Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 61
  1. #41
    nuk i je pergjegj pytjeve bre edi pe korce, se me qen mire n'kine, po e lam dhe ne grekn' e po vime nja aty.kina thon se asht e mire per kinezkat e bukna qe t'ofrojne vetem me ba seks .

  2. #42
    A nuk keni mujt me ngul me afer ju te azis apo si ka than b cinari me ik sa ma larg qe me te marr malli...

  3. #43
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Smajli hmmm, mir se erdhe! ; )
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    sipas atdhetarit esat dishnica i cili ka treguar disa miqve te vet per nje udhetim te tijin ne kine diku nga vitet 1930-ta.. ne shangai ka pasur shqiptar qe ne fillim te shekullit 20..pra qe ne vitet 1900 e ca..
    ai vet ka treguar se si duke udhetuar ne nje rruge tregetare ne shangain gjigand ka takuar disa shqiptar nga zonat e dibres.. qe punonin atje si sheqerxhij.. pra kishin embeltore..

    tani thone dhe djali enverit shkon e vjen ne kine per punet e tij te biznesit..

    te isha i ri 20 vjecar kisha shkuar ne kine me jetue e punue atje..
    eshte nje vend me shum histori e kulture e ku meson cdo dite gjera te reja..

    cdo kinez i moshes mesatare ka nje respekt per shqiperine e shqiptaret e kjo fale viteve 1960-70 e ca.. pra rreth 20 vite miqesi e shkembime tregetare kulturore e cte duash..

    u lumte atyre qe kan shkuar ne kine..

  5. #45
    gango me desht me u ba sarkastik nuk ma kalon kush mu mar grupi...pyta me sinqeritet dhe humor se ne shkodranet e kem pjes te jetes, kshu neqofte se nuk i duroni mos u pergjigjni ma .

  6. #46
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    smajli kjosh shnosh e i gzum. Noshta en shkoder nuk thuhet "mirseugjeta" ku mik a musafir ke shkua... por en Malsi katragjyshat na kan msua musafirve tan byrem me u than... ; ).
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  7. #47
    Eh mar grupi qenke patriot e i gojs ti po paske sy per te huja, neqoft se je kaq djal zakonesh e patriot a nuk te vjen marre me i than kuj qe je i lidhun e me na dal si shkerdhat ne foto me nje te huaj? Prit, qenka alamet picket , a pa na e jep ne shkodranve njihera eee, sa lek dan per te mar eeee? Sa pa ja ven cmimin?

  8. #48
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Mke ofendua rand. Fjal ma te ran per mua nuk ka. Me pas ken ballperball ito fjal nuk ishin than. Ruj se e perserit ma se jam malsor... s'jam burracak shkodret mem shnjerzua e sha...
    mos em shtyj...
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  9. #49
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Pusho mar *** e na thuj sa e ka cmimin? A pa na e ndrron me ni makin? Kja joa e ka skapamenton e shkatrrume... po kjo magjypja jote ndoshta e ka akoma te mire. Na thuj pra sa e ka cmimin? Ca dan me te dhan per te ni nat?
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 15-12-2009 më 15:06 Arsyeja: Per moderatort. Ky asht postimi i bam prej smajliit nepermjet llogaris teme.
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  10. #50
    Pusho mar *** e na thuj sa e ka cmimin? A pa na e ndrron me ni makin? Kja joa e ka skapamenton e shkatrrume... po kjo magjypja jote ndoshta e ka akoma te mire. Na thuj pra sa e ka cmimin? Ca dan me te dhan per te ni nat

  11. #51
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    O smajl bela kenke moderator e dicka paske me mua qe po ma perdor akauntin tem.
    Vec masi dashke me e dit cmimin, ti ma bjer grun , nanen motren e femnat e shpis,. Iky asht cmimi i saj!
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  12. #52
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Pusho mar *** e na thuj sa e ka cmimin pa te thojm!
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 15-12-2009 më 15:38 Arsyeja: Per moderatort dhe publikun , ky asht postimi i dyt konsekutiv i bam prej smajliit neperpmjet llogaris teme!
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-10-2009
    Postime
    7
    Citim Postuar më parë nga KACAKU Lexo Postimin
    Une dua te gjej nje vend ku mos te kete asnje shqiptar,aty dua te shkoj une.
    Po ta gjej nji ka qen perpara e banuar po esht braktis nga mbreti i tyre i famshem Arrazhazh pasi per tre vjet radhazi mori thatsi e pa par .Rruga hena ne te djatht ne drejtim te jupiterit 40 shkallte kendit te drejt,lartsia mega ef ra deeef nja 8 mil km majtas.Kom mare info se esht banu me djaj te gjitha llojeve po njerz nuke ka .Simbas te madhit te tyre Haurersjah pranohen te gjitha kumunitetet perveq shqiptarve hihihi ,po lajmrou si turk a anglez nese mundesh me mare far info per nji planet qe ka qen i banuar me serb po qe esht braktis nese mer far info me lajmro .At planet e ke akoma ne te majt po aq lart po sa kom degju atje akoma esht thatsi e tmershme hahahahaha.

  14. #54
    O grupi me mu tek un te perdori jo vetem dhogarin por edhe femnat e shpis mar kaurr mutsihane!!!! A more vesh apo dan ma ...!!!!!!!!!!!!

  15. #55
    humble
    Anëtarësuar
    24-03-2007
    Vendndodhja
    in M.T's heart
    Postime
    637
    Aj medet vec i her kallxom emen, vec i her em del para, se ti ban Gangoja gati llogarin edhe femnat e fen, por em kallxo emer, kallxom emrin,vetem i her delem para, e hajde merri!!!
    Ndryshuar për herë të fundit nga GANGO of SG : 15-12-2009 më 15:46
    Yevgeny Rodionov
    Rroft AMERIKA!

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-03-2010
    Postime
    520
    per tu habitur...kinezet po gjejne parajsen ne Tirane jan formuar lagjet kineze ne tirane tashme ,kurse ne shikojme teemigrojme ne kine ,,hajde per hajer na qofte ,,,per vete me ka ardhur ne maje te hundes emigrimi ,ishalla e mbylle me shqiperine rrugen e fundit ...
    Ndryshuar për herë të fundit nga kthetrat : 22-05-2010 më 23:55

  17. #57
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-06-2016
    Vendndodhja
    Shenyang Kine
    Postime
    1

    Për: Komuniteti Shqiptar në Kinë!

    Mirdita, a ka ndo ni shqiptar ne Shenyang? Jetoj qe 2 muaj ketu, dhe skam pas rastin t´njoftoj ndonje shqiptar ketu!

  18. #58
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-07-2017
    Vendndodhja
    PEKIN
    Postime
    5

    Për: Komuniteti Shqiptar në Kinë!

    Pse jeni kaq driteshkurter? Kush e tha se nuk ka shqiptare ketu ne Kine? Pse jeni me idene se qenka shume larg dhe nuk duhet te vijne shqiptare ketu? Sipas jush, Amerika, Kanadaja dhe Australia qenkan me afer? Nuk ia vlen t'ju japesh me teper informacion juve, pasi edhe t'u japesh drite ju serisht ne erresire doni te rrini.

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-07-2017
    Vendndodhja
    PEKIN
    Postime
    5

    Për: Komuniteti Shqiptar në Kinë!

    Pjesa me e madhe e shqiptareve jetojne ne Pekin, Shanghai dhe Guangzhou. Une kam qene ne Shenyang per turizem, por nuk kam takuar ndonje deri tani edhe pse e di qe patjeter duhet te kete. Madje ne ketu kemi edhe nje grup shqiptaresh ne Facebook. Albanians in China.

  20. #60
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-07-2017
    Vendndodhja
    PEKIN
    Postime
    5

    Për: Komuniteti Shqiptar në Kinë!

    Pjesa me e madhe e shqiptareve jetojne ne Pekin, Shanghai dhe Guangzhou. Une kam qene ne Shenyang per turizem, por nuk kam takuar ndonje deri tani edhe pse e di qe patjeter duhet te kete. Madje ne ketu kemi edhe nje grup shqiptaresh ne Facebook. Albanians in China.
    Citim Postuar më parë nga Xhoni82 Lexo Postimin
    Mirdita, a ka ndo ni shqiptar ne Shenyang? Jetoj qe 2 muaj ketu, dhe skam pas rastin t´njoftoj ndonje shqiptar ketu!

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Ç'mendim keni për nacionalizmin shqiptar?
    Nga Anton në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 45
    Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
  2. Çfare historie false mesohet ne shkollat shqiptare?
    Nga BARAT në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 38
    Postimi i Fundit: 31-07-2009, 09:54
  3. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  4. Gjergj Kastrioti sipas pikëpamjeve antishqiptare
    Nga Davius në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 77
    Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •