Close
Faqja 6 prej 10 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 197
  1. #101
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga [Perla] Lexo Postimin
    Te paska bere naften nusja

    Ngushellime :Pp
    Nejse, ja beme njeri tjetrit naften.

  2. #102
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    Nejse, ja beme njeri tjetrit naften.
    Mos me thuaj qe arsyeja ishte mosmarreveshja me vjerren
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  3. #103
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga [Perla] Lexo Postimin
    Mos me thuaj qe arsyeja ishte mosmarreveshja me vjerren
    jo jo, ne asnje menyre, arsyeja ishte e thjesht fare, po te rrinim dhe ca ndonjeri nga ne do perfundonte ne burg per vrasje.

  4. #104
    UNTILL WE MEET AGAIN Maska e arjeta3
    Anëtarësuar
    12-11-2007
    Vendndodhja
    shrine
    Postime
    471
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    Une per vete shkoja mire fare me vjehrren dhe me vjehrrin tim.
    normal se do shkoje mire ti. ku te gjenin ata dhender si ty mo
    Perla ngushllimet duhet t'ja japin nuses se Amico gje nuse sa te doje
    Loneliness comes in only one size - Extra Large

  5. #105
    Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
    Anëtarësuar
    29-05-2004
    Postime
    2,300
    Si flasin, thua se vjehrra eshte armiku. Po verini cike veten ne vendin e tyre, shumica e tyre s'kane faj fare. Ajo me te shoqin kane shprishur brinjte tere jeten jo blej shtepine, jo mobiloje jo derr, jo verr. Nje dite te bukur pinjolli i familjes martohet, sjell nje kalamanke ne shtepi, dhe fap...do celesat e shtepise direkt ne dore, statusin e zonjes te pare vetem ngaqe martoi yt bir. Hajde mendje, hajde. Natyrisht qe do doje te gatuaje si te doje vjehrra se ashtu ka bere tere jeten ne shtepine e saje, natyrisht qe ka nje rregull te caktuar te beri punesh ne shtepi, e natyrisht qe do doje te puthe djalin ne mengjes se ne pleqeri ndjen vetmi njeriu. U be nami se do te vazhdoje te perkujdeset per te birin, mua vetem qejfi do me behej. Ku t'a merrja qe te kisha mundesine te krijoja nje jete familjare te atille sa te beja te lumtur dhe njeriun qe do isha martuar, dhe prinderit e tije pleq. Fundja, s'ka djale qe s'do t'i kete prinder afer e te dije qe ndihen mire. Sinqerisht qe keto me duken vogelsira aq jo-domethenese sa me ben te qesh vetem idea e prishjes te harmonise familjare per keto gjera.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Blue_sky : 24-06-2008 më 20:49
    Kam vetem nje limit: qiellin!

  6. #106
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Ke fol mire Blu_Sky, lum vjerra qe te ka(ose do te kete)

  7. #107
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    Nusja ime nuk shkonte mire me vjerren, po ça ti besh, vjehrra me te vjetren, nusja moderrne, sikur nuk shkojne mire si tipe.

    Une per vete shkoja mire fare me vjehrren dhe me vjehrrin tim.
    E hape thesin ti ?

  8. #108
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    E hape thesin ti ?
    une hap e mbaj gjithmone .

  9. #109
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    une hap e mbaj gjithmone .
    Do e kishe problem vetem me gjimnaz.
    Ti e di qe un jam profi per .......

  10. #110
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    no comprendo ... sqarohu

  11. #111
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar më parë nga arjeta3 Lexo Postimin
    normal se do shkoje mire ti. ku te gjenin ata dhender si ty mo
    Perla ngushllimet duhet t'ja japin nuses se Amico gje nuse sa te doje
    Kam dyshimet e mia arieta

    Ma bej kabull :Pp
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  12. #112
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga [Perla] Lexo Postimin
    Kam dyshimet e mia arieta

    Ma bej kabull :Pp
    ta bej une kabull po he .....

    megjithate ka te drejte amica ime.
    Ndryshuar për herë të fundit nga xfiles : 24-06-2008 më 20:57

  13. #113
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Amico e kisha me arieten , femrat e kuptojne njera tjetren nuk kane nevoje per shume komente. Megjithate ne kete pike une e arieta e mendojme ndryshe .... gjithesesi
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  14. #114
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga [Perla] Lexo Postimin
    Amico e kisha me arieten , femrat e kuptojne njera tjetren nuk kane nevoje per shume komente. Megjithate ne kete pike une e arieta e mendojme ndryshe .... gjithesesi
    e di e di qe e kishe me ate, po ne dyshim me vure mua, kshu qe me takon mua ta bej kabull.
    Amica ime me njeh mire, ti nuk e ke idene se si jam .

    p.s. Sorry per mungesen e modestise por kur nuk duhet nuk duhet.

  15. #115
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar më parë nga xfiles Lexo Postimin
    e di e di qe e kishe me ate, po ne dyshim me vure mua, kshu qe me takon mua ta bej kabull.
    Amica ime me njeh mire, ti nuk e ke idene se si jam .

    p.s. Sorry per mungesen e modestise por kur nuk duhet nuk duhet.
    Nuk e ve ne dyshim mendimin e amices tende, ishte ide imja brenda shakase .

    Kerkoj ndjese .
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  16. #116
    i/e regjistruar Maska e hajla
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Postime
    1,553
    .......ne kohen time ta kisha pasur vjehrren,sdo ia kisha ndegjuar fjalet kunates,e cila gjithnje tentonte t'me shkel,kurse vjehrra pak a shum din dhe te nxerr nga disa setuata te tilla,meqse mvaret dhe nga personaliteti i saj/tyre,keshtuqe mos harroni dhe ju nuset e sodit per t'dhen pak a shum respektin,pikerishte nenave burrave t'juve,per hire qe ato i linden dhe i rriten ata,per ju ma ne fund.Prandaj kur kthjem koken pas dhe duam realitetin,duhet dhe te na vije keqe nga vetvetiu, nese mundohem ta injorojm ate nen te dikujt.E kur ajo nen na eshte vet nana e burrit apo jo?.Jufalemnderit ne mirekuptim

    hajla,
    Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

  17. #117
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar më parë nga [Perla] Lexo Postimin
    Nuk e ve ne dyshim mendimin e amices tende, ishte ide imja brenda shakase .

    Kerkoj ndjese .
    kerkoj ndjese dhe une se e mora pak keq .

    P.S.Drague, nuk kam qene i martuar une re jo, po une te dashures se vetme qe kam patur nuse i them, ja bej respektin deri ne fund .

  18. #118
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Rendesi ka ta respektosh ne cdo situate , e mos t'i japesh gojes vend e pa vend.

    Po tu soll mire njehere do i sillesh 100 here, nqs eshte tipi i ftohte e kryenece atehere ja vjen te maten mire fjalet dhe veprimet,nqs do t'i evitosh vetes probleme ne familjen e bashkeshortit.

    Keshtu e mendoj.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  19. #119
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    As nusja nuk vije ne shtepi te burrit me dajak(stupc)ne duar as vjerra se pret at me dajak,por jan ca gjera qe duhet respektua nese nisemi nga nenat tona si eshte mire te sillet nusja e vllaut ton me to atehere me siguri do te kemi nje harmoni familjare,diku i mbyll veshet diku syt dhe kryesorja eshte qe burri te jete i mire i dashur per ty atehere cdo gje do shkoi ne rregull.Po nese me burrin ke probleme ndoshta shumica e nuseve qe nuk jan ne mardhenje pune pasi burri te shkon ne pune te gjithe mllefin e zbrazin tek vjerrat e nuk jan gjithmon ato fajtore per sjelljet e kqija.Sjellja e nuses ndaj vjerres eshte ne duar te burrit jo nga friga por mirekuptimi harmonia me burrin eshte harmonia e gjere ne familje!!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  20. #120
    Te gjithe kemi nena vete dhe ne cdo familje ka edhe debate por kurrsesi nuk duhet qe ato te kalojne deri aty sa te vendosesh nese do te jetosh me vjerren apo jo. Ca nena jane me te afruara ndaj djemve te tyre sidomos kur ke te besh me cuna te vetem. Nuk mund te mendosh qe tani qe djali i saj eshte burri jot qe ajo do ndryshoje se si e perkedhelte apo kujdesej per te para se ti te beheshe pjese e jetes se tij. Eshte NENE dhe sa e do ajo burrin tend ti as ne enderr nuk e shikon e jo me te arrish ta konceptosh. Prandaj ne vend qe te marrim armet sikur po luftojme me Bin Ladenin, bejme mire qe ketu te veprojme me diplomaci. Nuk ka gje me te poshter se sa kur shikon nje grua qe i thote burrit, o ate o mua. Kush je ti qe ti japesh atij ultimatum dhe ta vesh ate ne nje situate te tille kur eshte pikerisht ajo qe e solli ate njeri ne jete, e rriti dhe edukoi dhe e beri ate pikerisht ate njeri me te cilin ti re ne dashuri dhe pranove te kalosh jeten? Me urrejte ndjej pikerisht ndaj atyre meshkujve te cilet lejojne nje femer qe te hyj midis tyre dhe nenes se tyre. Nqs femra arrin te nderhyje ne ate maredhenie, nuk mendoj se te do e te respekton aq sa hiqet sepse nqs te do, do ta gjente nje menyre qe te shkonte mire me te dhe qe ti te ishe i lumtur.

    E kuptoj shume mire qe ka dhe raste qe nuk ka rendesi se cfare ben ti per ta bere nenen e tij per vete, thjesht eshte e kot. Atehere burri jot eshte ai qe i jep drejtim kesaj situate. Por ne fund te fundit eshte zgjedhja e tij dhe jo e jotja. Ne fund te fundit, ka femra te tjera plot por nje nene ngelet laj thaj.

Faqja 6 prej 10 FillimFillim ... 45678 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. A eshte gabim seksi para martese?
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 131
    Postimi i Fundit: 06-12-2009, 12:14
  2. Tradita ilire tek shqiptarët e Maqedonisë
    Nga alibaba në forumin Arkeologji/antropologji
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 19-11-2008, 15:40
  3. Nderto fort folene tende. Martesa
    Nga Kryeengjelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
  4. Plagos njeriun e zemres,vetem pak dite martese!!
    Nga Shpirt Njeriu në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 06-02-2005, 06:20
  5. 11 vjet martese denoncon burrin si tutor.
    Nga kolombi në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 14-03-2004, 09:25

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •