund ta lini te qete kete plaken se duket qe eshte e semure e shkreta.
    Plaka e sheh vajzen e re dhe i drejtohet:
    ---Moj ti do ta mbyllesh ate goje apo si. Shih moj goce punen tate.
    XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e palushi
    Anėtarėsuar
    06-03-2004
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    245
    Shkodrane kjo si t'thash asht ngjarje e vertete te pakten ket Leken tuj kalu rruges ma kan tregu bashke me historine e tij.Nejse pun m... edhe kjo pune.
    Masi ra muhabeti te puna e m... po e tham edhe nji barcalet mi ket tem.
    Ishin dy miza n'hava e miza e par i thot t'dytes :a e din se asht tuj m'marr uja po mir moj i thot e dyta po shkojm e ham diēka.Fluturim tuj kerku deri sa hasin ne nji m.. te fresket ...Han sa han e ēohen prap n'hava tuj shetit kur mas pak kohet e dyta i thot t'pares a e din se tash m'ka marr uja mu,si perfunim gjejne nji *** tjeter e fillojne me hanger.I thot miza e par une se di po aj m... i par mu duk ma i mir.Ia kthen e dyta pash zoten a se sheh se jena tuj hanger ēa asht ai fjalor

  17. #17
    Enigma Maska e SHKODRANJA_YLL
    Anėtarėsuar
    08-06-2004
    Vendndodhja
    ne shtepi
    Postime
    32
    Na e shpife me kete barcalete palushi por gjithsesi ishte funny
    XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

  18. #18
    Enigma Maska e SHKODRANJA_YLL
    Anėtarėsuar
    08-06-2004
    Vendndodhja
    ne shtepi
    Postime
    32

    Ora e mesimit

    Femijet e klases se katert po pergatiteshin se do te vinte kontrolli ne klase dhe mesuesja po i mesonte nxenesit se si te silen. Vjen kontrolli dhe mesuesja i drejtohet nexenesve,
    --- Kush po na thote nje fjali ?
    Te gjithe nxenesit, --Me leje, me leje, me leje
    Mesuesja e kenaqur degjon fjalite e ndryshme te nxenesve te saj dhe shikon me krenari nga shefi i arsimit. Ne fund te bankave ishte Beni djali me lozonjar i klases. Ai nga fundi,
    ---Me leje zysh, me leje zysh a ta them edhe une nji fjali?
    Shefi i arsimit e shikon dhe i drejtohet
    ---Po ti ne fund te bankave te degjojme fjaline tende
    Beni gjith entuziazem cohet ne kembe edhe thote:
    ---Maria eshte ku**e.
    Mesuesja nuk po dinte ku ti conte syte nga turpi. Shefi i arsimit e merr vecan Benin dhe i thote qe ta ndjeke ne zyren e tij. Pas pak castesh Beni kthehet ne klase gjithe humor dhe ne duar kishte cokollate. Mesuesja mese e habitur e pyet se cfare kishte ndodhur dhe Beni i pergjigjet:
    ---Ai palla me pyeti se ku e kishte shtepine Marija.
    XHELOZIA FILLON QE NE FRYMEMARRJEN E TE DASHURIT TUAJ

  19. #19
    ..She is so cute... Maska e jessi89
    Anėtarėsuar
    25-08-2003
    Postime
    955
    Eshte e vertete:
    Nje gru e moshume,duhet te bente nje analize te,ne_vo_jes(sorry)sipas porosise se doctorit.Jetonte e vetme ne shtepine e saj,pa femijet.E poston ate te shkrete gje ne nje kavanoz ne sasine e duhur.
    Po pas disa ditesh e bija vjen per vizite te ajo,dhe e shef plaken shume te shqetesume.E pyetke mama qe nuk ndihesh mire ?
    Plaka i pergjigjet:Po cte kem,I mailed the shit and shit came back to me!!!!
    Ops:kishte shkrujt adresen gabim....
    Wild and crazy can't be lazy

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga SHKODRANJA_YLL
    ---Moj ti do ta mbyllesh ate goje apo si. Shih moj goce punen tate.
    loool kjo ishte e forte
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •