Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 197
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-10-2007
    Vendndodhja
    Tirona Metropol
    Postime
    77
    sigurisht qe nje zgjidhje eshte qe vjeren ta mbash sa me afer,dhe ta shikosh me syrin e shoqes dhe jo te vjerres.se kot sthon armikun beje mik....

  2. #42
    Administratore Maska e Fiori
    Anëtarësuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    LOL 'armikun bëje mik' hahah sa kam qeshur ... cilin armik moj

    Vjehrra (huh vetëm këtu po e përdor këtë fjalë, pak si e trashë më duket për përdorim të përgjithshëm, ashtu siç më duket fjala nuse) ... ka vëndin e saj. Sigurisht vëndin e mëmës sime s'ka për ta zënë, sepse nuk e di për ju të tjerat, po mëma ime i ka shoqet e rralla...

    Unë mendoj se vetëm një ndjenjë duhet të egzistojë me patjetër dhe gjithmonë në një marrëdhënie të tillë - respekti. Nq se të dyja ruajnë respektin reciprok gjërat s'kanë për të shkuar kurrë keq. Sa për ato të larat e të tharrat, lërini budallallëqet...nq se jeni në nevojë kaq të madhe për pastruese, paguani dikë dhe u zgjidh ajo punë.



    Haha vazhdoj të qesh, kjo temë duhet të kalojë tek humori me gjithë përgjigjet e dhëna më sipër...

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    shumicen e femrave gjeja e pare qe i shqetson kur mendojne per martesen jane grindjet qe do kene me vjehrren,problemet qe do ju sjelli ne mardhenie me burrin.si do silleni?po ju djemt cpozicion do mbani ne kte rast?
    Eh shume shpejt per te menduar per martesa!

    Un besoj se po nuk respektova maman e ti, eshte njesoj ose dhe me keq se sa mos te respektoj ate vet. Kshu qe shpresoj se vjehrra ime do jet ne grua me karakter te mire qe do me bej ta adhuroj...si eshte mamaja e nje te njofurit tim pershembull
    Menyra qe do me prezantoj i dashuri/fejuari tek prindrit e ti eshte e rendesishme. Gjithashtu dhe menyra qe do prezantoj un veten time eshte shume e rendesishme.

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    'armikun bëje mik'
    ncncnccn vetem nqs konsideron armik dhe burrin tend se ska mundesi.

  5. #45
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-10-2007
    Vendndodhja
    ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
    Postime
    783
    Varet....Si do te sillej ajo me mua.Une kam detyre ta respektoj,por nese ajo nuk sillet mire me mua,do te perpiqem te kem nje distance me te.Te dashura nga larg.

  6. #46
    beby Maska e jesu
    Anëtarësuar
    08-10-2006
    Vendndodhja
    Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
    Postime
    354
    Citim Postuar më parë nga augusta b Lexo Postimin
    Varet....Si do te sillej ajo me mua.Une kam detyre ta respektoj,por nese ajo nuk sillet mire me mua,do te perpiqem te kem nje distance me te.Te dashura nga larg.
    Shum bukur augusta b.
    respekti eshte reciprok.
    Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

    Fuqia ekziston brenda teje!!!

  7. #47
    Not Interested ! Maska e Marijuana85
    Anëtarësuar
    13-01-2007
    Vendndodhja
    Home for a while and soon back to U.K :)
    Postime
    683
    Citim Postuar më parë nga augusta b Lexo Postimin
    Varet....Si do te sillej ajo me mua.Une kam detyre ta respektoj,por nese ajo nuk sillet mire me mua,do te perpiqem te kem nje distance me te.Te dashura nga larg.
    jem plotesisht nje mendim !! mire e ke
    pra nese kaloj mire me ta e kisha mbyt me puthje dhe me perqafime...
    eeee normal se duhet me e falenderu qfar djali ka bere !! lol
    Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

  8. #48
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-10-2007
    Vendndodhja
    ne syte e tu qe adhurojne syte e mi.ne buzet e tua,qe puthin te miat cdo cast.ne frymen tende,se eshte dhe imja.ne gjakun tend,qe vlon per mua.zemra ime,Land.
    Postime
    783
    Citim Postuar më parë nga Marijuana85 Lexo Postimin
    jem plotesisht nje mendim !! mire e ke
    pra nese kaloj mire me ta e kisha mbyt me puthje dhe me perqafime...
    eeee normal se duhet me e falenderu qfar djali ka bere !! lol
    po ne te vertete ka bere djale te shkelqyer.edhe ajo e mire eshte.por une ne pergj fola.hi there

  9. #49
    Not Interested ! Maska e Marijuana85
    Anëtarësuar
    13-01-2007
    Vendndodhja
    Home for a while and soon back to U.K :)
    Postime
    683
    Citim Postuar më parë nga augusta b Lexo Postimin
    po ne te vertete ka bere djale te shkelqyer.edhe ajo e mire eshte.por une ne pergj fola.hi there
    po po te kuptova augusta b !!
    Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-10-2007
    Vendndodhja
    Tirona Metropol
    Postime
    77
    tani po flasim per ato vjerra qe ste lene rehat,e qe vetem gricen.ju qe i keni te mira skeni pse nxeheni

  11. #51
    ciao belli !!! Maska e donna76
    Anëtarësuar
    30-08-2005
    Postime
    1,491
    s'ka vjerra te mira dhe vjerra te keqija.
    ato jan femra qe jan thjesht xheloze per djemte e tyre.

    po megjithate nje distance e keshillueshme do ishte nja 500 km .
    "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    tani po flasim per ato vjerra qe ste lene rehat,e qe vetem gricen.ju qe i keni te mira skeni pse nxeheni
    Dihet qe njerezit behen pak me te bezdisur kur plaken. Ti qe je e re dhe ke durim ske pse te bezdisesh kaq shume nga ajo. Vjehrra ska pse mos te ket qef ty nese ti e trajton mire djalin e saj. Pra gjerat jan reciproke, por ne duhet te jemi pak me tolerante dhe sido qe te sillet ajo tepakten ta respektojm per moshen qe ka.

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    per temen,
    respekti ndaj vjehrres, qofte nga ana e mashkullit apo e femres, varet nga sa e do te birin/bijen e vjehrres.
    Nese ke dashuri te sinqerte per partnerin, natyrshem lind respekti ndaj vjehrres.
    Nese nje dikujt i peshtiroset apo urren vjehrren, duhet te ndalet pak e te rishikoje ndenjat ndaj burrit/gruas.
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 19-11-2007 më 12:53

  14. #54
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-02-2006
    Postime
    20
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    per temen,
    respekti ndaj vjehrres, qofte nga ana e mashkullit apo e femres, varet nga sa e do te birin/bijen e vjehrres.
    Nese ke dashuri te sinqerte per partnerin, natyrshem lind respekti ndaj vjehrres.
    Nese nje dikujt i peshtiroset apo urren vjehrren, duhet te ndalet pak e te rishikoje ndenjat ndaj burrit/gruas.

    Shume e vertete . I te njejtit mendim jam . Ne ato familje qe ka respekt e dashuri te ndersjellte ndermjet bashkshorteve ka dhe tolerance per vjerrat . mgjs ne ditet e sodit te pakte jane ato te rinj qe jetojne me vjerrat , per te mos thene qe ska fare .

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e theodora*
    Anëtarësuar
    16-01-2004
    Postime
    879
    Citim Postuar më parë nga xhensila86 Lexo Postimin
    shumicen e femrave gjeja e pare qe i shqetson kur mendojne per martesen jane grindjet qe do kene me vjehrren,problemet qe do ju sjelli ne mardhenie me burrin.si do silleni?po ju djemt cpozicion do mbani ne kte rast?
    personalisht do doja vjera me vjerin te rin ne shpi me vete.Le te jen afer me shpin time por ama kur un te bej llafe me burrin ata sdo futin hundet,etj etj
    pastaj do i dua e do i respektoj aq sa do me duan ata edhe burri,se nje dit e ne do vijme ne vendin e tyre dhe un personalisht nuk do doja te ri me femijet e mi kur ata te martohen.Sekush te shikoje te miren e tij.

    normale
    "MY LOVE IS YOUR LOVE AND YOUR LOVE IS MY LOVE"

  16. #56
    beby Maska e jesu
    Anëtarësuar
    08-10-2006
    Vendndodhja
    Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
    Postime
    354
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    per temen,
    respekti ndaj vjehrres, qofte nga ana e mashkullit apo e femres, varet nga sa e do te birin/bijen e vjehrres.
    Nese ke dashuri te sinqerte per partnerin, natyrshem lind respekti ndaj vjehrres.
    Nese nje dikujt i peshtiroset apo urren vjehrren, duhet te ndalet pak e te rishikoje ndenjat ndaj burrit/gruas.
    Shum dakort me ju!!

    Respekte!
    Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

    Fuqia ekziston brenda teje!!!

  17. #57
    gjithmone e me larg
    Anëtarësuar
    22-10-2004
    Vendndodhja
    tirana
    Postime
    572
    S'ka Receta Per Kete Pune.
    cdo gje kalon, por sa e dhimbshme eshte ne momentin qe e perjeton

  18. #58
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar më parë nga xhensila86 Lexo Postimin
    shumicen e femrave gjeja e pare qe i shqetson kur mendojne per martesen jane grindjet qe do kene me vjehrren,problemet qe do ju sjelli ne mardhenie me burrin.si do silleni?po ju djemt cpozicion do mbani ne kte rast?

    Vallaj se kam problem fare kete punen e vjerres , ne fund te fundit respekti esht reciprok .

  19. #59
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Shumica e njerëzve nuk kanë mendim të mirë për vjehrrat. Mos vallë ky mendim i keq ka shkaqe personale?

    Tre janë arsyet që shkaktojnë marrëdhënie të tendosura midis bashkëshortëve dhe vjehrrës, megjithëse kjo e fundit sillet në mënyrë korrekte.

    1- Nganjëherë vjehrra përfaqëson një model gruaje, të cilin nusja nuk mund ta arrijë dot.

    2- Shpesh, burrat ose nuset ndiejnë se askush nuk i ka kuptuar dhe vlerësuar si duhet në fëmijërinë e tyre, prandaj e shohin vjehrrën si nënën e tyre që u bërtiste kur ishin të vegjël.

    3- Një arsye tjetër e marrëdhënieve të tendosura me vjehrrën është prirja e bashkëshortëve pët t’ia vënë asaj fajin për çdo problem që ndodh midis tyre.

    Por si duhet të jenë marrëdhëniet me vjehrrën? Burri dhe gruaja duhet ta kuptojnë se vjehrra ka disa të drejta, të cilat duhen respektuar. Ata duhet të mundohen ta kuptojnë atë dhe kushtet e saj psikologjike.

    Prania e një personi të tretë i bën bashkëshortët që ta kenë më të vështirë që të shprehen lirisht me njëri-tjetrin për të kapërcyer ndonjë keqkuptim që kanë midis tyre midis tyre, gjë që po të ishin vetëm, mund ta bënin më lehtë. Megjithatë, i ftojmë të dyja palët (vjehrrat dhe bashkëshortët) që të kenë më shumë mirëkuptim, respekt dhe dashuri me njëri-tjetrin.
    "Carpe Diem"

  20. #60
    ...Kumi_Girl... Maska e ZaVraKja
    Anëtarësuar
    10-01-2008
    Vendndodhja
    CH
    Postime
    116
    Citim Postuar më parë nga rina_ Lexo Postimin
    Me vjehren do u sillesha sikur me nenen time, sepse behem bija e saj, edhe ajo lindi shokun tim te jetes.....
    bashkangjitem me mendimin tend...nese vjehra me don pak mua une do ta dua 2 her e me shum...nese nuk me don prap do ta respetoja hater burrit tim...

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. A eshte gabim seksi para martese?
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 131
    Postimi i Fundit: 06-12-2009, 12:14
  2. Tradita ilire tek shqiptarët e Maqedonisë
    Nga alibaba në forumin Arkeologji/antropologji
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 19-11-2008, 15:40
  3. Nderto fort folene tende. Martesa
    Nga Kryeengjelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
  4. Plagos njeriun e zemres,vetem pak dite martese!!
    Nga Shpirt Njeriu në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 06-02-2005, 06:20
  5. 11 vjet martese denoncon burrin si tutor.
    Nga kolombi në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 14-03-2004, 09:25

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •